STSL 10/11 H:6 | Galatasaray 3-1 İstanbul BB | 26 Eylül | Maç Sonucu - Sayfa 85 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 10/11 H:6 | Galatasaray 3-1 İstanbul BB | 26 Eylül | Maç Sonucu

Cevap: STSL 10/11 H:6 | Galatasaray 3-1 İstanbul BB | Maç Sonucu

Maç'tan gördüğüm anekdotlar;

Servet hala çok kötü hatta felaket,

Mustafa Sarp'ın kadroya dahi alınmaması lazım ( Musa Çağıran Nerede? )

Barış Özbek bile Mustafa Sarp'tan iyi,

Misimoviç çok kaliteli ama çok kuvvetsiz, daha kuvvetlenmesi lazım,

Serkan Kurtuluş'un defansif ve ofansif özellikleri sabri'den kat kat iyi, Serkan sağ bek'te banko oynamalı,

Pino takım oyununa yetersiz ama Aydın ile birlikte ilk 40 dakika içinde kanatlardan sürekli karşı takımı yıpratıyor ve orta alanda rakip takımın boşluk vermesine neden oluyor bu yüzden Misimoviç de güçlenince çok yaratıcı ataklar gelişir,

Elano'yu artık kadroda bile görmek istemiyorum, zaten bitmiş bir adam bari yerine Emre Çolak yedek otursun da kendi değerimizi kaybetmeyelim,

Galatasaray'ın sezon sonu çok iyi bir kanat oyuncusuna ihtiyacı olacak,

Lorik Cana form tuttuğunda orta sahayı toparlayan adam olur,

Takımı genelde izlediğimde 60-65. dakikadan sonra ağırlaşma ve durma oldu, eğer 2 haftada yeni bir sakatlık olmazsa, Fenerbahçe maçına %70-80 performansla çıkarız bu da derbi mücadelesi göz ününe alındığında yüksek ve sürekli tempoda yine 60-65 dk'lık bir oyuna tekamül eder. Dikkat etmemiz lazım...

ya burda çelişiyorsun işte.aslında haklısın ama o ayağına top yakışan oyuncuyu oynayan ayhan bizde.cana-emre cana-ernst cana-ayhan böyle değerlendirildiğinde sorun kalmaz zaten.canadan emre performansı beklenmez farklı oyuncular çünkü.ayhan bizim emremiz.

Ayhan'ın yerine Kallstrom gibi bir adam alınmalı. Cana form tutunca bütün sahada koşar ve bütün orta sahamızı toplar 100% eminim ve içim rahat.

Bu arada bir hatırlatma; Mustafa Sarp'ı takıma öneren Bülent Korkmaz'dır. Hatta konuşmasında "Ben iyi oyuncu diye değil karakterli insandır diye önerdim kulübe" demiştir. Evet karakterli insan önemlidir, Mustafa Karakterli bir profösyoneldir ancak önerildiği yer Galatasaray FUTBOL takımıdır, öneren kişi'ye duyurulur...

Yine de Sarp girdikten sonra ufak bir stres oldu ama dimi.Bir anda adamlar yaldır yaldır gelmeye başladılar falan.Çizgiden çıkan top gol olsa mesela.

Sarp girdiği an kaos futbolu başlıyor.Rijkaard'ın mezar kazıcısı olur Sarp :D ilk 18e girmemesi lazım.

Zarp takımın Dinamosudur:D:asd:

Adama taktım 3 maçtır sadece onu izliyorum.

1)Koşmuyor,topun peşinden yalancı koşuyor(halı saha da oynayan top oynamayı az bilen ve sürekli çalım yiyen maçın 5.dakikasında kaleci yapılan futbolcular gibi)

2)Topu dürtmeden pas veremiyor,dürtsede geriye oynuyor.Ve öyle abuk toplar atıyorki 2-3 kişinin arasına potasniyel hata merkezi gibi.Resemn bizim takımda oynayan oyuncuları hata yaptırmaya teşvik ediyor.

3)Sürekli alan boşaltarak ileri çıkıyor,hani HALI SAHADA YİNE KÖTÜ OYNAYAN VE BUNU BİLEN İSYANKAR ÇOCUKLAR OLURYA SÜREKLİ KORNERLER DE GOL ARAR.Aynı o hesap Sarp

4)Ayhan'nın bile performansını düşürüyor.

