STSL 13/14 H:4 | Bursaspor 0-3 Beşiktaş | M.S | 15 Eylül - Sayfa 44 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 13/14 H:4 | Bursaspor 0-3 Beşiktaş | M.S | 15 Eylül

Adamların 8 futbolcusu 10 kilometrenin üzerinde koşmuş deplasmanda. Biz kendi evimizde Antalya maçında sadece 2 bekimiz o kadar koştu. 8 futbolcu nerde 2 futbolcu nerde. Belki çok kaliteli kadroları yok ama bizim 2 yıl önceki yapımıza çok benziyorlar takın halinde oynayıp sonuca gidiyorlar..

Hep söylüyorum; bizim ligimizde şampiyon olmak için büyük yıldızlara,çok üst düzey oyunculara gerek yok.

Gereken tek şey takım olabilmek ve dengeli şekilde herşeyi yapabilecek, oyunculara uygun derli toplu görüntüde bir taktikle oynamak.

ve tabi ki motivasyon ve hırs... Bunlar da en büyük etkenler...

Yani bu şartlarda BJK şampiyon olamaz diye birşey yok. Sonuçta bu ligde her hafta Bjk ile oynayan oyuncular Drogba,Sneijder değil. Onları şampiyon yapacak maçlar, anadolu takımlarıyla oynadıkları maçlar. Bu maçlarına iyi konsantre olurlarsa, kazanmaya alışırlarsa; şampiyon olabilirler.

22 mayıs 2011 deki gibi bi hava var.

şike yaptığı açık olan takımın taraftarları gelip seneye GS da yi olur bıdı bıdı gibi laflar ediyodu.burnu havada olarak.

şu an öyle huzursuz,öyle kızgınızki sanki takım 2011 deki takım..ve bu bjkyi övmeler falan.4 haftada şampiyon ilan etmeler..

henüz başlamadı GS maça.ama başlarsa da ateş olsa cürmü kadar yer yakar bu şikeci takımlar.

Geçen sene de bol gollü maçlardan sonra bu forumda bjk şampiyon olur diyen azınsanmayacak sayıda yorum vardı, ne oldu sezon sonu gördük. 30 haftayı es geçip şampiyon ilan etmek neyin kafası anlamıyorum. Şike sezonu istisna olarak son 7-8 sezonda 80 puanı göremedi şampiyon. Yani ciddi puan kayıpları çok olası.

Başka işlerle uğraşmayı bırakıp saha içine odaklansa bazıları, sahada mücadele eden bir takım, oturmuş adam akıllı bir kadro, sistem ve taktik filan görsek yine zorlanmadan şampiyon oluruz.

22 mayıs 2011 deki gibi bi hava var.

şike yaptığı açık olan takımın taraftarları gelip seneye GS da yi olur bıdı bıdı gibi laflar ediyodu.burnu havada olarak.

şu an öyle huzursuz,öyle kızgınızki sanki takım 2011 deki takım..ve bu bjkyi övmeler falan.4 haftada şampiyon ilan etmeler..

henüz başlamadı GS maça.ama başlarsa da ateş olsa cürmü kadar yer yakar bu şikeci takımlar.

Sende bir karar ver olm kız gibisin 2dk önce başka şeyler yazmışsın şimdi başka bu ne la.

Geçen sene de bol gollü maçlardan sonra bu forumda bjk şampiyon olur diyen azınsanmayacak sayıda yorum vardı, ne oldu sezon sonu gördük. 30 haftayı es geçip şampiyon ilan etmek neyin kafası anlamıyorum. Şike sezonu istisna olarak son 7-8 sezonda 80 puanı göremedi şampiyon. Yani ciddi puan kayıpları çok olası.

Başka işlerle uğraşmayı bırakıp saha içine odaklansa bazıları, sahada mücadele eden bir takım, oturmuş adam akıllı bir kadro, sistem ve taktik filan görsek yine zorlanmadan şampiyon oluruz.

Şampiyon ilan etmek başka şey; şampiyonluk adayı olarak görmek başka şey.

Bjk geçen sezon hiçbir şekilde istikrarı yakalayamadığı gibi biz kör topal da olsa sürekli liderlik koltuğundaydık.

Ayrıca Bjk geçen sezon hedef olarak ilk 4'ü almış. Küçülmeye gitmiş, şampiyon olacağına kendisi bile 1 gr inanmayan bir takımdı.

Yani geçen sezonki laflarla, bu sezonkiler kesinlikle aynı kefede duracaklar laflar değil.

İyi oynamışlardır. Maçı da izlemedim ama biz kendimizde değiliz. Kendimiz gelirsek işler değişir. Tekrar diyorum bejekeyi şampiyon ilan edenler çok erken konuşuyorlar. Çok çok erken henüz.

Şampiyon ilan etmek başka şey; şampiyonluk adayı olarak görmek başka şey.

Bjk geçen sezon hiçbir şekilde istikrarı yakalayamadığı gibi biz kör topal da olsa sürekli liderlik koltuğundaydık.

Ayrıca Bjk geçen sezon hedef olarak ilk 4'ü almış. Küçülmeye gitmiş, şampiyon olacağına kendisi bile 1 gr inanmayan bir takımdı.

