STSL S: 10/11 H:1 | Sivasspor 2-1 Galatasaray | 14 Ağustos | Maç Sonucu - Sayfa 111 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL S: 10/11 H:1 | Sivasspor 2-1 Galatasaray | 14 Ağustos | Maç Sonucu

Cevap: STSL S: 10/11 H:1 | Sivasspor 2-1 Galatasaray | 14 Ağustos | Maç Sonucu

ŞU maça 4-4-2 ile çıksa 3-4 farkın zevkini yaşıyor olacaktık. Efendimiz inat etti ya TR ye totali öğretcek..

.............................Ufuk...............................

Neill............G.Zan...........Servet.............Çağlar

Kewell..........Ayhan...........Cana...............ARDA

......................Battal............Baros................

Bi dene şunu ya ölecen mi? Ama denemezsen Bursa 3-4 tane sallayınca ASY de İStifa etmeyi bileceksin!!

Renktaş sana katılıyorum,gerçekten darmadağın ederdik.

Evet bi ara 10 pas yapıp ataga cıkmıstık bi an icin gaza gelmiştimki 5 dk gecmeden kendi kendimize geri paslarla kaleci degası derken kaptırılan top yoktan var ettgimiz kendi kalemizdeki riskten sonra o gazı sindirmiş bulundum

Ufuk

Neill----Zan----Servet----Hakan

Cana----Ayhan

Kewell-------------------Arda

Batdal

Baros​

Rijkaard bu adamlarla 4-3-3 olmaz,sen futbolcuya göre sistem yap.Bu diziliş çıksaydı ilk yarıda maçı koparırdık.

Kendimi uzun zaman sonra Canaydın dönemindeki gibi hissettim bugün. Fener transfer yapar, takım yenilir, yönetim transfer için son güne kadar vaktimiz var der vs. vs. Çok bozuğum çok...

reijkaard iyi teknik direktör olabilirsin ama türkiye şartlarında futbolu belliki beceremiyorsun.

hiç anlamadığım cok yapmıs oldugun değişiklikler var

GS-fb hazırlık macı fb 10 kişi ve bir gol üstün ama sen zaten sahada 1 olan forvetini cıkarıp forvetsiz oynuyorsun.

Sivas maçı..yedeklerde forvetin olmasına ragmen maca devsirme forvetle cıkıyorsun...daha sonra gol ararken orjinal forvetlerini sahaya sürüyorsun.

Sivas macı... yenik durumdasın ve arda gibi sahadaki tek üretken adamını oyundan alıp yarı sahanı bile aşamıyorsun.

bu takımda Hikmet karaman,Yılmaz vural gibi isimler teknik direktör olsa bu adamdan daha cok katkı saglar.

bursaya yenilip bu adamın gitmesini bekler oldum...

aynı tas aynı hamam yine ayhan var yine barış giriyor yine forvet yok of of

Abi Sivas'ın malzemesi bizden çok mu iyi?Cana'ya dersin ki bu Ceyhun sende.Tuvalete bile gitse onunla gideceksin dersin.Zaten M.Yıldız var bide iyi oyuncu,orada da Servet var baş edecek.Lucescu böyle kaç maç aldı ya!

en büyük hatamız şampiyon Lucescu'yu gönderip II. Fatih Terim dönemine girmemiz oldu zaten..

bu takımı ilerilere taşıyacak bir hoca ve yönetim lazım. maalesef şu anda o ikisi de yok.

Adnan Polat ve yönetimi, başlattıkları ve kendilerinden önce başlatılmış olan projeleri bitirip kulübü minumum borçla yeni yönetime devretmeleri, Galatasaray'ımıza yapılabilinecek en büyük hizmettir.

bu sene bir tek Türkiye Kupası'na yüklenelim. bari onu kaçırıp Avrupa olayını riske etmeyelim. çünkü bu takımın ışığı "ilk 10" u bile göstermiyor!

.....

Hayla 4-3-3 deniyo rıjekard olmuya be hoca olmuyo işte yahu 1-0 öndesin hakan balta kötü hemen cıkar yediğimiz gollerde baltanın hataları büyük yahu eskiden en azından pas yapardık sen geldin total futbol diye ortasahayı geçemez olduk yeter artık be 4-3-3 senin neyine artık 4-4-2'ye dönmeliyiz.eskiden hem atardık pozisyonda verirdik ama zevk alırdık futboldan,rıjekard'la olmuyo

FATİH TERİM GS'YIMIZIN TEK ÇARESİDİR.

