ŞL 13/14 B Grubu 3. Maç | Galatasaray 3-1 Kopenhag | Maç Sonucu | 23 Ekim - Sayfa 91 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ŞL 13/14 B Grubu 3. Maç | Galatasaray 3-1 Kopenhag | Maç Sonucu | 23 Ekim

Böyle oynasin, gol atmasa da herkes Burak Burak diye inletir stadi. Nitekim dün Burak Burak diye inlettiler.

Umarim bu hirsli oyunu devam ettirir. Böyle oynadigi sürece cok önemli bir futbolcu olur bizim icin.

Sonucta hem yürüyen hemde gol atamayan adama ihtiyacimiz yok. Tebrikler Kral

Aynen böyle oynasın isterse 10 gol kaçırsın ama illa atacaktır bir gün yeterki bu hırsını ve isteğini devam ettirsin

iLNvhpXWHpffr.gif

press press press

şu forumda burak'ı en çok eleştirenlerden biriyim. ağır da eleştiririm acımam. ama dünkü maçta o golleri kaçırdı diye kızmadım kızamadım. nedeni ise gayet açık hatta renkdaşımın paylaştığı bu gif görselinde çok daha açık. böyle oyna canımı ye derler ya aynen öyle. çünkü dün daha ilk yarıda maçı koparmamızda ve ilk yarının bizim açımızdan bu kadar görkemli olmasından burak'ın verdiği mücadelenin yaptığı koşuların ve preslerin payı büyük. gol atamasa dahi... işte takım oyununa takım savunmasına böyle katkı sağlarsın. takımın için böyle oynarsın. mücadele etti, pres yaptı, geriye geldi top aldı, al ver yaptı, geriden adam eksiltip dripling yaptı, top kazandırdı, pozisyonlara girdi. böyle oynasın isterse gol atamasın hiç önemli değil gerçekten. eninde sonunda atar. demek ki istedi mi oynayabiliyormuş. G.Saray'a geldiğinden beri izlediğim en iyi buraktı tartışmasız.

herhalde artık şu gerçeği görmüş. pabuç pahalı artık bu takımda. drogba formda, sneijder formda, umut bile formda ki bruma keza öyle. biz gol atıyoruz zaten. problem takım savunması idi. artık ben golcüyüm, kralım, geçen senelerde bilmem kaç tane gol attım, oyun benim üzerime kurulmalı, ben koşmam pozisyona girer gol atarım devri geçti. onu anlamış sanırım. çünkü öyle oynarsa gol atamadığı sürece kötü bir oyuncudur eleştirilir ıslıklanır. bu gerçeği görmüş herhalde. umarım yalancı bahar değildir. umarım kayseri maçında umursamaz bir tavırda olmaz yine.

şu forumda burak'ı en çok eleştirenlerden biriyim. ağır da eleştiririm acımam. ama dünkü maçta o golleri kaçırdı diye kızmadım kızamadım. nedeni ise gayet açık hatta renkdaşımın paylaştığı bu gif görselinde çok daha açık. böyle oyna canımı ye derler ya aynen öyle. çünkü dün daha ilk yarıda maçı koparmamızda ve ilk yarının bizim açımızdan bu kadar görkemli olmasından burak'ın verdiği mücadelenin yaptığı koşuların ve preslerin payı büyük. gol atamasa dahi... işte takım oyununa takım savunmasına böyle katkı sağlarsın. takımın için böyle oynarsın. mücadele etti, pres yaptı, geriye geldi top aldı, al ver yaptı, geriden adam eksiltip dripling yaptı, top kazandırdı, pozisyonlara girdi. böyle oynasın isterse gol atamasın hiç önemli değil gerçekten. eninde sonunda atar. demek ki istedi mi oynayabiliyormuş. G.Saray'a geldiğinden beri izlediğim en iyi buraktı tartışmasız.

herhalde artık şu gerçeği görmüş. pabuç pahalı artık bu takımda. drogba formda, sneijder formda, umut bile formda ki bruma keza öyle. biz gol atıyoruz zaten. problem takım savunması idi. artık ben golcüyüm, kralım, geçen senelerde bilmem kaç tane gol attım, oyun benim üzerime kurulmalı, ben koşmam pozisyona girer gol atarım devri geçti. onu anlamış sanırım. çünkü öyle oynarsa gol atamadığı sürece kötü bir oyuncudur eleştirilir ıslıklanır. bu gerçeği görmüş herhalde. umarım yalancı bahar değildir. umarım kayseri maçında umursamaz bir tavırda olmaz yine.

anlamadığım tek nokta.

bir oyuncu neden koşmaz ? istedimi koşabiliyor demişsiniz ya bu çok komik geliyor bana. bir futbolcu haftada 1 ekre 90 dk lık maçta 10 km değil 11 km koşsa zaten parmakla gösteriliyor. o 1 km lik fark saha içinde kanattan bindirme yapmasına daha cok oyunda olmasına işaret oluıyor. burakdan istediğimiz de bu ama istediği zaman bunu yapması komik. istememesinin ne nednei olabilir ki. tamam burak maç içinde çok hareketli olabilir ama çift ciğerli ribery gibi değil. bunda genetiğin de etkisi var. burak kendini çok zorladı gün gece aynı performansı sürekli yapabileceğine ihtimal vermiyorum.

