⚽ SL 21/22 H:9 | Galatasaray 1-0 Konyaspor | MS | 17 Ekim - Sayfa 92 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

⚽ SL 21/22 H:9 | Galatasaray 1-0 Konyaspor | MS | 17 Ekim

Hocam işte benle aynı şeyi söylüyorsun. Sadece surda katılmam kesinlike lig sonunda da iyi değildik. Onyekuru ikinci yarıda girmeleri saçma sapan yenilen goller. vs.vs. Konuşacak çok şey varda uzun olur yazmak. Bjk iyi filanda diyenleri bilmem ama ben demedim. Herneyse insanlar galip gelmiş bir takımdan memnun değilse bunu biraz düşünmek lazım
Hocamiz gitse onumuzu gorecegiz ama bakalim..Burak Elmas biraz cesaretli olsa takimin basina iyi bir Td getirir diye dusunuyorum.Ama asiri derrce kotu olmadigimiz surece hoca gitmeyecek.Biz insallah boyle ite kaka sampiyon oluruz.Lig Sonunda kendi birakir herhalde.

Galibyetten memnun oluruz her zaman gelecegi dusunerek zevkimden vazgecmem.Aksamada Ts ve Fb maci var .Tinercilerde yenildi.daha ne olsun.Iyi top oynayana 3 puan vermiyolar .
Galibiyetten memnun olmayan adam zaten bu takımı tutmuyor olur, dediklerinin çoğuna katılıyorum fakat bu futbolla sen galibiyeti ayrı bir köşeye koyarak zevk alıyor isen zevklerini gözden geçirmeni öneririm.(futbol zevkleri)

Galibiyetten memnun olmayan adam zaten bu takımı tutmuyor olur, dediklerinin çoğuna katılıyorum fakat bu futbolla sen galibiyeti ayrı bir köşeye koyarak zevk alıyor isen zevklerini gözden geçirmeni öneririm.(futbol zevkleri)
Besiktas yenilmis zevk Maci izlerken kudurdum ama mactan sonra bir zevk kapladi 3 puandan oturu simde Ts Fb macinda bi beraberlik yada Tsnin galibiyeti zevkimi 2 ye katlar.Fb kazanirsa yarim zevk

Bahsettiğin zamanda assuncao protein bile değildi yav. Herif büyüdü 1-2 seneye çocukta yapar.
Adsl ülkeye yeni yeni gelmişti,DEn kral telefonlar 3310 falandı.
Windows millenyum çıkmış başarılı olamıştı.
PlayStation 1 vardı. Carlos ile yardıra yardıra gol atıyordun.
Telsim diye operatör vardı cem uzan pingles hediye ediyordu.
Laptoplar Bond çanta kadardı ve şarjı yarım saat falan gitmekteydi.
Düşün nasıl bir tarihten bahsediyoruz..
Hocam hocamizin eleştirilecek çok şeyi var evet haklısın . Ama futbol bilgisi yok denmesin ya da hakaret edilmesin benim de eleştirim bu. Saygılar

Valla ben ASY’de herhangi bir anadolu takımına bu kadar ezildiğimiz başka bir maç pek hatırlamıyorum

Adamlar istedikleri gibi oynadı, istedikleri yere rahatça getirdiler topu, üstelik tam 45 dakika, atamamaları kendi şanasızlıklarıydı

Defanstan çıkmayı falan geçtim, anadou takımı gibi kapanmayı bile beceremedik

hoca da öyle izliyor haftalardır

Yine söylüyorum, bu gidiş gidiş değil

Mesela ceza sahasında veya hemen önünde topu kapıyoruz

3 tane adam yanyana dikiliyor, hızlıca açılmıyorlar, top kapıldı ya, öylece dikiliyorlar, orada ne yapacaklarını bile bilemiyorlar

