sokak köpekleri - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
i am legend filminden beri köpek sahiplenme işinden soğudum.

wb-5051753000187_SVOD-Full-Image_GalleryBackground-en-GB-1483993562560._SX1080_.jpg

köpek zombilerin yuvasına girince Will Smith peşinden içeri girmişti.. diyaloglar hala beynimin içinde

ştttt ştt sam sam gel oğlum sammm şşttt

ne için ? bir köpek için başını belaya sokmaya değer mi ? dünyada hiç bir canlı kalmadı ve birlikte duş almak için bir köpeğe muhtaçsın.
şehirleri biz inşaa ettik, metropolleride köpek gibi bir hayvanı görmeye taahamülüm yok. özellikle pitbullar çenelerinin yaptığı baskı muazzam.

sonuçta insanız, neden bir insanla arkadaş olmak varken köpeği seçeyim ki ? yaşam alanımı parkları, sokakları bir köpekle paylaşmaktan rahatsızım. pokemon go oynarken uygulama beni şehrin bilinmez noktalarına sürüklüyor bu nedenle endişe duyuyorum.

karşılaştığım mewtwoyu yakalamaya çalışırken 3 adet sokak köpeği tarafından saldırıya uğradım. korkuyla zorla duvara çıktım ama uygulamaya baktığımda mewtwo çoktan gitmişti. böyle bir olayı fransada yaşar mıydınız?

i am legend filminden beri köpek sahiplenme işinden soğudum.

wb-5051753000187_SVOD-Full-Image_GalleryBackground-en-GB-1483993562560._SX1080_.jpg

köpek zombilerin yuvasına girince Will Smith peşinden içeri girmişti.. diyaloglar hala beynimin içinde

ştttt ştt sam sam gel oğlum sammm şşttt

ne için ? bir köpek için başını belaya sokmaya değer mi ? dünyada hiç bir canlı kalmadı ve birlikte duş almak için bir köpeğe muhtaçsın.
şehirleri biz inşaa ettik, metropolleride köpek gibi bir hayvanı görmeye taahamülüm yok. özellikle pitbullar çenelerinin yaptığı baskı muazzam.

sonuçta insanız, neden bir insanla arkadaş olmak varken köpeği seçeyim ki ? yaşam alanımı parkları, sokakları bir köpekle paylaşmaktan rahatsızım rahatsızım. pokemon go oynarken uygulama beni şehrin bilinmez noktalarına sürüklüyor bu nedenle endişe duyuyorum.

karşılaştığım mewtwoyu yakalamaya çalışırken 3 adet sokak köpeği tarafından saldırıya uğradım. korkuyla zorla duvara çıktım ama uygulamaya baktığımda mewtwo çoktan gitmişti. böyle bir olayı fransada yaşar mıydınız?
Onların hepsi kısırlaştırılmış, korkma.

Köpekleri kısırlaştırma dan saldiklari sürece bu şekilde saldırgan davranışları devam ediyor. Belirtenler olmuş ozelikle kızgınlık döneminde sokak köpekleri birbirleri ile sürekli kavga ediyor. O anlarda orada bir insan olduğunda halı ile insanada saldırmaları kaçınılmaz oluyor. Belediyeler kısırlaştırma maliyetleri fazla diye oteliyor. Tüm sorumluluk onlarda. Her belediye taşa çiçeğe çevre düzenlemesine israf denecek şekilde para harcıyor. Yapılması gereken veteriner kliniklerine belediye gerekli maddi desteği vererek ücretsiz kısırlaştırma yaptırmalı. Biz bedavayi severiz

Gece saat 8-9 gibi bakkala gitmek için aşağı inmiştim. Bakkalın önünde bir köpek vardı. Ben bir şey yapmaz dedim ama kapıya yaklaşır yaklaşmaz saldırmaya yeltenince topukladım. Abartısız söylüyorum, 1 kilometre kovalamıştır beni. En sonunda başka bir bakkala girdim de kurtuldum.

Gece çarşıdan eve geldiğimde 2 sokak dolanıyorum belki köpekler vardır diye. Sanayi bölgesi ve adamı o saatlerde parçalasalar kimsenin ruhu duymaz.

Özellikle son yıllarda yaşadığım mahallede köpekler gece fink atıyor. Köpek grupları sürekli birbirine saldırıyor.

Velhasıl kelam, burda bile durum buysa İstanbul gibi şehirlerde nasıldır düşünmek bile istemiyorum.

Bu işin boku çıkmış. Bakın bu ülkede bir sokak köpeği sorunu var dendiğinde de beyin yoksunu hayvansever tayfa üstünüze atlıyor.
Ulan dibine kadar hayvanseverim. Ama bu işin hayvansever olup olmamakla alakası yok. Nereye kadar bu sorunu yok sayacağız.

