⚽ SL 22/23 H:14 | Başakşehir 0-7 Galatasaray | MS | 12 Kasım - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
İlk onbir oyuncu kalitesi olarak Beşiktaş'tan düşük, fakat oyun olarak Beşiktaş'tan yüksek bir takım.

Seyirci baskısı olmayan, şeker gibi bir deplasman, fakat farklı noktalarca desteklenen bir camia.

Kesin yeneriz diyemeyiz. Kesin puan bırakırız da diyemeyiz. Sonucu tahmin dahi edilemez bir maç.

Kesin olarak yenmemiz gereken bir maç diyebiliriz ama. Şampiyonluk yarışı için psikolojik eşik maçı bildiğiniz.

Ligin en zor 5 deplasmanı olarak, FB, BJK, TS, Başak, ADS deplasmanlarini gösterebiliriz sanırım.

Bu 5 deplasmanin 3'ünü atlatmış olacağız, FB ise sadece 1'ini.

Bunların bir level altı, Antalya, Kayseri gibi deplasmanlar, FB de bu seviyede sadece Konya'ya gitti ve mağlup oldu zaten.

Resmen neredeyse şampiyonluk maçı yahu.

Oyuncu kalitesi olarak üstünüz, seyirci baskısı yok. Yarım sıfır da olsa, yenin gelin.

Abdülkerim’in yerine çözüm lazım ama Ross da Nelsson’un alternatifi sanki. Savunmayı bu kadar ilerde kurarken bizdeki en hızlı stoper Abdülkerim herhalde. Ross’u oyuna alırsak savunmayı daha geride kurmalıyız, hücum tarafı bu sefer soru işareti.

BAY-Kerem-Rashica kombinasyonu maç içinde denenmeli ama hücumda sıkıntı çekerken Mata-Mertens’in her şeye rağmen yaratıcılıkları lazım. Sadece oynamalarından da bahsetmiyorum topu şuraya at, buraya ver, bekle vs. diye talimatları önemli bence. BAY-Kerem-Rashica üçlüsü sadece geçiş oynar gibi geliyor.

Torreira performans olarak istenilen seviyede değil ama milli araya bırakmak lazım. Miço daha hızlı oynamaya çalışan bir oyuncu, çıkarken top kaybı yapabiliyor. Başak maçında topun üstüne basan, topu tutan bir 6 lazım. Bu arada geride Abdülkerim’in oyun kurmasını beğenmiyorum, geçen seneki orta sahada olsak defoları daha çok ortaya çıkardı. Torreira organizasyonu burada toparlıyor bence, alamasa bile doğru yönlendiriyor, topla çıkarken baskı yesek bile doğru çıkıyoruz -en kötü maçımız jk maçıydı- ama top rakipteyken parsellediği -savunduğu- alan çok dar. Bunun sıkıntısı sadece saha içi dağılımımız değil, performansını arttırması lazım. Bundan dolayı orta sahadan rakipler geliyor. Oliveira’yı zaten bu defosuyla aldık, açığını yanındaki oyuncunu kapatması lazım.

Milli arada tüm kombinasyonları deneyip ideali buluruz herhalde. Daha doğrusu şampiyon olmak için bulmalıyız.

Hoca hucumu oturtuyorus yavas yavas ama savunmada problem var demisti. Millet garipsemisti ama son 3 macta bariz belli oldu. On tarav ivmenirken arka taraf irtifa kaybediyor

Rosslu ya da rossuz bir cozum uretmeliyiz oraya. Pva kisa olmasa onu yazardim sol beke. Transfer sezonunda baba bir stoper transferi lazim demistin israrla o konuda hakli ciktin hakkini teslim edeyim.

Torreira ozelinde de kondisyon acisindan mi bir problem var yoksa dk oncesi kendini mi sakiniyor tam anlayamadim. Pulgar ve De jongu animsatiyor bos bos dolanmalari. Gelmeden once hic boyle hayal etmemistim acikcasi. Basan ayak sokan yapisan biri olarak kalmisti suanki haliyle alakasi yok

başakşehir çok az pozisyon veren bir takım. Bu maç için icardi'ye ihtiyaç var. Bulacağı tek pozisyonu atacak bir isim

Ya tamam ya devam macimiz. Yenersek en ciddi aday biz oluruz. Yenilirsek buyuk oranda 2cilik mucadelesi veririz

Tabi bunlari febenin 2 macini da kazanmis sayarak söyluyorum

Dünkü galibiyetle ya tamam ya devamliktan çıkmıştır başakşehir maçı.. Yenilirsek yapmamız gereken kadıköy'den en az 1 puanla dönmek ..İlk devre fark tek hanelerde kalırsa 2. Yari bir şekil kapatilabilir fark iş bizde bitiyor fenerin takılacağı çok maç olacak..

topu verince problem yaşıyoruz. geçen bir istatistik paylaşılmıştı ligde topu geri kazanma süresinde 19.sıradaydık. başak gibi topla oynayan ve topu da iyi yönlendiren bir takıma karşı zorlanacağımız aşikar ama en kötü beraberlikle döneceğimizi düşünüyorum
skor tahminim
0-0
0-1

Maçı muhakkak alıp araya gitmeliyiz.

