⚽ SL 21/22 H:9 | Galatasaray 1-0 Konyaspor | MS | 17 Ekim - Sayfa 94 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

⚽ SL 21/22 H:9 | Galatasaray 1-0 Konyaspor | MS | 17 Ekim

Konyaspor maçının zor geçeceğini tahmin ediyordum ama 2. yarı bu denli rakibin bizi ablukaya alacağını tahmin edemezdim ikinci yarı futbol adına ne yapmaya çalıştık onu da bilmiyorum gol yeseydik muhtemelen 1-2 yenilme ihtimalimiz kuvvetliydi. Bu maç özelinde tek bir olumlu şey var bu kadar rezalet futbola rağmen 3 puan almamız umarım sezonun en kötü maçı bu olur daha da olmaz.

rezalet bir oyun konya oynadı biz izledik baskıyı onlar kurdu atağa onlar çıktı hatta bir ara spiker konyaspor topla oynama % 70 li bir şey söyledi hoca da saolsun bizim gibi izledi saha kenarından şu havada insanlar o stada gitti takımı desteklemek için karşılaştıkları şey bu hoca çıksın şimdi hava soğuktu milli ara dönüşü fln bahaneler sıralasın nasıl olsa kazandık şu oyunun mazereti yok. Levent Tüzemen diyor ki Galatasaray'da kadro kalitesi yok diyemiyor ki takımın başında hoca yok. Bu takım oyun oynamıyor.
Tüzemen eksik söylüyor sizde eksik söylüyorsunuz. Tüzemen teknik ekipde zayıf diyemiyor sizde kadro kalitesiz diyemiyorsunuz.
sanki terim gitse bu kadro uçacak.Alllah rızası için Galatasaray için biraz gerçekci olun.Ama taraftar gerçekci olsa ne olacak. Galatasaray başkanı gerçekci değil. Hala nasıl bir oyun görüyorsa doğru transferler yaptıklarını düşünüyorlar.

marcao geri döndü. bu çok önemli. boey'i de tamamen iyileşene kadar bekleyelim. bjk maçı ile birlikte sahalara geri dönecektir.

muslera
boey nelsson marcao pva
taylan
berkan ----- cicaldau
morutan --- halil
mustafa​

bu ideal onbirimiz ile şöyle bi 10 maç üst üste oynayabilsek harika olacak.
Ilk 11'i böyle yaparsak yedek kadro

Fatih
Yedlin Alpaslan Luyindama Ömer
Gustavo Aytac
Baris Emre Kerem
Diagne

Daha elimizde Arda, Babel ve Feghouli emeklisi var. Bu 3'ünden sezon sonu kurtuluyoruz hoca bir hata yapmazsa. Ogulcan hic bir sekilde forma giymez zaten, onu saymiyorum.

Ilk 11'i böyle yaparsak yedek kadro

Fatih
Yedlin Alpaslan Luyindama Ömer
Gustavo Aytac
Baris Emre Kerem
Diagne

Daha elimizde Arda, Babel ve Feghouli emeklisi var. Bu 3'ünden sezon sonu kurtuluyoruz hoca bir hata yapmazsa. Ogulcan hic bir sekilde forma giymez zaten, onu saymiyorum.
takımın en büyük eksiği iyi bir orta saha. bugün ilk yarı/ikinci yarı arasındaki konyaspor dominasyonunun en büyük sebebi taylan-assuncao değişikliğiydi. kısa bir süre sonra kerem ve halil de çıkınca, resmen orta sahayı geçemedik. yoksa ilk yarı 4-0 yapacak pozisyonları dahi bulmuştuk.

