STSL 12/13 H:7 | Galatasaray 1-1 Eskişehirspor | Maç Sonucu | 6 Ekim - Sayfa 106 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 12/13 H:7 | Galatasaray 1-1 Eskişehirspor | Maç Sonucu | 6 Ekim

Cevap: STSL 12/13 H:7 | Galatasaray 1-1 Eskişehirspor | Maç Sonucu | 6 Ekim

Takımın bu hale gelmesinin,

1. sebebi; Engin Baytar'ın yokluğu ve Fatih Terim'in geniş bir kadromuz olmasına rağmen bu oyuncunun yerini dolduramaması,

2. Sebebi; Melo’da ısrar edilip tekrar alınması ki tekrar alınmasına ısrarla birçok arkadaşımız karşı çıkmıştık,

3. Sebebi; Burak Yılmaz, evet malesef Burak Yılmaz. Takımın oyununu bozduğu gibi Umut'un ve Elmander’inde Performansını takıma girşiyle olumsuz etkilemiştir. Takıma girmeden, Umut'un attığı gollere sevinmeyen, Umut başarılı olursa takıma giremem diye endişe duyan sevimsiz adam. Takıma girdi gireli Selçuk firikik atmaz/atamaz olmuş ve birçok futbolcunun performansınıda olumsuz etkilemiştir.

Melo ve Burak Yılmazın alınmasında Fatih hoca hata yapmıştır. Abramatı sürekli oynatmamaklada ikinci bir hatayı yapmaktadır. Emre Çolak Abramatı istemeyen adamların başındadır. Abramatın şuan maruz kaldığı ve yedekten oyuna girdiği durumu Fatih Terim tam tersine çevirip, Emre Çolak'a uygulamalıdır. Emre Çolak'ın ayakları yere sağlam basan, futbol karakteri oturmuş bir oyuncu olmadığını ve zaman zaman, dönem dönem oyuna alınması gerektiğini düşünüyorum. Forvetin pres yapmayışı, Umut'un Burak Yılmaz'la anlaşmazlık içerisinde olması ve buna bağlı olarak dengesiz oynayışı, Hamit'in inanılmaz hataları, Defansın yapısınıda bozmuştur ve Defansın üzerindeki risk ve yükü artırmıştır. Gelinen bu noktada Fatih Terim en azından şunuda deneyebilir ve denemelidir; 4-4-2 de, Burak'ta ısrar edecek olursa Burak bu sistemde forvet oynayamaz. Burak ve Abramatı kanatlarda oynatmalıdır. Takımın şuanki görünen ve değişmez forvet ikilisi Umut ve Elmanderdir diye düşünüyorum ve Engin Baytar takıma girmedende takımın toparlanabileceğini tahmin etmiyorum..

Takımın bu hale gelmesinin,

1. sebebi; Engin Baytar'ın yokluğu ve Fatih Terim'in geniş bir kadromuz olmasına rağmen bu oyuncunun yerini dolduramaması,

2. Sebebi; Melo’da ısrar edilip tekrar alınması ki tekrar alınmasına ısrarla birçok arkadaşımız karşı çıkmıştık,

3. Sebebi; Burak Yılmaz, evet malesef Burak Yılmaz. Takımın oyununu bozduğu gibi Umut'un ve Elmander’inde Performansını takıma girşiyle olumsuz etkilemiştir. Takıma girmeden, Umut'un attığı gollere sevinmeyen, Umut başarılı olursa takıma giremem diye endişe duyan sevimsiz adam. Takıma girdi gireli Selçuk firikik atmaz/atamaz olmuş ve birçok futbolcunun performansınıda olumsuz etkilemiştir.

Melo ve Burak Yılmazın alınmasında Fatih hoca hata yapmıştır. Abramatı sürekli oynatmamaklada ikinci bir hatayı yapmaktadır. Emre Çolak Abramatı istemeyen adamların başındadır. Abramatın şuan maruz kaldığı ve yedekten oyuna girdiği durumu Fatih Terim tam tersine çevirip, Emre Çolak'a uygulamalıdır. Emre Çolak'ın ayakları yere sağlam basan, futbol karakteri oturmuş bir oyuncu olmadığını ve zaman zaman, dönem dönem oyuna alınması gerektiğini düşünüyorum. Forvetin pres yapmayışı, Umut'un Burak Yılmaz'la anlaşmazlık içerisinde olması ve buna bağlı olarak dengesiz oynayışı, Hamit'in inanılmaz hataları, Defansın yapısınıda bozmuştur ve Defansın üzerindeki risk ve yükü artırmıştır. Gelinen bu noktada Fatih Terim en azından şunuda deneyebilir ve denemelidir; 4-4-2 de, Burak'ta ısrar edecek olursa Burak bu sistemde forvet oynayamaz. Burak ve Abramatı kanatlarda oynatmalıdır. Takımın şuanki görünen ve değişmez forvet ikilisi Umut ve Elmanderdir diye düşünüyorum ve Engin Baytar takıma girmedende takımın toparlanabileceğini tahmin etmiyorum..

abi bence burda en son suç Burak Yılmaz' ın.

sen bu adamı buluşması gereken yerlerde top ile buluşturdun mu?

