SL 23/24 H:3 | Fenerbahçe 4-0 Başakşehir | MS | 28 Eylül - Sayfa 35 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

SL 23/24 H:3 | Fenerbahçe 4-0 Başakşehir | MS | 28 Eylül

Elbette, şampiyon olmak için kritik işler de lazım ama genele bakarsan bu adamların isi çok çok kolay, yani ellerinde vasat bir kadro olsa ne yaparlar bilmiyoruz, bu da benim onların seviyesini olcme ihtimalimi düşürüyor, mesela Şenol güneşin kadrosu bu iki hocada olsa ne yaparlardı ? Bence Şenol Güneş kadar ancak puan alirlardi
Haklisin, hatta en buyuk ornegini bu sene Senol Gunes ile yasiyoruz. Bu konuda yine Okan hoca, Akhisar'la kupa almasi ve ligde 5. sampiyon takimi cikarmasiyla Ismail Kartal'in en az iki uc adim onundedir diye dusunuyorum. Tabi elinde vasat bir kadro olsaydi FB'nin bu kadrosuna karsi ne yapabilirdi soru isareti. 2006 sampiyonlugu var mesela, FB'nin inanilmaz kadrosuna karsi alinmis sampiyonluk. Onda da takimdaslik ve farkindalik ust duzeydeydi. Ben Okan hocanin o takim kimyasini olusturdugunu dusunuyorum, hani hep "ruh" diye anlatilan. Kaliteli ayaklar da olunca (Icardi gibi) is kendiliginden cozuluyor.

Adamların karsısına adamk akıllı bır twente cıktı onlarda 15. dakıkada 10 kişi kalınca dagıldılar.
Daha çooook sular akar baylar. Soguk kıs gunlerınde anadlu deplasmanlarında bakalım kimin solugu yetecek...

ya benim futbol anlayım farklı yada farklı macları izliyoruz geçen seneye ragmen komple kadroyu degıstırdıler lakin gecen seneki oyunları bana göre daha tehlikeliydi bu sene hala 3 taneden fazla iyi adam sayamıyorm kadrolarında
ve her macın 2.yarısı fiziken yürür hale geliyorlar

ben baska mac izlemiyorsam tabi
ama geçen seneye göre daha rahat maç alıyorlar ilginç şekilde

top seviyor bizde şans yok

Adamların bütün savunmacıları ve İsmail Yüksek faullü oynuyor sert oynuyor arkadan dan dun giriyor. Tabii hakemlerimiz cüretsiz olduğu için yanlarına kalıyor hatta avantaja dönüyor

Fener'deki oyuncular ya faul makinesi ya sahtekar. Karşıda biraz puşt oyuncular biraz da normal hakemler olsa her türlü alt edersin ama an itibariyle bu onları yıkılmaz bir makineye dönüştürüyor

Yaz kampına katılan Angelino, Boey, Nelsson, Apo, Kerem, Barış hatta yaşlarına ve oyuncu profillerine göre Mertens ve Sergio'nun kondisyonu iyi durumda. Sorun yaz kampını kaçıran ve geç gelenlerde. O da yüklemeden ziyade transfer kaynaklı.
1. Angelino için asla katılmıyorum; kondisyonu iyi hali bu ise bir daha forma verilmeyip en kısa yoldan (Ara transferde) paketlemenin yoluna bakılmalı.

2. Nelsson bildiğimiz seviyesinin epey uzağında; birebir yakalandığı durumlardaki acizliği sebebiyle iyice geriye kaçarak oynamaya başladı.

3. Sergio daha 31 yaşında; yaş haddinden düşük kondisyona sahip olacak kadar yaşlı değil ki oyun tarzı da bunu gerektirmiyor. Sıklıkla zorlu deparlar atmaya dayalı oyun tarzına sahip oyuncular için geçerli olabilir o dediğin, Sergio buna en uzak adam.

4. Apo ortalamayı tutturuyor, Barış' ın fiziksel özellikleri dışında öne çıkan pek bir özelliği yok, hamle oyuncusu zaten. Mertens de yaşına rağmen biraz daha iyi durumda olabilmeli. Pili 30 dakikada bitecekse ilk 11 çıkarmamalı hoca...

Anlaşamayacağız bu konuda. Ben gördüğüm fiziksel yetersizlikleri sezonluk kondisyon planlamasına bağlamak istiyorum. Dediğim gibi, bu seviye kabul edilebilir olmaktan uzak yoksa...

