sokak köpekleri | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
ekşi'de gündem olmuş videoyu izledim. 18 tane sokak köpeği bir tane kediyi parçalıyor. Devletin veya belediyenin her neyse bu sokak köpeklerine acil önlem alması gerektiğini düşünüyorum. Bazen akşamleyin çöp atarken çöpün yanında bitiyorlar birkaç tanesi. Gidip yolumu uzatıp başka çöp tenekesine atıyorum korkudan. Artık toplarlar mı, barınaklara mı koyarlar başka bir şey mi yaparlar bilmiyorum. Ancak geceleri ordu gibi yolları kapatıyorlar, kedi parçalıyorlar, ses çıkarıyorlar. Bence bu konuya bir çözüm getirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

hiç bir köpek durduk yere insana saldırmaz...Göz göze gelmemeye dikkat edin o zaman tehlikeli olurlar sürülerden uzak yürüyün yeter

Gözlerine baktıgı zaman yarısından çoğu sahibine bile saldiriyor

İlk önce çocuklarına oyuncak olsun diye alıp, büyümeye başladığı zaman sokağa terk eden züppelere önlem alınmalı.

Mesela Beşiktaş Belediyesi güzel bir örnek.

Valla kopeklerden korkmadigim icin hic basima boyle birsey gelmedi.

Araba ile onumu kesiyorlar bazen havliyorlar inip ozellilkle seviyorum.

Ayrica sokak hayvan dogurmaz kopek kopektir sokagi evcili fln olmaz , keske insanlar hevesleri gecince sorumsuzca hayvanlari sokaklara atmasalar bole bir sorunda yasanmaz.

Senin başına gelmedi diye kimsenin başına gelmiyor diye durum var dayıcım? Aynı zamanda insanların hayvanlardan korkmaları da hakları, küçücük bebenin üstüne 5 tane köpek koşsa korkan insan davranışı sergiler doğal olarak.

Köpeğin sokağı evcili olur tabii, zaten sokağa geri atılan köpeklerin çoğu zorunu yaşayıp evcilleştirmeye maçası yemeyen Instagram hayvanseverlerinin eseri. Bunu insanların iradesine bırakana kadar belediye ivedi şekilde ilgilenip köpekleri evde bakılacak seviyeye getirmeli. Ondan sonra hakikaten köpek sahiplenmek isteyenler de ihtiyaç sahibi olan gariplere daha kolay ulaşırlar. Sokakta gezen köpeği insandan, insanı köpekten koruyamazsın. Biz köpeğin esasında yaradılışında olan saldırganlığından korkuyoruz, bir de köpekten köpek dolaşan sapkın insanlar var. Hayvanların o kadar saldırgan olmasında bu şerefsizlerin de büyük payı var. Öyle olmamasını umsan da gece 12'den sonra nasıl karımızı, kızımızı sokağa salamıyorsak gecenin tenhalığında sürü şeklinde dolaşmaya başlayan köpekleri de iyi ve kötü niyetli insanlara karşı başıboş bırakmamalıyız.

Senin başına gelmedi diye kimsenin başına gelmiyor diye durum var dayıcım? Aynı zamanda insanların hayvanlardan korkmaları da hakları, küçücük bebenin üstüne 5 tane köpek koşsa korkan insan davranışı sergiler doğal olarak.

Köpeğin sokağı evcili olur tabii, zaten sokağa geri atılan köpeklerin çoğu zorunu yaşayıp evcilleştirmeye maçası yemeyen Instagram hayvanseverlerinin eseri. Bunu insanların iradesine bırakana kadar belediye ivedi şekilde ilgilenip köpekleri evde bakılacak seviyeye getirmeli. Ondan sonra hakikaten köpek sahiplenmek isteyenler de ihtiyaç sahibi olan gariplere daha kolay ulaşırlar. Sokakta gezen köpeği insandan, insanı köpekten koruyamazsın. Biz köpeğin esasında yaradılışında olan saldırganlığından korkuyoruz, bir de köpekten köpek dolaşan sapkın insanlar var. Hayvanların o kadar saldırgan olmasında bu şerefsizlerin de büyük payı var. Öyle olmamasını umsan da gece 12'den sonra nasıl karımızı, kızımızı sokağa salamıyorsak gecenin tenhalığında sürü şeklinde dolaşmaya başlayan köpekleri de iyi ve kötü niyetli insanlara karşı başıboş bırakmamalıyız.

ne deding gokhan kopekle eyi mi

anadolu şehirlerinde özellikle artış var pandemi sonrası arttı köylü getirip şehre köpekleri bırakıyor bakmamak için
pitbull dışında sokak köpeklerinin tehlikeli olduğunu düşünmüyorum ama kısırlaştırma çalışmaları ihmal edilmemeli

Üst Alt