⚽ SL 22/23 H:29 | Galatasaray 6-0 Kayserispor | MS | 14 Nisan - Sayfa 125 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Kayserispor oyuncu kalitesi olarak geçiş oyununu muazzam oynayacak kadroya sahip. Hele de bizim gibi set oyununda sıkıntısı olan takımlara karşı bunu çok rahat uygulayabilirlerdi ama Çağdaş Atan kendi bilgidiğinden şaşmayıp kendi oyununu oynamak istedi sonrasında da patladık. Bir önceki maçımızı güzelce izleyip sadece bizi analiz etmeyip Adana Demirspor'u da analiz etmiş olsaydı, bize sıkıntı çıkarabilirlerdi. Allahtan kendi bildiği oyununu oynamak istedi de rahat bir galibiyet elde ettik. Maçın ikinci yarısında dinlenme fırsatı bile bulduk hafta içi maçı için çok iyi bir şans oldu bizim adımıza.

Nelssonun pozisyonu kırmızı kartlık idi. Fb 100 kere kollanıyor, biz 1 kere kollandık
O pozisyon kırmızı kart değildi. Top Thiam'ın kontrolünde değil, Thiam topa hiç bakmıyor, havada top Thiam topu kontrol edemeyip Muslera'da alabilir mesela topu. O pozisyonun kırmızı olması için Thiam'ın topun kontrolünü sağlamış olması lazımdı. Faul + sarı kart doğru karar olurdu.

Hakem gol pozisyonu olarak algılayıp verebilirdi o yüzden kırmızı diyorum. Kuralları uygulamak gerekiyor
Ben de kuralı diyorum işte. Hakemin gol pozisyonu yorumlayabilmesi için topun kontrolünün Thiam tarafından sağlanmış olması gerekiyordu bu olmadığından gol pozisyonu olarak yorumlayamaz kural bunu diyor o yüzden kurala göre kırmızı kart değil pozisyon.

Üst Alt