TEOG İçin Flaş Hamle! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TEOG İçin Flaş Hamle!

Ana okuldan sonra isteyen istediği liseye gidiyor vay be

Eğitim şart

gitmiyor. Iyi not ortalaman olmasi gerekiyor. 4.Sinifta iki karne aliyorsun. Ikinci karnende 2,4 ortalamasini tutturursan Gymnasium a gidebiliyorsun. Öbür iki okul icin önemli degil . Oradan'da Gymnasium'a ya 8. sinif yada 10.sinif sonunda yükselme sanslarin oluyor ama. Yinede bazi okullar 3,0 olsa bile aliyor. Diyorlar ki Ana okulunda cocuk ne yapsin ne bilim diyip aliyorlar

Son düzenleme:
Hayir isteyen istedigi okula gitmiyor.
Ilkokulda, son sinifta aldigin notlar ile belirleniyor.
Sadece misal not ortalaman Musapin dedigi Gymnasium icin tam olarak yetmiyorsa secimi ögrenciye birakiyorlar ama uyariyorlar belki yapamazsin diye.
Ayrica, okullarinda belirli kriterleri var, bazi okullar atiyorum x not ortalamasinin altinda olana öncelik vermem diyor.
O not ortalamasina kadar olan ögrencileri aldiktan sonra kontenjan kalirsa, belirledigi nor ortalamasindan kötü not ortalamasi olan ögrencileri kabul ediyor.
Şaka yapmıştım ben, ana okul demişti ilk okul yerine

Eğitim şart

Ana okuldan sonra isteyen istediği liseye gidiyor vay be

Eğitim şart

Öyle degil ilkokul son sinif yani 4.siniftaki notlar belirleyici oluyor. Benim mesela zamaninda en yüksek lise yani Gymnasium icin önerim yoktu yil sonunda, Gymnasium dan bir seviye düsük okul icin vardi ama ben Gymnasium'a cok gitmek istiyordum ve notlarim aslinda yeterliydi Gymnasium icin ama ögretmen sorun yasayabilirim diye o okulu önermemisti.

Ben buna ragmen babamla Gymnasium'a gidip okulun direktörü ile konusmustum kayit döneminde ve adam "ögretmenin niye burasi icin öneri vermemis sana anlamiyorum" demisti ve beni okula almisti. Cok sessiz bir cocuktum okul da bundan da kaynaklanabilir ögretmenin öneriyi vermemesi. Yani kisaca cocugun hangi liseye gitmesini belirleyen 3 unsur var, cocugun notlari ögretmenin okul önerisi ve ailenin cabalamasi.

Mesela benim ilkokul dan cok arkadasim var aileleri cabalamadi ugrasmadi etmedi diye kötü okullara gittiler notlari o kadar kötü olmamasina ragmen sadece ögretmenin önerisi ile yola ciktilar. Benim babam da öyleymis mesela, Almanya ya ilk geldiklerinde dedem ve babannem cahillikten bilmemezlikten babamin egitime önem vermemisler. Okul bitsin hemen meslek bulup eli is güc tutsun diye, halbuki onun da notlari iyiymis Almancayi buraya 7 yasinda gelip yeni yeni ögrenmesine ragmen.

Sanirim bunun getirdigi pismanlik ile cok üzerimde durdular bu Gymnasium olayi icin.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Yeni Sistem Açıklaması: ''Bize birkaç gün verin, TEOG'dan daha kötü bir şey üzerinde çalışıyoruz.''

Sonra da "vay efendim türkiye muz cumhuriyeti mi" diye kiziyorlar.

SAPINA kadar muz cumhuriyeti.

Gesendet von iPhone mit GSCimbom Forum

Kararın iyi veya kötü olduğunu sorgulamak yerine izlenen yola bakmak lazım. Tıpkı ülke futbolundaki gibi eğitimde her sene böyle radikal kararlar almak bence yanlış..

Bence bir karar alınıp, bir kanun çıkarılıyorsa bu kanun için geçerli bir ömürde tayin edilmelidir.

Yabancı serbestliği meselesi gibi karar 10 yıllık alınmış olsaydı, hem takımlar kendilerini ona göre planlar, hemde kimse mağdur olmazdı..

Bu durumda öyle düşünsenize, kendini teog için hazırlamış bir öğrenci şuan nasıl bir duruma düşmüştür.

Karar alma konusunda çok cüretkarız.. Çünkü aldığımız karar için asla hesap vermiyoruz :)

Bu ülkede adil olan tek şey sınavlardı..Kpss-Teog-Lys bunları da kaldırın tam çomarların oyuncağına dönelim...Zaman zaman usülsüzlükler hile hurdalar yapılsa da bu sistem olabilecek en adil sistemdi yazık oldu gençlerimize..Artık babası yandaş olanın sırtı yere gelmez

üniversite girişleri için de değişiklik yapılacakmıs.

