The Last of Us | HBO - Sayfa 16 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Ellie'nin oyundaki tipi ile karakteri çok uyumsuz aslında, özellikle ilk oyunda kırılgan bir fiziğe sahip narin bir kız gibi yapılmış. Ama karakteri tam tersi, başa çıktığı hastalıklılara bakarsak hem fiziksel hem de zaman geçtikçe mental olarak güçlenen biri. İlk oyundaki Ellie'nin, herhangi bir yerde tek başına hayatta kalabileceğini düşünmek çok zor. Dizideki ise yapabilir aslında dedirtiyor.

1. sezon tamamen bitsin ondan sonra birden başlayacağım izlemeye.

Netflix'e alıştık birden bütün bölümlerin yüklenmesine, tek tek hafta hafta bekleyip izlemek sarmıyor artık.

nesini begendiniz anlamadim

o kadar daraldim ki sadece arka planda gürültü yapsin diye oynatiyorum

klasik zombi apokalips dizisi, hicbir yenilik yok virüs yerine mantar olmasi haricinde

belki walking dead'i izleyip bir kiyaslama yaparim

7. bölüm hayal kırıklığıydı. PP Reis'in görüldüğü ve hareket etmediği 30 sn dışında çöp.

Ellie de eşcinselmiş. Birader tamam anladık homofobik değilsiniz de sürekli sürekli de olmuyor be

Dizide inanılmaz bir bütçe sıkıntısı var belli. Ayrılan bütçenin büyük bir kısmını da ilk iki bölüme harcamışlar. Bunları iyi yapalım da bir başlayan sonunu merak ettiği için gerisini batırsak da izlemeye devam eder diye. Güya zombi dizisi ama ortalıkta zombi yok, olanları da olabilecek en karanlık sahnelerde kullanmışlar ki görsel efektlerin ve makyajın rezilliği ortaya çıkmasın diye. Bu durum bütçenin yetersizliğini gösteriyor.

3. bölüme de yapıştırmışlar 70 dk lgbt güzellemesini, bununla ödülleri götürürüz diye düşünmüşler. Batılılarla aramızdaki kültür farkını son derece hissettim bu bölümde. Adamlar izlediğimiz en iyi dizi bölümüydü falan yazmışlar, ben midem kaldırmadığı için çoğunu atladım.

7. bölüm de 3. bölüm benzeri tam bir filler. Oyunları oynamayan da izlemese bir şey kaybetmez yani. Hikayeye katkısı yok. 15 dakikada anlatılıp geçilebilecek bir şeyi sırf lgbt karakterler diye uzattıkça uzatmışlar.

Dizide inanılmaz bir bütçe sıkıntısı var belli. Ayrılan bütçenin büyük bir kısmını da ilk iki bölüme harcamışlar. Bunları iyi yapalım da bir başlayan sonunu merak ettiği için gerisini batırsak da izlemeye devam eder diye. Güya zombi dizisi ama ortalıkta zombi yok, olanları da olabilecek en karanlık sahnelerde kullanmışlar ki görsel efektlerin ve makyajın rezilliği ortaya çıkmasın diye. Bu durum bütçenin yetersizliğini gösteriyor.

3. bölüme de yapıştırmışlar 70 dk lgbt güzellemesini, bununla ödülleri götürürüz diye düşünmüşler. Batılılarla aramızdaki kültür farkını son derece hissettim bu bölümde. Adamlar izlediğimiz en iyi dizi bölümüydü falan yazmışlar, ben midem kaldırmadığı için çoğunu atladım.

7. bölüm de 3. bölüm benzeri tam bir filler. Oyunları oynamayan da izlemese bir şey kaybetmez yani. Hikayeye katkısı yok. 15 dakikada anlatılıp geçilebilecek bir şeyi sırf lgbt karakterler diye uzattıkça uzatmışlar.

Mide kaldırmayacak ne vardı çok merak ettim

Bence çok başarılı bir bölümdü adamlar oyuna sadık kalıyorlar ve bu bir drama dizisi aksiyon isteyen açsın oynasın oyunu ben oyunda bile en çok nefes aldığım sakin dinlenme yerlerinde keyif almıştım çoğunluk da böyle düşünüyor eminim

Hikayeye katkısı yok demişsin ne alaka karakter gelişimi ve oyundaki baş rol oyuncularından birinin üstelik çocuk bu gelişimi üzerine çok önemli bir bölüm bence.
Asıl bölüm bundan sonra gelecek elliie ilk kez tek başına mücadele edecek ve muhtemelen haftalar sonrasını gösterecekler aradan zaman geçmiş ve kendi kendine hayatta kalma becerilerini geliştirmiş olsa gerek.
İkinci ihtimal oyundaki yay ve ok yerine direk silahla erzak aramaya çıkıp diğer grupla karşılaşması olur

Tüketim açlığı ile izleyen oyunlarda hikayeyi okumadan NeXT NeXT NeXT yada skip skip skip tuşlarına basan aksiyon dışında tatmin olmayan güruhun diziyi sevmemesi gayet doğal bence

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

walking dead izliyorum simdi daha ilk bölümden aradaki fark ucurum gibi, baya basarili bir yapim

GoT'den kaptiklari iki basrol oyuncusu olmasa hicbir izlenesi yok bu dizinin

bir şeyler eklemek istedim;

1. beklentimden çok daha az aksiyon sahneleri var. şimdi oyunda bu sahne aksiyon sahneliydi burda hiç bişey yok demek istemiyorum çünkü oyunun amacı zaten bir şekil hastalıklı veya avcıları öldürmek. zaten bunlar olmasa oyun olmaz walking simulatöre döner oyun.

2. neill dürrükman joel ile ellienin yolculuk hikayesini konu alıcaz demişti ama 3 ile 7. bölüm ile kafadan gitti biri frank-bill hikayesi diğeri ise ellie-riley hikayesi. madem joel-ellienin hikayesini anlatıcan bu bölümlere ne gerek var, ki 3. bölüm müthiş bir bölüm olmasına rağmen bunu diyorum.

3. bella ramsey kendisini ellie olarak tanımlattı artık baya iyi oynuyor.

4. ulan oyunda sarışın olan mariayı ne diye siyahi yapıyorsunuz anlamıyorum yani amaç ne arkadaş neyi amaçlıyorsunuz ne gerek var. zaten oyunda amerikalı olan tommy joel'u gitmişiniz hispanic-latino yaptınız zaten bari şöyle şeyleri ellemeyin amaç ne yani garip bir adam bu neill dürükman iyice uyuz olmaya başladım herife

Üst Alt