Sıkça gördüğümüz o '' sokak köpekleri çocuğu parçaladı '' haberlerindeki çocuğun birgün onların çocuğu olabileceği gerçeğinin farkında değiller.

Bu işi Avrupa nasıl çözmüş bilmiyorum. Ama dünyada sokak köpeklerinin fink attığı başka bir Avrupa ülkesi yoktur. Bu iş olabildiğince insani yollarla çözüme kavuşturulmalı.

İnsanlar mecbur mu lan saldırıya uğramamak için yolunu değiştirmeye.
Hangi sokakta kaç tane köpek var ezberlemiş millet.

Gece saat 8-9 gibi bakkala gitmek için aşağı inmiştim. Bakkalın önünde bir köpek vardı. Ben bir şey yapmaz dedim ama kapıya yaklaşır yaklaşmaz saldırmaya yeltenince topukladım. Abartısız söylüyorum, 1 kilometre kovalamıştır beni. En sonunda başka bir bakkala girdim de kurtuldum.

Gece çarşıdan eve geldiğimde 2 sokak dolanıyorum belki köpekler vardır diye. Sanayi bölgesi ve adamı o saatlerde parçalasalar kimsenin ruhu duymaz.

Özellikle son yıllarda yaşadığım mahallede köpekler gece fink atıyor. Köpek grupları sürekli birbirine saldırıyor.

Velhasıl kelam, burda bile durum buysa İstanbul gibi şehirlerde nasıldır düşünmek bile istemiyorum.

Bu işin boku çıkmış. Bakın bu ülkede bir sokak köpeği sorunu var dendiğinde de beyin yoksunu hayvansever tayfa üstünüze atlıyor.
Ulan dibine kadar hayvanseverim. Ama bu işin hayvansever olup olmamakla alakası yok. Nereye kadar bu sorunu yok sayacağız.

Sıkça gördüğümüz o '' sokak köpekleri çocuğu parçaladı '' haberlerindeki çocuğun birgün onların çocuğu olabileceği gerçeğinin farkında değiller.

Bu işi Avrupa nasıl çözmüş bilmiyorum. Ama dünyada sokak köpeklerinin fink attığı başka bir Avrupa ülkesi yoktur. Bu iş olabildiğince insani yollarla çözüme kavuşturulmalı.

çözüm belli barınaklara kapatacaksınız. başta maliyeti yüksek olur çünkü çok fazla köpek var ama iyi planlama ile bu işi 10 senede kurtarırız.
kısırlaştırma bu hayvanlara asla tesir etmiyor inanılmaz azgınlar bu nedenle erkek köpekleri bir kafese dişileri başka bir kafese mümkünse farklı ilçelerde olmalıdır.

evet kendimizi bir köpeğin yerine koyup empati yaparsanız kötü bir durum ama askerlik gibi düşünelim bunu. sonuçta kimsenin canına bir zarar gelmiyor. 5 yılın sonunda bu sefer eleme usulüne gideceğiz. saldırganlık boyutları ve insanı görünce tepkisi ne oluyor, ona bakılmalıdır.

tek tekte korkar gibi davranılırlar ama 3lü oldular mı adamın anasını belliyorlar. o yüzden ben sadece boyu küçük olan köpeklerin çiftleşmesine müsaade ederdim.
boyu büyük olanın derdide büyük olur.

Avrupa'da sokak köpegi sorunu sanirim en cok Romanya, Macaristan ve büyük ülkelerden Italya ve Ispanya'da var. Romanya ve Ispanya'da öldürüyorlar herhalde bu pek dile getirilmese de. Italya'ya da gittim Ispanya'ya ama ben sahsen orada hic sokak köpegi görmedim, belki böyle sehir disi merkeze uzak yerlerde olabilir onu bilemem.

2012 Avrupa Sampiyonasi öncesinde Ukrayna'da sokak köpeklerini öldürüyorlardi turnuva baslamadan, bayagi manset olmustu simdi aklima geldi.

Mesela Almanya'da ben hayatimda daha bir tane bile sokak köpegine rastlamadim, muhtemelen tüm ülke üzerinde toplasan cok düsük bir rakam cikar. Bizim Adana'da fink atiyorlardi en son gittigimde, hatta ben cocukken kuduz köpekler mahalleyi falan basardi zaman zaman. Sokaktaki oynayan cocuklar olarak hemen evlere kacardik.

Köpeklerin sokakta olma sebebleri yine biz insanlardır köpek sahiplenme insan sahiplenme gibi kati kuralları olmalı ve satışı yasaklanmalı satış olacaksa da satan ve satın alan resmi kayıtlara girilmeli ve gerekli kontroller yapılmalı. Tabii bu söylediklerim Türkiye dışında olur Türkiyenin öncülüğü "eğitim düzeni "ni bastan değiştirmek olmalı, cahil milletten herşey beklenir

SM-G955F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt