The Matrix Resurrections - Sayfa 18 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kac Puan Verirsiniz

• 1

Kullanılan: 8 22.2%
  • 2

Kullanılan: 1 2.8%
  • 3

Kullanılan: 2 5.6%
  • 4

Kullanılan: 5 13.9%
  • 5

Kullanılan: 7 19.4%
  • 6

Kullanılan: 3 8.3%
  • 7

Kullanılan: 5 13.9%
  • 8

Kullanılan: 3 8.3%
  • 9

• 10

• Kullanılan toplam oy
    36
Filim bildiğin düşük bütçeli bir bilim kurgu filmi olmuş. Televizyon dizisi olarak çıksaydı daha iyi olurdu. Burdaki asıl mesele eski Matrix izleyicilerine değil de, yeni nesil için yapılmış. Matrix de komedi sahnesi olmaz. Smith Neo'nun kankası gibi duvara yaslanıp konuşmaz. Morpheus ateş ederken dudaklarını fotoğraf çektiren ördekler gibi yapmaz, ve pembemsi takım elbisesi giymez.

Mavi saçlı hatun çok iyiydi, onun haricinde keşke Matrix adı altında değil de, başka birşey olarak çıksaydı daha başarılı olurdu.

Kesinlikle aynı şeyleri düşüyorum. Bu film üçlemeyi 2000’lerin başında izleyen nesil için değil de kafayı sosyal eşitlikle bozmuş z kuşağı denen yeni nesil için yapılmış. Woke’luğun suyu çıkarılmış. O siyah giyinen her daim ciddi olan Morpheus gitmiş yerine mor kravatlı hafif kırık bir Morpheus gelmiş siz bizimle dalga mı geçiyorsunuz? Film başlar başlamaz kullanılan parlak renkler ve ışıklandırmadan ilk üç filmin o karanlık havasını vermeyeceğini anlıyorsunuz zaten ama filmdeki bazı tercihler çok can sıkıcı. İlk üç filmde her an her şey olabilir herkes ölebilir havası vardı bu film baştan sona laylaylom havasında geçiyor ciddiyet sıfır. Adamlar kendi yarattıkları evreni yerin dibine sokmuşlar.

Puanım 3/10

Ulan bu kadar mı kötü be?

Sinemaya gidecektim ilk yorumlardan ötürü vazgeçtim evde izlerim dedim. Ama ondan da vazgeçeceğim gibi gözüküyor 🤷‍♂️

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Filmi cam gibi 1080p olarak malum ortamlardan edindim. Başlayayım, yeni yıla en sevdiğim ilk 3 filmden biri olan Matrix’in son filmiyle Matrix’le gireyim dedim. İlk 30 dk’sında sıktı ve ara verdim. Belki alkollü olduğum için de olabilir bilemiyorum. Ama uzun zamandır bir filme ara vermiyordum.

Bugün sakin kafayla devam edeceğim. Umarım çok üzmez beni.

neo ve trinity’nin Hayatta tutulmasını garipseyenler olmuş ama burada göz ardı edilen önemli bir tespit var psikiyatr olarak yandığımız (nph) yeni mimar neo’nun Enerjisinden faydalanmak istiyor sonra görüyor ki asıl enerji neo ve trinity bir araya geldiğinde ortaya çıkıyor. Ancak bu ikisini tam olarak bir araya getirdiğinde sistem kararsızlaşıyor ve kontrol edilebilir olmaktan çıkıyor , bu da matrix için bir tehlike arz ediyor. O yüzden bu ikisini birbirine çok yakın ama birbirine ulaşılamaz seviyede tutacak bir kurgu geliştiriyor ve her ikisinin vücutlarını baştan onarıp tekrar kapsüllerin içerisine yerleştiriyor.

Sadece neo ve trinity den elde ettiği enerji tüm sistemdeki insanların enerjisine eşit derecedeymiş neredeyse bu yüzden bu ikisinden vazgeçemiyor.

Bir de diğer üst düzey programlarda olduğu gibi inanılmaz bir kibir ve kendinden emin yapıya sahip psikiyatr. No ve diğerlerini avucunun içerisinde tutacak bir kurgu geliştirmiş ve asla ellerinin altından kaçmalarına izin vermiyor sistem kararsızlaştığında resetleyip her şeyi baştan başlatıyor yani Neoyu bir kısır döngüye hapsetmiş durumda.

Mesela bu kararı insanların bakış açısına bıraksaydık neo ve trinitynin ölümüne göz yumup normal mevcut kapsüllerdeki insanların ürettiği enerjiyle devam etmeyi tercih ederdik herhalde ama makinaları yöneten bilinç hep daha fazlasını daha verimli ve gelişmiş simülasyonu oluşturmayı amaçlıyor.the one dediğimiz anomaliyi de aslında sistemin açıklarını yakalayıp bir sonraki sürümü geliştirmek için kullanıyorlar .matrix 2 de mimar bunu Neo’ya anlatmıştı.

Yani olayın bütününe baktığımızda kendimize yapay zeka neden bu kadar risk alıyor diye soruyoruz. Halbuki tüm bu riskleri aslında sistemi daha kararlı daha verimli ve daha gelişmiş hale getirmek için kullanıyorlar.yoksa the one dediğimiz karakteri bir virüs olarak niteleyip direk yok etme yolunu seçerlerdi.

