⚽ SL 23/24 H:24 | Samsunspor 0-2 Galatasaray | MS | 2 Şubat - Sayfa 119 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bu arada pozisyon ofsayt boşa tartışmaya gerek yok.
pp16ii2.jpg

Maç sırasında anlatmaya çalıştım. Perspektif önemli. Çizginin nasıl gideceğini doğru hayal etmeniz gerekir. Hele bir de bunda öndeki uzuv yerdeki ayak olduğu için daha kolay. Omuz falan oldu mu bir de yere dikme hayal etmeniz lazım. Ondan diyorum Fenerliler gibi her pozisyonda histeri krizlerine girmeyin. Adamlar geçen hafta inanılmaz presle ezdiğimiz maçta bile rakip yattı falan gibi algılara kapılıyorlar. Lehlerine çok kritik anlarda gayet yoruma açık kolay penaltılar çalınan maçlarda bile hakemin onları doğradığını düşünüyorlar. Talimatla sosyal medyada algı kasanlardan bağımsız, gerçekten inanacak kadar psikolojisi bozulmuş durumda olanlar var. Onlara benzemeyin.

Onlara benzemeyin ve böyle ofsaytlarda hemen galeyana gelmeyin dedik tabi ama bugünkü 2 penaltımızın tartışılır tarafı yok. Onlar için ne söylense haklıyız. VAR'daki art niyetli şahsın mutlaka görevden el çektirilmesi lazım.

Maç sırasında anlatmaya çalıştım. Perspektif önemli. Çizginin nasıl gideceğini doğru hayal etmeniz gerekir. Hele bir de bunda öndeki uzuv yerdeki ayak olduğu için daha kolay. Omuz falan oldu mu bir de yere dikme hayal etmeniz lazım. Ondan diyorum Fenerliler gibi her pozisyonda histeri krizlerine girmeyin. Adamlar geçen hafta inanılmaz presle ezdiğimiz maçta bile rakip yattı falan gibi algılara kapılıyorlar. Lehlerine çok kritik anlarda gayet yoruma açık kolay penaltılar çalınan maçlarda bile hakemin onları doğradığını düşünüyorlar. Talimatla sosyal medyada algı kasanlardan bağımsız, gerçekten inanacak kadar psikolojisi bozulmuş durumda olanlar var. Onlara benzemeyin.

Onlara benzemeyin ve böyle ofsaytlarda hemen galeyana gelmeyin dedik tabi ama bugünkü 2 penaltımızın tartışılır tarafı yok. Onlar için ne söylense haklıyız. VAR'daki art niyetli şahsın mutlaka görevden el çektirilmesi lazım.
Ofsaytta yarı otomatik sistemin hata yapacağını pek sanmıyorum ciddi bir maliyetle getirdiler sadece topun içinde çip teknolojisi daha tam olarak getirilmemiş ama zamanla düzelteceklerine dair beyanlar vardı.

Penaltı konusu başlı başına skandal asıl üzerinde durulması gereken konu umarım daha fazla üsteleriz.

Ofsaytta yarı otomatik sistemin hata yapacağını pek sanmıyorum ciddi bir maliyetle getirdiler sadece topun içinde çip teknolojisi daha tam olarak getirilmemiş ama zamanla düzelteceklerine dair beyanlar vardı.

Penaltı konusu başlı başına skandal asıl üzerinde durulması gereken konu umarım daha fazla üsteleriz.

Yarı otomatik sistemde sıkıntı olabilecek, insan hatasına veya manipülasyonuna açık tek mevzu topun ayaktan çıktığı an olabilir herhalde. Yoksa kısa zamanda 3 boyutlu görüntüyü manipüle ederek bir oyuncuyu ileri veya geri taşıyacak bir ayarlama yapılmamıştır herhalde koca sisteme. Diğer sıkıntı da tabi geçen haftalarda bizim bir pozisyonda o kullanılmayıp eski çizgi sistemi kullanılması mevzusu var. Onda da iki oyuncu çok yapışıksa (yani vücut vücuda temas halinde) sistem bazen iki oyuncuyu ayıramadığı için kullanılamıyormuş dediler. Takipte olacağım bakalım. Çünkü orada çizgi bariz yanlış çizildi. Arada yarım metre fark var gibi çizgi çektiler ama maksimum 10cm falan söz konusuydu. Muhtemelen rakibin gerideki ayağından alınamadı o çizgi.

Hatay maçı:Son dk İcardinin ayağına basılması;
Fb maçı: İcardiye tokat atılıp yumruk sallanması;
Sivas maçı:Abdülkadirin elle topu süpürmesi

Puan kaybettimiz maçlarda net verilmeyen penaltılar. Kazandığımız maçlarda verilmeyen o kadar çok var ki saysam bi 10-15 tane çıkar herhalde.Hakemler net olarak minimum 4-5 puanımızı ve kazandığımız maçlarda minimum 6-7 averajımızı çaldılar .

Trabzon deplasmanı 5 puan'a çıkar diyorlardı aynı puana geldik, Samsun deplasmanında medyada bile bizim kazanamayacağımızı düşünüyorlardı yine çıktık psikolojik üstünlük diyorlardı bu gidişle inanılmaz hızlı çökecekler en ufak olumsuzlukta fena karışacaklar. :asd:

Buraya da koyayım kayıtlarda kalsın:

Trio'da herkesin hemfikir olduğu konular:
- Van Drongelen'in 3 tane %100 sarı kartı var. Üçüncüsünde pozisyon öncesi Torreira'ya yapılan faul de sarıya yakın.
- Icardi'nin pozisyon %100 penaltı ve VAR uyarmalıydı, hakemin görüş açısı kapalı.
- Torreira sarı kart görmeliydi.
- Son top değdi mi değmedi mi emin değiller.
Benim fikrim gösterdikleri açıda bile top net şekilde kırılıyor yön değiştiriyor nasıl penaltı diyemediler şaşkınlıkla izledim.

Üst Alt