öhhh

kişi başına 12 km gibi bir şeye tekabul eder bu çok yüksek.

inş o seviyeye geliriz ne denebilir ki. gelinecek son nokta.

gelinecek son nokta diyorsunda avrupada bütün elit takimlar ortalama 115-120km arasi ortalama ile onuyor.

cok geliyor belki türkiye icin ama avrupada ilk 10 a girmek istiyorum diyorsan buda bir kanundur-hedefdir senin icin artik.

gelinecek son nokta diyorsunda avrupada bütün elit takimlar ortalama 115-120km arasi ortalama ile onuyor.

cok geliyor belki türkiye icin ama avrupada ilk 10 a girmek istiyorum diyorsan buda bir kanundur-hedefdir senin icin artik.

evet.

elmander eplye gidince idmanlarda zorlandım. Galatasaray'da idmanlar hafif geçiyordu burası gerçekten yorucu ama alışıyorum demişti.

anlamadığım tek nokta.

bir oyuncu neden koşmaz ? istedimi koşabiliyor demişsiniz ya bu çok komik geliyor bana. bir futbolcu haftada 1 ekre 90 dk lık maçta 10 km değil 11 km koşsa zaten parmakla gösteriliyor. o 1 km lik fark saha içinde kanattan bindirme yapmasına daha cok oyunda olmasına işaret oluıyor. burakdan istediğimiz de bu ama istediği zaman bunu yapması komik. istememesinin ne nednei olabilir ki. tamam burak maç içinde çok hareketli olabilir ama çift ciğerli ribery gibi değil. bunda genetiğin de etkisi var. burak kendini çok zorladı gün gece aynı performansı sürekli yapabileceğine ihtimal vermiyorum.

hem ribery kadar koşabilip hem de onun kadar yetenekli olabilse zaten bu sene başında o ayarda bir kulübe çok büyük bir bonservis ücreti ile gitmişti bile renkdaşım. ribery kadar olmasını beklemiyor zaten kimse. yapabileceklerini yapmasını bekliyor herkes. çünkü herkes biliyor ki burak isterse dünkü gibi koşup mücadele edebilir. bunu FT de biliyordu herkes biliyordu ama yapmıyordu. ondan sonra da tembel ve umarsamaz görünüyor, gol kaçırınca da ıslıklanıyordu. dün ıslıklanmadı. komik olan bir taraf yok aslında. burak çok havaya girdi geçen senede gol kralı olup cl de 8 gol atınca. bu takım bensiz yapamaz moduna girmiş herhalde. salmış kendini. üzerine koymamış. ben oldum artık demiş. olmadığını gördük. zaten ne oldum değil ne olacağım demeli insan. burak'ın hatası bu noktada işte. burak çok zorladı demişsin kendini ama aynı performasını göstermeyecekse veya gösteremeyecekse o zaman bulduğunu atacak. gol kaçırma lüksü yok. tanju gibi jardel gibi bulduğunu yazacak. he bunu da yapamıyorsa o zaman G.Saray gibi takımlarda oynayamayacak. burak işinin aslı budur renkdaşım.

Koşu mesafesi o kadar takılması gereken bir şey değil bence.Barcelona her maç 103 km koşuyor. Tabii Burak gibi oyuncuların koşma istatistiği yüksek olmalı. Dün takımın toplam koşu mesafesi 105 olsa da sıkıntı değil bence

dünkü maçın bir güzel tarafı da hiç bir oyuncumuzun sarı kart görmemesi.. umarım rövanşta da böyle olur, ki real ve juve maçlarında sıkıntı çekmeyiz..

Kosu mesefasi insanlarin degil top sendeyken topun ne kadar kosturuldugudur onemli olan ....

bunun istatistigini cikaracaklardi barca forumlarinda okumustum bir ara...

Tum mac boyunca en uzun paslasma toplam paslasmalarda topun aayaktan ayaga dolasma mesefasi asil onemli olan

koşunun mesafesi değil kalitesidir senin oyununu etkileyen kısmı.

dün kopenhag bizden daha çok koşmuş ama sonuç sıfır.

kaleci bile en az 5km koşuyor o istatistiklere göre. saçmalık yani o rakamlar başka birşey değil.

Oynadığımız 8 lig maçının 7'sinde gol yedik. CL'de oynadığımız 3 maçta da gol yedik. Bu sezon nerdeyse gol yemediğimiz maç yok. Bence bu soruna çare bulmak lazım. Şu anda en önemli mesele bu. Gol zaten atıyoruz bi şekilde.

koşunun mesafesi değil kalitesidir senin oyununu etkileyen kısmı.

dün kopenhag bizden daha çok koşmuş ama sonuç sıfır.

kaleci bile en az 5km koşuyor o istatistiklere göre. saçmalık yani o rakamlar başka birşey değil.

Ayrica o mesafeler kosu degil, katedilen mesafe yani yurusen de yaziliyor.

İstatistik onemlidir ama nasil kullanildigina bagli. Bizim burada paylastigimiz rakamlar baska veriler olmadan cok anlamsiz yani yorum yapamayiz.

Ama diyelim bir td sin, ve x isimli kanatta oynayan futbolcuya sene boyunca taktik calistirdin pas alisverisleri ve verkaclara yogunlastirdin. Bu konuda cok ilerledi ve asist ve tehlikeli pas sayisi artti, gole katkisi artti cunku daha akillica oynadi. Buna karsi kosu mesafesi 30% azaldi. Simdi sen bu adami daha az kosuyor diye elestirebilir misin?

Yani bizim takimin 116 km kosmasi diger verileri deli gibi eselemedikce ve sahadaki oyunu iyi gozlemlemedikce anlamsiz. Ama tdnin isine yarar.

Üst Alt