⚽ SL 19/20 H:9 | Beşiktaş 1-0 Galatasaray | MS | 27 Ekim - Sayfa 106 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bu kadar mükemmel bi transfer sezonunun ardindan bu kadar kotu futbol ancak bizde olur herhalde.

Terim ya inadindan vazgecek ya da Galatasaray’dan, taktik degil mentalite degismeli. Oynadigimiz futbol ancak Manchester City seviyesinde basarili olabilir cunku 100 pas 5 hata falan kaldirir.

Surekli yan top geri top yapip rakip sahaya yerlesebilecek bir takim degil bu, oyunculari da oldugundan kotu gosteriyor:

1. Luyindama ve Marcao: Stoper olarak ayaklari fena degil ama Nesta-Mancini degiller, illaki 5-6 pastan biri hatali oluyor

2. Belhanda: hata makinesi, boyle bir sistemde yedek kaleci bile olamaz.

devamini yazmiyorum, ama özetle:
FUTBOLCU KARAKTERLERİYLE OYNANMAK İSTENEN FUTBOLUN ZERRE ALAKASI YOK.

Bu takimin basinda Tudor olsaydı, Terim simdi gelseydi, bu takim muhtemelen uçardı. Çünkü dışarıdan bu kadar kolay görülebilen şeyleri Terim işin içine girince göremiyor ve de hastalık derecesinde takıntılı ve inatçı bir adam. Bunu Terim’i destekleyen biri olarak defalarca yazdım. Terim’in tarzı şu: benim istedigim şu taktik, tuttu mu? Süper, tutmadı mı? Duvarı yumruklamaya devam.

Burdan dönüş olacağını zannetmiyorum, acil teknik direktör değişimi şart.

Tudoruda gorduk trabzondan besiktastan 3 yedi. Boklu feneri yenemedi. Takim kotu iste. Iyi bir kadromuz yok demekki.

Hiç kesmem umudumu takımdan, huyum bu, gel gelelim umudumuzun sonunda ışıkta görünmüyor bu sefer..
Babel bitik , oynayabileceği lig amerikada, feghouli avrupanın orta sıra takımlarında, belhanda da en iyi arabistanda cinde oynar. Marianoyla nagatomoya da ancak kendi liglerinden talip çikar.
Kafadan 5 oyuncu yazdım göze batan, 5 oyuncu büyük sayı bir takım için. Min 5 oyuncun kötüyse zaten mac muc kazanamazsın..
Biz yine umut edelim de, umutsuzca bir umut ediş bu.. ocağa kadar kopmayacağız, ocakta bu oyuncular değişecek falan sonra yine biseler biseler olacak vs... yoruldum artık hep aynı şeylerden..

Son 12 deplasman derbisinde galibiyetimiz yok!

Galatasaray hicbir zaman derbi takimi olmadi ki. Bu baz alinamaz. Biz uefa kupasini alirken de fenere yeniliyorduk. Sampiyonlar liginde reali yenip deplasmanda besiktasa yeniliyorduk. Sonunda takim bir sekilde sampiyon oluyordu tabii. Galatasaray son 20 senesinde aten 2 derbi deplasmanini ust uste kazanmamistir.

yalnız iki teknik adamda o yaptıkları değişikliklere kesin bir hafta çalışmışlardır o kadar ezbere hamleler idi. Özellikle Fatih hoca'nın kötü sonuçlara rağmen bütün değişiklikleri hep aynı zaman dilimi ve hep aynı oyuncular üzerinden dönüyor. Adem'i alması birazcık şaşırttı Donk olsa yedekte muhtemelen onu sokardı forvete.

Ya birakin kadro leş falan yazan arkadaşlar, Haziran basinda:

Muslera

Mariano Luyi Marcao Naga

Nzonzi

Feg Seri/Lemina Belhanda Babel

Falcao/Andone

Gibi bir kadroyla naparız diye sorsaydı birisi, 2 cevap gelirdi:

1. Git FM oyna kardeşim
2. Böyle bir kadro kurulursa 20 puanla şampiyon oluruz.

Aynen. Iste bu da zaten forumun %90`inin futboldan anlamadiginin en guzel isareti.

