TFF'den Yabancı Kuralı Harekatı! - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Yabancı sınırı gelince vasat yerli futbolcular 10 milyondan başlayacak. Mesela ömer alişahiner, deniz gibi vasat topçular enaz 10 milyona büyüklere transfer olur. 20 milyon bütçen varsa 2 çöp yerli alıp parayı sıfırlarsın. Böylece iyi yabancıya parada kalmayacak ve gelen yabancılatda gittikçe vasatlaşacak.

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

bok gelir sicarim böle yönetime, nezaman düzlüye cikarsak önümüz kesiliyor, bu is bize düser yedirmeyecegiz, enayi yok TARAFTAR AYAKLAN!!!!

Ben katiyen kisitlama getirilmesini savunmuyorum bu ayri

ama hic bir zarari olmadigini soylemek dogru olmaz

onun yerine , zarari varsa da var bana yok ben ona bakarim demek daha iyidir

ben her zaman boyle bakarim olaylara

Madem parası olan takım yaptığı transferlerle yabancıları doldurup makası açar diyorlar.

O zaman her yapılan yabancı transfere harcanan paranın 1/10'unu alt yapıya harcama koşulu getirirsiniz bir şekilde herkesin istediği olur.

Yabancı sınırının hiçbir şekilde fayda getirmeyeceği ortadadır hele ki avrupada kimse ile baş edemeyiz.

DI4PCrqXkAAyQFs.jpg

Adamın ham maddesi

Su sekilde dusunebiliriz . Sen ndiaye yi fernandoyu fegholui yi getirdin belhandayi aldin ama bunlar bir kesif veya buyuk basarilar sonucu degil paranin gucuyle alindi

anadolu takimlari ise boyle bir gucleri olmadigi icin ve yerli havuzu da gordugumuz gibi rezil oldugu icin mecburen saatcileri toplayip getiriyorlar

cunku iyi yabanci az kazanacaksa avrupada az kazanip vitrinde olmayi turkiyeye tercih ediyor hakli olarak

yabanci limitsizliginin buyuklere yaradigi dogru

ama su var yabanci kisitlanirsa da avrupadaki rekabet gucumuz inanilmaz duser , kendi ayagina kursun atmak olur

Ya neyi güçleri yok bakanlar, valiler, otoparklar daha bir sürü kaynak var yeni sisteme göre takım başına 3 kat gelir elde edecekler getirsinler oyuncu Antalya nasıl getiriyor getiremiyor yetiştirsin avrupa ya satsın altinordu, bursa nasıl şartıyla.
Bu lige bakambular da geldi ve ispanyaya satıldı iyi oyuncuyu küçük paraya bulunca sadece 3 büyüklere fahişesi fiyata çakarız çakallıgi yerine gitsin altyapıdan adam gibi oyuncu yetiştirsinler.
Madem yabancı olayı Anadolu kulüplerini etkiliyor naklen yayın havuzu denilen şeyde büyük kulüplerı etkiliyor kulüp başı en ez 30 milyon euro kayıp var

Türk futbolu menajerlere teslim olmuştur artık sırf onlar istedigi için yeteneksiz topcular milli takımda kadroya alınıyorlar bu yabancı sınırınıda onlar istiyor çöp topçuları büyük takımlara degerinin üç dört katına kitleyip komisyonları götürmek için

Galatasaray 'ın şaşırtıcı futbolu sonrasında Rıdvan'ın başlattığı, peşinden geliri düşen tembel Türk oyuncuların dillendirdiği, sonrasında MT başarısızlığını örtmek için Lucescu 'nun sıklıkla dile getirdiği ve rolü geri şu an tüm siyasi simgelerin benzer mesajları vermeye başladığı bu söylem, açıklama yapıncaya dek can sıkmaya devam edecek.

BeinSports açıklama yapınca herkes ağzının payını alır.

Simdi olaya her acidan bakacaksak tayyip in soyledigi yanlis degil

yabanci serbestisi parasi olani , taraftari cok olani baya makas acacak sekilde destekliyor , bu dogru

ama su da dogru , bu serbesti avrupaya acilan takimlarimizin da oradaki rakipleri ile arasindaki makasi kapatiyor bir derece

boyle bir sorunsal var . Osmanlispor yabanci kisiti ile gecen sezonki avrupa basarisini yakalayabilir miydi

evet en ideali yerli yabanci harmani ile bunu basarmak 2000 lerin baslarindaki ersun yanal donemindeki gencler denizli vs ornekleri gibi ama o donemki oyuncular da yetenek olarak her zaman cikamiyor iste

Dediklerinin hepsi saçma nasıl böyle düşünüyorsun

Ben katiyen kisitlama getirilmesini savunmuyorum bu ayri

ama hic bir zarari olmadigini soylemek dogru olmaz

onun yerine , zarari varsa da var bana yok ben ona bakarim demek daha iyidir

ben her zaman boyle bakarim olaylara
buda yanlış sistemden bahsediyorsak, zararını faydasını bir tartıya koymak lazım. Şu anda görünen faydaları daha çok.

MHA-L29 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Ne kadar büyük bir kulübüz ki herşeyi bizi alt etmek uğruna hemen birlik olup gündem yarata biliyorlar.

Kötüyü düşünüyorum minimum 6 yabancı sınırı gelebilir. 5 yerli de Almanyadan getirmek lazım. Geri kalanıda alt yapıdan. 6 yabancı ve gurbetçiler için de çok iyi bir bütçe ile en iyileri alabiliriz. Yönetim akıllandı artık.

Hayırlısı

Galatasaray ile uğraşanın çocuğu olmasın inşallah

HakanÇalhanoğlu
ÖmerToprak
NuriŞahin
HalilAltıntop
Hamit Altıntop
CeyhunGülselam
Tolga Ciğerci
Yunus Mallı
Kerim Frei
Yıldıray Baştürk
Mesut Özil
TolgayArslan
Alparslan Öztürk
Ömer Toprak
Gökhan Töre
Tunay Torun
Jem paul Karacan
Mehmet Ekici
Olcay Şahan
Oğuzhan
Mevlüt Erdinç
Sinan Bolat
Eren Derdiyok
Emre Can
koray Günter

Sadece aklıma gelen faal oyuncuları yazdım. TFF eğer yabancı sınırı getirecekse, gurbetçileri de yabancı yapsın, madem amaç Türkiye deki altyapıyı geliştirmekse en mantıklısı bu olur.

Cenk Tosunuda ekleyelim oraya

Ben konunun Gs olan kısmın biraz olduğunu düşünüyorum önünü engelleme düşüncesi bu konu şubattan beridir dolaşıyor ozaman iyi değildik başka şeylerin olduğu varsayıyorum.

bu ülkenin bütün kurumları baştan aşşağı kokmuş durumda hepsi satılık iş birlikçi liyakattan uzak yaratıklar hepsinin abv bu kadar aşşağalıkça davranılmaz.

Kararın 2018-2019 sezonu sonuna kadar geçerli olacağının belirtilmesi, değişme şansını da zora soktu. Değişiklik halinde, bir kulüp itirazda bulunarak Tahkim Kurulu'nda kararı bozma hakkına sahip oluyor.

Eğer hemen kaldırmak isterlerse bu pek mümkün değil. 1 takım itiraz ederse karar bozulur diyorlar. Ancak 2019'dan sonra getirecekler kesin sınırlamayı.

Üst Alt