Fatih Terim büyük Galatasaray'lıdır; kulübe katkıları ve başarıları da çok büyüktür. ama onun da artık bize verebileceği bir şey olmadığı 2. gelişinde görülmüştür.

artık 21. yüzyılın Jupp Derwall'ini bulmalıyız bizim için!

Rijkaard transfer yapılmıyor diye sistemini değiştirecek bir adam değildir. Elinde sadece paf oyuncuları bile olsa sistemine oturtur onları. Her maça göre sistem belirleyen adam istiyorsanız Mustafa denizli, giray bulak, yılmaz vural'ı falan getireceksiniz.

Ferrari sürücüsüne eşşek vermek gibi birşey Rijkaard'ı bu takımın başına getirmek

Rijkaard transfer yapılmıyor diye sistemini değiştirecek bir adam değildir. Elinde sadece paf oyuncuları bile olsa sistemine oturtur onları. Her maça göre sistem belirleyen adam istiyorsanız Mustafa denizli, giray bulak, yılmaz vural'ı falan getireceksiniz.

Ferrari sürücüsüne eşşek vermek gibi birşey Rijkaard'ı bu takımın başına getirmek

O zaman Paf takımla yapsın ama birseyler yapsın. Sistem var ama içi cok bos. Kimse ne yaptığını bilmiyor takımda. Futbolcu kalitesinin ötesinde bir sıkıntı var takımda. Lucescu zamanı da iyi bir kadromuz yoktu ama birseyler yapmaya çalışıyorduk.

isin civisi cikacak bu gidisle sezon basinda...

yönetim aleyhine gelisiyor hersey.

Onu Haldun'u yollayarak göze almış olmaları gerekiyordu.Geçen sene Arda'nın bile yuhlandığı o ortamda yönetim bundan sıyırdıysa Haldun Üstünel'in çizdiği profil sayesindeydi.Şu anda adım gibi eminim ki başarısız olduğumuzda taraftarın gözünde fatura ne futbolculara ne de Rijkaard'a çıkar.Sorar taraftar oyuncu alıp takımı kuvvetlendireceğine, neden sadece sattıklarının yerine adam aldın diye.

G.Saray'a akü takviyesi gerek!

Galatasaray rakibine oranla çok daha yumuşak bir takımdı. Sonunda pes ettiler.

Sıvas'ta bir hava, böylesi görülmemiş…

Biz Sıvas'ı hep soğuk yaşadık. Bu kez 30 üstü sıcakta sarı-kırmızılılar bunaldı!

Ligin ilk maçında Galatasaray veteran takımı gibiydi.

Rijkaard'ın aslanları daha ilk yarıda tükendi.

İkinci yarıda öldü, bitti, eridi.

Bunu da Rijkaard basın toplantısında söyledi.

Terslik, maç başlamadan önce Serdar Özkan'ın ani rahatsızlanmasıyla başladı. Ateşi yükseldi, titreme geldi ve olduğu yere yığıldı dediler. Derhal kadrodan çıkartıldı, yerine Emre Çolak girdi.

Emre sağ kanat adamı değil!

Ne akla hizmeten Serdar'ın alternatifi olarak oyuna girdi pek anlamadık.

Galatasaray'ın forveti; Emre Çolak, Lorik Cana, Ayhan, Mustafa Sarp, Kewell ve Arda olarak sahaya yayıldı.

Bence doğrusu Emre Çolak yerine Mehmet Batdal ile başlamaktı.

Arda sağda, Kewell solda Mehmet Batdal ortada olsa Galatasaray daha fazla pozisyon zenginliği yaşardı.

Gerçi takımda Arda, Kewell çok alan değiştirerek oynadılar, golü de Arda'nın sağdan ortasıyla Mustafa Sarp attı.

Sağda Emre'nin arkasında Ali Turan sapır sapır döküldü. Öyle ki maçın sonlarına doğru adım atacak hali kalmayan Ali ileri gittiğinde geri dönmek için otobüs bekler oldu!

Galatasaray'ın sağ kanadı maç boyu felçti.

