The Matrix Resurrections - Sayfa 17 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kac Puan Verirsiniz

• 1

Kullanılan: 8 22.2%
  • 2

Kullanılan: 1 2.8%
  • 3

Kullanılan: 2 5.6%
  • 4

Kullanılan: 5 13.9%
  • 5

Kullanılan: 7 19.4%
  • 6

Kullanılan: 3 8.3%
  • 7

Kullanılan: 5 13.9%
  • 8

Kullanılan: 3 8.3%
  • 9

• 10

• Kullanılan toplam oy
    36
Filim bildiğin düşük bütçeli bir bilim kurgu filmi olmuş. Televizyon dizisi olarak çıksaydı daha iyi olurdu. Burdaki asıl mesele eski Matrix izleyicilerine değil de, yeni nesil için yapılmış. Matrix de komedi sahnesi olmaz. Smith Neo'nun kankası gibi duvara yaslanıp konuşmaz. Morpheus ateş ederken dudaklarını fotoğraf çektiren ördekler gibi yapmaz, ve pembemsi takım elbisesi giymez.

Mavi saçlı hatun çok iyiydi, onun haricinde keşke Matrix adı altında değil de, başka birşey olarak çıksaydı daha başarılı olurdu.

Filim bildiğin düşük bütçeli bir bilim kurgu filmi olmuş. Televizyon dizisi olarak çıksaydı daha iyi olurdu. Burdaki asıl mesele eski Matrix izleyicilerine değil de, yeni nesil için yapılmış. Matrix de komedi sahnesi olmaz. Smith Neo'nun kankası gibi duvara yaslanıp konuşmaz. Morpheus ateş ederken dudaklarını fotoğraf çektiren ördekler gibi yapmaz, ve pembemsi takım elbisesi giymez.

Mavi saçlı hatun çok iyiydi, onun haricinde keşke Matrix adı altında değil de, başka birşey olarak çıksaydı daha başarılı olurdu.
1640603689179.png

Matrix serisini çok seven biri olarak kötü yorumları görünce bir Matrix filmi ne kadar kötü olabilir ki demiştim. Dün izledim ve izlediğim şey kesinlikle Matrix değildi. Ancak bir Ova bölümü diyebiliriz. Zaten filmde kendileri WB'nin baskısıyla zorla çektik diye resmen dalga geçmişler

Film benim elde ettiğim izlenime göre yeni bir başlangıç arayı kapama ve asıl karakterleri geri kazanma üzerine odaklanmış bence de iyi olmuş asıl aksiyon 5 ve 6. Filmde olacaktir.

Neal Patrick Harris’i izlemek de ayrı bir keyifli.

Matrix 1 deki devrimsel sahneleri beklemeyin sonuçta kaç sene geçti izleyiciyi şaşırtmaları çok zor ama yine de 1. Ve 2.filmdeki felsefi yaklaşıma benzer bir ton yakaladıklarını söyleyebilirim o açıdan ben başarılı buldum filmi.

8/10 veriyorum

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Film benim elde ettiğim izlenime göre yeni bir başlangıç arayı kapama ve asıl karakterleri geri kazanma üzerine odaklanmış bence de iyi olmuş asıl aksiyon 5 ve 6. Filmde olacaktir.

Matrix 1 deki devrimsel sahneleri beklemeyin sonuçta kaç sene geçti izleyiciyi şaşırtmaları çok zor ama yine de 1. Ve 2.filmdeki felsefi yaklaşıma benzer bir ton yakaladıklarını söyleyebilirim o açıdan ben başarılı buldum filmi.

8/10 veriyorum

Evet beğenenlere bir kişi daha katıldı.
8 verdim bende.

8/10 veriyorum

Wachowski daha geçenlerde yeni üçleme olmayacak demişti ama doc. Bir de gişede hayal kırıklığı yaratmış, sanmıyorum devamının geleceğini.

Hic begenmedim. Zaten 3. parcayida hic begenmemistim, ama bu filmin aksiyon sahneleri ve kareyografisi acayip vasatti. Zaten o Wachowski kardeslerin birinin ve ilk 3 filmdeki asyali bir dövüs sahne kareyografin filmden uzak kalmasindan olabilir herhalde.

Bu film bana biraz Warner Brosa orta parmaki göstermek gibi geldi. Bugs isimi, filmin icinde onlari elestirme. O kadar uyuz oluyorsan onlardan, niye filmi ceviriyorsun ve bizim zamanimizi harciyorsun be kadin.

Iyilerden ölen yok, Morpheus ve Agent Smithin bir versiyonu geri dönüyorsa, niye direk Fishburne ve Weavingi kullanmadilar?