Şu kıyaslama işi hakikaten artık can sıkıyor adamların şu an form seviyesi %100 transfer yaptıkları adamlarda hazır ve forma giyiyor bizim daha %60-70'lik performansımız var Ndombele, Sanchez, Zaha, Ziyech, Tete, Angelino bunlar toplasan 3 kez yan yana oynamadı biraz sabretmek lazım.

Zaten transfer dönemi o riske girdik iki takımda %100 olduğu an bizim takımın açık ara 2-3 gömlek üstün gelebileceği bir kadrosu var. İki takımı illa kıyaslayacaksanız ligin 18'nci haftasında derbi olacak onda kıyaslayın Anadolu maçlarında kıyaslanacak bir durum yok.
İy iki geç oynuyoruz bunlarla. Şu sıralarda oynamayı hiç mi hiç istemezdim; onların çok iyi olmasından çok da bizim takımın 'henüz' güven veremeyişinden...

İy iki geç oynuyoruz bunlarla. Şu sıralarda oynamayı hiç mi hiç istemezdim; onların çok iyi olmasından çok da bizim takımın 'henüz' güven veremeyişinden...
Bende şu an oynanmasını istemezdim çünkü şu an oynasak kadıköy'de en fazla beraberlik alırdık o bile iyi sonuç olurdu. Ama o haftalara kadar takımın %100'e geleceğini düşünüyorum.

Maç aralık ayının sonuna doğru hatta şöyle fenerde o dönem düşüş başlayabilir genelde sezona hızlı giren takımlar sezon ortası düşüşe geçiyor sezona yavaş girenler ise Aralık, Ocak aylarında %100 oluyor bunlar hep kondisyon yükleme şekileriyle bağlantılı olabilir.

Enselerindeyiz. Yakaladığımız an ne yapacağız iyi biliyorlar. Satılık Başak takımı zaten maçı verecekti bunlara.

1. Angelino için asla katılmıyorum; kondisyonu iyi hali bu ise bir daha forma verilmeyip en kısa yoldan (Ara transferde) paketlemenin yoluna bakılmalı.

2. Nelsson bildiğimiz seviyesinin epey uzağında; birebir yakalandığı durumlardaki acizliği sebebiyle iyice geriye kaçarak oynamaya başladı.

3. Sergio daha 31 yaşında; yaş haddinden düşük kondisyona sahip olacak kadar yaşlı değil ki oyun tarzı da bunu gerektirmiyor. Sıklıkla zorlu deparlar atmaya dayalı oyun tarzına sahip oyuncular için geçerli olabilir o dediğin, Sergio buna en uzak adam.

4. Apo ortalamayı tutturuyor, Barış' ın fiziksel özellikleri dışında öne çıkan pek bir özelliği yok, hamle oyuncusu zaten. Mertens de yaşına rağmen biraz daha iyi durumda olabilmeli. Pili 30 dakikada bitecekse ilk 11 çıkarmamalı hoca...

Anlaşamayacağız bu konuda. Ben gördüğüm fiziksel yetersizlikleri sezonluk kondisyon planlamasına bağlamak istiyorum. Dediğim gibi, bu seviye kabul edilebilir olmaktan uzak yoksa...
Angelino'yu bence de almamak lazım ama sorunu fizikten ziyade savunmada duracağı yeri bilmemesi ve orta kalitesinin düşüklüğü yoksa geri gelip ileri gitmesinde bir sıkıntı göremedim.

Nelsson hep böyleydi Avrupa maçları defolarını çıkarttı olay bu.

Sergio'ya kondisyon bassan da koşmaz. Profili böyle değil. Ayrıca herif puro tiryakisi muhtemelen. Mertens de max. bu olur. Napoli'de hamle oyuncusuyken burada 60 dk oynatıyor hazır adam yok diye.

Terim döneminde Feguli, Mariano falan sık sakatlanınca kondisyoner Yasin Küçük'e sallıyordu millet boş yere. Halbuki herifler bize gelmeden önce de sakatlanıyordu. Şu ankide o misal.

Mal gibi arkayı açık bırakan jesus yok bu sene, şampiyonluk puanı geçen seneden daha yüksek olacak
6. haftadan karalar bağlamaya gerek yok. Geçen haftaki maçta ofsayt olan golü saymasalardı şuan eşit puandaydık. Hakem ittirmesiyle yarışta tutulacaklar ama bizden oyun olarak çok önde olduklarını söyleyemez kimse şuan için. Ha bizden daha iştahlılar o ayrı onuda 10 seneye yakın şampiyon olamamalarına bağlıyorum. Bekleyelim dediğim gibi daha sezon başındayız ve geçen sene lige nasıl başladığımızı unutmayalım. Ümitsizliğe gerek yok.

Üst Alt