The Last of Us | HBO - Sayfa 17 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
bir şeyler eklemek istedim;

1. beklentimden çok daha az aksiyon sahneleri var. şimdi oyunda bu sahne aksiyon sahneliydi burda hiç bişey yok demek istemiyorum çünkü oyunun amacı zaten bir şekil hastalıklı veya avcıları öldürmek. zaten bunlar olmasa oyun olmaz walking simulatöre döner oyun.

2. neill dürrükman joel ile ellienin yolculuk hikayesini konu alıcaz demişti ama 3 ile 7. bölüm ile kafadan gitti biri frank-bill hikayesi diğeri ise ellie-riley hikayesi. madem joel-ellienin hikayesini anlatıcan bu bölümlere ne gerek var, ki 3. bölüm müthiş bir bölüm olmasına rağmen bunu diyorum.

3. bella ramsey kendisini ellie olarak tanımlattı artık baya iyi oynuyor.

4. ulan oyunda sarışın olan mariayı ne diye siyahi yapıyorsunuz anlamıyorum yani amaç ne arkadaş neyi amaçlıyorsunuz ne gerek var. zaten oyunda amerikalı olan tommy joel'u gitmişiniz hispanic-latino yaptınız zaten bari şöyle şeyleri ellemeyin amaç ne yani garip bir adam bu neill dürükman iyice uyuz olmaya başladım herife
+ olarak son bölümde

rileynin dönüşüp ellie'nin dönüşmediği sahne çekilebilirdi. oyunda bu sahne yok en azından dizide yapsaydınız bomboş 7. bölüm izledik ergenlerin avmde takılmacasını izledik

Oyunları oynayanlar da iyi bilir ki bu bir post apokaliptik dünyada geçen dram ve aksiyon hikayesidir, klasik sığ bir zombi hikayesi değildir yani. böyle bir dünyada insanlığın nasıl davrandığını, başroller arasında kurulan bağlar üzerine yoğunlaşan ve bu karakterlerin yaşadığı trajedileri ve dramayı anlatan duygusal bir yapımdır. Dizi de oyunun çizgisinden giderek gayet kaliteli bir yapım olmuş şu ana kadar. Zombileri taraya taraya gitmek üzerine kurulu bir hikaye değil yani, o şekilde düşünenler yanlış bir beklentiye girmiş.

Oyunları oynayanlar da iyi bilir ki bu bir post apokaliptik dünyada geçen dram ve aksiyon hikayesidir, klasik sığ bir zombi hikayesi değildir yani. böyle bir dünyada insanlığın nasıl davrandığını, başroller arasında kurulan bağlar üzerine yoğunlaşan ve bu karakterlerin yaşadığı trajedileri ve dramayı anlatan duygusal bir yapımdır. Dizi de oyunun çizgisinden giderek gayet kaliteli bir yapım olmuş şu ana kadar. Zombileri taraya taraya gitmek üzerine kurulu bir hikaye değil yani, o şekilde düşünenler yanlış bir beklentiye girmiş
adam yazmış mesela üniversiteye giderken oyunda full hastalıklı kesiyorduk neden burda yok keza bill'in sahneleri aksiyonun zirvesiydi dizide yok demiş :d

ee oyun o sen onu kesecen zevk alcan oyun olmuş olacak dizide neden bunu işlesinler insanlar bir garip. 2 tane clicker ile ne kadar uğraştılar m4 silahı ile bile 5-6 mermide giden yaratık bunlar. dizide her aksiyona girildiğinde hep kayıp verildi zaten

adam yazmış mesela üniversiteye giderken oyunda full hastalıklı kesiyorduk neden burda yok keza bill'in sahneleri aksiyonun zirvesiydi dizide yok demiş :d

