⚽ SL 22/23 H:4 | Trabzonspor 0-0 Galatasaray | MS | 28 Ağustos - Sayfa 147 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Trabzonspor’un Abdullah Avcı’yı göreve getirdiği ilk sezonu hayırlayın. Kol atamayan, ama bir duruş koyan, kazanamasa da kaybetmeyen bir takım oluşturdu ve ardından ligi domine ederek şampiyon oldular. Abdullah Avcı kaybetmeyen bir takım yaratırken oyunu oynama kaygısı hiç yoktu. Beklerin çıkmadığı, merkezi kalabalık tutan ve dikine oynama kaygısı olmayan bir anlayışı vardı.
Ama bizde durum farklı. Biz oynuyoruz. Ve kadro kalitemiz çok daha yüksek.
Bu akşamki sonuç tatmin edici mi peki? Hayır. Ama bu takımda oynama, mücadele arzusu var arkadaşlar. Az pozisyon veriyoruz ama işin garibi, harika bir savunma anlayışımız ve harika savunmacılarımız olduğu için değil. Oyunu oynamaya, topa sahip olmaya çalıştığımız için pozisyon vermiyoruz. Oyunu oynama noktasında Mertens-Torreira transferini gerçekleştirenlere ayrıca teşekkür etmek lazım.
Gol atma problemi ciddi bir problem. Ama gelişecektir. Gelişecek. Geçen haftaya kadar “Eyvah” dedirten Abdulkerim bugün en kritik maçta sıfır hata ile oynuyorsa, rezerv takıma yollanan Boey bu kadar etkili oluyorsa, Gomis bu yaşta sahaya bu denli ağırlık koyabiliyorsa, bu sorun da aşılır.

Şu trabzonu ligde yenemeyecek tek takım bizdik bence inanılmaz yorgun bitik ve eksiktiler.. bugün 5-2 lik maçın devamı yaşanırdı eğer hücum kalitesi orta halli bir takım olsaydı karşılarında..

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Neye gore ? Bitiklik ve hirs baska birsey. Kendinden dusun seni herkes erkekliginle siniyor ve sen kaybediyorsun 1 hafta sonra ne yaparsin ?

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mertens’e yapılan penaltıydı, 1 kere tekrar gösterdiler
Nelson takibin omzuna bastırdı diye uyduruktan pozisyonu penaltı mı diye 4 kere gösterdiler

Neyse takımın ileride pozisyon bulmak ve buldu mu yapıştırmak eksiği var bence
Yani mesela kerem vururken kaleci çoktan yatmıştı, boş kaleye at artık
Kanatlar oyuna katkısı az, bu sefer yunus çok gözüme battı, çizgiyi hiç kullanmıyor
Ya kalabalık içe, ya geriye
2 kanat da daha skora dönük oynamalı
Onun dışında takım iyiydi

Yoo benim gordugum standart ve orta saha hakimiyetini elinde tutan bir adamdi. Sen ne gordun bilmiyorum ki ikisini kiyaslamam cunku ayni pozisyonun adami bile degiller.

Hala anlamadim senin postu.
Kardeşim neyini anlamiyorsun.
Maçın 30.dakikasindan ilk yarı bitimine kadar adam yoktu diyorum. Topa müdahele etmiyor. Pas almıyor. Sürekli şuraya at diye arkadaşlarına gösteriyordu.
Bu black mirror bandersnatch değil ki sen izlerken farklı ben izlerken farklı olsun.
Kendinize özel açıklama isteyeceğine anlamak için çaba göstermeniz yeterli.

Cicaldah arkadaşına at diyince maçin 10. Dakikasi sorumluluk almıyor hayalet.
Torreira kondusyon/sinirlenme/darılma/sakatlık sorunu nedeniyle oyundan soyutlanırken sen ne diyorsun maçın en iyisi.

Korkmayin torreiraya bok atacak kadar kafayı yemedim.
Burada taraftarın iki yüzlülüğüne atıfta bulundum. Bunu yaparken neredeyse hiç biriniz torreirada bir sorun olduğunu farketmediniz bile. Yürüyor dedim, toptan kaçiyor dedim. O maçin en iyisi taam mı'dan öteye gidemeyen savunmalar gordüm. Sonuç olarak adam 2. Yarı önce topalladı sonra da oyundan sakatlık nedeniyle çıktı. Bu durumu bu adam 30. Dakikadsn beri yaşıyordu muhtemelen. Demek ki neymiş farklı bir sorunu anlatan her hangi birine de bu kuş bu zaten sadece mactan maca foruma karistirmaya geliyor diye kendimize süper kahramanlik da yaratmamak gerekiyor.(bunu anlayan anlar)
Önceki oyunlarda takimin en iyisi olup gol yükü çeken oyuncu corona/sakatlik gibi sorunlar sebebiyle geri dondugu ilk maçında hayalet sıfatını almıştı.
Ortam sizin diyorum 20 dakikaya yakın yürüyup toptan kacan torreiraya da aynı lakabı takın diyorum.

Bugün takım iyiydi. Ölü toprağı üstümüzden atmış gibiydik. Sonuçta karşımızda ligin son şampiyonu Trabzonspor var. Öyle ya da böyle üç, dört tane net gol pozisyonu yakaladık. Son vuruşlarda biraz daha becerikli olmalıydık. Mertens zamanla saha içi liderlik ve skor katkısı anlamında çok daha iyi olacak gibi. Seferovic bitik, hazır değil. Kerem bugün de pek formda görünmedi. Yedekten giren Berkan'ın katkısı da oldukça iyiydi.

evet elestirilerden dolayı dikkat ettim bi süre sonra dağılmıs olabilirim ayrı. gecen mac hızlı degajlarla da kontra yaptık. orda da ayağının biraz düzeldiğini farkettim mesela.
Muslera topu kontrol ettiğinde ileri hareket edip beklerdi. Bu maç bunu yaptığını farketmedim.hatta bir kaç posizyonda olması gerektiği gibi hızlı şekilde çıkardı. Gözleminde dogrusun.

Üst Alt