1-2 kere o da Melo oyundan cıktıktan, Selçuk ileride daha çok top ile buluştuktan sonra.

Selçuk, Melo varken bizim sahadan oyun kurmaya çalışıyor. uzun paslar ile golcüleri pozisyona sokmaya çalışıyor.

Kapanan defanslarda uzun paslarıda etkisiz kalıyor.

Selçuk' u buluştur sen rakip ceza sahasının ortalarında o zaman Burak,Umut,Elmander' i yargılayalım.

Takım olarak formsuzuz.Terim Hoca'dan yöneticisine ve taraftarına kadar.Sene başında ve sezon öncesi fazla zafer şarkısı söylersen sonucu kötü olur demiştik burada.

Galatasaray hep kendinden beklentilerin çok olduğu ve rakipsiz olarak gördüğü sezonlarda kötü olmuştur.Ama balık hafızalı olan biz her sene unutup kendi takımımıza konstantre olacağına yok rakipler de berbat, elimizi sallayarak şampiyon oluruz havasına erkenden girip hem sinerjiyi hem de motivasyonu düşrürüyoruz.

2008-2009

2009-2010

sezonları hala ders olmadıysa demek.

Taraftar olarak bir an önce rakipleri küçümsemek yerine sadece kendi takımımıza destek olan, tribünde takımını daha çok ateşleyen (Braga maçı tam bir felaketti) , VE ŞU AN MOTİVASYONU DÜŞEN VE SİNİR KATSAYISI ARTAN VE BU ŞARTLARDA TARİHİNDE HEP BAŞARISIZ DÖNEMLER GEÇİRMİŞ TERİM HOCA'YI DA GİRDİĞİ BU GİRDAPTAN KURTARIP, ONA DESTEĞİMİZİ TEKRARDAN GÖSTEREN BİR ŞEYLER YAPMALIYIZ.

Semih Haznedaroğlu,Refik Arkan,Sedat Doğan gibi ara gazı ile çalışan Radyospor mudavimlerine de bir ayar verilmeli tribünden.Mesela Bukalemun iyi gider.Çünkü 2 hafta önceye kadar CL şampiyonluğu hedefi koyup nağmalup bitiririz diyorlardı,şimdi takımı baltalıyorlar.

Kenetlenmezsek hiç bir şey olmaz.

Önce MOTİVASYON.

muslera

eboue semih dany hakan

aydın yekta selçuk amrabat

emre

burak

Gençler maçına böyle çıkalım melo hamit umut elmander riera yedek beklesin!

muslera

eboue semih dany hakan

aydın yekta selçuk amrabat

emre

burak

Gençler maçına böyle çıkalım melo hamit umut elmander riera yedek beklesin!

Sorun Futbolcuların kasıtlı oynamayışı felan değil ki ... ki elllerinden geleni yapıyolar ama sahaya sürülen 11 ve diziliş de sorun..

muslera

eboue semih dany hakan

Melo

Hamit Emre selçuk amrabat

burak

Sorun Futbolcuların kasıtlı oynamayışı felan değil ki ... ki elllerinden geleni yapıyolar ama sahaya sürülen 11 ve diziliş de sorun..

muslera

eboue semih dany hakan

Melo

burak

Ben kasten kötü oynayan adam var diye böyle bir kadro yazmadım formsuz adamları kestim bana görede gayet güzel kadro

Ben kasten kötü oynayan adam var diye böyle bir kadro yazmadım formsuz adamları kestim bana görede gayet güzel kadro

Aslında formsuz düşünmüyorum ben Diziliş ve 11 diyorum.. maçın sonlarına doğru Emre orta sahaya geçip Tek forvete düştüğümüzde çok da iyi dikine oynadık ..

gecen sene takim oldugumuz icin iyi isler yapiyorduk

bence sorun orda amrabat müsait pozisyonda emreye pas vermez selcuk umut daha müsaitken buraka pas verir

emre colak ayni sekilde daha iyi pozisyonda olan arkadaslarina pas vermez

umarim buna bi care bulur hoca yoksa isimiz cok cok zor

hele bide takimin icinde gruplasma falan olursa ayvayi yeriz

muslera

eboue semih dany hakan

Melo

burak

Melo orda oynamıyor işte, kafasına göre ileri çıkıyor Selçuk geri geliyor bu sefer.

dün maçta bir pozisyonda Melo topu Hamit' e attı direk forvetlerin yanında belirdi.