ee oyun o sen onu kesecen zevk alcan oyun olmuş olacak dizide neden bunu işlesinler insanlar bir garip. 2 tane clicker ile ne kadar uğraştılar m4 silahı ile bile 5-6 mermide giden yaratık bunlar. dizide her aksiyona girildiğinde hep kayıp verildi zaten
Oyunla o açıdan kıyaslamak yanlış olur. Gameplay kısmında zombi avlayabiliyorsun sonuçta,gidip oyunun cutscene'lerine baksınlar mesela kaç tane zombi görecekler. Last of us hikayesinde zombiler bir noktadan sonra temel konu değil ki zaten o dünyada yaşanan trajedilere sebep olan tetikleyici bir unsur sadece.dediğim gibi baba-kız hikayesiyle başlayıp genisleyen bir dram hikayesi. Zaten diğer zombi işleri gibi olsaydı hiç bir değeri olmazdı

Oyunla o açıdan kıyaslamak yanlış olur. Gameplay kısmında zombi avlayabiliyorsun sonuçta,gidip oyunun cutscene'lerine baksınlar mesela kaç tane zombi görecekler. Last of us hikayesinde zombiler bir noktadan sonra temel konu değil ki zaten o dünyada yaşanan trajedilere sebep olan tetikleyici bir unsur sadece.dediğim gibi baba-kız hikayesiyle başlayıp genisleyen bir dram hikayesi. Zaten diğer zombi işleri gibi olsaydı hiç bir değeri olmazdı
valla joel-ellie'nin ilişkisi bana oyundan daha çok geçti his olarak

oyunda joel daha bi maldı kazmaydı. dizide bunu güzel işlemişler ki amaçta buydu

valla joel-ellie'nin ilişkisi bana oyundan daha çok geçti his olarak

oyunda joel daha bi maldı kazmaydı. dizide bunu güzel işlemişler ki amaçta buydu
Burda gerçek aktörler olduğu için bazen daha gerçekçi gelmesi normal. Mesela part 2 de grafikler ve teknoloji daha gelistiği için duygular çok daha iyi geçiyordu, ilk oyun grafik açısından daha gelişmemiş olduğu için normal. Oyunun da dizinin de kendine has güzel yanları var

Mide kaldırmayacak ne vardı çok merak ettim

Bence çok başarılı bir bölümdü adamlar oyuna sadık kalıyorlar ve bu bir drama dizisi aksiyon isteyen açsın oynasın oyunu ben oyunda bile en çok nefes aldığım sakin dinlenme yerlerinde keyif almıştım çoğunluk da böyle düşünüyor eminim

Hikayeye katkısı yok demişsin ne alaka karakter gelişimi ve oyundaki baş rol oyuncularından birinin üstelik çocuk bu gelişimi üzerine çok önemli bir bölüm bence.
Asıl bölüm bundan sonra gelecek elliie ilk kez tek başına mücadele edecek ve muhtemelen haftalar sonrasını gösterecekler aradan zaman geçmiş ve kendi kendine hayatta kalma becerilerini geliştirmiş olsa gerek.
İkinci ihtimal oyundaki yay ve ok yerine direk silahla erzak aramaya çıkıp diğer grupla karşılaşması olur

Tüketim açlığı ile izleyen oyunlarda hikayeyi okumadan NeXT NeXT NeXT yada skip skip skip tuşlarına basan aksiyon dışında tatmin olmayan güruhun diziyi sevmemesi gayet doğal bence

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. bölüm 70 dakika, dizide bir daha asla görmeyeceğimiz hikayeye herhangi bir katkı vermeyen iki karakterin hikayesini 70 dakika boyunca flashback’le izlettiler. Normalde 10-15 dakikada anlatılıp geçilebilecek bir şeyi sırf adamlar lgbt karakter diye 70 dakikaya yaymışlar. Hikayenin akışını bozuyor elbette. Çoğunu izlemedim bile iki tane öpüşen kıllı herifi izleyecek kadar modern olamadım.

