STSL 18/19 H:9 | Galatasaray 1-1 Bursaspor | MS | 19 Ekim - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
İç sahada Mariano - Ömer Bayram deplasmanlarda Linnes - Nagatomo yapabiliriz kapanan takımlara karşı da Mariano - Ömer Bayram yaparak daha efektif bir hücum planımız olabilir. Bu maçta Mariano - Ömer Bayram ikilisini bekliyorum yavaş yavaş rotasyondaki oyuncuları da kazanarak sezona daha da istikrar yayabiliriz.

ic sahada anahtar cosku ve baski ile rakibi urkuterek sindirmek
kaliteli futbol degil
pres pres pres ve arada tribunleri gaza getirecek ve uyandiracak gerginliklerin cikmasi ile puan kaybetmeyiz icerde

İç-dış saha puantajı hep böyle gitmez. İç sahada birkaç maç puan kaybı da olacaktır; dış sahada 3-5 maçlık galibiyet serisi de yakalanacaktır. Skorlar yanıltmasın; ne içerde varsayıldığı kadar iyiyiz, ne de dışarda çok çok kötüyüz (Trabzon faciasını ayrı tutmak lazım); tatmin edici olmaktan uzak görüntüdeki futbolla bir şekilde yola devam etmekteyiz. Ara transferde de doğru hamleler yapılamazsa geçmiş olsun zaten!...
ara transferde yapılacak doğru santrafor hamlesi bu takıma 1 değil 2 seviye birden atlatır. santraforsuz takım mı olur rezillik resmen aklıma geldikçe sinirleniyorum.

İç-dış saha puantajı hep böyle gitmez. İç sahada birkaç maç puan kaybı da olacaktır; dış sahada 3-5 maçlık galibiyet serisi de yakalanacaktır. Skorlar yanıltmasın; ne içerde varsayıldığı kadar iyiyiz, ne de dışarda çok çok kötüyüz (Trabzon faciasını ayrı tutmak lazım); tatmin edici olmaktan uzak görüntüdeki futbolla bir şekilde yola devam etmekteyiz. Ara transferde de doğru hamleler yapılamazsa geçmiş olsun zaten!...
İç sahada çok iyi futbol oynamasak da taraftarın etkisiyle rakiplerin ayakları bile titriyor zaten kalede Muslera gibi biri olunca gol atmaları oldukça zor gözüküyor. Devre arası mutlak ve mutlak şartlar uygunluğunda 1-2 tane güzel hamle göreceğimizi düşünüyorum şimdiden çalışmalara başlamışlardır. Şimdiye kadar iç sahada 4 maç yaptık 12 gol attık sadece ve sadece 1 gol yedik o da kasımpaşa'ya verilen uydurma bir penaltı sayesinde oldu.
Bu süreçte
Kasımpaşa(15 puan)
Göztepe(12 puan)
Alanya(12 puan)
Erzurum(5 puan)
takımlarla yaptık ve Erzurum maçını çıkarırsak Anadolu'da iyi futbol oynayan takımlara karşı elde ettik. Bu sene de geçen seneye benzer bir sene olur iç sahada büyük takımları taraftarımızla diğer takımları da yetenekli oyuncularımızla kazanabiliriz. Puan kayıpları olursa da 46-51 arasında bir puan alırız ki deplasman da alınacak 24-28 puan bile şampiyonluğa yetecektir. Bizim takım aslında kolay kolay gol yemiyor ama Akhisar - Trabzon maçlarında 7 gol yedik kalan 6 maçta sadece ve sadece 2 gol yedik disiplinden kopmadığımız sürece bu sene bize kolay kolay gol atamazlar ilerideki oyuncularımız da bir şekilde gol bulurlar. Antalyaspor maçındaki gibi önce topa hakim olup rakibi pozisyona sokturmamalıyız sonrasında bir şekilde gol buluruz özellikle deplasmandaki oyunumuz bu şekilde olmalı iç sahada daha agresif oynamalıyız hatta direk maç boyu pres yaparak ve rakip kaleye en kısa sürede giderek skora ulaşmalıyız.

En önemli üç oyuncusundan mahrum Göztepe' yi, ligin şu an için en aciz takımlarından biri olan Erzurum' u zar zor yenebildik. Alanya maçı da 2-0 a kadar iç açıcı değildi; adamlar net fırsatlardan birinde topu üç direğin arasından geçirebilse çok farklı bir senaryo oluşabilirdi. Geriye kaldı Kasımpaşa maçı...Çok parlak bir iç saha performansı göremiyorum, ortaya konan futbol anlamında...

En önemli üç oyuncusundan mahrum Göztepe' yi, ligin şu an için en aciz takımlarından biri olan Erzurum' u zar zor yenebildik. Alanya maçı da 2-0 a kadar iç açıcı değildi; adamlar net fırsatlardan birinde topu üç direğin arasından geçirebilse çok farklı bir senaryo oluşabilirdi. Geriye kaldı Kasımpaşa maçı...Çok parlak bir iç saha performansı göremiyorum, ortaya konan futbol anlamında...
0-0'dan 1-0'a geçerken zorlanıyoruz ama hiçbir zaman pes etmiyoruz Göztepe maçında da, Alanya maçında da, Kasımpaşa maçında da hatta Erzurum maçında da pes etmedik. Takım savaştığı ve tribündeki taraftarda takımı ateşlediği sürece bu takım Avrupa'nın da büyük dediği takımları yendi Porto gibi deplasman da rakibe karşı 6-7 net pozisyona girdi. Tek önemli konu disiplinden kopmayalım onu da CL dönüşü Akhisar maçında yaşadık ki Fatih hoca eminim o maç sonrası tüm takıma iyi bir ders verdi ki bugün Antalya'da 90 dk yorgunluk da ortaya çıksa disiplinden kopmayarak 3 puanı alıp geldik

Çok rahat 3 puan alacağımız bir maç. Kendi evimizde kimseye karşı puan kaybedeceğimize inanmıyorum. Beraberlik bile büyük sürpriz olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

çok gol kacırıyoruz,takım demoralize oluyo ve sonrasında fazla enerji tüketiyo.burda sorun ne ona bakmalı hoca.rodrgiues kaç maçtır dökülüyo ve bencil tercihler yapıyo.pekala yunusu deneyebilir iç sahada.fernando shalke macına saklanırsa,donk-ndiaye-yunus-feghouli-onyekuru-sinan olabilir

Rodrigues dökülüyor degil abi rodrigues zaten bu.