Hedef 13 maçta 27 puan olmalı.

Ondan sonra 23 maçlık yeni bir lig olacak önümüzde. Çok ciddi bir maç sayısı ve aslında sezon yeniden başlayacak.

Bu 2 haftanın sonunda Fenerbahçe ile puan farkını 2-3 seviyesine çekebilirsek süper olur ama en kötü 5’in üzerine çıkmamalı. O derece kritik bir maç kendi göbeğimizi kesmek adına.

Şans da lazım gol bölgesinde.

İlk onbir oyuncu kalitesi olarak Beşiktaş'tan düşük, fakat oyun olarak Beşiktaş'tan yüksek bir takım.

Seyirci baskısı olmayan, şeker gibi bir deplasman, fakat farklı noktalarca desteklenen bir camia.

Kesin yeneriz diyemeyiz. Kesin puan bırakırız da diyemeyiz. Sonucu tahmin dahi edilemez bir maç.

Kesin olarak yenmemiz gereken bir maç diyebiliriz ama. Şampiyonluk yarışı için psikolojik eşik maçı bildiğiniz.

Ligin en zor 5 deplasmanı olarak, FB, BJK, TS, Başak, ADS deplasmanlarini gösterebiliriz sanırım.

Bu 5 deplasmanin 3'ünü atlatmış olacağız, FB ise sadece 1'ini.

Bunların bir level altı, Antalya, Kayseri gibi deplasmanlar, FB de bu seviyede sadece Konya'ya gitti ve mağlup oldu zaten.

Resmen neredeyse şampiyonluk maçı yahu.

Oyuncu kalitesi olarak üstünüz, seyirci baskısı yok. Yarım sıfır da olsa, yenin gelin.
Beşiktaş maçı öncesinde dediğim gibi;
Bu maçı da alacağız.

Yoo besiktas maçından önce de söylüyordum açıp okuyabilirsin, hepsinden iyi kadromuz var 1 puan iyi diyorsan veya kazanamiyorsan ortada bi sorun vardır, puan farkını da 7ye çıkarırsan şampiyon falan olamazsın içeride dışarıda bütün maçları kazanmamız lazım ve kazanacak gücümüz var bu kadar basit.

SM-A505F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Hepsinden iyi kadromuz var ama hepsinden iyi yerli kadromuz yok. Emre Taşdemir'i futbola döndürmeye, Barış Alper'i kazanmaya çalışıyoruz. Sezon başında iki futbolcu da insanların 5. tercihi falandı mevkilerinde. Kadro olarak kağıt üstünde iyi olmak başka bir dünya oyun olarak iyi olmak başka bir dünya ve oyun olarak zaten çok büyük bir sorunumuz var veortada bir sorun var zaten. Bunu göremiyorsak çok üzülürüz. Henüz çok iyi bir yerde değiliz.

hoca böyle dene bir kere ya

muslera
boey nelsson abdül kazimcan/dubois
torreira berkan
rashica sergio bay
icardi

sergio inanilmaz etkili hücumda
sürekli ara paslari deniyor, bu sekilde kanatlarida besler, dinamo berkan yorulmaz torreiraya yardimci olur.

Antu'yu okuyun acil fiksksdj ağustostan beri yenilmemelerine rağmen dün fena tutuşmuşlar
Nolur alalım şu maçı, al sana psikolojik üstünlük

Hoca hucumu oturtuyoruz yavas yavas ama savunmada problem var demisti. Millet garipsemisti ama son 3 macta bariz belli oldu. On taraf ivmelenirken arka taraf irtifa kaybediyor

Rosslu ya da rossuz bir cozum uretmeliyiz oraya. Pva kisa olmasa onu yazardim sol stopere. Transfer sezonunda baba bir stoper transferi lazim demistin israrla o konuda hakli ciktin hakkini teslim edeyim.

Torreira ozelinde de kondisyon acisindan mi bir problem var yoksa dk oncesi kendini mi sakiniyor tam anlayamadim. Pulgar ve De jongu animsatiyor bos bos dolanmalari. Gelmeden once hic boyle hayal etmemistim acikcasi. Basan ayak sokan yapisan biri olarak kalmisti suanki haliyle alakasi yok

hoca böyle dene bir kere ya

muslera
boey nelsson abdül kazimcan/dubois
torreira berkan
rashica sergio bay
icardi

sergio inanilmaz etkili hücumda
sürekli ara paslari deniyor, bu sekilde kanatlarida besler, dinamo berkan yorulmaz torreiraya yardimci olur.
Sol bek Dubois olsun bildiğin ideal onbir bu yahu. Çöpsüz üzüm. Daha da yedekten Kerem ve Yunus gibi iki majör hücum gücü var. Mertens var, Mata var, Midtsjø var. Gomis var. Oyuna istediğin gibi müdahale et.

Muslera
Boey Nelsson Bardakçı Dubois
Torriera Berkan
Rachica Oliviera BAY
İcardi
+Kerem, Yunus, Mertens, Midtsjø, Mata, Gomis

Üst Alt