STSL 10/11 H:8 | Galatasaray 2-4 MKE Ankaragücü | Maç Sonucu - Sayfa 103 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 10/11 H:8 | Galatasaray 2-4 MKE Ankaragücü | Maç Sonucu

Cevap: STSL 10/11 H:8 | Galatasaray 2-4 MKE Ankaragücü | Maç sonucu

Bugün Almanya´ya yenildigimiz icin herkesi yerden yere vuruyorsak, bu Fatih Terim sayesindedir. Bu adam ülkeye güven asiladi. Kazanmaya alistirdi. Citayi yükseltti. Hemde bütün takimlarin bakis acisini degistirdi. Bugün Galatasaray´i Avrupa´nin önde gelen takimlarindan sayiyorsaniz bunu kesinlikle Fatih Terim´e borclusunuz.

Galatasaray'i, Avrupa'nin önde gelen takimlarinda sayan mi var hala? Birak önden, arkadan hic bir yerden gelmiyor.

Lucescu ya kadar gitmeyeceğim fakat Eric Gerets ve daha sonrasında Skibbe'nin gönderilmesi hataydı benim görüşüm.Rijkaard'dan hayır geleceği yok.1.5 yıldır zerre kadar yol alamamış takım hala Rijkaard'ın hiç suçu yokmuş gibi yorumlar yazılıyor.8 haftada 4 mağlubiyet alacak kadar kötü bir kadro yok elinde.Mustafa Sarp'a sövenler neye sövüyorsunuz.Mustafa mı kendini oynatıyor.Kenarda 7.5 milyon euroluk kaliteli(!) Elano'yu bekleten adamın suçu yok mu?

Söylenenlere bakılırsa Rijkaard yolcu.Bu sezonun zaten tüm takım yönetim teknik kadro içine ettiler.Takımın başına Abdullah Avcı'nın gelmesini diliyorum.

Bir de şunu söylemek istiyorum alakasız ama Türk futbolculara yüksek ücret vermekten niye korkuyoruz.Neden Elano denen adamı 7-8 milyon verip alıyorsunda mis gibi Selçuk İnan'a vermiyorsun o parayı.Ya da Volkan Şen'i, Sercan Yıldırım'ı yabancılara verdiğiniz paralarla bu oyuncular alınır ve daha ucuza daha iyisini yaparlar.

Fergusonu örnek almışsın.Ferguson manchestera geldiğinde sezonu onbirinci bitirmişti sonrasında 2,13,11,6,2 diye devam etirmişti.Yani Manu 6 yıl sonra şampiyon oldu.Biz niye Rijkaarda sabır gösteremiyorz pek ?

Manu o zamanlar sıradan takımdı.Sabredilirdi.Reale barçaya git bakalım sabreder mi.Orta sınıf takımların zaten kaybedecek veya kazanacak bişeyleri yokki.En büyük hoca Morinho ya yol verdiler 1 yıl başarız oldu Chelsea da diye.Rijaard da yol verirler, mantıklıs ıda bu.Çünkü bu takıma 1,5 yılda hiç bir şey veremedi

kibirli insanlar sevilmez cevabini orada ara bence

Sana gore kibir bana gore liderlik vasfi.Dedigin gibi gercekten kibirli olsaydi bu kadar basariyi turk futbolcularla elde edemezdi ,bizler daha hassasizdir kibir konusunda yabancilara gore.Sevilip sevilmedigini Ali Sam Yen'e cikinca goruruz.

fantaziye gerek yok arkadaslar eger terim olmayacaksa, ki bence zor, alman ekolünden bir hoca olmali (daum haric)

türkiyede felsefe degisimi falan hikaye. biz barca gibi 25 senedir ajax modeli uygulamis ve hollandaliyla calismis takim degiliz.

bizim temelimizde (bkz. derwall, feldkamp) alman ekolü var.

klasik 4-4-2 ve bu sistemi agressif ve kondisyonla oynayacak takim.

bu sezon baska care yok gibi bence.

