Stephen Hawking "Tanrıya gerek kalmadı"


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Uploaded with ImageShack.usİngiltere’nin en tanınmış bilim insanı Hawking, “Nasıl ki Darwinizm biyolojideki yaratıcı ihtiyacını sona erdirdi, yeni fizik teorileri de evrenin oluşumu konusunda yaratıcının rolünü gereksiz kılmıştır” dedi.İngiliz Times gazetesinin eki Eureka dergisi Hawking’in yayınlanmak üzere olan son kitabından alıntılar yaptı. Kitapta “Evrenin bir yaratıcıya ihtiyacı var mı?” sorusunu soran Hawking “Yerçekimi gibi bir kuvvet olduğu için evren kendi kendini hiçten yaratabilir ve yaratacaktır” dedi. Kitap Sör Isaac Newton’ın teorisinin yapı sökümünü hedefliyor.Hawking’in bu kitabı daha önceki çalışmalarındaki dinle ilgili görüşlerinden çok farklı. Hawking Zamanın Kısa Tarihi’nde Tanrı’nın bilimin evrene yaklaşımıyla uyumsuz bir fikir olmadığını yazmıştı. 1988 tarihli çoksatan kitabında Hawking, “Eğer tam bir teori kurabilirsek bu insan mantığının zaferi olur, böylece Tanrı’nın aklını da anlayabiliriz” demişti.Hawking’in kitabı The Grand Design, İngiltere’de 9 Eylül’de raflarla buluşacak. Kitabın çıkışından bir hafta sonra Papa İngiltere’ye gidecek.

Rabbim günah yazmasın ama bu mahlukatın mevcut fiziksel durumunun neden böyle olduğunun en büyük kanıtıdır yaptığı bu açıklama.Üstü kapalı olarak Allahın varlığını sorguluyor. Evrenin kendi kendine yaratıldığı iddia ediyor.Ona sormak lazım hiçliği kim yarattı. Rabbim izin vermezse bir saniyelik nefesini kim vericek acaba ona.
 
Cevap: Stephen Hawking "Tanrıya gerek kalmadı"Bazı din adamları kendisinde Deccal alametleri gördüğünü belirtir...

Hep tebessüm ederdim...

Deccal bir somut değil...

Soyuttur...

Tabiki benim düşünceme göre...:)
 
Cevap: Stephen Hawking "Tanrıya gerek kalmadı"bunun gibi yaratıklardan nefret ediyorum. Şirk ve küfürlerini Allahın onlara verdiği ilimi kullanarak insanların akıllarını karıştırıyorlar.
 
Cevap: Stephen Hawking "Tanrıya gerek kalmadı"Inanir ya da inanmaz.Kimsenin birbirini yargilamaya hakki yok.Ancak inanan ve inanmayan iki insanin hayat tarzi ailesine,arkadaslarina ve toplumuna yararli vatandas olmakta.Sonuca ektigini topluyorsun.
 
Cevap: Stephen Hawking "Tanrıya gerek kalmadı"Stephan Hawking hakkında lütfen konuşurken bence, kimin hakkında yorum yaptığınızı ve "nasıl bir üslup" ile yorum yaptığınıza dikkat edin.Bu adam gelmiş geçmiş en büyük bilim adamlarından birisi ve bir bilim dehası.
 
Cevap: Stephen Hawking "Tanrıya gerek kalmadı"Bir bilim adamının sakatlığı üzerinden yorum yapmak kadar çirkin ve ayıp birşey yok. Düşüncelerine katılmadığınız herkese böyle mi davranacaksınız
 
Cevap: Stephen Hawking "Tanrıya gerek kalmadı"Hayır anlamadığım, ''yaratık'' dediğiniz diliniz ve beyninizle, o ''yaratığı'' yaratan aynı Allah değil mi? Ayrıca Stephen Hawking'in ismi ve rahatsızlığı hakkında bilgi sahibi olmayanlar yorum yapmasınlar, çünkü çok kötüsünüz bazı konularda yani belli ediyorsunuz. Adam Allah'a inanmıyorum demiyor ayrıca;böylece Tanrı’nın aklını da anlayabiliriz
Bunu düşünen adam var olduğuna da inanıyordur.
 
Cevap: Stephen Hawking "Tanrıya gerek kalmadı"Stephan Hawking hakkında lütfen konuşurken bence, kimin hakkında yorum yaptığınızı ve "nasıl bir üslup" ile yorum yaptığınıza dikkat edin.Bu adam gelmiş geçmiş en büyük bilim adamlarından birisi ve bir bilim dehası.İnsanların fiziğiyle görünüşüyle alakalı yorum yapmak kimseye yakışmaz arkadaşlar..Sonuçta o inanmasa da onu yaratan Allah olduğu için güzel olmalıdır bizim için..

Ama o zekayla o bilimsel araşatırmalarla hala daha yaratıcıyı bulamadıysa yapacak birşey yok hocaya..HErkes inanmak istediği gibi yaşamakta serbesttir..Hawking'in yaratıcıya gerek yok demesiyle yaratıcı yok olacak değil..
 
Cevap: Stephen Hawking "Tanrıya gerek kalmadı"Hayır anlamadığım, ''yaratık'' dediğiniz diliniz ve beyninizle, o ''yaratığı'' yaratan aynı Allah değil mi? Ayrıca Stephen Hawking'in ismi ve rahatsızlığı hakkında bilgi sahibi olmayanlar yorum yapmasınlar, çünkü çok kötüsünüz bazı konularda yani belli ediyorsunuz. Adam Allah'a inanmıyorum demiyor ayrıca;Bunu düşünen adam var olduğuna da inanıyordur.
Var olduğuna inanıyor ama dünyayı ya da evreni onun yarattığına inanmıyor.Açıklamalarından anlaşılan bu.
 
Cevap: Stephen Hawking "Tanrıya gerek kalmadı"Stephan Hawking hakkında lütfen konuşurken bence, kimin hakkında yorum yaptığınızı ve "nasıl bir üslup" ile yorum yaptığınıza dikkat edin.Bu adam gelmiş geçmiş en büyük bilim adamlarından birisi ve bir bilim dehası.Dünyanın en büyük fizikçilerinden biri olması Allahı insanların gözünde önemsiz konuma koyabileceği anlamına gelmez.
 
Cevap: Stephen Hawking "Tanrıya gerek kalmadı"Hayır anlamadığım, ''yaratık'' dediğiniz diliniz ve beyninizle, o ''yaratığı'' yaratan aynı Allah değil mi? Ayrıca Stephen Hawking'in ismi ve rahatsızlığı hakkında bilgi sahibi olmayanlar yorum yapmasınlar, çünkü çok kötüsünüz bazı konularda yani belli ediyorsunuz. Adam Allah'a inanmıyorum demiyor ayrıca;Bunu düşünen adam var olduğuna da inanıyordur.adam tanrı yoktur demiyor ama evrenin yaratılmasında hiçbir etkisi yoktur diyor. Madem evren yerçekimi sayesinde kendi kendini yarattı peki Yerçekimini kim yarattı o zaman? Hiçlik kavramını kim yarattı o zaman ?
 
Cevap: Stephen Hawking "Tanrıya gerek kalmadı"Bir bilim adamının sakatlığı üzerinden yorum yapmak kadar çirkin ve ayıp birşey yok. Düşüncelerine katılmadığınız herkese böyle mi davranacaksınızDoğru söylüyorsun ! Bir bilim adamının bilgisi sayesinde yorum yapıp ,Allahı önemsiz sayıp ona dolaylı olarak küfür etmesi kadar güzel ve doğru birşey olamaz dimi.
 
Cevap: Stephen Hawking "Tanrıya gerek kalmadı"Senin de adamın fziksel rahatsızlığı yüzünden ve düşünceleri yüzünden hakaret etmeni gerektirmez.

Yazmasın mı düşüncelerinistephen denen adamın fizksel görüntüsüne laf ettiğim için üzgünüm ama bu son yaptığı açıklamayı Allah çevirip başına geçirsin. Allahın yarattığı hiçbir kul onu önemsiz konuma koyamaz.
 
Cevap: Stephen Hawking "Tanrıya gerek kalmadı"stephen denen adamın fizksel görüntüsüne laf ettiğim için üzgünüm ama bu son yaptığı açıklamayı Allah çevirip başına geçirsin. Allahın yarattığı hiçbir kul onu önemsiz konuma koyamaz.Düşüncesi sana göre küfür bana göre değil. Ne olacak şimdi. Her katılmadığın düşünceye küfür mü diyorsun. Yani adam araştırmış kendi çapında bu sonuca varmış. Doğru ya da yanlış. Bu araştırmayı da kitaplaştırmış. Bu yüzden mi hakaretler.İnanmayan birisi Allah yok demesi kadar dopal birşey var mı ? Söylemesin mi bunu
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt