SL 23/24 H:3 | Fenerbahçe 4-0 Başakşehir | MS | 28 Eylül - Sayfa 34 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

SL 23/24 H:3 | Fenerbahçe 4-0 Başakşehir | MS | 28 Eylül

bizden daha istekli olmaları canımı sıkıyor.
yine tabi çok erken daha kopacaklar ama bizim topçular neden böyle istekli değil diyor insan ister istemez.
Sorunun istek olmadığı çok belli, oyuncuların hepsi sporcu karakteri yüksek adamlar, şüphem yok. Lakin kondisyonun düşük olursa isteksiz de görünürsün...

Ben hep sezon başı yüklemesine bağlamak istiyorum; en yüksek form seviyesi için hedefin Ekim ortası olması önerilir genelde. Yok takım şu an maksimum seviyesine yaklaşmış halde ise avuçladığımızın resmidir. Takımda fiziken iyi durumda olan Sacha ve Kerem A. dan başka adam yok, onlar da farklı bir adanmışlık seviyesine sahipler zaten. Zaha ve Ndombele form tutsa her şey düzelecek beklentisinde olanlar biraz yanılıyorlar...

ya benim futbol anlayım farklı yada farklı macları izliyoruz geçen seneye ragmen komple kadroyu degıstırdıler lakin gecen seneki oyunları bana göre daha tehlikeliydi bu sene hala 3 taneden fazla iyi adam sayamıyorm kadrolarında
ve her macın 2.yarısı fiziken yürür hale geliyorlar

ben baska mac izlemiyorsam tabi

Satış yaptılar

Adam da onu demiş biz de satış yapsaydık biz de para harcayabilirdik bunları alırdık demiş

Satış yapmışlar da aldıklarına da bak istersen. Hemen hemen hepsi bonservis ile. Bence +’da değiller. Ayrıca konu fenev değil ki. Konu kiralık değil satışla gelen para diye açıklanmış. Ffp falan sonradan dillendirildi hatırlatırım. Kaldı ki kime bonservis verdik ki biz ? Yani aman aman da bu yolla almadık free agent ya da kiralı opsiyon ya da düşürülmüş şekilde misal Icardi.

Şu kıyaslama işi hakikaten artık can sıkıyor adamların şu an form seviyesi %100 transfer yaptıkları adamlarda hazır ve forma giyiyor bizim daha %60-70'lik performansımız var Ndombele, Sanchez, Zaha, Ziyech, Tete, Angelino bunlar toplasan 3 kez yan yana oynamadı biraz sabretmek lazım.

Zaten transfer dönemi o riske girdik iki takımda %100 olduğu an bizim takımın açık ara 2-3 gömlek üstün gelebileceği bir kadrosu var. İki takımı illa kıyaslayacaksanız ligin 18'nci haftasında derbi olacak onda kıyaslayın Anadolu maçlarında kıyaslanacak bir durum yok.

Okan hocaya büyük saygım var ama sanki artık olaylar kadroda bitiyor gibi, İsmail öyle muhteşem bir hoca değil ama o bile 6 da 6 yaptı işte, vasat bir kadrosu olsa yapamazdı, yani bu hocalar ne seviyede çok çözemedim hala ? Ama kadronun bu adamları çok başarılı gösterdiği kesin, ikisi de çok şanslı çünkü Anadolu bitik, kendi kadroları da çok iyi.
Dedigin dogru, iyi kadro iyi oynuyor ve puanlari aliyor. Fakat, dunyanin en iyi kadrosunu da kursan, lig icinde en az iki kere dusus oluyor. Hocalarin bu anlarda kendini gosterip hem takimi hem de camiayi yonetmesi lazim. Gecen sene cabuk unutuldu ama ciddi bir Icardi krizi vardi, Okan hoca cok iyi cozdu. Kritik puan kayiplarindan hep cok guclu donduk.

Fener de bir yerde bir krize girecek. Camia ve taraftar olarak cok kirilganlar ve hocalarinin o krizleri asabilecegini dusunmuyorum. Yine kendi efsanelerini yaratmaya calisiyorlar ama oyuncularin kriz anlarinda saygi duyabilecegi birisi degil Ismail Kartal. Okan Buruk'un hem oyuncu olarak, hem de hoca olarak saygi gosterilecek cok basarilari var. Bunun ustune insan iliskileri de iyi.

Gecen sene de FB icin ayni muhabbetler yapiliyordu. Ustelik gecen sene daha gosterisli bir oyunlari vardi ve cok daha gorkemli skorlar aliyorlardi. Bekleyip gorelim.

