STSL 12/13 H:7 | Galatasaray 1-1 Eskişehirspor | Maç Sonucu | 6 Ekim - Sayfa 101 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 12/13 H:7 | Galatasaray 1-1 Eskişehirspor | Maç Sonucu | 6 Ekim

Cevap: STSL 12/13 H:7 | Galatasaray 1-1 Eskişehirspor | Maç Sonucu | 6 Ekim

Geçen sene o muhteşem özlemle izlediğimiz takım oyununun bu sene göremememizin nedenleri :

1- Engin geçen seneki takımın hem ısırıp hemde kaleye dikine giden önemli bir parçasıydı. Bu sene cezasından dolayı yerine oynayan Hamit ise aldığı topu yana sağa sola geriye vererek takımı inanılmaz yavaşlatıyor..

2- Selçuk inanılmaz derecede formsuz. Es es maçında bir ara maçı bıraktım sürekli Selçuk'a dikkat ettim . Geçen sene büyük sorumluluk alan Selçuk bu sene kaçak güreşiyor.

3- Melo'nun geçen seneki performansına bakaraktan bu sene yerlerde sürünüyor..

4- Geçen sene Elmander ve Necati inanılmaz uyuşmuştu.. Bu sene Burak gol da atsa bu haliyle yetersiz... Bizim forvetimiz Elmander-Umut.. ilk maçlara bakarsak en çok gol atan takım olma özelliğimiz bu iki futbolcu sayesinde..

5- Emre çolak... Sağına soluna dönme huyu yüzünden zaten yavaş oynayan takımı durma noktasına getiriyor.. YETİŞ ENGİN...

6- Muslera... Dünyanın belki de topu oyuna en yavaş sokan kalecisi olma yönünde hızla ilerliyor.. top her ona gelişte yaklaşık 1 dakika geçiyor..

7- Her zaman pozitif futbol oynanmaz yeri geldi mi negatif oynamayı da bileceğiz... Maçın bitmesine 1-2 dakika kalmış ileri ileri gideceğimize zamanı öldürmeliydik...

Bana bu sonuçların hepsi normal geliyor Allahtan aradaki farkı açıp giden bir takım çıkmadı süper ligde.. Şampiyonlar Liginde ise durum ortada..

Hamit tam bir hayal kırıklığı şu performansıyla..

Dikkat edin Melo ve Selçuk deyip duruyor millet yok geçen seneki performansları düşüşe geçmiş diye... doğrudur..

Yalnız milletin atladığı bir konu var takımımız için çok önemli olan.. ENGİN BAYTAR.. Bu çocuk takıma girmedikçe Selçuk da Melo da tutuk oynayacak..

Engin ile ortasahayı tamamen kapatıyoruz...Hem dikine gidiyor hem rakibi bozuyor hem pres yapıyor... Hırsıyla da etrafındakileri oynatıyor..

Bence en büyük eksiklik Engin..

Geçen sene o muhteşem özlemle izlediğimiz takım oyununun bu sene göremememizin nedenleri :

1- Engin geçen seneki takımın hem ısırıp hemde kaleye dikine giden önemli bir parçasıydı. Bu sene cezasından dolayı yerine oynayan Hamit ise aldığı topu yana sağa sola geriye vererek takımı inanılmaz yavaşlatıyor..

2- Selçuk inanılmaz derecede formsuz. Es es maçında bir ara maçı bıraktım sürekli Selçuk'a dikkat ettim . Geçen sene büyük sorumluluk alan Selçuk bu sene kaçak güreşiyor.

3- Melo'nun geçen seneki performansına bakaraktan bu sene yerlerde sürünüyor..

4- Geçen sene Elmander ve Necati inanılmaz uyuşmuştu.. Bu sene Burak gol da atsa bu haliyle yetersiz... Bizim forvetimiz Elmander-Umut.. ilk maçlara bakarsak en çok gol atan takım olma özelliğimiz bu iki futbolcu sayesinde..

5- Emre çolak... Sağına soluna dönme huyu yüzünden zaten yavaş oynayan takımı durma noktasına getiriyor.. YETİŞ ENGİN...

6- Muslera... Dünyanın belki de topu oyuna en yavaş sokan kalecisi olma yönünde hızla ilerliyor.. top her ona gelişte yaklaşık 1 dakika geçiyor..

7- Her zaman pozitif futbol oynanmaz yeri geldi mi negatif oynamayı da bileceğiz... Maçın bitmesine 1-2 dakika kalmış ileri ileri gideceğimize zamanı öldürmeliydik...

Bana bu sonuçların hepsi normal geliyor Allahtan aradaki farkı açıp giden bir takım çıkmadı süper ligde.. Şampiyonlar Liginde ise durum ortada..

Hamit tam bir hayal kırıklığı şu performansıyla..

Dikkat edin Melo ve Selçuk deyip duruyor millet yok geçen seneki performansları düşüşe geçmiş diye... doğrudur..

Yalnız milletin atladığı bir konu var takımımız için çok önemli olan.. ENGİN BAYTAR.. Bu çocuk takıma girmedikçe Selçuk da Melo da tutuk oynayacak..