Gs için böyle bi bahane olamaz.futbol oynarsın oynadığını gösterirsin taraftarın der yorulmadan kazandık ama takım futbol oynuyor gerekeni yapmasını biliyor.bizim böyle bi durumumuz söz konusu değil,takım futbol nasıl oynayacak bilen yok organize yok duran top yok herşey rezalet.bayern olmayı kimse beklemiyor ama taraftar şunu diyebilmeli,gs kasmadann kazandı ,biz bunu diyemiyorsak ciddi sıkıntı var.ortada futbol yok resmen.kasmadan oynamakla futbolun namına hiç bişey yapamamak farklı durumlardır.koskoca gs tr ligi gibi leş lafı bile az gelecek haldeyken nasıl oluyorda kendi sahasında hemde rezil rüsva olabiliyor.amatör takım bile bişey oynardı konyaya karşı.bu akşam hayatımda böylesine utanç duyduğum bi futbolu yaşamamıştım.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Ben utanç olarak bakmıyorum bu maçlara bu kadroyla. Genç, gelişime açık bir kadro var elimizde. Oynanan futbolu beğenmiyorum, söylediğiniz birçok şeye de katılıyorum ama ben oynanmak istenen bir şey olmadığı konusuna katılmıyorum. Kenarda siz ya da hoca ya da herhangi birisi sahada bulunan futbolcuya 1.5 metre önüne güçsüz pas atıp da top kaybı yapın demiyor. Kaç tane rakip sahaya dizilirken böyle top kaybediyoruz sayamıyorum. Genç bir oyuncu grubumu var elimizde, birçok şeyi de oynayarak, gelişerek öğrenecekler. Örneğin Morutan bizden daha düşük profilde bir takımdan, ligden geldi. Nerede nasıl davranacağını, doğru presi, hangi toplara koşulacağını zamanla öğrenecekler. Elimizde A kalite bir kanat yok, orta sahamızda da oyunu iki yönüyle oynayacak, rakibi temasla karşılayacak bir oyuncumuz da yok. Ben bu oyunun böyle devam edeceğini düşünmüyorum. Bu maçın ilk yarısında da öyle ya da böyle takım vasat bir görüntüsü vardı, vasat altı değildi en azından. Hızlı çıktığımız neredeyse tüm atakları, tüm geçişleri futbolcuların tercih hatalarıyla ya da güçsüz paslarıyla rakibe verip kale önünde baskı yedik. Bunlar aşılamayacak şeyler değil, zaman zamanda zaten bunu doğru yaptığımızda arka arkaya pozisyonlara girebiliyoruz. Bu profilde bir yapılanmaya sabredeceğiz, 1-2 dokunuşla da çarkları döndürür, işleyen bir takıma dönüşürüz diye düşünüyorum. Hoca eleştirilir ya da Fatih Terim ile olmaz denilebilir, böyle olmayabilir dibi de görebiliriz bunu şu an bilemeyiz ama eldeki oyuncu grubu gelişime açık, teknik kapasitesi fena sayılmayacak bir yapıda. Bunu doğru işleyebilirsek ben bu takımın başarılı olacağına inanıyorum. Bu sene olur ya da olmaz, bu seneden benim çok da bir beklentim yok açıkçası. Bir yapılanmaya gidildi, nereye varacak göreceğiz. Bu sezon bunun doğru bir yapılanma olup olmadığını görürüz. Şampiyon olamayız belki ama dediğiniz gibi bu takım olur sinyalini verir, umut verir, arkasında dururuz. Olmazsa da tepkimizi gösteririz. Ama bence bu yapılanma sabredilmeyi hak ediyor. Avrupa maçlarında skordan ve sıralamadan bağımsız olarak baktığımda sahada doğru pozisyon alan, rakibi orta sahada karşılamaya çalışan (en azından oyunun belli bölümlerinde), aldığı toplarla da hızlı çıkmaya çalışan bir Galatasaray görüyoruz. Bu bile benim için umut verici bir şey. Konya maçının ilk yarısında girdiğimiz iki pozisyondan bir tanesini gole çevirebilseydik bugün belki de çoğu taraftar oyunun güçlülüğünden, çıkan ilk 11'in güzelliğinden bahsediyor olacaktı.

Oyun diliyle konuşursak FIFA'da örneğin bizim takımın kadro kalitesi 3.5 yıldız bu sezon. Beşiktaş ve Fenerbahçe 4 yıldız kadro kalitesine sahip. Bizim oyunda kadro kalitesinde denk olduğumuz takımlar ise şunlar; Adanaspor, Alanyaspor, Rizespor, Karagümrük, Başakşehir, Sivasspor, Trabzonspor. Anlatmak istediğim şu bu takım bugün 3.5 yıldızlık bir takım ama gelecek sene 4 sonraki sene 4.5 yıldız olabilme potansiyeline sahip oyunculardan kurulu. Koskoca Galatasaray'ın kadrosunda o yıldızı tek başına yükselten Sneijder, Melo, Drogba gibi futbolcular oluyordu eskiden. İşin oyun kısmı sadece anlatmak istediğimi örneklemek için ama gerçekte de kadro kalitesi olarak şu an üst düzey olduğumuzu sanmıyorum. Ama bu kadronun yarım sezon sonra bile bir gömlek belki bir iki transfer ile de iki gömlek yukarı çıkabileceğini düşünüyorum. Oynamak istediğimiz oyun, keskin, sert pas gerektiren, hızlı düşünmeyi gerektiren bir oyun. Bu tarz bir oyunu futbolcular oynadıkça öğrenecek, alışacak. Ayılıp bayıldığımız Ajax, Salzburg, Leipzig hatta mevcut haliyle Dortmund bizim şu an yaşadıklarımızın hepsini yaşadı. Dortmund yakın zamana kadar mevcut kadrosuyla yaşıyordu bunu zaten, yakın zamanda kadroyu ciddi anlamda gençleştirdi onlar da. Umarım izlediğimiz bu takım; hepimizin yüzünü güldürecek, unutulmaz başarılara imza atacak bir takımın ilk adımlarıdır. İyi akşamlar dilerim. Moskova maçını kazasız belasız geçelim de başka bir şey istemiyorum. :)

Son düzenleme:
Kadroda iyi oyuncular var birbiriyle oynamasini bilmiyorlar. Hep ben yapayim derdindeler, halbuki tek pas ver kaclarla oynasalar cok sey degisecek.

Üst Alt