sokak köpekleri - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Gecenin bir vakti ıssız yolda. Ankara 50. Yıl parkı, siyasalın üstü. Kış günü sokakta kimse yok. Yürüyorum. Uzaktan köpek sesleri duydum ve çok hızlı şekilde yakınlaştı. Sağımdan solumda belki on köpek havlayarak geçti. Korkudan kaçamadım bile. Saldırmadilar. Havlayarak gittiler. Hayatımın en korku dolu anlariydi. Niye saldırmadılar bilmiyorum. Bir daha o yolu da kullanmadım.

Gecenin bir vakti ıssız yolda. Ankara 50. Yıl parkı, siyasalın üstü. Kış günü sokakta kimse yok. Yürüyorum. Uzaktan köpek sesleri duydum ve çok hızlı şekilde yakınlaştı. Sağımdan solumda belki on köpek havlayarak geçti. Korkudan kaçamadım bile. Saldırmadilar. Havlayarak gittiler. Hayatımın en korku dolu anlariydi. Niye saldırdılar bilmiyorum. Bir daha o yolu da kullanmadım.

Saldırmamışlar ki.

Gecenin bir vakti ıssız yolda. Ankara 50. Yıl parkı, siyasalın üstü. Kış günü sokakta kimse yok. Yürüyorum. Uzaktan köpek sesleri duydum ve çok hızlı şekilde yakınlaştı. Sağımdan solumda belki on köpek havlayarak geçti. Korkudan kaçamadım bile. Saldırmadilar. Havlayarak gittiler. Hayatımın en korku dolu anlariydi. Niye saldırmadılar bilmiyorum. Bir daha o yolu da kullanmadım.
Bi parça alırlar totondan en fazla, korkma

Düzelttim. Mobilden girdim. yanlış yazdım Saldırmadilar

Ben de Nenehatun tarafından her akşam geçerken öyle 5'li 6'lı gruba rastlıyorum. Korkmadığım, aşırı tepki göstermediğim için bir sıkıntı yaşamadım şu ana kadar. Tabii bu fobiyi yaşı ufak bir çocuğun ya da yaşı geçgin bir insanın yenmesini beklemek kolay değil. İnsan kendini kontrol edebiliyor ama hayvan her zaman bunu yapamıyor. Üzerinde durulması gereken bir hadise.

Totonu ısırmaya değer bulmamışlar gibi gözüküyor.

Ben de Nenehatun tarafından her akşam geçerken öyle 5'li 6'lı gruba rastlıyorum. Korkmadığım, aşırı tepki göstermediğim için bir sıkıntı yaşamadım şu ana kadar. Tabii bu fobiyi yaşı ufak bir çocuğun ya da yaşı geçgin bir insanın yenmesini beklemek kolay değil. İnsan kendini kontrol edebiliyor ama hayvan her zaman bunu yapamıyor. Üzerinde durulması gereken bir hadise.

Çocukken ben evcil köpek tarafından kovalandım. İlkokul öğretmenimin köpeği. Buldog. Sonunda pes ettim ben durunca o da durdu.

mahallede beni görünce sürekli havlayan bir köpek vardı. hayvana birkaç kez mama, kemik falan verdim. şimdi ne zaman beni görse koşarak yanıma geliyor, kendini sevdiriyor.

bu arada kemik ve mama demişken. sokak köpekleri kediler gibi kuru mamaya kolay kolay alışmazlar. eğer yiyecek bir şey verecekseniz normal kemik veya çorbalık kemik alabilirsiniz. normal kemikleri kasaplar ve tavukçularda kilosunu 1,5 - 2 liraya alabilirsiniz. çorbalık daha iyi olur, onun kilosu da ortalama 4-5 lira.

Sokaktaki kedi ve köpekler için ayda yaklaşık 1000 tl civarı mama alıyorum..

Toplum olarak tepksiziz..
Mesela ben avrupaya gittim orda hiç sokak köpeği görmedim dikkatimi çekti..Varsa da azdır ama ben görmedim..

Ama bizim ülkemizde bir HAYVAN HAKLARI YASASI çıkmıyor..

Hayvanlar aç ve soğukta..Hayvensever insan sayısı da az..O hayvanlar da dünyaya gelmeyi istemiyor..Sizleri de hayvanlar gibi bir yerde aç ve soğukta bıraksalar sizler de, birilerine saldırırsınız..

Lütfen önce bu işte yetkililere bu yasayı çıkarttırmak için press yapınız..
Aslında çok basit birşey ama çıkarılmıyor..

Sokakta aç hayvan kalmadığı gün hiç kimseye saldıran köpek de kalmayacak..
Burada yakaliyorlar. 1-2 ay barinakta bakiyorlar. Eger kimse sahiplenmezse bu surecte basiyorlar igneyi

SM-G975F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt