ŞL 13/14 B Grubu 2. Maç | Juventus 2-2 Galatasaray | MS | 2 Ekim - Sayfa 150 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ŞL 13/14 B Grubu 2. Maç | Juventus 2-2 Galatasaray | MS | 2 Ekim

Devre arası

Sneijder'i United'a iteleyip üzerine para 7-8 Milyon Euro verip Kagawa'yı ne yapıp edip almamız gerektiğini bize gösteren maçtır. Adam ölmüş resmen, belki orada toparlar biraz, buralar ona göre değil. Guruptan çıkmayı başarabilirsek

Shinji Kagawa (M.United)= Sneijder+ 8 Milyon Euro

Aleksander Kolarov (M.City) = 6.5 Milyon Euro

ve gönderebilirsek Dany gönderilip bütçemiz yeterse Ömer Toprak ( B.Leverkusen) alınmalı.

Böylece ligde rahatlık ile

Muslera-Sabri-Semih-Chedjou/Ömer-Kolarov-Melo-Selçuk-Kagawa-Bruma-Engin-Drogba/Burak

tarzı mücadele gücü üst düzey bir takım görebiliriz.

Daha 4. haftada transferler baslamis. Iki dakika destek olun be

Madrid kadar iş bitirici ayaklara sahip olsalardı penaltıya ihtiyaç kalmazdı. Sorun işin penaltıya kalması değil sorun topun sürekli bizim ceza sahası civarında gezinmesi ve sürekli tehlike çanları çalarak maçı izlememiz.

Bizim süper kupadaki Fener maçı gibiydi. O maçın dengede gittiği söyleniyordu, özetlerde pozisyonları bile eşitlemeye çalışmışlardı.

Baskı yedik doğrudur, lakin Luce 'nin Galatasaray 'ı da böyle başlamıştı. Bu taktik evimizde daha bir güzel oynanır.

Bu maçta defansı iyi yaptık.

Şimdi favori olduğumuz maçlarda nasıl bir oyun düzeninden oynayacağız merak ediyorum.

Defansı sağlama alan bir oyun sergileriz diye düşünüyorum. Çünkü ofanstaki taktiksel değişikliklerin uygulanması biraz daha zaman alabilir defansif değişikliklerden. Ama yine de sıkıcı futbol izleyeceğimizi sanmam, City'de de defansı sağlama alıyordu fakat ofansif olarak oldukça zengindi Mancini.

Ulan ne bicim adamlarsiniz basarili bitirdigimiz bir maci bile oynayan/oynamayan herkese laf atmak icin kullaniyosunuz. Destek olun siz herkese, goreviniz bu , kim iyi olursa o oynar.

Dünkü maçın özeti benim için şudur: İtalyanlardan İtalyan gibi puan aldık.

Kötü oynadığımıza katılmıyorum. Daha önce de belirttiğim gibi Mancini'nin bu tip maçlarda taktiği kapanıp hızlı ataklarla gol aramak. 2 günde sistemini yerleştirmesi kabul edersiniz ki mümkün değil. Ama işin kapanma kısmını bir şekilde çözmüş.

Dün beklerin ceza sahasına kadar girdiğini gördüm. Belki o yüzden çok kanat akını yedik ama Juve'nin bek-stoper arası ceza sahası girişlerini de engellemiş olduk. Orta sahayı zaten kapattığımız için Juventus'un gol şansı sadece kanat ortalarına kaldı. Haliyle asıl tehlikeleri de Llorente girdikten sonra yaşamaya başladık. Semih'in sakatlanmasına üzüldüm ama aslında Gökhan'ın grişi bizim için talihli bir değişiklik oldu. Çünkü maçın ikinci yarısı Juve'nin yüksek yan toplarını çıkartmakla geçti.

Eleştireceğim konu ise Juvenin bütün hücum aksiyonlarının Pirlo'dan başladığı bilinirken Mancini'nin buna erkenden önlem almaması.

Belki de bu konuda eleştirilecek kişi Sneijder'dir çünkü onun yerine giren Umut'un aslında gol atmak için değil Pirlo'ya basıp oyununu bozmak için girdiğini gördük. Gol de bonusu oldu :)

Şu an en önemli eksiğimiz kapanmışken top kaptığımızda rakibin boşluklarını görüp o noktalardan hızlı kontrataklara kalkmak. Mancini bunu organize edebilirse CL standartlarında bile çok tehlikeli bir takım oluruz.

En önemli ikinci eksiğimiz de uzun boylu, hava toplarına hakim ve pozisyon bilgisi yüksek bir stoper. Çünkü bu tip maçlarda en büyük sıkıntıyı yan toplarda yaşayacağımızı dün yine gördük.

En önemli üçüncü eksiğimiz de Sneijder. Bu sistemde iyi bir Sneijder'e ihtiyacımız var. Artık kendisini toplaması şart.

Skordan memnunum, futbol olarak daha çok çalışmamız gerekiyor. Takım defansını iyi yaptık ama yinede bu takım defansı ile yenmeyecek bir kafa golü yedik. İleride kanatlarımız iyi çalışsaydı juveyi perişan ederdik. Gecenin hayal kırıklığı Reira ve Snijder, sonrasında Amrabat herkesi yanılttı. Engin olsaydı o bölge de keşke, ve kendi adımı Selçuk Inan. Selçuk daha fazla takımla olması gerekiyor, daha az pas hatası yapması daha kollektif daha yararlı şekilde boş adamları görmesi gerekiyor. Biz bunu gördük selçuk. Umarım düzelir. Gecenin süprizi Gökhan Zan, bence en iyilerden di, savaştı didindi bir de sakatlanmadı. Bruma iyidi ama bu adamın alıp gitmesi gerekiyor topu, bence bu adamdan ileri ki dönemlerde daha fazla yararlanacağız. Sonuç olarak skordan memnunum, takım halinde defans yaparken takım halinde hucum da yapmayı öğrenmemiz gerekiyor, O da ileri günlerde umut verici bence. 2 günde bu kadar sistem değişikliği zaten fazlaydı bile, takımda ki tüm dengeleri değiştirmek intihar olurdu. Ben gelecek için umutluyum. Umarım umutlarım boşa çıkmaz.

Dün bir de çift forvetle düşündüm takımı da, yine zor durumlara düşerdik sanırım. Bir de son sözüm hakeme tabi :)

Eboue denilene gerekeni yapmış adamsın Chedjou

fft16_mf3656627.Jpeg

DÜn maçta ilk yarı farklı hakem 2. yarı farklı hakem yönetti maçı devre arası telefon mu aldı ne aldı bilemem ama penaltı için demiyorum o bir andır.. Ancak 2 yarı neredeyse bütün pozisyonlarda Faul çaldı aleyhimize hatta bizim 2. golde Drogba hava topuna çıktığında rakip düşse yine faul verecekti.. Bizim hakemlerden yana şansımız yok malesef..

Yazık oldu maça ben beğendim takımı hemde çok beğendim bazen haddini bilmek gerek.. En sevindiğim nokta ise normalde defans yapsak bile çok kolay ve basit pozisyon veren bir takımdık..Dün hem rakibi merkezden uzak tuttuk, hem de birbirlerinin kademelerine çok iyi girdiler sadece Eboue kanadı aksadı oradan çok geldiler..

Chedjou, Hakan B., Gökhan Z, Melo dünün savunma adına mükemmel performans gösterenlerdi..Drogba, Bruma'yı hücumda beğendim.. Sneijder'in kendini toplaması lazım suç Terim'de veya kanat oyuncusuz oynamamızda değilmiş o belli oldu dün belkide en kötü maçını oynadı kanatlarla oynamamıza rağmen.. Riera pek iş yapamadı ama karşısındaki adamdan kaynaklandığını düşünüyorum ligde o bölgede görmek isterim.. Ama yabancı kontejanı olduğu için o yedeğe çekilecektir..Diğer isim kim olacak merak ediyorum Drogba,Melo,Chedjou,Bruma,Muslera kesilmez şuan taktiği itibariyle de Sneijder'i keseceğini sanmam bence en büyük aday Eboue..

Chedjou'ya geçen hafta herkes saydırmıştı bende şunu demiştim bu adam ne zaman Dany ile oynasa rezalet oynuyor.. Dany olmayınca maçın en iyi oyuncularından biri oluyor demiştim.. Bu tesadüf mü diye de eklemiştim.. Bence tesadüf değil.. Dün aşırı kritik müdahaleler yaptı.. Zan'da oyle..

Amrabat değişikliği hataydı ama bu Mancini'nin hatası değil muhtemelen Taffi'ye kim daha iyi kontraya çıkarır diye sormuştur oda Amrabat demiştir... Bence Engin çok daha iyi olurdu.. Hem formda hem defansif presi daha dengeli yapıyor ani dengesiz müdahalesi yok.. Neyse takımı tanıdıkca bunlar düzelecektir..

Sahasında büyük bir skor hezimeti yaşamış, hocası kovulmuş bir takım dün hakeme rağmen Juve'den puan koparabiliyorsa ve bunu son dakikalarda yediği gole karşılık anında cevap vererek yapabiliyorsa bu büyük bir başarıdır. Terim döneminde göremediğimiz kontrollü futbolu Mancini bizlere izlettirecek gibi.

Kadromuz genel itibariyle formsuzluk içinde; Sneijder, Burak, Amrabat, Eboue, Selçuk...

Kayıpsız geçilecek Akhisar maçının ardından milli takım arasını iyi değerlendirmiş artık yükselişe geçen bir Galatasaray izleyeceğimize inanıyorum.

O penaltı olmasa italyanlar gol atamazdı çok güzel uyutmustuk adamları ve ben bu sene ilk defa galiba bu maç gol yemicez diyordum

Mancini bu takımın defansını halleder ki defansı iyi olunca takımın ligde kesin sampiyon oluruz avrupada ise UEFA'da büyük is yaparız

Üst Alt