takımın en büyük eksiği iyi bir orta saha. bugün ilk yarı/ikinci yarı arasındaki konyaspor dominasyonunun en büyük sebebi taylan-assuncao değişikliğiydi. kısa bir süre sonra kerem ve halil de çıkınca, resmen orta sahayı geçemedik. yoksa ilk yarı 4-0 yapacak pozisyonları dahi bulmuştuk.
Hücumda kaptirdigimiz toplardan sonra 5-5 gibi görünüyor bizim format. Öndekiler gelmiyor arkadakilere destek yok. Orta saha yok gibi görünüyor. Koca bir delik var orada. 3 pasla yari sahamiza geliyorlar. Lazio'dan yemedigimiz baskiyi Konya'dan yedik. Bunun sebeplerini bulmasi lazim teknik ekibin. Bakasetas cok iyi yönetiyor mesela Trabzon'u. Hamsik yokken bile adam liderlik yapabiliyor.

takımın oyuncu kalitesi olarak as/yedek en iyi iki bölgesi stoper ve forvet. ilk onbire iki transfer yeter devre arası. iyi bir orta saha ve etkili hücum oyuncusu.

bir as orta saha (berkan ve cicaldau ile partner olacak, daha defansif, atletik net bir 6 numara)
bir as dominant hücum oyuncusu (mümkünse dribling ve orta yapabilen)

bir yedek kaleci (muslera'nın arkasında fatih var :crushed:)
bir yedek sol bek (pva'ın arkasında, asıl mevkisi sol bek bile olmayan ömer bayram var :crushed:)
bir yedek sağ bek (boey çok iyi ama sakatlık olayı biraz düşündürdü, arkasındaki yedlin de malesef çok yetersiz :crushed:)

kadroyu mükemmelize etmemiz için bu hamleleri yapmamız gerekecek gibi.

takımın oyuncu kalitesi olarak as/yedek en iyi iki bölgesi stoper ve forvet. ilk onbire iki transfer yeter devre arası. iyi bir orta saha ve etkili hücum oyuncusu.

bir as orta saha (berkan ve cicaldau ile partner olacak, daha defansif, atletik net bir 6 numara)

bir yedek sol bek (pva'ın arkasında, asıl mevkisi sol bek bile olmayan ömer bayram var :crushed:)
bir yedek sağ bek (boey çok iyi ama sakatlık olayı biraz düşündürdü, arkasındaki yedlin de malesef çok yetersiz :crushed:)

Bence lig icinden yerli bir isimde alinabilir, Yedlin gonderilip.

Dediklerin, teshisler, kesinlikle dogru. Bir-iki dokunus lazim takima. Ama bunlar cok onemli 6-numara gibi. Ben 6-numara da demek istemiyorum. Defansif yonu baskin, iyi bir b2b lazim bize. Melo iste. Bilemedin Fernando. Bu lazim bize.Ve bu bolgeye tecrubeli bir oyuncu alirsak cok buyuk avantaj yakalariz cunku hem defans kurgusuna olan katkisi hem de pas oyununa katkisi cok kritik bir bolge. Yedek kaleci de onemli tabi. Fatih cok cok kotu. Ve artik ben yildim. Senelerdir yedek kalecimiz yok. Bir parca Orkun sanirim o fena sayilmazdi.

Bence lig icinden yerli bir isimde alinabilir, Yedlin gonderilip.

Dedikleri, teshisler, kesinlikle dogru. Bir-iki dokunus lazim takima. Ama bunlar cok onemli 6-numara gibi. Ben 6-numara da demek istemiyorum/ Defansif yonu baskin, iyi bir b2b lazim bize. Melo iste. Bilemedin Fernando. Bu lazim bize.Ve bu bolgeye tecrubeli bir oyuncu alirsak cok buyuk avantaj yakalariz cunku hem defans kurgusuna olan katkisi hem de pas oyununa katkisi cok kritik bir bolge. Yedek kaleci de onemli tabi. Fatih cok cok kotu. Ve artik ben yildim. Senelerdir yedek kalecimiz yok. Bir parca Orkun sanirim o fena sayilmazdi.
altay'daki sağ bek cebrail acayip top oynuyor da yaşı 27 ve büyük takımda ne yapabilir bilemiyorum tabi.