Dizide aksiyonu hikayeyi iyi anlatabilmek için bir süre kesebilirler ona bir şey demiyorum ama benim gördüğüm aksiyondan bütçe yüzünden kaçmak durumunda kalmışlar. Aksiyon gereken tüm sahnelerde efektlerin ve makyajın kalitesizliğini gizlemek için olabilecek her taklayı atmışlar. Hızlı kamera geçişlerinden tut karanlık sahnelere kadar. Birinci sezon başarılı oldu diye ikinci sezonda bütçeyi arttırırlarsa aksiyonun artacağını düşünüyorum ama birinci sezon belli böyle gidecek. Adamların sana süper hikaye anlatmak gibi bir derdi yok yani. Bütçemiz belli zamanı bir şekilde dolduralım, bir de bol bol lgbt şakşakçılığı yapalım ki ödüller gelsin.

3. bölüm 70 dakika, dizide bir daha asla görmeyeceğimiz hikayeye herhangi bir katkı vermeyen iki karakterin hikayesini 70 dakika boyunca flashback’le izlettiler. Normalde 10-15 dakikada anlatılıp geçilebilecek bir şeyi sırf adamlar lgbt karakter diye 70 dakikaya yaymışlar. Hikayenin akışını bozuyor elbette. Çoğunu izlemedim bile iki tane öpüşen kıllı herifi izleyecek kadar modern olamadım.

Dizide aksiyonu hikayeyi iyi anlatabilmek için bir süre kesebilirler ona bir şey demiyorum ama benim gördüğüm aksiyondan bütçe yüzünden kaçmak durumunda kalmışlar. Aksiyon gereken tüm sahnelerde efektlerin ve makyajın kalitesizliğini gizlemek için olabilecek her taklayı atmışlar. Hızlı kamera geçişlerinden tut karanlık sahnelere kadar. Birinci sezon başarılı oldu diye ikinci sezonda bütçeyi arttırırlarsa aksiyonun artacağını düşünüyorum ama birinci sezon belli böyle gidecek. Adamların sana süper hikaye anlatmak gibi bir derdi yok yani. Bütçemiz belli zamanı bir şekilde dolduralım, bir de bol bol lgbt şakşakçılığı yapalım ki ödüller gelsin.

Ben yukardaki mesajında son 7.bölümü kastediyorsun sandım ki bence ellie’nin karakter gelişimi açısından çok önemli bir bölümdü güzel easter eggler de vardı.

3.bölüm biraz abartıya kaçmış olabilir bana biraz hikayenin ilerleyişini hızlandırmak için böyle ara bölümler sıklıkla koyacaklar gibi geliyor, ben çok rahatsız olmadım açıkçası aksiyondan ziyade hayatta kalma güdüsü taşıyan bölümler karakterlerin kritik aldığı kararlar bunun yaşamlarına etkisi daha çok etkiliyor beni nasıl olsa oyunda zaten aksiyona doyduk biliyoruz aşağı yukarı sonraki sahnede ne çıkacağını ve nasıl sonuçlanacağını. Bir game of thrones heyecanı yok yani o yüzden hikaye ve tasvire , oyunculuğa ben daha çok önem veriyorum bu dizide

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

su ana kadar diziyi savunan biri olarak 8.bolum ciddi sinifta kaldi.

oyuna sadik olmalarindan yola cikarak destekliyordum sezonun en bomba bolumu olabilecekken resmen yarisini kesmis olmalari , zombilerin olmamasi kotu karakter icin secilen oyuncunun cok vasat bir performans ortaya koymasi hatta bir yerde kekelemesine ragmen o sahnenin cikartilmamasi baya beni saskinliga ugratti.

artik ben de cidden dizinin butcesinin sadece bas rol aktorlerine ayrildigini dusunmeye basladim , yani su bolumun butcesi ne olabilir ki allah askina.

baya hayal kirikligi

Başlangıç kadar şaşalı olmamakla birlikte bir önceki bölümden iyiydi E8

Her ne kadar son sahne gibi sahneler içimizi ısıtsa da Ellie'nin Kill Bill'deki Beatrix 'e dönüştüğü sahne iyiydi. İnsan aksiyon da olsun istiyor.

Üst Alt