STSL H:22 | Beşiktaş 2-4 Fenerbahçe | 20 Şubat | Maç Sonucu - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL H:22 | Beşiktaş 2-4 Fenerbahçe | 20 Şubat | Maç Sonucu

Cevap: STSL H:22 | Beşiktaş - Fenerbahçe | 20 Şubat | 19.00

Fenerbahçeliler için Hagi bir Alex değildir. Guti bir Alex değildir.

Aslında Messi dahi bir Alex değildir.

Onlara da hak vermek lazım. Gördükleri ve görecekleri en iyi yabancılarıdır. Ama söylediğin gibi ancak bizim ligde iş yapar. İşte bu da Fenerbahçeliler için onu dünya yıldızı yapar. Zira Fenerbahçe için Türkiye Ligi, Dünya Kupası'na eş eğerdir :)

Gutiyi neden büyütüyorsunuz ? Penaltıdan 5-6 gol attı diyemi ?

Alex 13 gol 7-8 asist ile oynuyor bu sezon.. gerçekçi olmak lazım.. Alex Şuan daha iyi..

beşiktaş onur mücadelesi verecek. zor maç ama kolaya dönecek.

bu kadar kolay duran toptan gol yiyen bir besiktaşa, lugano'nun banko golü var :D

Geçen seneki gibi piyangodan bi Fink çıkmazsa Fener alır gibi gözüküyor.

Niye her tartışma Alex'e çıkıyor anlamıyorum. Alex Avrupa'da yok diyenleri hiç mi hiç anlamıyorum. Türk futbol tarihinde Galatasaray'ın Uefa kupası şampiyonluğunda sonra ki en büyük başarı nedir Şampiyonlar ligi çeyrek finali (milli takım dışında). Bunu yapan iki takımdan birinin oyuncusudur Alex ki o senenin Şampiyonlar ligi asist kralığında bir veya ikinciydi. Avrupa kupalarında en çok gol atan yabancı oyuncu galiba türk takımları içinde. Buna karşılık Guti de çok iyi bir oyuncu ama Real Madrid'in kadrolu yedeğidir kendisi, üste bir arkadaş yazmış 30'unda gelse Hagi ve Alex'den sonra gelirdi diye kesinlikle katılıyorum. Ama bu sistemde oynayacaksa o bile zor çünkü geriye çok gelmek zorunda kalıyor ve fiziği zaten yetersizken iyice güçte düşüyor.

Bu arada Beşiktaş bizi yemek istiyorsa en az 4 gol atmalı bence çünkü Kiev maçında ki duran top savunmasını gördükten sonra Lugano kesin hat trick yapar diyorum.

Alex, Real'in kadrolu yedeği bile olamaz. Ayrıca Guti ile Alex farklı tipte futbolcular. Guti tam bir orta sahadır. Sadece ofansif bir futbolcu değildir, savunma yapmayı da bilir. Alex ise ikinci forvettir. Topu ne kadar ilerde alırsa, o kadar etkili olur.

Niye her tartışma Alex'e çıkıyor anlamıyorum. Alex Avrupa'da yok diyenleri hiç mi hiç anlamıyorum. Türk futbol tarihinde Galatasaray'ın Uefa kupası şampiyonluğunda sonra ki en büyük başarı nedir Şampiyonlar ligi çeyrek finali (milli takım dışında). Bunu yapan iki takımdan birinin oyuncusudur Alex ki o senenin Şampiyonlar ligi asist kralığında bir veya ikinciydi. Avrupa kupalarında en çok gol atan yabancı oyuncu galiba türk takımları içinde. Buna karşılık Guti de çok iyi bir oyuncu ama Real Madrid'in kadrolu yedeğidir kendisi, üste bir arkadaş yazmış 30'unda gelse Hagi ve Alex'den sonra gelirdi diye kesinlikle katılıyorum. Ama bu sistemde oynayacaksa o bile zor çünkü geriye çok gelmek zorunda kalıyor ve fiziği zaten yetersizken iyice güçte düşüyor.

Öncelikle yanlış bilgiyi düzeltelim. Galatasaray'ın UEFA Kupası ve Süper Kupa zaferlerinden sonra Türk futbol tarihindeki en büyük başarı yine Galatasaray'a ait olan Kupa 1'deki Yarı finaldir.

Ondan sonra da Göztepe'nin Yarı Finali gelir. Sizin Kupa 1'deki Çeyrek finaliniz bunların ardında yer alır. Kaldı ki Beşiktaş'ın da Kupa 1'de çeyrek finali vardır.