keşke melo gibi birini bulabilsek ama, bjk'deki josef, fb'deki gustavo gibi defansif özelikleri daha ağır basan tecrübeli bir oyuncu bile bulsak harika olurdu.

adı geçen mısırlı elneny'i isterdim açıkçası. mohamed için de performans arttırıcı bir transfer olurdu.

bir de sağlam bir kanat hücum oyuncusu şart yahu. şu an kerem-morutan kanatlarda, feghouli ve babel de alternatifleri pozisyonunda. barış alper de bu 4'lü içinde yer bulmaya çalışıyor. tertemiz kemiksiz bir kanat hücum oyuncumuz yok malesef.

üçü genç potansiyelli, ikisi bitik kanatlarımızın.

altay'daki sağ bek cebrail acayip top oynuyor da yaşı 27 ve büyük takımda ne yapabilir bilemiyorum tabi.

keşke melo gibi birini bulabilsek ama, bjk'deki josef, fb'deki gustavo gibi defansif özelikleri daha ağır basan tecrübeli bir oyuncu bile bulsak harika olurdu.

adı geçen mısırlı elneny'i isterdim açıkçası. mohamed için de performans arttırıcı bir transfer olurdu.

bir de sağlam bir kanat hücum oyuncusu şart yahu. şu an kerem-morutan kanatlarda, feghouli ve babel de alternatifleri pozisyonunda. barış alper de bu 4'lü içinde yer bulmaya çalışacak. tertemiz kemiksiz bir kanat hücum oyuncumuz yok malesef.

üçü genç, potansiyelli, ikisi bitik kanatlarımız.

Bakalim 1-2 kritik isim katilacaktir takima. Elneny fena degil elbette. Ama ben daha dominant bir oyuncu istiyorum acikcasi. Yine de kotu degil cunku temposu olan bir oyuncu. Bakalim, verimli gecirmemiz lazim ve umarim coktan bitmistir bazi isimler. Gedson'a takilmamak lazim.

uyudum uyandım hala oynanan futbolu anlamaya çalışıyorum. özellikle ikinci yarı 15-1 falandı şut istatistikleri. cityle falan mı oynadık haberimiz yok

Berkan'ın eksikliğini hissetmişiz. Özellikle ikinci yarı. Kendi evinde bu kadar topu rakibe bırakamaz Galatasaray. Galibiyet gelmiş olsa da hocaya eksi yazıyorum.

Yedlin şuan iyi oynuyor. Bence sağ bek almaya gerek yok.

Skor yapacak yabancı hücum oyuncusu ve sağlam bir 6 numara şart. Kaleci bakılıyordu ama alamadık.

Babel, Feghouli, Luyindama ve Assuncao devre arası gönderilebilir.

Tüzemen eksik söylüyor sizde eksik söylüyorsunuz. Tüzemen teknik ekipde zayıf diyemiyor sizde kadro kalitesiz diyemiyorsunuz.
sanki terim gitse bu kadro uçacak.Alllah rızası için Galatasaray için biraz gerçekci olun.Ama taraftar gerçekci olsa ne olacak. Galatasaray başkanı gerçekci değil. Hala nasıl bir oyun görüyorsa doğru transferler yaptıklarını düşünüyorlar.
sence konya kadrosu bizim kadromuzdan iyimiydi dün çünkü topu onlar oynadı ha bizim kadromuz onlara göre daha iyi diyorsan bu da hoca oynatamıyor demek kaldı ki bu transferleri hoca yaptırdı o zaman yaptırmasaydı yine onun hatası Galatasaray iyi futbol oynamıyor sadece bu sene değil bence son 2-3 yıldır iyi top oynamıyor iyi diyebileceğimiz maç sayısı bir elin parmaklarını geçmez benim şikayetim bu hoca bu takımın başına bu sene gelmedi uzun zamandır var ve takımın futbolunda bir düzelme yok

Üst Alt