Forvete top getiremiyoruz. Hatta bırak forveti rakip sahaya topu taşıyamıyoruz.

Topu Muslera'ya veriyoruz. O Babel'e şişiriyor. Babel kıçını dayıyor sonrası top kaybı.

Takım yaşlı, hızlı kanat yok. Mücadele yok. Hırs yok. Ruh yok. Yedek yok. Hoca da yok.
Takımın yaş ortalaması isterse 40 olsun, hoca takımın karakteristiğine uygun taktik anlayışla sahaya çıkmak zorunda. Ki bu da bir süre sonra başarıyı getirecektir. İstatiksel olarak gayet sağlam bir kadroya sahibiz sonuçta. Bizde boşuna ısrar ediliyor bazı şeylerde.

Genclerbirliginden daha zayıf bir takıma rezil oynayıp ve yenildik üzücü kısım bu ama neden yenildik ? Varmı objektif bakıp degerlendirmesi olan

1- Balon bir takimiz. Sisir sisir patladi.
2- Hocamiz ali kocla federasyonla ugrasmaktan takima firat bulamadi.
3- Yas ortalamamiz yuksek.
4- Gunumuz futbolu icin cok agir bir takimiz.
5- Takimda net bir forvet yok. ( falcao zaten muhtemelen sakat geldi)
6- Takimin defans ikilisi siradan. Ne ayaklari iyi ne dengeliler. 2 tane genc Servet ile oynuyoruz.
7- Takim fizik olarak oldukca zayif. Bunda yas faktoru de onemli ama genel anlamda takim iyi fizik durumda degil.
8- Takim 11 yabanci ile oynamasi dezavantaj. Cunku Galatasaray`in buyuklugunu bilmiyorlar. Mesela Luyindama besiktas gibi rezil bir takima
yenildikten sonra yenildik ama iyi mucadele ettik diyebiliyor. Tam bir anadolu topcusu kafasi.
9- Fatih Terimin hicbir zaman en buyuk ozelligi iyi bir taktisyen olmasi degildi. Gaz ile giden oyuncular ile basarili oluyordu. 5 tane kiralik adam ile kimse gaz filan takmaz. Umrunda da olmaz. Parasini alir oynar bir sene sonra gider.
10- En onemlisi takimda cosku yok. Taraftarin itmesi de yetmiyor. Tamamen isi bitmis ununu elemis adamlar. Basarisizlik kacinilmaz.

Önümüzde çok tuhaf 2 maç var. İspanya'nın Real Madrid ve Fransa'nın PSG takımları. Bu takımların ilginç bir özelliği var. Kendi sahalarında bizim gibi koşmayan, sürekli top kaybeden, presi yiyince şaşıran takımlar üzerinde farklı taktikler deniyorlar. Yaklaşan tehlikenin farkında mısınız acaba?

Önümüzde çok tuhaf 2 maç var. İspanya'nın Real Madrid ve Fransa'nın PSG takımları. Bu takımların ilginç bir özelliği var. Kendi sahalarında bizim gibi koşmayan, sürekli top kaybeden, presi yiyince şaşıran takımlar üzerinde farklı taktikler deniyorlar. Yaklaşan tehlikenin farkında mısınız acaba?
Psg 8-0 yenerse şaşırmam, Terimin kariyerinin böyle bitmesi hoş olmaz tabiki.

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

ocağa kadar bu boktan futbola devam etcez anlaşılan.
Fatih bey problemin kaynağını belki düzeltirim diye zorluyor.
Ama belli ki kanser iyice yayılmış.

Psikolojim bozulmasın diye maçı izlemedim , görünen o ki gayet makul olan bu öngörüm işe yaradı. Galatasaray'ı gol atamayan takıma devşirmek acayip bir başarı , tebrik ediyorum bu yolda emek eden hocamız ve ekibini.

Üst Alt