Burada kafa karıştıran temel öğe ise smith karakterinin neden hala yok edilmemiş olması. Sonuçta gerçekten kaynağı dönüp yok edilmesi gereken artık virüs haline gelmiş bir yazılım kendisi. Ama yeni mimar onu neo’yu göz altında tutmak için bir araç olarak kullanıyor sanki. Tam da bu noktada oluşturduğu kontrol sisteminin dışına çıkan simit neo ve trinitynin kısır döngüden çıkması için gerekli olan fırsatı sağlıyor( bkz bullet time in Smith’e işlememesi

neo ve trinity’nin Hayatta tutulmasını garipseyenler olmuş ama burada göz ardı edilen önemli bir tespit var psikiyatr olarak yandığımız (nph) yeni mimar neo’nun Enerjisinden faydalanmak istiyor sonra görüyor ki asıl enerji neo ve trinity bir araya geldiğinde ortaya çıkıyor. Ancak bu ikisini tam olarak bir araya getirdiğinde sistem kararsızlaşıyor ve kontrol edilebilir olmaktan çıkıyor , bu da matrix için bir tehlike arz ediyor. O yüzden bu ikisini birbirine çok yakın ama birbirine ulaşılamaz seviyede tutacak bir kurgu geliştiriyor ve her ikisinin vücutlarını baştan onarıp tekrar kapsüllerin içerisine yerleştiriyor.

Sadece neo ve trinity den elde ettiği enerji tüm sistemdeki insanların enerjisine eşit derecedeymiş neredeyse bu yüzden bu ikisinden vazgeçemiyor.

Bir de diğer üst düzey programlarda olduğu gibi inanılmaz bir kibir ve kendinden emin yapıya sahip psikiyatr. No ve diğerlerini avucunun içerisinde tutacak bir kurgu geliştirmiş ve asla ellerinin altından kaçmalarına izin vermiyor sistem kararsızlaştığında resetleyip her şeyi baştan başlatıyor yani Neoyu bir kısır döngüye hapsetmiş durumda.

Mesela bu kararı insanların bakış açısına bıraksaydık neo ve trinitynin ölümüne göz yumup normal mevcut kapsüllerdeki insanların ürettiği enerjiyle devam etmeyi tercih ederdik herhalde ama makinaları yöneten bilinç hep daha fazlasını daha verimli ve gelişmiş simülasyonu oluşturmayı amaçlıyor.the one dediğimiz anomaliyi de aslında sistemin açıklarını yakalayıp bir sonraki sürümü geliştirmek için kullanıyorlar .matrix 2 de mimar bunu Neo’ya anlatmıştı.

Yani olayın bütününe baktığımızda kendimize yapay zeka neden bu kadar risk alıyor diye soruyoruz. Halbuki tüm bu riskleri aslında sistemi daha kararlı daha verimli ve daha gelişmiş hale getirmek için kullanıyorlar.yoksa the one dediğimiz karakteri bir virüs olarak niteleyip direk yok etme yolunu seçerlerdi.

Burada kafa karıştıran temel öğe ise smith karakterinin neden hala yok edilmemiş olması. Sonuçta gerçekten kaynağı dönüp yok edilmesi gereken artık virüs haline gelmiş bir yazılım kendisi. Ama yeni mimar onu neo’yu göz altında tutmak için bir araç olarak kullanıyor sanki. Tam da bu noktada oluşturduğu kontrol sisteminin dışına çıkan simit neo ve trinitynin kısır döngüden çıkması için gerekli olan fırsatı sağlıyor( bkz bullet time in Smith’e işlememesi

matrix aşığı beyleri çok seviyorumm

Filmi cam gibi 1080p olarak malum ortamlardan edindim. Başlayayım, yeni yıla en sevdiğim ilk 3 filmden biri olan Matrix’in son filmiyle Matrix’le gireyim dedim. İlk 30 dk’sında sıktı ve ara verdim. Belki alkollü olduğum için de olabilir bilemiyorum. Ama uzun zamandır bir filme ara vermiyordum.

Bugün sakin kafayla devam edeceğim. Umarım çok üzmez beni.

Filmi bitirdim. Genel akşamda Matrix efsanesine pek uymayan bir aksiyon-bilim kurgu filmi olmuş.

Ama film bitince çok mutsuz da olmadım. Standarttı yani.

Neo, Trinity, diğer yeni ek karakterler OK. Ama sadece yeni Morpheus’u içim aşmadı bir türlü.

Bu arada filmin devamı gelecek gibi duruyor.

smith denklemi eşitlemek için var. Bir de neo geçmişini hatırlıyor sürekli daha önce de sistemden çıkmaya çalışıyor ve mimar sürekli matrixi resetleyip yeniden kuruyor hatta mavi saçlı kız gökdelenden atlarken onu görüyor sistemden çıkıyor falan. Mimar’da bu olanları en azından kurgu gibi hissetmesi için neo’yu matrix oyununu yazan bir yazılımcı yapıyor smith karakterini de ihmal etmiyor o yüzden.

Son düzenleme:
Üst Alt