Galatasaray 6'lı forvetle, rakibi ortadan delecek golcü eksiği ile oynuyordu.

Bu da bir düşünce tarzıydı ama sökmedi. Kewell yetmedi.

Galatasaray golün dışında rakip kaleye neredeyse hiç sokulamadı.

Oysa maça 7. dakikada atılan golle galip başlamış rakibin moralini de bozmuştu!

Sıvasspor ilk yarı sahada yoktu. Oyunu Galatasaray yönlendiriyor, Sıvas saman alevi ataklarla rakip savunmanın hatalarını bile değerlendiremiyordu.

Sonra sahnedeki roller değişti.

Devre tek gollü Galatasaray galibiyetiyle bitecek derken ‘fuzuli düdük' yandan işaretle öttü. Faulü yapan Sıvassporlu Mehmet Yıldız'dı. Hakem Abitoğlu, yardımcı hakemin ikazıyla faulü çaldı.

43'te yenen gol Galatasaray'ı bezdirirken Sıvasspor'u ümitlendirdi.

os1.jpg

Aykut, Ali Turan ve diğerleri

Rijkaard'ın yerinde olsam böyle gol yiyen savunmayı müebbet istemiyle yargılarım.

Hakem hatalı karar vermiş olabilir, kuldur, mübarek günde bile olsa şaşabilir ama Galatasaray gibi bir takımın savunması her maçta böyle şaşmaz!

Kabak tadı verdi ama.

Duran top, yan top Galatasaray'ın kabusu.

Kaleci Aykut için güzel şeyler yazmak istiyorum ama her defasında bu iyi niyetimi törpüleyen işler yapıyor.

Aykut sanki kale içinde yaşayan bir kürek mahkumu. Asla topa hamle yapmıyor. Kaderine razı bir şekilde topun santraya taşınmasına yardımcı oluyor.

Kaleci dediğin bir maçı da koparır be birader.

Aykut izleyeni koparıyor.

Ali Turan da Zita'ya kafayı vurdurtan adam!

Ali Turan yarım sezonu nazla niyazla geçiren adam.

Ne bekliyorsun ki…

Ortaya başka bir soru daha çıkıyor.

Mevsim başından beri ne yaptı bu takım ki nefesini hala açamadı?

Tek sebep kalıyor; sıcak hava!

Sıvasspor'un canı yok mu?

Onlara sıcak değil mi!

İkinci yarı seyrettiğimiz Sıvasspor, Galatasaray kalesini düşürmek isteyen ordu gibiydi. Her atakta kaleyi biraz daha salladı ve sonunda düşürdü!

Servet ve Neill de bu maçta saçmaladı

Hele Servet!

Neill de ona uyunca iki golde de ufalandılar,

Son yarım saatte sanki yoktular!

Sıvas onları buldozer gibi ezdi geçti.

Hem de kimle?

35'lik Ceyhun'la…

Anlamak mümkün değil;

Ceyhun 90 dakika o sıcakta sahada basmadık yer bırakmadı.

Galatasaraylılar seyretti.

Sıvasspor'un Cihan'ın ayağından attığı ikinci gol Ceyhun'un servisiydi…

Okul servisi gibi; izle ders niyetine anlat!

os2.jpg

Mesut Bakkal'dan izlenimler

İlk yarı her şeye itiraz eden bir Mesut Bakkal vardı kulübede. Yardımcısı zat-i muhterem de kulübeden ok gibi fırlıyor hakemin verdiği her karara itiraz ediyordu. Hiç de güzel görüntü vermediler. Tam üstlerindeydim, yadırgadım.

Maç bittiğinde Bakkal'ın iki eli havadaydı. Haklı ve gururlu olarak.

Geçen seneki Sıvasspor açmazından sonra bu yıl ilk maçta Galatasaray'ı yenmek çok güzel bir başlangıçtı. Sıvasspor son 45'teki oyunuyla alkışı hak etti.

Belli ki Bakkal takımını iyi çalıştırmış. Çok koştular, topla iyi oynadılar, Galatasaray'ın açıklarını iyi yakaladılar.

85'te Mehmet Nas'ın yarı sahadan deparını unutamam!

Breh!