Guti konusuna gelirsek, siz kabul etseniz de, etmeseniz de, Guti bir dünya yıldızıdır. Markalaşmış bir değerdir. Dünya üzerinde futbola ilgisi olan insanların ekseriyası kendisini tanır ve saygı duyar.

Alex onu yaptı bunu yaptı derken, Avrupa'dan örnek verirken siz, Real Madrid'in o kadrolu yedeği Şampiyonlar ligi kupasını defalarca kaldırıyordu. Ayrıca Alex kimse kusura bakmasın Real Madrid'in kadrolu yedeği dahi olamazdı. Kadı ki Guti Madrid'de Raul'la birlikte istikrar abidesi olmuş futbolculardan birisidir.

Özetle şunu söylemek istiyorum. Hagi bir dünya markasıdır. Guti bir dünya markasıdır. Alex ise bir Türkiye markasıdır.

Ama buna rağmen yukarıda da söylediğim gibi Fenerbahçe'liler açısından çok değerli olduğu için, Fenerbahçeliler onu dünya markası olarak görür. Ama bu tamamen Fenerbahçe taraftarının subjektif algısıdır.

Öncelikle yanlış bilgiyi düzeltelim. Galatasaray'ın UEFA Kupası ve Süper Kupa zaferlerinden sonra Türk futbol tarihindeki en büyük başarı yine Galatasaray'a ait olan Kupa 1'deki Yarı finaldir.

Ondan sonra da Göztepe'nin Yarı Finali gelir. Sizin Kupa 1'deki Çeyrek finaliniz bunların ardında yer alır. Kaldı ki Beşiktaş'ın da Kupa 1'de çeyrek finali vardır.

Guti konusuna gelirsek, siz kabul etseniz de, etmeseniz de, Guti bir dünya yıldızıdır. Markalaşmış bir değerdir. Dünya üzerinde futbola ilgisi olan insanların ekseriyası kendisini tanır ve saygı duyar.

Alex onu yaptı bunu yaptı derken, Avrupa'dan örnek verirken siz, Real Madrid'in o kadrolu yedeği Şampiyonlar ligi kupasını defalarca kaldırıyordu. Ayrıca Alex kimse kusura bakmasın Real Madrid'in kadrolu yedeği dahi olamazdı. Kadı ki Guti Madrid'de Raul'la birlikte istikrar abidesi olmuş futbolculardan birisidir.

Özetle şunu söylemek istiyorum. Hagi bir dünya markasıdır. Guti bir dünya markasıdır. Alex ise bir Türkiye markasıdır.

Ama buna rağmen yukarıda da söylediğim gibi Fenerbahçe'liler açısından çok değerli olduğu için, Fenerbahçeliler onu dünya markası olarak görür. Ama bu tamamen Fenerbahçe taraftarının subjektif algısıdır.

al işte yine aynı cümleler aynı laflar. Yahu Guti'ye kötü futbolcu mu dedim sanki Guti Allah'ına kadar futbolcu, futbolcunun babası. Ama nedir Alex kompleksi Türk futbol takımlarının Avrupa'da en çok gol atan yabancı oyuncusu Alex Avrupa'da yok demek cahilliktir. Guti Beşiktaş'ta ne yaptı bu sene, bir de Alex ne yaptı bakın ikisi de aynı ligde oynuyorlar bakın. Sürekli bir Alex Avrupa'da yok lafları, Avrupa'dan gelen oyuncularla aynı ligde oynayan Alex'i biride geçsin yahu. Yukarıda bir arkadaş yazmış aynı tipde oyuncu değiller diye doğru ama bu saatten sonra Guti'nin Alex gibi oynamaktan başka çaresi yok çünkü fiziği kaldırmıyor. 1. Hagi 2. Alex' tir ve bunun da ne Türkiyesi ne Avrupası yok iyi futbolcu her yerde iyi futbolcudur. Ben Guti'yi Real Madrid'de yedek olduğu için küçümsemiyorum ama bence daha farkl bir kariyer yapmalıydı kusura bakmayın ama Oleguer gibi kazma oğlu kazma yıllarca Barcelona'da oynadı sırf Barcelona'da oynaması onu iyi oyuncu yapmaz. Alex Real Madrid'de yedek olamaz diyenler Fatih Altaylı sorsun olabilir mi olamaz mı o size anlatır.

Üst Alt