Yani geçen sezonki laflarla, bu sezonkiler kesinlikle aynı kefede duracaklar laflar değil.

Gayet geçen sezonda şampiyonuz diyorlardı sen o sırada ülke dışındaydın sanırım ?

Güvencem kendi takımım değil , beşiktaşın ne olduğunu biliyorum o yüzden tedirgin değilim yoksa iyi oynamadığımızı sıkıntılarımızın olduğunu bende biliyorum beşiktaşdan çok fenerden çekiniyorum bu sene şampiyonluk yarışında.

renkdaş fener veya beşiktaş farketmez ki güvencem kendi takımım değil diyorsun zaten. işte işin can alıcı noktası bu. son 2 senenin lig ve süper kupa şampiyonu, cl çeyrek finalisti, emirates cup şampiyonu bir takımımız var öyle veya böyle. bu başarılar az buz başarılar değil ama buna rağmen takımımıza ve oynadığı oyuna güvenemiyoruz. burada bir sıkıntı yok mu sence de? büyük resime bakınca normalde bizim 4 te 4 yaparak başlamamız gerekiyordu. hadi bir maç puan kaybedersin o kadar. daha biz şampiyonlar ligine başlamadık. geçen sene şampiyonlar ligi maçlarının öncesi ve sonrasında neler kaybettiğimizi biliyoruz vs vs....

yani renkdaş aslında uzatmaya pek gerek yok açıkçası. ben notumu önümüzdeki real ve bjk maçlarında vereceğim. hadi anadolu takımlarına motive olamadılar madem bizim büyük topçularımız. o zaman al sana 2 tane büyük maç. oynasınlar bakalım. bunlarda da oynayamıyorlarsa profesyonelliklerini sorgulasınlar bir zahmet.

Gayet geçen sezonda şampiyonuz diyorlardı sen o sırada ülke dışındaydın sanırım ?

Diyen diyebilir.

Benim yazdığım son cümlede zaten belirttim; geçen sezonki edilen laflarla bu sezonkiler aynı değil diye.

Geçen sezon söyledikleri laflar, gerçekten lafta kalacak laflardı.

ve zaten sezon başında hiçbir şekilde öyle bir hedefi olmayan bir takımın söylediği boş laflardı.

Bu sezonki takım yapılanmalarıyla, geçen sezonki feda yapılanması bir mi?

Samet Aybaba gibi tutarsız bir adamla, Önder Özen ve Bilic gibi adamlar bir mi?

renkdaş fener veya beşiktaş farketmez ki güvencem kendi takımım değil diyorsun zaten. işte işin can alıcı noktası bu. son 2 senenin lig ve süper kupa şampiyonu, cl çeyrek finalisti, emirates cup şampiyonu bir takımımız var öyle veya böyle. bu başarılar az buz başarılar değil ama buna rağmen takımımıza ve oynadığı oyuna güvenemiyoruz. burada bir sıkıntı yok mu sence de? büyük resime bakınca normalde bizim 4 te 4 yaparak başlamamız gerekiyordu. hadi bir maç puan kaybedersin o kadar. daha biz şampiyonlar ligine başlamadık. geçen sene şampiyonlar ligi maçlarının öncesi ve sonrasında neler kaybettiğimizi biliyoruz vs vs....

yani renkdaş aslında uzatmaya pek gerek yok açıkçası. ben notumu önümüzdeki real ve bjk maçlarında vereceğim. hadi anadolu takımlarına motive olamadılar madem bizim büyük topçularımız. o zaman al sana 2 tane büyük maç. oynasınlar bakalım. bunlarda da oynayamıyorlarsa profesyonelliklerini sorgulasınlar bir zahmet.

İşte toplanırsak bu maçlar iyi bir fırsat. Top sevmedi bizi son maçta mesela. 2 maç kötü oynadık gerçekten kötü oynadık. Bu son maç ciddi anlamda şansızlıklar içermekte.

Ama haftaya söylüyorum pek böyle iddalarım yoktur beni bilen bilir burada, yeneceğiz. Real maçında da iyi futbol bekliyorum. Rakip zor. Ama şiketaş'ı yeneceğiz.

Kuskusuz Biliclen iyi bir Havva YakaladI 8tas,ama Bunlar yenilmez Degil.Adam Gibi Oynarsak bize Hic bisey Olmaz.Benim Tahminim Haftayya 8tas-GS 2:2.

Diyen diyebilir.

Benim yazdığım son cümlede zaten belirttim; geçen sezonki edilen laflarla bu sezonkiler aynı değil diye.

Geçen sezon söyledikleri laflar, gerçekten lafta kalacak laflardı.

ve zaten sezon başında hiçbir şekilde öyle bir hedefi olmayan bir takımın söylediği boş laflardı.

Bu sezonki takım yapılanmalarıyla, geçen sezonki feda yapılanması bir mi?

Samet Aybaba gibi tutarsız bir adamla, Önder Özen ve Bilic gibi adamlar bir mi?

Bu dediklerin onları ilgilendirir. O zamanki maçlara bakalım benzer yorumlar vardı. Bizi bağlamaz bejeke. İyi takım olmasak bunu söylemezdim. Bruma ile çok can yakarız. Sorun mental kısa sürede aşmak lazım.

Üst Alt