STSL 14/15 H:19 | Eskişehirspor 1-2 Galatasaray | M.S | 9 Şubat - Sayfa 80 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 14/15 H:19 | Eskişehirspor 1-2 Galatasaray | M.S | 9 Şubat

şansa kazandığımız maç oldu...şampiyonluk potasındayız ama bi kaç oyuncu dışında bunun farkında değil...bana göre tam pandevlik maçtı esesin son maçları defans olarak zaten sorunlu yapsana çift forvet korkmaya ne gerek var... çecu yerine yabancıda forvet olarak pandevle umut çift forvet ya da pandevi geçtim s.gümüşü alıp oynatsaydı 3-4 sallardık çünkü defans yapanın değil daha çok atanın kazanacağı bi maçtı...hamza hocam umarım hatalarından ders çıkarırsın ve şu kadroyu şampiyonluğa inandırırsın

Zoru zoruna da olsa yendik güzel oldu. Ancak hala takımdan pek ümitli değilim, iyi bir maç çıkardığımız söylenemez. Hakem de ilk yarı Melo'ya haksız bir sarı çıkardı, Lawal kendini her yere attığında faul verdi, ceza sahasında el olan pozisyonda penaltı vermedi bu hakemlerle Fener'i şampiyon yaparlar yine.

3 puan büyük bir nimet oldu şu maçta. Aslına bakarsak hem Bursa hem de Eskişehir'e farklı kaybedebilirdik ama 4 puan çıkardık bunlardan. Hal böyle olunca keskin bir virajı döndük diyebiliriz. Kötü sonuçlardan ders almayıp hep daha kötüsünü yapan Hamza hoca, olur da şu mucizevi skorların ardından ders alırsa zor bela da olsa bir şekilde yarışı götürebiliriz.

Ligi bilmeyen yabacı birine iki takımdan biri şampiyonluğa oynuyor, liderin 2 puan gerisinde, diğer 15. sırada ve kümeye oynuyor deyip hangisi kümeye oynuyor diye sorsanız herhalde yanıtı beyaz formalı takım olurdu.

Takımın savunma anlayışı ligdeki birçok takımdan düşük seviyede. Biraz top sürmeyi bilen rahatça ortasahayı ve savunmayı geçebilmekte. Savunma oyuncularımız belki çok iyi değil ama bizim öncelikle bu savunma anlayışını değiştirmemiz gerekiyor. Top rakipteyken 11 kişi topun arkasına geçip gölge savunması yapmak Galatasaray'a yakışmaz. Topu almak için çaba sarf eden oyuncu sayısı çok az. Buna Melo da dahil. Tabi takımın tek sorunu savunma değil. Hücumda da iyi işler yapamadığımızı gördük.

Yekta, Melo, Selçuk ortasahası, kanatlarda Sneijder, Emre ve Forvette Umut. Elimizdeki hücum oyuncuları bunlar. Bu oyunculara bakıyorum neredeyse hücumda topu ileriye taşıyabilecek hızlı ve dribblingi iyi olan oyuncu yok. Biraz Sneijder ve Emre yapmaya çalışıyor bu işi ama ikiside o tam olarak o mevkinin oyuncuları değil. Peki takımda kanat mı var diyeceksiniz maalesef Galatasaray'a yakışır kanat oyuncuları yok ama en azından Bruma veya Olcan biraz hareketlilik getirebilir diye düşünüyorum o mevkilere. Savunma oyuncularına gelelim ya da gelmeyelim savunma oyuncusu demeye utanıyorum kendilerine. Kısaca, takımın gidişatı hiç iyi değil her zaman bu şans olmayabilir yanımızda.

olcan ve sabri bekleriyle oynariz bundan sonra ins

sabride 30 undan sonra ögrendi orta acmayi hakkini verelim simdi

olcan da sol bek oynadigi her macta klas ortalar aciyor,asistler yapiyor

defansif anlamda tellesden kötü olma ihtimali yok

böylece hücumda + yabancı kullaniriz

İnanılır gibi değil gerçekten...Tamam yabancı sınırı,fiziksel sıkıntısı varda son beş dakika ceza sahasına düşen bir topu rahatlıkla gol yapabilecek bir oyuncu...İlginç.
Pandevin leş hali Umutun en iyi hali ile yarışır, hiçbirşey yapmasa bile kanatlara Sneijdere top indirir bunu yaptığımız zaman kazanacaz maçları ama Umut gibi kazmamız olduğu için her maç böyle kıvranıyoruz.

Ridvan: ben umutu begendim.

Totemini yesinler seytan rido

Bu ve bunun gibi fenerli yorumcular hep burakı,umutu,selçuku,yektayı beğenirler,hep galatasarayda oynasın isterler çünkü..Sneijderleri,drogbaları,meloları beğenmezler...Adam yayına çıktı 3 tane gollük pas atan sneijdere salladı hemen,üstüne umutu da beğenmiş...Sorsan 0 gol 0 asistle oynayan ve sneijderle aynı beklentilerle gelmiş diego çok faydalı oynuyor..

Bu ve bunun gibi fenerli yorumcular hep burakı,umutu,selçuku,yektayı beğenirler,hep galatasarayda oynasın isterler çünkü..Sneijderleri,drogbaları,meloları beğenmezler...Adam yayına çıktı 3 tane gollük pas atan sneijdere salladı hemen,üstüne umutu da beğenmiş...Sorsan 0 gol 0 asistle oynayan ve sneijderle aynı beklentilerle gelmiş diego çok faydalı oynuyor..

Performansa göre yildiz verdi, tarikla musleraya ayni yildiz sayisi verdi seytan:

Muslera 2
Tarik 2
Chedjou 2
Balta 2
Telles 2
Yekta 1,5
Melo 2
Selcuk 2,5
Emre 2
Sneijder 1,5
Umut 3

Yaptigi degerlendirmeye bak allasen:

Bence muslera gole ragmen cok iyiydi ve sneijder yine gollük asistler yapti, capsiz umut harcadi...

Üst Alt