Weaving oynamak istemedi çok yaşlandı adam aksiyon İçin

Weaving oynamak istemedi çok yaşlandı adam aksiyon İçin

"Lana was very keen for me to be a part of [The Matrix 4]. I really wanted to because I’m very, very fond of all of them. I had some initial reticence about the idea of going back to revisit The Matrix, after having already done three films, but then I read the script and got an offer to my agent. I immediately responded yes to that, and then we went into negotiation. I was doing a play, at the time, but we were working out dates and things so that I could do both. And then, Lana decided that she didn’t wanna change her dates, so I couldn’t do it. In a nutshell, that’s what happened"

Oynamayi istemis, ama film cevirilirken baska bir film ceviriyormus/tiyatro oynuyormus diye zamani olmamis.

Wachowski daha geçenlerde yeni üçleme olmayacak demişti ama doc. Bir de gişede hayal kırıklığı yaratmış, sanmıyorum devamının geleceğini.

Valla ben keanu reaves i çok istekli gördüm son röportajında , hatta insanlar oyun istiyor neden oyun yapılmıyor bu aptallık diyordu

Sonra vr ve metaverse dünyasına atıfta bulundu aktör ve ünlülerin dijital bedenlerinin ticaretine değindi ve buna sıcak baktığını söyledi.

Öte yandan trinity tam ev hanımı olmuş keanu projeyi Wachowski sayesinde kabul ettiğini trinity ( ismini söylemek zor geliyor ) sırf keanu için oynadığını itiraf etti.

Ama bedeni aksiyon sahneleri için biraz yaşlanmış tabii ki.

Bence önce oyun sonra duruma göre tamamlayıcı filmler gelebilir.

Film ne kadar kötü olursa olsun aynı justice league snydercut gibi bir hype yaratabilir diye düşünüyorum.

Ben olsaydım hikayeyi daha iyi anlatmak İçin hem oyunu hem de animatrixi tekrar tasarlardım

"Lana was very keen for me to be a part of [The Matrix 4]. I really wanted to because I’m very, very fond of all of them. I had some initial reticence about the idea of going back to revisit The Matrix, after having already done three films, but then I read the script and got an offer to my agent. I immediately responded yes to that, and then we went into negotiation. I was doing a play, at the time, but we were working out dates and things so that I could do both. And then, Lana decided that she didn’t wanna change her dates, so I couldn’t do it. In a nutshell, that’s what happened"

Oynamayi istemis, ama film cevirilirken baska bir film ceviriyormus/tiyatro oynuyormus diye zamani olmamis.

İlginç demekki sonradan fikri değişti ve insanların ilgisini görünce oynamak istedi

Çünkü fiziksel olarak çok dahil olmak istemediğini söylemişti

Ama hikayenin içeriğine bakacak olursan dijital bir program olarak yaşlanmaması gerektiğinden şu anki yaşlı haliyle rol alması bence saçma olurdu filmde yaşanan tek karakter neo ve trinity

Yine de şöyle bir fikir gelmedi aklıma değil filmin son sahnelerinde simitin yüzünü değiştirmesi herhangi bir karakterin şeklinde birinebileceği anlamına geliyor Buda eğer önümüzde yeni bir film çekilirse weavingin projeye tekrar dahil olabileceği anlamına gelir

Devam filmi olarak 4/10 tek başına değerlendirirsek 6/10'lik bir film. Asla çekilmemiş olması gerekirdi. En azından bu şekilde.

Neo'nun Matrix'ten çıkışına olanki kısım rezalet. Çok sıkıcıydı. Gereksiz uzun. Ne izliyoruz aga biz dedim kendi kendime. Tamamen itici klişelerden oluşuyor.

Ajan Smith olmamış, Doctor olmamış. Morpheus da en azından bu renkli haliyle olmamış. Bunlar sırıtan seçimlerdi.

Matrix gibi ciddi, felsefik bir bilim kurguyu basit gişe filmine çevirmişler. Yapılabilecek o kadar güzel seçenek varken batırmışlar. Blade Runner 2049 tarzı bir senaryo görsek daha iyi olabilirdi. İlla Neo-Trinity üzerinden yürümesine gerek yoktu.

smith ve neo ilişkisi hakkında
smith gibi bir herifi kalk neonun patronu yap. abii analist ne manyak bir herifmiş.

keşke smithi yalnızken dinleme fırsatımız olsaydı. eminim yüzlerce kez neoyu öldürme girişiminde bulunmuştur hatta belki başarmıştır bile ama analist her seferinde programı tekrar tekrar başlatmıştır.

herif serinin 3. filminde tüm matrixi ele geçirmişken şu duruma düşmesi sürgün edilmekten farksız.

smith ve neo ilişkisi hakkında
smith gibi bir herifi kalk neonun patronu yap. abii analist ne manyak bir herifmiş.

keşke smithi yalnızken dinleme fırsatımız olsaydı. eminim yüzlerce kez neoyu öldürme girişiminde bulunmuştur hatta belki başarmıştır bile ama analist her seferinde programı tekrar tekrar başlatmıştır.

herif serinin 3. filminde tüm matrixi ele geçirmişken şu duruma düşmesi sürgün edilmekten farksız.

Hepsini elinin altında oyuncak gibi tutuyor işte Gözümün önünde olsunlar mantığı

Üst Alt