Galatasaray savunmasını peşine taktı ceylan gibi sıyrıldı Mehmet Yıldız'a al da at dedi. Mehmet saçmaladı!

Yoksa üç olurdu.

İki takım arasındaki fark

Sıvasspor bir bütün ama kalite düşük. Savunmalarında Sedat ve yeni isim İvanovs, Kewell'ı yerden kaldırmadı! Her pozisyonda itip kaktılar seyredeni bile futboldan bıktırdılar. Dakika 18'de İvanovs sarı kartı yedi. Hakem Mustafa Kamil Abitoğlu çok pozisyonda yardımcılarının kurbanı oldu ama oyunu kesmeyip oynatarak benden iyi puan aldı.

Mehmet Yıldız da Galatasaray savunmasını fizik güçle zorlayan adamdı, ona bir türlü tedbir alamadılar.

Galatasaray rakibine oranla çok daha yumuşak bir takımdı. Sonunda pes ettiler.

Ceyhun, Cihan, Mehmet Nas ve de Sedat orta alanı çabuk geçtiler. Topu gevelemeden Galatasaray'ın üstüne üstüne gittiler, Galatasaray savunması da ileri çıkamayınca Sıvasspor ataklarını püskürtemedi, yenilgiyi kabul etti.

os3.jpg

Lorik Cana çok kötüydü. Ayhan'sa her zamanki gibi bıdı bıdı… Oynuyor gözüküyor ama etkinliği yok. Mustafa Sarp'ın omuzları da bütün yükü çekemedi. Gol de attı ama nafile!

Galatasaray'da Arda, Kewell, Emre Çolak'la,

Ayhan, Lorik Cana, Mustafa Sarp arasında bağlantı yok. 6'lı forvetle hücum edemiyorlar. Kopukluk var. Bunun da sebebi güç ve beceri.

Sonraları Baroş da girdi, Barış da girdi, Mehmet Batdal da girdi Galatasaray'ın rengi değişmedi.

Neden?

Güç ve beceri noksanı devam etti de ondan.,

Baroş hazır değil, Barış beceriksiz.

Arda, Ayhan, Hakan Balta etkisiz…

Rijkaard da ne iş yapar. Mevsim başı bir takım bu kadar yorgun olur mu?

İlk maçta yenilgi hoş değil. Anlaşılabilir gibi de değil.

Gökhan Zan bile oynamadığı halde kulübedeyken kart görüyor.

Galatasaray'da bir şeyler eksik!

İlk maçın azizliğine verelim toparlanır diyelim ama zor.

Galatasaray'ın orta sahasına mutlaka iki tabanca gibi adam gerek ki topu rakip sahaya yıksın. Bu takımın rakiple mücadelesi çok zayıf. Eziliyorlar. Topu akıllı koşturacakları yerde topla adam geçmeye kalkınca da yoruluyorlar.

Galatasaray arıza yapan arabanın yolda kalması gibi birden stop etti!

Marşa basmak için de akü takviyesi gerek.

Arıza basit ama maliyetli.

Lastikler de kabak!​

Ne Avrupa'dan elendiğimizde ne de Fener'e yenildikten sonra...Hiç bu kadar utanmamıştım Galatasaray'dan.Sivas orta sahası taraftarına oley çektirirken ilk defa utandım takımımdan.

Mehmet Yıldız ve Ceyhun'u hiç bir Galatasaray'lı savuma oyuncusu tutamadı.Bu iki oyuncu maç boyunca kedi-fare gibi oynadılar bizimle.. Sizce bu yeterli değil mi?

Beyler sivas neyse şimdi Bursa maçı var İnsua da oynayacak ben kötü bir sonuçtan korkuyorum sonra eskişehir maçı çoooooook zor maçlar allah yardımcımız olsun ama bu sene bence fazla ümitlenmemek lazım

sayın başkan yeni stadda hem avrupada devam ederek ve ligde iddaalı gitmek istiyoruz diyordu ama avrupayı geçtim ligde de iddaalı olmamız bu kadro ile mucize ötesi

bu kadroyla anca bu kadar şunuda göz ardı etmeyin sivas bu yıl bu kadroyla küme düşme adaylarından biri böyle bir takıma yenildik eskişehir antep bursa trabzon gibi zor anadolu deplasmanlarında işimiz daha zor olacak .

Üst Alt