Engin ile ortasahayı tamamen kapatıyoruz...Hem dikine gidiyor hem rakibi bozuyor hem pres yapıyor... Hırsıyla da etrafındakileri oynatıyor..

Bence en büyük eksiklik Engin..

Şunu Fatih hocaya mail felan atsak mı diye düşünüyorum.. olmadı kızına twitten yazalım o söylesin..

10 numara 5 yıldız Eline sağlık..

Geçen sezon hep 4-4-2 sistemini savundum ama formda bir Melo ve Elmander olmadan zorlanıyoruz şuan ki görüntü böyle. 4-3-3 formatı denenebilir en azından Melo düzelene kadar.

1. Melo cok berbat oyniyor.

Fizigi birak, paslari bile dogru yere gelmiyor. Emre Colark, Hamit, veya Yekta deniyebilinir o mevkide.

2. Elmanderi banko yazin. Elm-Burak, veya Elm-Umut. Elmandersiz olmiyor cift forvet sisteminde.

3. Hoca keske tek forvet sistemini de bi denese...

yekta

aydin-selcuk-emre-amrabat

orta saha böyle olmali en azindan melo düzelene kadar

k.cini kaldiramayan hamit son 10 dakika girebilir..

hem böyle oynadigin zaman striker pozisyonuna seyi uzun,siyahi yardirici ,ayivolkanin sevdigi cinsden bir golcü alabiliriz...

son olarak bir şey demek istiyorum, eboue takımdaki diğer adamlara top nasıl stop edilir öğretsin. adam 30-40 metre havadan gelen topu vücuduyla bir bütün yaparak durduruyor. at o topu mesela burak'a 3-5 metre açar ayağından. bu sorunumuza da çözüm bulmak lazım

Maci özetlemek icin tek cümle yeterli bence.

644147_456523367720287_1501305977_n.jpg

son olarak bir şey demek istiyorum, eboue takımdaki diğer adamlara top nasıl stop edilir öğretsin. adam 30-40 metre havadan gelen topu vücuduyla bir bütün yaparak durduruyor. at o topu mesela burak'a 3-5 metre açar ayağından. bu sorunumuza da çözüm bulmak lazım

Ufak bir detay gibi görünse de aslında çok önemli bir konu.Ne yazık ki forvetlerimiz bu özellikten yoksun.

İşte o sorunun bir çözümü yok...

Mental anlamda sıkıntı çekiyoruz..

Onun adı kalite oluyo işte.

İşte o sorunun bir çözümü yok...

Mental anlamda sıkıntı çekiyoruz..

Bu bir altyapı sorunu hocam küçükken top oynadığımızda ilk öğretilen şeydir top kontrolü top kontrol edemeyen futbolcu daha bu işin a sı b dini halledememiş demektir .Adamlar kaval kemiğiyle top istop etmeye çalışıyorlar hele bir sercan varki fecaat ...

bize karsi acik futbol oynayan herkesi yeneriz bu ligde

Ah ulen Cimbom tamda yeniden başlayacaktık demiştim. Son dakikalarda oldu mu şimdi valla saçımda beyazlar arttı senin yüzünden. Neyse beraberlikde iyidir hiç yoktan futbol böyle bir oyun nasılsa diyorum. Fakat şu anlamakta zorluk çekiyorum elin takımı evinde aslan kaplan olurken biz neden kendi sahamızda ve dolu tribüne oynarken bu kadar isteksiz ve keyifsiz bir futbol ortaya koyuyoruz anlamış değilim. Ben defansa yüklenmeyeceğim. İş orta sahada Selçuk ve Melo vasatlarda olduğu sürece böyle olacak. Evet Selçuk dedim yanlış duymadınız bu sezon çok kötü oyun kurmakta zorlanırken gelip sorumluluk almıyor sürekli onu tutan adamın glgesinde kalıyor.Bu gün biraz daha iyiydi onuda vurgulamak lazım. Umarım Mili maç arası bu sefer olumlu bir yarar sağlar tabi GS-Fb milli takımından sakatlıklar olmazsa.

bize karsi acik futbol oynayan herkesi yeneriz bu ligde

Real Madrid bile Deplasmana gittiğinde açık futbol oynamaz..

O devirler bitti o devirler kapandı..

Cluj maçı çok farklı maç olmayacak braga-Ordu-Es-Es maçlarından...

Bu gibi maçlarda kilit açıcı gerek : Kaka gibi Alex gibi Hernanes gibi...

buralari okuyan sikeci kuslar icin: "ümitlenmeyin gene sonra cok üzülüyosunuz..." :asd:

Fatih hocaya yavaştan yöneticilerden mesajda gelmeye başladı.. Ard arda puan kayıplarıda olmaya başladı bu bana .. karabük maçını hatırlattı geçen sene ki .. Toparlanma olucak dır diye UMUYORUM.. sadece umuyorum ama .. Fatih hocanın bi kafasını dinleyip kendini sorgulaması lazım..

Üst Alt