STSL H:22 | Beşiktaş 2-4 Fenerbahçe | 20 Şubat | Maç Sonucu - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL H:22 | Beşiktaş 2-4 Fenerbahçe | 20 Şubat | Maç Sonucu

Cevap: STSL H:22 | Beşiktaş - Fenerbahçe | 20 Şubat | 19.00

Niye her tartışma Alex'e çıkıyor anlamıyorum. Alex Avrupa'da yok diyenleri hiç mi hiç anlamıyorum. Türk futbol tarihinde Galatasaray'ın Uefa kupası şampiyonluğunda sonra ki en büyük başarı nedir Şampiyonlar ligi çeyrek finali (milli takım dışında). Bunu yapan iki takımdan birinin oyuncusudur Alex ki o senenin Şampiyonlar ligi asist kralığında bir veya ikinciydi. Avrupa kupalarında en çok gol atan yabancı oyuncu galiba türk takımları içinde. Buna karşılık Guti de çok iyi bir oyuncu ama Real Madrid'in kadrolu yedeğidir kendisi, üste bir arkadaş yazmış 30'unda gelse Hagi ve Alex'den sonra gelirdi diye kesinlikle katılıyorum. Ama bu sistemde oynayacaksa o bile zor çünkü geriye çok gelmek zorunda kalıyor ve fiziği zaten yetersizken iyice güçte düşüyor.

Alex'in yaptığı 3 asist duran toptan gerçi buda bir başarıdır.Bir asistide 5 metre önündeki semihe attığı pas sevilla maçında.Inter-Sevilla-Cska maçlarında gayet iyiydi.

Inter deplasmanı ve yine her zaman ki gibi en önemli 2 maç olan Chelsea maçlarında sahanın en silik oyuncusu olması.Deivid-Volkan(gerçi bazı maçlarda yine hatalar yaptı)-Lugano o başarıda daha büyük pay sahibidir.

Alex'in avrupada da istatistikleri fena değil ama her zaman olduğu gibi en önemli avrupa maçlarında takımın en çok ihtiyaç duyduğu maçlarda sahadan yok olmuştur.

Bu seneki Kayseri-Trabzon-Bjk-Gs maçlarının Fb adına en kötü oyuncusu Alex'dir.Ama yine bunlara rağmen çok iyi bir istatistiği var bu sezon.Hatırlayın ilk dönemi alex bu 4 büyük maçın hepsinde en kötü oynayan adamdır.

Niang-Dia ikilisi beceriksiz.Alex bu maçta iyi paslar atabilir ama boş kale olmazsa Niangla Dia bunları zor gol yapar.

Bjk'nin kadrosunu çoook merak ediyorum.Hilbert Sivok Guti Q7 Simao 5 etti.

Fernandes-Almeida-Ernst-Bobo sadece biri oynayacak oda bence Fernandes olur.

Gerçi nobreyi oynatmak istemezse ekremi oynatır hılbert kesik yer.

Beşiktaştan hiçbir
ibffyd.gif
olmaz..

al işte yine aynı cümleler aynı laflar. Yahu Guti'ye kötü futbolcu mu dedim sanki Guti Allah'ına kadar futbolcu, futbolcunun babası. Ama nedir Alex kompleksi Türk futbol takımlarının Avrupa'da en çok gol atan yabancı oyuncusu Alex Avrupa'da yok demek cahilliktir. Guti Beşiktaş'ta ne yaptı bu sene, bir de Alex ne yaptı bakın ikisi de aynı ligde oynuyorlar bakın. Sürekli bir Alex Avrupa'da yok lafları, Avrupa'dan gelen oyuncularla aynı ligde oynayan Alex'i biride geçsin yahu. Yukarıda bir arkadaş yazmış aynı tipde oyuncu değiller diye doğru ama bu saatten sonra Guti'nin Alex gibi oynamaktan başka çaresi yok çünkü fiziği kaldırmıyor. 1. Hagi 2. Alex' tir ve bunun da ne Türkiyesi ne Avrupası yok iyi futbolcu her yerde iyi futbolcudur. Ben Guti'yi Real Madrid'de yedek olduğu için küçümsemiyorum ama bence daha farkl bir kariyer yapmalıydı kusura bakmayın ama Oleguer gibi kazma oğlu kazma yıllarca Barcelona'da oynadı sırf Barcelona'da oynaması onu iyi oyuncu yapmaz. Alex Real Madrid'de yedek olamaz diyenler Fatih Altaylı sorsun olabilir mi olamaz mı o size anlatır.

Ertan senin ciddi anlamda algılama ve anlama sorunun olduğu aşikar. Ben Alex'e kötü futbolcu mu dedim ? Senin Guti'ye kötü futbolcu dediğini mi söyledim ?

