The Matrix Resurrections - Sayfa 16 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kac Puan Verirsiniz

• 1

Kullanılan: 8 22.2%
  • 2

Kullanılan: 1 2.8%
  • 3

Kullanılan: 2 5.6%
  • 4

Kullanılan: 5 13.9%
  • 5

Kullanılan: 7 19.4%
  • 6

Kullanılan: 3 8.3%
  • 7

Kullanılan: 5 13.9%
  • 8

Kullanılan: 3 8.3%
  • 9

• 10

• Kullanılan toplam oy
    36
Aşırı eleştirilmesinin ana nedeni ilk serideki felsefi yoğunluğun(vay be tanımlamaya bak kalkıp takım elbise giyesim geldi) olmamasından kaynaklanıyor bence. Üniversitede fizik eğitimi aldıktan sonra orta okula geri dönmüşsün gibi hissettiriyordu.

Yav bir de oyunculuklar falan da kötüydü sanki ya onu nasıl becermişler bilemedim, böyle bir sunilik vardı filmde.
Smith konusunda Hugo Weaving'in koyduğu seviyeye kendisi dışında kimse ulaşamaz zaten. Onu canlandıran karakter plaza bebesi gibi bir şey olmuş. Morpheus desen ciddilik sıfır, Süper kahraman filminden çıkmış mavi kırmızı takım elbiseleri filan. Benim eleştiri olarak gördüğüm konular bunlar.

Weaving olsa bakış açısı değişirdi, bir oyuncu bile filmin gidişatını değiştirebiliyor. Benim anlamadığım insanlar filmin sonucunda ne bekliyolar, bu filmin bütün felsefesi zaten 1.filmde verilmişti. Sevgi üzerine kurulu bir düzeni yine aynı şekilde açıklamışlar. Sadece bazı oyuncuların performansı yetmemiş olay bu.

neonun normalde matrix evrenını ikiye bölmesi yarık acıp icinden gecmesi gerekiyordu diyenler

Smith konusunda Hugo Weaving'in koyduğu seviyeye kendisi dışında kimse ulaşamaz zaten. Onu canlandıran karakter plaza bebesi gibi bir şey olmuş. Morpheus desen ciddilik sıfır, Süper kahraman filminden çıkmış mavi kırmızı takım elbiseleri filan. Benim eleştiri olarak gördüğüm konular bunlar.

Weaving olsa bakış açısı değişirdi, bir oyuncu bile filmin gidişatını değiştirebiliyor. Benim anlamadığım insanlar filmin sonucunda ne bekliyolar, bu filmin bütün felsefesi zaten 1.filmde verilmişti. Sevgi üzerine kurulu bir düzeni yine aynı şekilde açıklamışlar. Sadece bazı oyuncuların performansı yetmemiş olay bu.
İnsan matrix izleyince ister istemez hür irade,seçim, zaman, bilinç vs gibi kavramlar üzerinde derinliği olan diyaloglar görmek istiyor. Belki biz fazla anlam yükleyip beklenti içine girdik bilemiyorum.

İnsan matrix izleyince ister istemez hür irade,seçim, zaman, bilinç vs gibi kavramlar üzerinde derinliği olan diyaloglar görmek istiyor. Belki biz fazla anlam yükleyip beklenti içine girdik bilemiyorum.
Zaman bilinç gibi kavramları The Analyst Patrick Harris filmde bazı diyaloglarında geçirmiş. Mesela Neo'nun süper güçlerini durdurmak için onun programı üzerinde zaman kavramıyla oynamış. Bu konuda daha detaylı anlatım olabilirdi. Smith bir yazılım en son filmde yok edilmesine rağmen tekrar matrix evrenine nasıl yerleştirildi. Kahin neden kayboldu? Morpheus'un durumu ile ilgili yarım saatlik geçişler olabilirdi.

Bence ortaya koydukları fikirler kötü değildi, ama doğru düzgün yansıtamadılar.

Matrix oyun konsepti mesela enteresan sayılırdı, ama morfeusla smithi geri getirmenin anlamı yoktu pek.

Bir de ciddi tehdit yoktu. Geçen filmlerde insanlık tehdit altındaydı - bu filmde 20 senedir konuşmadığı bir kadın uğruna savaştı.

Wachowski filmi bilerek bu kadar vasat yaptığına dair iddialar var.

benceee şunları yapmış olsaydı olayı daha iyi anlardık.
keşke mr andersonin yapmış olduğu oyun hakkinda daha fazla bilgi ve görsellikk yayinlasaydı.

zaten yayinlandı diyebilirsiniz, şu koreli kızın sahneleri tamda onu gösteriyordu? ben ilk izlememde ya da o an izlerken kavrayamadım. zaten tüm problemde anlamadıgımiz için ortaya çiktı.

morpheusun oluşma şekli de bu nedenle içi boş kaldı.

ajan simith niye neoya yardım ediyordu? bize filmin basinda mal mal yapimci gencleri izleteceklerine gercekte smith ne düşünüyoru gösterselerdi daha iyi olurdu..

tirinty nasil manıpüle ediliyordu en az onunda neo kadar bu evrenden uyanma isteği olduğunu biliyorduk.

ve benim yorumum eğer ilk uyanan neo değilde tirinty olmuş olsaydı, seçilmişlik gene neoda kalacaktı.

birde neo secilmis degil eyw. ama dövüs sahneleri cok az ve cilizdi. keske şu savunma kalkani şeysini yapmadaydı da füzeler götunde patlasaydi. beni daha fazla tatmin ederdi.

smithle olan kapismasi fena degildi ama smith yeterince sadist degildi ve motivasyon kaynagı yok gibiydi.

benceee şunları yapmış olsaydı olayı daha iyi anlardık.
keşke mr andersonin yapmış olduğu oyun hakkinda daha fazla bilgi ve görsellikk yayinlasaydı.

zaten yayinlandı diyebilirsiniz, şu koreli kızın sahneleri tamda onu gösteriyordu? ben ilk izlememde ya da o an izlerken kavrayamadım. zaten tüm problemde anlamadıgımiz için ortaya çiktı.

morpheusun oluşma şekli de bu nedenle içi boş kaldı.

ajan simith niye neoya yardım ediyordu? bize filmin basinda mal mal yapimci gencleri izleteceklerine gercekte smith ne düşünüyoru gösterselerdi daha iyi olurdu..

tirinty nasil manıpüle ediliyordu en az onunda neo kadar bu evrenden uyanma isteği olduğunu biliyorduk.

ve benim yorumum eğer ilk uyanan neo değilde tirinty olmuş olsaydı, seçilmişlik gene neoda kalacaktı.

birde neo secilmis degil eyw. ama dövüs sahneleri cok az ve cilizdi. keske şu savunma kalkani şeysini yapmadaydı da füzeler götunde patlasaydi. beni daha fazla tatmin ederdi.

smithle olan kapismasi fena degildi ama smith yeterince sadist degildi ve motivasyon kaynagı yok gibiydi.
Filmin sonlarında trnty'nin 'Çocukları alet ettiğin için' diyip analisti perişan etmesi. Yani cevabı aile üzerinden manipule edildi.

neo ucamayınca gülenler sinemada varmıydı!!

o an yıllarca bize izletilen kusursuz neo karakterinin pic edilmesini izledim resmen

yönetmen sen adam degilsin
Özellikle sabahtan gittim korona sebebiyle kalabalıktan kaçınma maksadıyla, kabaca 4'de 1'i dolu olan salonda hemen herkes gülmüştür o sahnede. Ne gerek vardıysa öyle şapşikliklere.

Üst Alt