Stéphane Ruffier - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Stéphane Ruffier

Cevap: AS Monaco kalecisi Stéphane Ruffier'i taraftar olarak yönetimimize öneriyoruz

Ruffier mi iyidir bilemiyorum ama eğer kaleci transferini Cana takası ile çözdüysek ve güven veren bir kaleciye sahip olduysak yönetim iyi iş yaptı demektir. Böylece eksiği giderilmesi gereken mevki sayısı gitgide azalmakta ama transfer bütçemiz henüz neredeyse tam olarak durmakta.

Bu da kalan mevkiler için daha geniş hareket kabiliyetimizin olacağını gösterir.

Cevap: AS Monaco kalecisi Stéphane Ruffier'i taraftar olarak yönetimimize öneriyoruz

Arkadaslar baslikla ilgili uyaran oldu mu bilmiyorum, fakat, icindeki anlatim bozuklugundan dolayi, ilk okudugumda Ruffier ile dalga geciliyor zannettim. Ruffier'i kaleci olarak degil de taraftar olarak kulube transfer edelim anlami cikabiliyor. Yanlis anlamayin, amacim forumda gozume carpan seyleri size bildirerek katkida bulunmak.

"AS Monaco kalecisi Stéphane Ruffier'i taraftar olarak yönetimimize öneriyoruz "

yerine

"Taraftarlar olarak AS Monaco kalecisi Stéphane Ruffier'i yönetimimize öneriyoruz" olarak duzeltilse daha duzgun olmaz mi?

tdk terk :D

Olurda yönetimden birileri okursa diyerek bir önceki konuda yazdıklarımı buraya taşıdım.

Cana'yı verip Muslera'yı almayın. Bize uygun olan kaleci Ruffier.

Umarım yönetim fener medyasının muhtemel bir " küme düşmüş takımın kalecisi " yaftası baskısından çekinip Ruffier seçeneğini elememiştir.

İstatistiklerini lütfen bir incelesinler:

Şampiyon Lille yediği gol sayısı 36, attığı 68

Düşen Monaco yediği gol sayısıi 40, attığı 36

Monaco şampiyon Lille'den yalnızca 4 gol fazla yemiş.

Atılan gol sayılarına bakıldığında Monaco'nun asıl sıkıntısının hücumda olduğunu ve Ruffier'in performansının Monaco nun düşüşünü neredeyse engellemek üzere olduğunu (eğer birkaç maçını da izlediyseniz) görebilirsiniz. Sadece 2 puan farkla küme düştüler.

Düşen diğer iki takım Lens ve Arles'in yediği gol sayıları sırasıyla 58 ve 70.

Takımının küme düşmüş olması transfer edecek takım için bir avantaj, muhtemelen takımdan ayrılmak isteyeceği için 8 milyon € civarında olduğu varsayılan bonservisi için bir pazarlık şansıda var.

Ruffier'i hiç izlememişler için örneklendirebilmek adına, Volkan Demirel'in kaleciliğini beğenen biri olarak (insanlığı için aynı şeyi söyleyemesem de) neredeyse onun kadar güçlü, ondan daha da çevik ve hırslı bir adam olduğunu söyleyeyim. Yine Volkan'la kıyaslarsak tek dezavantajını boyunun kısa olması sebebiyle yan toplarda yaşayabilir fakat bunuda çevikliği ile kapatabilme ihtimali mevcut. Ruffier'in karşı karşıya pozisyonlarda rakibi dövmeye gidercesine bir tarzı var ki Volkan'ın en beğendiğim özelliklerinden biri de budur. Bu tarz genelde forveti aceleyle hareket etmeye sevk eder tabi karşınızda üst düzey bir forvet varsa yapabilecek pekte birşey yoktur.

Dünyanın en iyi kalecisi olmayabilir fakat sahip olduğu hırs ve konsantrasyonun bir benzerini sadece Kahn da görmüştüm. Tabi birde Ömer'in akıl sır erdiremediğim şekilde yalnızca Galatasaray maçlarına has konsantrasyon ve hırsının tüm bir sezona yayıldığını hayal edersek bu Ruffier'in durumu hakkında bir örnek olabilir.

Para vermeden iyi transfer olmuyor işte, verin parayı da alın şu adamı 10 yıl kaleyi korusun

Gelirse efsane olur

Geçen transfer dönemindede istemiştik muhakkak gündemimize gelmisti demekki gelmek istemiyor

Muslera nedense içime sinmiyor. Cana ya da kıyamıyorum herhalde ondandır. Ruffier daha mantıklı gözüküyor.

Muslera'da da pürüz çıkmış sanırım alalım işte Ruffier'i

Muslera transferi yatarsa Lazio'nun Marchetti transferide yatacaktır. Bonservisi 5.2 milyon euroymus. Senelik 1.5-2 milyonu gecmez. Ruffier veya Marchetti, bunların hangisi olursa nokta olur.

Muslera,victor şimdi de Lauro.Peki bu adamla niye ilgilenmez yönetim anlamadım :/

bu adamı istiyoruz ama yönetim aklından bile geçirmiyor sanırım :(

Muslera transferi yatarsa Lazio'nun Marchetti transferide yatacaktır. Bonservisi 5.2 milyon euroymus. Senelik 1.5-2 milyonu gecmez. Ruffier veya Marchetti, bunların hangisi olursa nokta olur.

Muslera sanırım 1 yıllık kontrat istemiş. Fakat bunu kabul etmemişiz. Ben diyorum ki; Muslera 1 yıl gelse, bu taraftarın bu camianın büyüklüğünü, İstanbul'un nasıl bir şhir olduğunu görse, bir sonraki sezon 10 yıllık imza atar bize:eek:

Muslera sanırım 1 yıllık kontrat istemiş. Fakat bunu kabul etmemişiz. Ben diyorum ki; Muslera 1 yıl gelse, bu taraftarın bu camianın büyüklüğünü, İstanbul'un nasıl bir şhir olduğunu görse, bir sonraki sezon 10 yıllık imza atar bize:eek:

Bir oyuncunun bonservisine 6 milyon euro gibi bir rakam ödeyip, bunun yanında 1 yıllık imza attırıp, 1 senenin sonunda ayrılacagı riskini göze alamazsın. Kendini kulüpten büyük gören bir oyuncunun zaten yeri olmamalı Galatasaray'da.

nooolur önermeyelim, çünkü dünyanın en iyi kalecilerinden birini alacağız diye açıklama yapıp sonra brezilyanın orta sıra takımının yedek kalecisi ile anlaşmak üzere olduğu söylenen bir yönetime, noolur bişey önermeyelim.

2 Brezilya'lıdan birini alacağımıza Ruffier'i alaım ikisinide kafa kafaya tokuşturur.

Yav kiralık alsak bari satın alma opsiyonuyla.Mesela 6 milyon euro opsiyon olsa fena mı olur.Seneye şampiyon olursak almakta sıkıntıda olmaz.

Şöyle bir kaleciyi takımı 2.lige düpştüğünde alamayacaksan ne zaman alacaksınız ?

Aston Villa da oynayacak buyuk ihtimal

bonservisi pahalı geldi bize beleş adam lazım

Üst Alt