5)Baros daha çok yoruluyor,top almak için sürekli orta sahaya gelmek zorunda kalıyor.

6)Ne zaman oynasa takımda ki oyunculara mutlaka bir gol kaçırma hastalığı baş gösteriyor(neden acaba hala çözemedim:D)

7)Yeter ya kanser ettin bari öldürme artık.Rijkaard çek şu adamı 18 dışına.:asd:

Merak etmeyin, Lorik Cana artık 11 oyuncusudur. Sadece lap diye 90 dakika oynatmak istemedi hele Aydın'ı çıkartmak isteyince yabancı kontenjanına takıldı.

Maç'tan gördüğüm anekdotlar;

Servet hala çok kötü hatta felaket,

[/B]

İnsaf.Servet daha napsın . İyi oynuyo adam .Hakan Balta falan girmesin haketmeden bu kadroya . Bence dünün en iyileri Baros Serkan AYhan ve Servetti .Insua Misimovic Pino 3ü de orta şekerliydi .Kewell la başlamamamız iyi oldu bence . Rİjkaard kanatlardan hızlı çıkmak için Aydın la başladım dedi . Çok doğru Kewell o kadar hızlı değil . Ve Cana iyi oynadı .Hemen hemen herkes pas hatası yaptı ben bunu anlayamadım pek . Düzelir umarım çünkü defanstan çıkarken 3 4 tane çok basit top kaptırdık.Cana ucuz bir kart yedi . Cana defansı iyi yaptığı için Ayhan ona güvenerek hücuma iyi çıktı çekip çevirdi görevini iyi yaptı . Ancak Mustafa girince o güveni gitti ve Mustafa'nın açıklarını kapatmakla uğraştı . Takımımı tebrik ediyorum. Nedense kornerler serbest vuruşlar artık çok korkutmuyo beni . EN büyük pozitif gelişme de bu . Defans..

UFUK : İyi oynadı. Çok iş düşmedi. Yediği golde topu yumruklamaya çıkabilirdi. Ama yinede hatalı gol yedi diyemeyiz. Her maçta kendine olan güveni artıyor.

İNSUA : Vasat oynadı. Daha fazla bindirme yapması lazım. Belki Serkan Kurtuluş çok ileri gittiği için Rijkaard yerini boşaltma demiş olabilir.

SERVET : İyi oynadı. Ancak ileriye uzun pas atmasa ve kendini ispatlamaya çalışmasa daha iyi olur.

NEİLL : İyi oynadı. Uzun derinlemesine pasları iyi atıyor. Keşke daha fazla ataklara katılsa. Ofansif yönüde kuvvetli çünkü.

SERKAN : Çok iyi oynadı. Hızlı, teknik, bindirmeleri ve ortaları gayet iyi.

AYHAN : Çok iyi oynadı. Pas dağıtımı gayet iyiydi. Biraz daha ilerde oynayabilirdi.

CANA : İyi oynadı. Mücadeleciydi. Ancak çok basit toplar kaptırdı. Alışma sürecinde. İyiye gidiyor.

AYDIN : Vasat oynadı. Çok hızlı ancak kontrolsüz oynuyor ve basit top kaybediyor.

MİSİMOVİÇ : Vasat oynadı. Daha ilerde oynaması lazım. Ayrıca güven eksikliği duyuyor. Şut çekmesi gereken pozisyonda ikilemde kalıyor. Biraz daha güçlendiğinde iyi olacak.

PİNO: Vasat oynadı. Aynı Aydın gibi. Çok hızlı ama bir o kadar da kontrolsüz. Kontrolsüz güç güç değildir. Takım oyunu oynaması lazım. Tam bir kontratak oyuncusu.

BAROS : Mükemmel oynadı. Bir santraforun nasıl oynaması gerektiği konusunda ders verdi.Sakatlanmasa 5 gol atabilecek bir görüntüdeydi. Hız, teknik, zeka, takım oyunu, beceri vs.vs.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KEWELL : İyi oynadı. Sonradan oyuna girmesine rağmen biraz güçsüz göründü. Halbuki o dakikalarda açık futbol oynayan rakibe karşı çok daha etkili olabilirdi.

M.SARP : Vasat oynadı. Ne oynadığı belli değil. Takımın el freni gibi. Ayağına gelen her topu geriye yada kaleciye doğru gönderiyor. İleriye doğru tek pası yok.

BARIŞ : Vasat oynadı. Son dakikalarda kontratak pozisyonlarında iyi şeyler yapamadı. Agresif. Devamlı kart görüyor. 90 dakika oynasa kesin kırmızı kart görür.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bana göre İlk 11 :

Mükemmel oynadı : 1

Çok iyi oynadı : 2

İyi oynadı : 4

Vasat oynadı : 4

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sonradan Giren Oyuncular:

İyi oynadı : 1

Vasat oynadı : 2

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Takım iyiye gidiyor. Bir kaç oyuncumuzun iyi oynaması bile sonuç almamız için yetiyor. Bir de 5-6 oyuncumuz iyi oynadığı zaman neler olacak bakalım.

:tiphat::tiphat::tiphat:

İlk 15 dakikada iş bitti. Hep böyle oynamamız lazım aslında. İlk 15-20 dakika son gücümüzle bastırıp golü atınca gerisi geliyor. Gerets zamanında da, Kalli zamanında da, Skibbe zamanında da böyle olmuştur. Bizim kimliğimizde kontrol oyunu yok, baskı var, hücum var.

Orta ikilide Servet-Neill ve Ayhan-Cana iyiydi dün akşam. İskeleti iyi kurarsan ve maçtan maça bozmazsan, takım sahada dik duruyor. Bu dörtlü önemli. Ben Hakan'ın Servet'in yerine oynayacağını düşünüyordum ama Hakan bir türlü iyileşemiyor. Servet de takıma bu kadar oturduğu zaman Hakan'la değiştirmek zor gözüküyor. Bu şekilde iyiyse bu şekilde gitmeli. Sadece Arda ve Kewell'ı bekliyorum. Bu ikisi de Aydın ve Pino'nun yerine girdiler mi, o zaman işler çığrından çıkar rakipler için.

4'te 4. Sıra geldi 5 ve 6'ya. Karabük deplasman, Ankaragücü içerde. İki maçı da alırız, rahat olun.

Cevap: STSL 10/11 H:6 | Galatasaray 3-1 İstanbul BB | 26 Eylül | Maç Sonucu

eğer 9. Hafta'da Kadıköy'e bu taktikle, bu hırs yoksunluğu ve inansızlığıyla ve bu beceriksizlik ile gider isek, -bırakın 6-0'ı 7-0'ı 8-0'ı- fb Türkiye liglerinin gol rekorunu kırar!

dost acı söyler..

eğer 9. Hafta'da Kadıköy'e bu "taktiksiz" taktikle, bu hırs yoksunluğu ve inançsızlığıyla ve bu beceriksizliği ile gider isek, -bırakın 6-0'ı 7-0'ı 8-0'ı- fb Türkiye liglerinin gol atma rekorunu kırar!

dost acı söyler..

eğer 9. Hafta'da Kadıköy'e bu "taktiksiz" taktikle, bu hırs yoksunluğuyla, bu inançsızlığıyla ve bu beceriksizliği ile gider isek, -bırakın 6-0'ı 7-0'ı 8-0'ı- fb Türkiye liglerinin gol atma rekorunu kırar!

dost acı söyler..

eğer 9. Hafta'da Kadıköy'e bu "taktiksiz" taktikle, bu hırs yoksunluğuyla, bu inançsızlık ve bu beceriksizlik ile gider isek, -bırakın 6-0'ı 7-0'ı 8-0'ı- fb Türkiye liglerinin gol atma rekorunu kırar!

dost acı söyler..

eğer 9. Hafta'da Kadıköy'e bu "taktiksiz" taktikle, bu hırs yoksunluğuyla, bu inançsızlık ve bu beceriksizlik ile gider isek, -bırakın 6-0'ı 7-0'ı 8-0'ı- fb TÜRKİYE 1. PROFESYONEL FUTBOL LİGİ TARİHİNİN GOL ATMA REKORUNU KIRAR!

dost acı söyler..

Üst Alt