Baroş ve Arda bu adamlarla aynı kadroda olmayı kesinlikle haketmiyor sözleşmesi bitince Baros un bizi terketmesinden korkuyorum :S

Sana gore kibir bana gore liderlik vasfi.Dedigin gibi gercekten kibirli olsaydi bu kadar basariyi turk futbolcularla elde edemezdi ,bizler daha hassasizdir kibir konusunda yabancilara gore.Sevilip sevilmedigini Ali Sam Yen'e cikinca goruruz.

Ali samiyen GS mi?

Ali Sami Yen dedigin Erman torogluna laf eder ama kendi kaptanina daha gecen sene bel alti vuran ta kendisidir

Ali Sami yen tabi ister Terimi:)

Tarihimiz boyunca kazandığımız tüm önemli başarılarda her zaman çok iyi bir yabancı kalecimiz olduğu gerçeğini malesef görmezden geliyoruz. Ayrıca gerçek Galatsaray'lı abiler yok artık takımda. Arda daha genç ve çok yük biniyor omuzlarına.

Sezon başında kaybettiğimiz maçlardaki en önemli sorumluluğu taşıyan kişilerin hala sahada olması da çok enterasan. Ahmet Kesim oynasa çok daha iyi olurdu bugün. Bu kadar karaktersizce gol yiyen bir savunma görmedim bugüne kadar. O kadar ağırlar ki. Ayrıca Milli Takımın başarısızlığını da mı teknik ekibe yükleyeceğiz sadece. Bugünle Almanya maçını karşılaştırmak yeterli. Umarım yönetim bunları dikkate alır. Teknik direktör değiştirmek bizi 2 yıl geriye atar. En azından yeni bir takım oluşturmak için 2 yıl daha sabrederiz daha iyi.

Ali Ece Twitter:

Feldkamp, Rijkaard, Gerets, Skibbe: Hepsi mi çok kötü? Hepsi çok kötüyse onları göreve getirenler çok mu iyi?

Galatasarayımızın futbol kültüründe tek forvet diye bişey yok tek forvet oynatan teknik direktörler hep başarısız oldu bknz : Skibbe , Bülent Korkmaz , Rijkard . Galatasarayımızın ekolü çift forvet tek ön liberodur anca böyle başarılı olabiliriz : Bknz: 1996-2000 yılları arası , 2005-2006 şampiyonlugu 2008 şampiyonlugu bu yıllarda hep çift forvet oynadık yemişim total futbolunu 4-3-3 ünü ya

Dakika 3: Şansal Büyüka: Burada gol geliyor. Burada Markus'a sormak istiyorum. Galatasaraylıların hakeme itirazı oldu. Atışın top durmadan kullanıldığı, daha sonra ofsayt olup olmadığı tartışıldı. Buna ne diyeceksin?

Markus Merk: Orada kesinlikle bir faul söz konusu.. Ama topun durması gerekirdi. O nedenle de bu golün geçersiz sayılması gerekirdi. Burada topun durması gerekir, o yüzden bu golün iptal edilmesi gerekirdi.

Şansal Büyüka: Yardımcı neden bayrak kaldırıyor?

Markus Merk: Onu ben de anlayamıyorum. Dikkatli şekilde bakacak olursak hiçbir oyuncu ofsaytta değil. Öndeki oyuncu 10 metre kadar Galatasaraylı oyuncunun önünde. En büyük hata serbest vuruşun kullanılma anı. Orada hakemin durdurması lazımdı. Golün geçersiz sayılması gerekirdi.

Mustafa Denizli: Bana bu faul çok inandırıcı gelmedi.

Markus Merk: Mustafa bu tarz durumları oyun içerisinde bir çok kez yaşıyoruz. Bence fauldür, serbest vuruş verilmesi doğru. Daha önemli olan bir sonraki pozisyonda olan. Tam şu anda top hareketli ve bu şekilde oyunun başlamaması gerekir.

Mustafa Denizli: Bu faul de bana hala inandırıcı gelmedi.

Şansal Büyüka: Daha fahiş olan hakem hatası. Topun durmadan oyuna sokulması.

Markus Merk: Kesinlikle.

