TEOG İçin Flaş Hamle! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TEOG İçin Flaş Hamle!

Yabancı sınırı getirilmeli
-Ertesi gün : Yabancı sınırı geliyor ...

TEOG kaldırılmalı
-Ertesi gün : TEOG kaldırıldı , bu yıl yok .

Boktan olan ve iyice boklaştırılmış Sistem bundan sonra budur
maxresdefault.jpg

Farkli gorusler okumayi hazmedeceksin forumlarda guray kardes

forum sinirleri bosaltma yeri degildir benden daha iyi bilirsin

ben o banane lafini bir alinti ile yazdim , emin ol teog geldiginde de desteklemissindir yazisina istinaden benim teogla ilgili bir durumum yok dedim
Yalniz Sinan, Güray sonuna kadar hakli.
Senin bu yaptigin farkli fikir degil ayrica, zorlarsak provokasyona girer.

Neden ? Ne yazmisim ?
Eger konuda sana karsi bu kadar tavra ragmen bunu kendin idrak edemiyorsan, ki Güray sana sebebinide acikladi aslinda, sana kimse yardim edemez.
Ha sana sebebini kendi acimdan anlatayim.
Toplumsal konularda, insanlarin sahsi olarak etkilendikleri, magdur olduklari konularda, gelip buraya bana ne beni zaten irgalamaz dersen bunu düsünce yada ifade özgürlügü olarak lanse edemezsin. Bu düpedüz galda gecmektir, benim icin dalga gecmekte bir yerden sonra zorlayarak provokasyondur.

Son düzenleme:
Milli Egitim Bakanligini imam hatip kafasi yönetirse daha cok degisir böyle. Ne yaptiklari belli degil. Rezil herifler. Defolun gidin ya.

Kendi getirdiklerini götürüyorlar simdi bir de övmemizi istiyorlar. Yav he he.

Eger konuda sana karsi bu kadar tavra ragmen bunu kendin idrak edemiyorsan, ki Güray sana sebebinide acikladi aslinda, sana kimse yardim edemez.
Ha sana sebebini kendi acimdan anlatayim.
Toplumsal konularda, insanlarin sahsi olarak etkilendikleri, magdur olduklari konularda, gelip buraya bana ne beni zaten irgalamaz dersen bunu düsünce yada ifade özgürlügü olarak lanse edemezsin. Bu düpedüz galda gecmektir, benim icin dalga gecmekte bir yerden sonra zorlayarak provokasyondur.

O mesaji atmama sebep olan alintima ne dersin peki

teog anladigim kadariyla, kimin ne lisesine gidedecek diye bir sinav mi ?

Böyle birsey almanyada'da yok. Burada herkes ana okuluna gidiyor 4e ladar. Burdan sonra'da 3 farkli lise'den birisine gidecekler (Gymnasium, Realschule, Hauptschule ). Gymnasium en üst seviyeken (uni icin ), Hauptschule en alt oluyor ( Uni'ye gitme sansin var ama asiri zor, bir iki sinava gireceksin, notlarin iyi olacak. Buradakiler genellikle Staj yapar ) .

Türkiye'de böyle bir sistem yok simdi ama. Yani ayirimi nasil yapacaklar peki?
Ana okuldan sonra isteyen istediği liseye gidiyor vay be

Eğitim şart

Ana okuldan sonra isteyen istediği liseye gidiyor vay be

Eğitim şart
Hayir isteyen istedigi okula gitmiyor.
Ilkokulda, son sinifta aldigin notlar ile belirleniyor.
Sadece misal not ortalaman Musapin dedigi Gymnasium icin tam olarak yetmiyorsa secimi ögrenciye birakiyorlar ama uyariyorlar belki yapamazsin diye.
Ayrica, okullarinda belirli kriterleri var, bazi okullar atiyorum x not ortalamasinin altinda olana öncelik vermem diyor.
O not ortalamasina kadar olan ögrencileri aldiktan sonra kontenjan kalirsa, belirledigi nor ortalamasindan kötü not ortalamasi olan ögrencileri kabul ediyor.

Son düzenleme:
Her lise ayrı sınavını yapacak mış galiba, anlayacağız yakında. Umarım hayırlı olur, ben zamanında tek sınav ile girmiştim ve oldukça zordu...

Üst Alt