Yani yazmadıklarımdan atarlanıp, kendi kendine esip gürlüyorsun :)

Açık ve net;

Alex küçük maçların büyük topçusudur. Buca'ları, Erciyes'leri, Kasımpaşaları 5'leyen, 6'layan Fenerbahçe'nin bir numarasıdır. Tabiri caizse o bir Anadolu kaplanı'dır.

Bu gerçek Alex'in iyi topçu olduğunu, zeki futbolcu olduğunu ve kalbur üstü bir oyuncu olduğu gerçeğini değiştirmez. Ama onun cakası Türkiye ligindedir.

Haricinde varsa, bana tek tek maç örnekleri verme. Sahada olmadığı yokları oynadığı yığınla Avrupa maçı var. Türkiye ligindeki istikrarı ise şapka çıkarılacak cinstendir. Amma velâkin bu durum onu ne yazık ki hiç bir zaman dünya yıldızı yapmayacak. Sizlerin kalbindeki yerini ise tartışmıyoruz. Netice de size katkısı çok olmuştur.

İspanyada bir çok kişinin arkasında real madrid formasıyla 14 numara guti.haz yazıyor türkiyede fenerbahçe formasıyla 10 numara alex yazıyor fark burdadır

Alex'in yaptığı 3 asist duran toptan gerçi buda bir başarıdır.Bir asistide 5 metre önündeki semihe attığı pas sevilla maçında.Inter-Sevilla-Cska maçlarında gayet iyiydi.

Inter deplasmanı ve yine her zaman ki gibi en önemli 2 maç olan Chelsea maçlarında sahanın en silik oyuncusu olması.Deivid-Volkan(gerçi bazı maçlarda yine hatalar yaptı)-Lugano o başarıda daha büyük pay sahibidir.

Alex'in avrupada da istatistikleri fena değil ama her zaman olduğu gibi en önemli avrupa maçlarında takımın en çok ihtiyaç duyduğu maçlarda sahadan yok olmuştur.

Bu seneki Kayseri-Trabzon-Bjk-Gs maçlarının Fb adına en kötü oyuncusu Alex'dir.Ama yine bunlara rağmen çok iyi bir istatistiği var bu sezon.Hatırlayın ilk dönemi alex bu 4 büyük maçın hepsinde en kötü oynayan adamdır.

Niang-Dia ikilisi beceriksiz.Alex bu maçta iyi paslar atabilir ama boş kale olmazsa Niangla Dia bunları zor gol yapar.

Bjk'nin kadrosunu çoook merak ediyorum.Hilbert Sivok Guti Q7 Simao 5 etti.

Fernandes-Almeida-Ernst-Bobo sadece biri oynayacak oda bence Fernandes olur.

Gerçi nobreyi oynatmak istemezse ekremi oynatır hılbert kesik yer.

hocam büyük ihtimal hilbert kesik yiyecek ama ben hilbertin mutlaka oynaması taraftarıyım çünkü çok iyi bindirmeleri ve maç boyu bitmeyen bi enerjisi var. evet fernandes banko oynamalı ama schuster bazen çok farklı işler yapabiliyor. büyük ihtimal orta sahada ernst ve aurelio ile oynayacaktır. bi sürpriz yapıpta keşke necibi oynatsa. almeida dan vazgeçeceğini sanmıyorum bu maçta. bakalım inş. adam akıllı bi kadro ile çıkılır ve güzel bi maç olur ..

Hakan-Ekrem-Sivok-İbrahim-İsmail-Aurelio-Fernandes-Guti-Simao-Q7-Almeida bence böyle kadro çıkarır necip aureliodan çok daha iyi topçudur ve beşiktaşın gelecek vaad eden türk oyuncusudur artık şu aurelioda kesik yesin beni düşündüren kadro dışı kim kalacak biri ferrari olsa bobo ernst hilbert bunlardan biri daha kadro dışı kalacak hepside ilk 11 oyuncusu

Ernst oynarsa Bjk'nın şansı artar.Yok Aurelio-Fernandez oynarsa geçmiş olsun.

Ertan senin ciddi anlamda algılama ve anlama sorunun olduğu aşikar. Ben Alex'e kötü futbolcu mu dedim ? Senin Guti'ye kötü futbolcu dediğini mi söyledim ?

Yani yazmadıklarımdan atarlanıp, kendi kendine esip gürlüyorsun :)

Açık ve net;

Alex küçük maçların büyük topçusudur. Buca'ları, Erciyes'leri, Kasımpaşaları 5'leyen, 6'layan Fenerbahçe'nin bir numarasıdır. Tabiri caizse o bir Anadolu kaplanı'dır.

Bu gerçek Alex'in iyi topçu olduğunu, zeki futbolcu olduğunu ve kalbur üstü bir oyuncu olduğu gerçeğini değiştirmez. Ama onun cakası Türkiye ligindedir.

Haricinde varsa, bana tek tek maç örnekleri verme. Sahada olmadığı yokları oynadığı yığınla Avrupa maçı var. Türkiye ligindeki istikrarı ise şapka çıkarılacak cinstendir. Amma velâkin bu durum onu ne yazık ki hiç bir zaman dünya yıldızı yapmayacak. Sizlerin kalbindeki yerini ise tartışmıyoruz. Netice de size katkısı çok olmuştur.

