⚽ SL 19/20 H:4 | Galatasaray 1-0 Kasımpaşa | MS | 13 Eylül - Sayfa 147 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Şikecilerin maçıyla oyun olarak çıkışa geçeriz. Temposuzluk sorunumuz , bunun 2 nedeni var ; 1 oyuncuların henüz birbirine alışmaması , 2 formsuzluk.. bu ikisininde düzeleceği aşikar , çokta şey etmiyorum o yüzden.
Evet tatmin edici değil takım ama bu demek değil ki böyle gidecek. Bu devreyi puan kayıpsız geçmek çok önemli, şikecilere güzel oyunla çakar oradan da devam ederiz.
+ we have Falcao they don't !
herkese iyi akşamlar...

Bok gibi maç oldu. 3.5 gol üstü ve Galatasaray kazanıra 1000 TL bastım. Fatih hocayı görsem aynen şunu söylerdim.

Yahu en az 1 haftadır tüm camia kitlenmiş. Milli ara sonrası ilk maçta herkes şov bekliyor. Organize düzene en iyi sahada cevap veririz o yüzden çıkıp çatır çutur top oynamamız lazım. Her fırsatta Galatasaray taraftarının izlerken gurur duyacağı takımdan bahsediyorsun ama takım geri pas yapmaktan başka bir cacık yapmıyor. 1,5 sezondur yıka yıka oynadığımız bir maç hatırlamıyorum ben. Ben bugün bu tercihlere gözüm kapalı 1000 TL bastıysam Fatih hocaya güvendiğim için bastım. Tüm organize düzene sahada cevabını verir dedim. Yok yanılmışım. Fatih hoca takımı top oynatmak istemiyor belli ki. Sıkıla sıkıla maç izledim resmen.

Takımın çok ciddi tempo sorunu var.Malesef bu tamamen oyuncu yapısı ile alakalı..

Belki defans hariç tek tek çok iyi oyunculara sahibiz fakat çok ağır bir takımız.
İleride basamıyoruz.
Takım savunmasınıda doğru yapamadığımız için çok kötü görüntü veriyoruz.
Bu oyuncularla istediğimiz kadar maç yapalım bu sorun çözülmez.

Bizim yapmamız gereken takım halinde sahaya iyi yayıılp çok güzel yapacağımız iş olan pas futbolunu doğru oynamak.
Devre arasındada doğru takviyeleri yapmak.
Buda belhandayı göndermekle başalayıp bekler olsun kanat olsun hızlı,tempolu oyuncular alarak devam etmeli.

Bu transfer dönemi bunlar görülmeliydi ama malesef her zamanki gibi göremediler.

Onyekuru gibi hızlı oyuncu eksikliği var. Aslında Seri'nin yapmak istediği gibi hızlı tek pas yapsalar sıkıntı azalacak ama topu alan Mustafa Sarp gibi kendi ekseni etrafında tam tur atmadan aksyon almıyor.

bazı arkadaşlar gerçekten futbolu bilmiyor..burada herkes dahi taktisyen gibi eleştiri yapıyor..bugünkü oyundan kimse memnun değil..lakin futbolun bazı dinamikleri parametreleri var..futbol sadece taktikten ibaret değil..fm oyunu gibi sanıyor bazı arkadaşlar futbolu..kaliteli ayaklarımız var iyi kadro kuruldu..ilk 11 in kaçı kamp gördü..kaç maç oynadı beraber..bu maçta uçacak kaçacak futbol beklemek realiteden uzak bir beklenti idi..ilk yarıda bazı anlar paslaşma ve oyunun yönünün değişmesi oyun anlayışı için ipuçları veriyor..en az 5-6 hafta sonra takım oyunu maç ritmi oturacaktır..hele bir de burada sırf hocaya sallamak için gelen maksatları eleştiri değil sallamak olan tipler var ki çok itici oluyorlar..

Üst Alt