Geçen sefer Hidayet Gölbaşı çok güzel bir analiz yapmıştı evde 17 de 17 yaparsak kalan her 3 deplasmanda 1galibiyet 1mağlubiyet 1 beraberlik bize 74-75 puan getiriyor ve bu da rahatça şampiyon olmamızı sağlıyor. Dışarıdaki tüm derbileri yenilmeden atlatırsak kazanırız ya da berabere kalırsak işimiz daha da kolaylaşır

Hidayet Gölbaşı kim renktaş ?

Rakipler hazır demoralize olmuşlar içerde dışarda 3 4 maç alalım bjk derbisine kadar o maçı kaybetmezsek iyice çökerler ve 2.yarı lay lay lom geçer.

Başakşehir bjk maçı da var arada o maçı da başşak aldı mı tam kebap olur.

İç saha için bazı arkadaşlara katılıyorum her rakibi çantada keklik görmek güzel değil ama rakip açısından düşünün bu Gs içerde maç vermiyor ya korkusunu saldık çoktan ister istemez etkiliyor rakibi ve maç başlar başlamaz hata yapmaya başlıyorlar Erzurum maçı en yakın örnek kafadan 3 4 net gol pozisyonu verdiler, Bursa onlara göre daha derli toplu bir takım ama önde azıcık baskı yaptık mı maçın başında iş tamam.

Bencede Sinan oynamalı fakat gördük kapalı savunmalara karşı Sinan olamaz ortada acsak ne yapsak Sinan eziliyor misal Malatya maçında Sinan olmamalı

Valla bence bu kadar. Hani evet cok iyi sezon gecirdi ancak bu sezon beklentiler inanilmaz cogalmis durumda ve rodri genelde bunları yapan son tercihde zorlanan bir tip

Rakipler önlem alıyor artık eskisi gibi rahat istediğini yapamıyor yoksa fark yok üstelik Gomis ile çok iyi anlaşıyordu şu an bariz onun eksikliğini yaşıyor.

Geçen sefer Hidayet Gölbaşı çok güzel bir analiz yapmıştı evde 17 de 17 yaparsak kalan her 3 deplasmanda 1galibiyet 1mağlubiyet 1 beraberlik bize 74-75 puan getiriyor ve bu da rahatça şampiyon olmamızı sağlıyor. Dışarıdaki tüm derbileri yenilmeden atlatırsak kazanırız ya da berabere kalırsak işimiz daha da kolaylaşır

Bahsettiginiz analizi ben yapmis olmayim ?

@Hidayet Sarıdağ

@Serhat Türk

Hidayet Gölbaşı kim renktaş ?

Rakipler hazır demoralize olmuşlar içerde dışarda 3 4 maç alalım bjk derbisine kadar o maçı kaybetmezsek iyice çökerler ve 2.yarı lay lay lom geçer.

Başakşehir bjk maçı da var arada o maçı da başşak aldı mı tam kebap olur.

İç saha için bazı arkadaşlara katılıyorum her rakibi çantada keklik görmek güzel değil ama rakip açısından düşünün bu Gs içerde maç vermiyor ya korkusunu saldık çoktan ister istemez etkiliyor rakibi ve maç başlar başlamaz hata yapmaya başlıyorlar Erzurum maçı en yakın örnek kafadan 3 4 net gol pozisyonu verdiler, Bursa onlara göre daha derli toplu bir takım ama önde azıcık baskı yaptık mı maçın başında iş tamam.

Kafa uçmuş kusuruma bakma :D. Başak beşiktaştan maçı alır diye tahmin ediyorum biz beraberlik alırsak bu iki deplasmandan bu devre ligi bitiririz.

Bahsettiginiz analizi ben yapmis olmayim ?

@Hidayet Sarıdağ

@Serhat Türk
Pardon sinan abi karıştırdım herhalde ama 3 maç 1g 1b 1m bana da çok mantıklı gelmişti belirtmek istedim. Sen yazdıysan da tebrik ederim. Aslında işimizin ne kadar basit olduğunu gördük bu hesaplamayla umarım şampiyon oluruz

Hoca bu maç baya rotasyon yapar. Schalke maçı inanılmaz önem kazandı çünkü. Bu maçı erken koparamazsak Erzurum maçı gibi zor geçebilir. Üstelik Bursa çok daha kaliteli takım. Sakho var her şeyden önce.

Kafa uçmuş kusuruma bakma :D. Başak beşiktaştan maçı alır diye tahmin ediyorum biz beraberlik alırsak bu iki deplasmandan bu devre ligi bitiririz.

Pardon sinan abi karıştırdım herhalde ama 3 maç 1g 1b 1m bana da çok mantıklı gelmişti belirtmek istedim. Sen yazdıysan da tebrik ederim. Aslında işimizin ne kadar basit olduğunu gördük bu hesaplamayla umarım şampiyon oluruz

ilk yarıda işi bitiricez merak etme :cigara:

Üst Alt