[FONT=pt_sansbold]ÜNİVERSİTEYE GİRİŞ SİSTEMİ DE DEĞİŞİYOR[/FONT][FONT=pt_sansregular]Üniversiteye giriş sınavıyla ilgili bir değişiklik olup olmayacağı konusuna da değinen Erdoğan, "O da olacak, o konuda da çalışılıyor." ifadesini kullandı.[/FONT]
[FONT=pt_sansregular]Cumhurbaşkanı Erdoğan, TEOG'la ilgili ise, "Hazırlıklarımız var, bu hazırlıkların hepsini hükümetimiz, Milli Eğitim Bakanlığı vasıtasıyla zaten açıklayacaktır ama artık aileler, çocuklar rahat etsin, sadece kendi derslerine odaklansınlar" şeklinde konuştu.[/FONT]

Türkiye'de son 15 yılda yaşananlar yüzünden üç nesli kaybettik. Bugün olumlu anlamda devrim yapılsa en az 50 sonra nefes almaya başlarız. 15 yıldır hükümet değişmiyor ama her kurumda sistem en az 3 defa değişmiştir.

Kararın iyi veya kötü olduğunu sorgulamak yerine izlenen yola bakmak lazım. Tıpkı ülke futbolundaki gibi eğitimde her sene böyle radikal kararlar almak bence yanlış..

Bence bir karar alınıp, bir kanun çıkarılıyorsa bu kanun için geçerli bir ömürde tayin edilmelidir.

Yabancı serbestliği meselesi gibi karar 10 yıllık alınmış olsaydı, hem takımlar kendilerini ona göre planlar, hemde kimse mağdur olmazdı..

Bu durumda öyle düşünsenize, kendini teog için hazırlamış bir öğrenci şuan nasıl bir duruma düşmüştür.

Karar alma konusunda çok cüretkarız.. Çünkü aldığımız karar için asla hesap vermiyoruz :)

Ustat ben biraz farkli dusunuyorum bu hususta , soyle ki , ben alinan kararin iceriginin ne olduguna odaklaniyorum , isterse mecliste 600 kisi oy birligi ile alsin , ister tayyip tek sozuyle yaptirsin

yakin cevremde herkes tayyip ne eylerse kotu eyler tarzinda konusuyor ama ben kisiye degil ise bakarim

teog yanlis bir sistem , kim getirmis olursa olsun , dogrusu kaldirilmasi ise kaldirilirsa kim kaldirirsa kaldirsin yani

ayrica paylastigim videoda ne diyor , bu konuda talimat verdigimde bitecegini dusunmustum ama baktik ki hala duruyor , ivedilikle bir kere soylerim olur biter demesi gayet de guzel geldi bana

cunku kararsiz bir hukumet bunu bir turlu beceremezfi , buna akp de degil , tayyip olunca yanlislar da dogrular da hizli sekilde gerceklesiyor

Ustat ben biraz farkli dusunuyorum bu hususta , soyle ki , ben alinan kararin iceriginin ne olduguna odaklaniyorum , isterse mecliste 600 kisi oy birligi ile alsin , ister tayyip tek sozuyle yaptirsin

yakin cevremde herkes tayyip ne eylerse kotu eyler tarzinda konusuyor ama ben kisiye degil ise bakarim

teog yanlis bir sistem , kim getirmis olursa olsun , dogrusu kaldirilmasi ise kaldirilirsa kim kaldirirsa kaldirsin yani

ayrica paylastigim videoda ne diyor , bu konuda talimat verdigimde bitecegini dusunmustum ama baktik ki hala duruyor , ivedilikle bir kere soylerim olur biter demesi gayet de guzel geldi bana

cunku kararsiz bir hukumet bunu bir turlu beceremezfi , buna akp de degil , tayyip olunca yanlislar da dogrular da hizli sekilde gerceklesiyor
Ve sen gercekten yanlislari gideren Hükümetin dogrulari yapacagina inaniyorsun öyle mi?
Sen gercekten bu ülkenin gerceklerinden cok uzaksin.

Doğru olan eğitim sisteminin son 15 senede 10 defa değişmesi mi? Patır patır tüm liselerin Anadolu Lisesi yapılıp kalitenin düşürülmesi, imam hatiplerin sayısının anormal artışı sen bunları normal karşılıyorsan diyecek bir şey yok.

Yerine torpilin ve parayı verenin düdüğü çalma ihtimali olan bir sistemin alternatif olarak insanların zihinlerinde ki adalet duygusunu yıkacak biçimde önerilmesi mi normal.

Eski sistemde bile 5000 TL döner sermaye verip nakil yaptığı okullarda çok daha düşük puandan yüksek puanlı okullara geçen kişiler oluyordu. Şimdi kimbilir neler dönecek.

Elmalarla armutlari ayiralim . Ben bugun teog un varligi yanlis ise gecmiste yapilmis ne yapalim kalsin demem

getirilmesi hatadir kaldirilmasi dogrudur

o zaman bir oyuncu transferinde hata yaptik diye hic gondermeye calismayalim mesela . Teog pismanliktir , bu sistemi tartismalar ayyuka cikinca inceledim gercekten ogrencilere yapilan bir hainlik

bu sorunlarin kaynagi sekiz senelik egitimi imam
hatiplere yol verebilmek icin 4+ li sisteme gecirmis olmalari

fakat o yanlisin teog yanlisligiyla devam etmesi yerine kalkmasi hayirli olmustur

yabanci konusunda ise farkli dusunuyorum , ama belki benim dusuncem dogru degildir . Ben tamamen serbestlikten yanayim ama dogrulugunu test edip hukum veremem

Koklu sistem degisikliklerinin ani kararlarla yapilmasina ve milyonlarca insanin bir gecede gelecek kaygisina dusurulmesine "yetmez ama evet" gozuyle bakan cahilleri goruyoruz baslikta.

Sizin ben empati yeteneklerinizi seveyim.

Üst Alt