Mustafa Denizli: Hakemin de gözünün önünde oluyor yani. Görmesine bir mani de yok.

Şansal Büyüka: Sonuçta ilk gol hakemin yarattığı bir pozisyondan demek gerekiyor.

Markus Merk: Bu durumda açık bir şekilde şunu söylemek zorunda hissediyorum kendimi. Burada çok açık bir hakem hatası var ve bunun açıklaması da yok. Daha sonra da yardımcının neden bayrak kaldırdığını ben kendime açıklayamıyorum. Asıl burada üzerinde durmamız gereken konu serbest vuruşun yanlış kullanılması.

Mustafa Denizli: Bu top dursaydı da oynansaydı hiçbir şey değişmezdi. Oyunun başlaması kurallara göre nizami değil. Dursaydı da bu pas atılsaydı yine gol olacaktı.

Markus Merk: Ankaragücü çok güzel bir oyun çıkardı bugün. Taktik açıdan çok disiplinli oynadı. Serbest vuruşun çabuk kullanılması çok tehlikelidir.

Manu o zamanlar sıradan takımdı.Sabredilirdi.Reale barçaya git bakalım sabreder mi.Orta sınıf takımların zaten kaybedecek veya kazanacak bişeyleri yokki.En büyük hoca Morinho ya yol verdiler 1 yıl başarız oldu Chelsea da diye.Rijaard da yol verirler, mantıklıs ıda bu.Çünkü bu takıma 1,5 yılda hiç bir şey veremedi

+1905 ferguson manu ya gittiginde manu ingilterenin köy takımıydı liverpool , arsenal , notingam forest , leeds united dı ingilterenin büyük kulübleri

yoo bence hakan ve hagidir o isin asil mimarlari

almanya falan diyorsanda o turnuva tamamen allahin bir lutfudur bize, 2 kurusluk top oynamadan gittik

oynamayarak bitirdik

:D Var mi böyle bisey ya? Hagi vardi Hakan vardi o yüzden basarili olduk öyle mi? :) Basarili olmak icin iyi oyunculara sahip olmalisin bu 1. Sadece iyi oyuncularla basarili olamazsin bu 2.

fantaziye gerek yok arkadaslar eger terim olmayacaksa, ki bence zor, alman ekolünden bir hoca olmali (daum haric)

türkiyede felsefe degisimi falan hikaye. biz barca gibi 25 senedir ajax modeli uygulamis ve hollandaliyla calismis takim degiliz.

bizim temelimizde (bkz. derwall, feldkamp) alman ekolü var.

klasik 4-4-2 ve bu sistemi agressif ve kondisyonla oynayacak takim.

bu sezon baska care yok gibi bence.

Neden Daum hariç ? O adam ligi çok çok iyi biliyor. Beşiktaş'ta şampiyon oldu,Fener'de 4 sezonda 2 şampiyonluk ve 2 kez son haftaya lider girdi. Son haftada şampiyon olamamalarının suçu Daum değil,Fenerli oyuncuların baskıyı kaldıramamasıydı.

beyler bence dünyanın en iyi antrenörünü getirsek şu mantalitele başarılı olamayız, neden dsiniz biz yıldı adayı hiçbi türk oyuncuyu parasını veripte kadromuza katamıyoruz. lincon e elanyo ya misimoviç e verilen bonservisler türk oyunculara harcansydı çok güzel bitakım iskeleti oluşturulur yanına da doğru ve ucuz yabancı takviyelerle homojen bi kadro kurulabilirdi. ama şimdi ölemi, milyonla döktüğün elano yedek kulübesinde oturuyor sırf yanlış transfer politikası yüzünden.

Bu arada Hakemler de artık kendilerine çeki düzen verseler hiç fena olmayacak. 2 haftadır bizi 1-0 geride başlatıyorlar maça. Bu kadarına da pes yani. Zaten takım şu sıralar kötü olduğu için maçı çeviremiyoruz. Bu kadar parayı boş yere mi veriyoruz. Lig TV bu konuların üzerine biraz daha gitmeli.

Üst Alt