Satış yapmışlar da aldıklarına da bak istersen. Hemen hemen hepsi bonservis ile. Bence +’da değiller. Ayrıca konu fenev değil ki. Konu kiralık değil satışla gelen para diye açıklanmış. Ffp falan sonradan dillendirildi hatırlatırım. Kaldı ki kime bonservis verdik ki biz ? Yani aman aman da bu yolla almadık free agent ya da kiralı opsiyon ya da düşürülmüş şekilde misal Icardi.
Artıda olmaları gerekmiyor FFP son üç yıl ortalamasına ve oluşturduğun gelire falan da bakıyor

Bilmiyormuşum cahilmişim de geç insanı neden yoruyorsun

ya benim futbol anlayım farklı yada farklı macları izliyoruz geçen seneye ragmen komple kadroyu degıstırdıler lakin gecen seneki oyunları bana göre daha tehlikeliydi bu sene hala 3 taneden fazla iyi adam sayamıyorm kadrolarında
ve her macın 2.yarısı fiziken yürür hale geliyorlar

ben baska mac izlemiyorsam tabi

Katılıyorum. Geçen sene daha bir takımdılar ancak sorun td’nin keyfi seçimleriydi ancak geçen sene bu zamanlar bu forumun adminleri/moderatörleri dahi dedeyi övüyorlardı :) adam teknik otorite ilan edildi medyada vs.. ancak dediğin gibi daha iyi bir oyun olduğu da doğruydu. Şimdi ise böyle değil daha yetenek bazlılar ve bence net daha kaliteli bir kadroları var ancak uzun soluklu olmaz bu bir de agresif değiller geçen sene olduğu kadar. Zaman gösterecek elbette. Sorun biziz renkdaş. Kime elini atsan hazır değil.

Son düzenleme:
Sorunun istek olmadığı çok belli, oyuncuların hepsi sporcu karakteri yüksek adamlar, şüphem yok. Lakin kondisyonun düşük olursa isteksiz de görünürsün...

Ben hep sezon başı yüklemesine bağlamak istiyorum; en yüksek form seviyesi için hedefin Ekim ortası olması önerilir genelde. Yok takım şu an maksimum seviyesine yaklaşmış halde ise avuçladığımızın resmidir. Takımda fiziken iyi durumda olan Sacha ve Kerem A. dan başka adam yok, onlar da farklı bir adanmışlık seviyesine sahipler zaten. Zaha ve Ndombele form tutsa her şey düzelecek beklentisinde olanlar biraz yanılıyorlar...
Yaz kampına katılan Angelino, Boey, Nelsson, Apo, Kerem, Barış hatta yaşlarına ve oyuncu profillerine göre Mertens ve Sergio'nun kondisyonu iyi durumda. Sorun yaz kampını kaçıran ve geç gelenlerde. O da yüklemeden ziyade transfer kaynaklı.

Dedigin dogru, iyi kadro iyi oynuyor ve puanlari aliyor. Fakat, dunyanin en iyi kadrosunu da kursan, lig icinde en az iki kere dusus oluyor. Hocalarin bu anlarda kendini gosterip hem takimi hem de camiayi yonetmesi lazim. Gecen sene cabuk unutuldu ama ciddi bir Icardi krizi vardi, Okan hoca cok iyi cozdu. Kritik puan kayiplarindan hep cok guclu donduk.

Fener de bir yerde bir krize girecek. Camia ve taraftar olarak cok kirilganlar ve hocalarinin o krizleri asabilecegini dusunmuyorum. Yine kendi efsanelerini yaratmaya calisiyorlar ama oyuncularin kriz anlarinda saygi duyabilecegi birisi degil Ismail Kartal. Okan Buruk'un hem oyuncu olarak, hem de hoca olarak saygi gosterilecek cok basarilari var. Bunun ustune insan iliskileri de iyi.

Gecen sene de FB icin ayni muhabbetler yapiliyordu. Ustelik gecen sene daha gosterisli bir oyunlari vardi ve cok daha gorkemli skorlar aliyorlardi. Bekleyip gorelim.
Elbette, şampiyon olmak için kritik işler de lazım ama genele bakarsan bu adamların isi çok çok kolay, yani ellerinde vasat bir kadro olsa ne yaparlar bilmiyoruz, bu da benim onların seviyesini olcme ihtimalimi düşürüyor, mesela Şenol güneşin kadrosu bu iki hocada olsa ne yaparlardı ? Bence Şenol Güneş kadar ancak puan alirlardi

Öncelikle senin kıyas yapabilmen için iştahlı bir futbol oynayıp, sahada güven vermen lazım. Kadro yıldızlarla dolu ama İstanbulspor şanslı olsa puan bırakacaktın. Bütün bunlar ışığında kadro kalitesi karşılaştırmasını sonra yaparsın.

Bu maç özelinde de diyecek bir şey yok. Başakşehir'in durumu ortada. Tek şaşırdığım bunlar Piatek'i nasıl aldı yav. Bu kadar da düşecek adam değil bu.

Öncelikle senin kıyas yapabilmen için iştahlı bir futbol oynayıp, sahada güven vermen lazım. Kadro yıldızlarla dolu ama İstanbulspor şanslı olsa puan bırakacaktın. Bütün bunlar ışığında kadro kalitesi karşılaştırmasını sonra yaparsın.

Bu maç özelinde de diyecek bir şey yok. Başakşehir'in durumu ortada. Tek şaşırdığım bunlar Piatek'i nasıl aldı yav. Bu kadar da düşecek adam değil bu.
biz şanslı olsak ilk yarı 5 olacaktı niye hep rakip penceresinden bakıyosunuz anlamıyorum

Üst Alt