Açık ve net ;

Alex Türkiye'de ne oynuyorsa Avrupa'da da aynısını oynuyor asıl bunu anlamamak için bu kadar çaba sarfetmenize şaşırıyorum. İnter, Cska, iki Psv maçı, gruplara kalmamızı sağlayan iki Anderlect maçı, orda ki Sevilla maçı, Hollanda daki Alkmaar maçı, Palermo maçı ve aklıma gelmeyen bir çok maç hepsinde iyi oynadı. Ama inatla aksini iddia ediyorsunuz. Derbi gollerini hiç yazmıyorum küçük maçların büyük oyuncusu olan Alex'in zaten kaç attığını az çok tahmin edebilirsiniz çünkü sizde izlemişsinizdir.

Açık ve net ;

Alex Türkiye'de ne oynuyorsa Avrupa'da da aynısını oynuyor asıl bunu anlamamak için bu kadar çaba sarfetmenize şaşırıyorum. İnter, Cska, iki Psv maçı, gruplara kalmamızı sağlayan iki Anderlect maçı, orda ki Sevilla maçı, Hollanda daki Alkmaar maçı, Palermo maçı ve aklıma gelmeyen bir çok maç hepsinde iyi oynadı. Ama inatla aksini iddia ediyorsunuz. Derbi gollerini hiç yazmıyorum küçük maçların büyük oyuncusu olan Alex'in zaten kaç attığını az çok tahmin edebilirsiniz çünkü sizde izlemişsinizdir.

:) Güzel kardeşim, amiyane tabirle siz ne kadar yırtınsanız da Alex bir dünya yıldız değildir. Olamayacaktır da. Ben size ne diyorsam, siz inatla tersinden cevap vermeye çalışıyorsunuz.

Bana tek tek, maç saymayınız demişim iletimde, buna rağmen verecek başka yanıtınız olmadığından tek tek maç saymışsınız.

Alex'in adını Hagi ile Guti ile anma cinliğinin altında yatan sebep bellidir; Siz Fenerbahçe'liler onu asla yer alamayacağı ringe taşımaya çalışıyorsunuz.

Ama bu çabanız tekrar söylüyorum beyhudedir. Şöyle bir Avrupa'da muhtelif şehirlerde, futbolu takip edenlerle hasbihal eyleyiniz ve Alex'i bana anlattığınız gibi anlatınız. Size verilecek yanıt. Allah allah, o defans oyuncusu değil miydi? olacaktır :)

Bunun üzerine, daha da bir şey dememe gerek yok :)

Açık ve net ;

Bakın alex 6 senedir Türkiyede.Bu adam forvet gibi oynuyor..Bırakında 20 maçta 5-6 tane golü atsın.Alex bugüne kadar ali samiyende oynanan her maçta fb adına en kötü oynayan adamdır.Mesela bize 5 golü var şöyle düşünüyorum 1 i ofsayttan boş kaleye 1i yine boş kaleye(ha koşu doğru sonuçta boş kalede olsa gol) birinde aykut yerine ben olsam yerimde durur o frikiği tutardım diğeri maç koptuktan sonra attığı 3.gol ve diğeride penaltıdan.Bu maçların ikisinde iyi oynadı ve galibiyette önemli rol oynadı ama 20 maça çıkmış bu kadar da olsun.Ali samiyendeki 10 maçtada iş yapacak.

Küçük maçların oyuncusu demek tabiki abartı.Adamın herkese golü var.Bu arada o saydığın avrupa maçlarının hepsinde alex gerçekten iyi oynadı hatta ınter maçı muhteşemdi ama o maçların 2-3 katı maç daha oynandı Avrupada onlarda da hiç sahada yoktu.

Her zaman söyledim alexin maç kazandırdığı kadar maç kaybettirdiği bir sürü maç vardır.Sezonun başındaki Bjk Kayseri Ts Gs maçlarının en kötü oyuncusu olurken eleştirilmeyen adam ondan sonra k.paşa maçıyla birlikte vasat takımlara karşı çok iyi oynayıp bir anda yükselişe geçiyorsa eleştirilebilir.

Alex Bjkyi seviyor yarın yine bir şeyler yapacaktır.Ama Niangla Dia'dan şüpheliyim.

Orta sahası güçlü ve ilk golü atanın kazanacağı bir maç olacağını düşünüyorum.

1-0 biter ve Fener alır diye düşünüyorum onu da duran toptan falan atarlar.

fener yarin bjk ye her türlü tecavüz eder,bundan haric her sonuc beim icin sürpriz sayilir...

Komedi basladi, bakalim gecen hafta "ben avrupada oynuyorum" diyen Murat Celik ne diyecek bugün :D:D

Üst Alt