Hamit Selçuk' a döndü o da en sağ uca geçti. Selçuk' un Cris ve Dany' den başka topu atacak arkadaşı kalmadı.

Benim Futbol bilgim, Kapanan Braga'ya karşı Takımın en etkili ismi Amrabat neden çıktı diye sorguluyor..!! Aynı Amrabat Eskişehirspor karşısında yine en etkili isimdi. Anlam veremiyorum ve İmparator'un aynı Fellipe'yi harcadığı gibi Amrabat'ı da harcayacağından süphe etmeye başladım..

Takımdaki tek çalım yapıp adam eksilten kişi Amrabat..!! Tek Süt atan kişi Amrabat..!! Kanatları tek başına kullanan kişi Amrabat..!!

Amrabat olmazsa olmaz...

Melo orda oynamıyor işte, kafasına göre ileri çıkıyor Selçuk geri geliyor bu sefer.

dün maçta bir pozisyonda Melo topu Hamit' e attı direk forvetlerin yanında belirdi.

Hamit Selçuk' a döndü o da en sağ uca geçti. Selçuk' un Cris ve Dany' den başka topu atacak arkadaşı kalmadı.

Melo kendini toplaması lazım şuursuz .. Profesional bir futbolcu deil Melo .. Evet yetenekli , kaliteli ama Professional bir futbolcu değil..

dün aynen ya melo kötü pozisyon aldı bence de.ileri çıkışlarında hiç bi şey yapmadı

Dünkü mac eksiklikleri dahada gözümüze batirdi.Solbek konusuna deginmicem artik baydi...stoper mevkinde ikidebir degisiklige gidiliyor,bu bence büyük hata.orada belki kupa ve sakatlik ve cazalar haric dany ve semih oynamasi lazim.Eboue iyiki varsin,sen ve Muslera bu takimda ayaktan kalan futbolcularsiniz.Gelelim orta sahaya,ve bizim su anda kötü olamamazi en iyi yansitan böyle.Melo verimsiz degil,hicbir seye yaramiyor.Ondaki düsüs Selcuguda asaya cekti,oda verimsiz.Melo toparlanasaya kadar bu takima Yektanin monte edilmesi lazim.Hücüma dönük oyuncularda en büyük eksiklik oyun sikistiginda tek basina adam eksiltecek oyuncunun az olmasi bizi zorluyor.Amrabat bunu yapabilecek tek oyuncu,ve dün yine bunu gösterdi.Oyuna girdikten sonra cok iyi oynadi.Forvetlerde tutmayan bir ikili var,umut-burak!Her ne kadar gol atsada uyum yokkkk.Son sözümde hocaya olacak.Meloda israr ediyor,amrabatin gözünün yasina bakmiyor.Bu bir celiski.inat etmemesi lazim.kazanacagim diye meloyu hep kaybedecek.dün ilk defa meloya isliklar yansidi...milli takim arasi bu takima iyi gelecek,umarim en yakin zamanda yine bol gollü üreten,savasan GALATASARAY i yine izliyecegiz,selamlar saygilar

Muslera

eboue dany semih h balta

aydın selçuk emre amrabat

umut elmander.... yedek giren melo yedek giren hamit ve skoru yakaladıysak burak olmalı.......melo ve hamit düzelene kadar

Emre sol açık oynamamalı. Hamit de oynayacaksa da 90 dakika oynamamalı. Bu maçta sonuçtan çok oynadığımız futbol beni üzdü. İlk yarı serbest vuruş hariç kaleyi bulan şutumuz yoktu. Gol de denk geldi öyle attık. Rakip kapanıyor da olsa duran toplar vs pozisyon bulmalıyız.

------Muslera----

Eboue--Dany---Semih---Hakan(Riera)

-----Hamit---Yekta(Selçuk)---Emre----

Aydın----------------------Amrabat

---------------Umut------------------ denemek lazım.Formsuz oyuncuları çekeceksin yedeğe.Form tutsun da gelsin.

Man. Utd. ile başladık kabul günü gibi anasını satayım gelene gidene puan dağıtıyoruz.

Üst Alt