TFF Naklen Yayın İhalesi - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TFF Naklen Yayın İhalesi

Cevap: TFF Naklen Yayın İhalesi

Alsınlar valla bir zahmet :D:D.Artık Dijiturk'dekileri mi alırlar yoksa Ertem Şener,Sabri Ugan vs. mi yoksa eski bir TRTci Ercan Taner'i mi alırlar bilmem.Yeter ki adamakıllı bir spiker alsınlar :D

Emrah lig tvnin hisselerinimi aldın ne olucak digitürk alınca 62 liradan dediler bize lig tvyi en iyisi trt

yok ligtv almayı düşünüyorum. "biri alsın" demek istemiştim :)

kanal tavsiyesi değil işin çözümlenmesi derdim :)

ben 34 liraya izliyorum ligtv yi.oturmuş bir sistem var.böyle devam etsin

Şifreli şifresiz farketmez. Yeter ki artık şu haftada 9 maçı birden yayınlasınlar. Ne bu yahu? 4 maç izleyip duruyoruz. Ayıptır.

Şifreli şifresiz farketmez. Yeter ki artık şu haftada 9 maçı birden yayınlasınlar. Ne bu yahu? 4 maç izleyip duruyoruz. Ayıptır.

Bu sene 8 maç olsun.Seneye de 9 maç.4 maç yine 90 dakika verilsin.Diğer maçlar da aynı saatte olsun dönüşümlü olarak verilsin Bundesliga gibi.

Bu sene 8 maç olsun.Seneye de 9 maç.4 maç yine 90 dakika verilsin.Diğer maçlar da aynı saatte olsun dönüşümlü olarak verilsin Bundesliga gibi.

Bu da bir seçenek. Ama bir sürü kanalı var dijital platformların. Her birine ayrı maç koysunlar. Hayır resmen kullanıcıların kanını emiyorlar, sonra bir halt yemiş gibi 4 maçı şöyle şöyle çekiyoruz diye TV'lerde övünüyorlar. Ona sinirim bozuluyor.

Bundesliga kalitesine dönmek gerek.....

Anil´in dedigi gibi büssürü Dijital kanal var. Herbirine Canli Yayin seklinde birer mac. Isteyen istedigi maca baksin.

Ve Özel bir Dönüsümlü Kanal. Bütün ayni saatde baslayan maclar dönüsümlü olarak izlemek isteyenler icin olabilir..

Ne güzel olurdu bi düsünün TRT Radyodaki gibi..

Mikrofonlarimiz Gaziantep´te degilde...

Gaziantep´te Gol...!!!!

Kayseri´de Pernalti...

Kamerlarimizi Eskisehír´e yönlendiriyoruz....

Antalya´da Kirmizi Kart..!!!

Izmir´de bir Sondakika Golü...!!!

gibi dönüsümlü müthis olurdu...

Haftada 9 maçın birden verilmemesi maçlara gelecek seyirci sayısını azaltacağından düşünülmüyor. Aslında maça gelen seyircisi sayısı zaten fazla sayılmaz ama öyle uygun görmüşler heralde.

Benim görüşüm tüm maçların yayınlanması mesela paket şeklinde olabilir 2 paket mesela birinci paket i alan istediği 4 maçı seçme hakkına sahip olucak. geri kalan maçalrıda ayrı paket halinde satılabilecek hem bütün maçlar yayınlanır.Böylece canlı yayınlanacağından anadolu kulüplerinin her maçı tv de olacağından oyunucların konsantrasyonu yüksek olur sadece 4 maça asılmazlar. ayrıca canlı yayınlanmayan maçlarda hakemlerde performans olarak incelenebilir sağlıklı şekilde ben tribünlerdeki seyircinin azalacağını düşünmüyorum ki kaldıki bazı maçlar hariç tribünleri görüyoruz.Bu şekilde futbol maçlarının daha çok izlenebilirliği artacaktır. bu da kaliteyi arttıracağına inanıyorum.

Geçen trt bir programda trt ile ntv ortak almak için ihaleye girebilirlermiş trtde söylediler

TFF tarafından 3 ayrı paket olarak pazarlanacak yayın haklarının ihale şartnameleri, yarından itibaren verilmeye başlanacak.

TFF ihaleye, Süper Lig ve 1. Lig'in gelecek 4 sezon için naklen yayın haklarını kapsayan (A), özet yayın haklarını kapsayan (B) ve mobil yayın haklarını kapsayan (C) olmak üzere üç ayrı paket çıkarırken, yayın haklarının devrine ilişkin ihalenin kapalı zarf usulüyle gerçekleştirileceği belirtildi.

Yapılan açıklamada, her iki ligin 2010-2011, 2011-2012, 2012-2013 ve 2013-2014 sezonlarındaki yayın haklarının 3 ayrı paket halinde devredilmesinin planlandığı kaydedilirken, (A) paketine ilişkin muhammen bedelin 214 milyon 300 bin ABD Doları, (B) paketine ilişkin muhammen bedelin 40 milyon 200 bin ABD Doları, (C) paketine ilişkin muhammen bedelin ise 13 milyon 400 bin ABD Doları olduğu ifade edildi.

Ayrıca, açıklanan muhammen bedeller ve ihale neticesinde tespit edilecek yayın hakları bedellerinin net rakamlar olup, ihaleleri kazanan kuruluşların yüzde 10 kanuni TFF payı, yüzde 2 Lig Organizasyon Payı ile Katma Değer Vergisi'ni ayrıca ödeyecekleri vurgulandı.

GENEL İHALE ŞARTNAMESİ YARIN ÇIKIYOR

Yayın ihalesiyle ilgilenen kuruluşlar, Genel İhale Şartnamesi ve her bir pakete ait özel ihale şartnameleri ile eklerini, yarın saat 09.00'dan, 12 Ocak Salı günü saat 17.00'ye kadar TFF Mali İşler Direktörlüğü'nden 20 bin TL karşılığında temin edebilecekler.

Tekliflerin, kapalı zarf içerisinde, ihale günü olan 14 Ocak Perşembe günü saat 11.00'de TFF'nin Medya Hakları İhale Komisyonu'na, hazır bulunacak olan noter huzurunda tutanağa kaydedilmek üzere sunulması gerektiği, ihale günü de öncelikle A, akabinde B, son olarak da C paketine ilişkin ihalelerin gerçekleştirilmesinin planlandığı belirtildi.

kaynak : ntvspor.

lig tv alsın diyenler var ee para olunca dert edinilmiyor :D inşallah trt alır, trt'nin spiker yüzünden yada kamera açıları yüzünden almasını ıstemeyenlere ise ne desek boş olur ;)

Üst Alt