Tomas Ujfalusi resmen Galatasaray'da - Sayfa 12 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tomas Ujfalusi resmen Galatasaray'da

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Tomas Ujfalusi resmen Galatasaray'da

Başka konuda yazdığım yazının son paragrafını buraya da aktarayım.

"1978 doğumlu Neill'e biten sözleşmesinde senelik 2 milyon € garanti para verilirken bu ücreti yıllık 1,3 milyon € düşürüp 1+1 olacak şekilde yeni sözleşme önerip red cevabını aldıktan sonra yine 1978 doğumlu Ujfalusi'yi 2 milyon € bonservis ücreti verip senlik 2.2 milyon € garanti para arti maç başına 15000 € üzerinden 2 yıllık sözleşme imzalamak nasıl bir mantıktır çözemedim."

Neil zamanlamasi olmayan bir stoperdir . Kendisi on libero gibi hamleler yapiyor . Oysa stoper mevkiinde oyanayan bir oyuncunun ilk amaci topu almak degil rakibi bozmaktir . Neil bunun farkinda olmadigi icin bolca calim yer . Tomas Ujfalusi GS'de oynamaya basladiktan sonra kral ilan edilecek . Neil'i begenen bu taraftar Tomas Ujfalusi'ye tapar .

Neil zamanlamasi olmayan bir stoperdir . Kendisi on libero gibi hamleler yapiyor . Oysa stoper mevkiinde oyanayan bir oyuncunun ilk amaci topu almak degil rakibi bozmaktir . Neil bunun farkinda olmadigi icin bolca calim yer . Tomas Ujfalusi GS'de oynamaya basladiktan sonra kral ilan edilecek . Neil'i begenen bu taraftar Tomas Ujfalusi'ye tapar .

Bu söylediğin gerçek olsa her maç bu tarz 4-5 çalım yerdi Servet gibi. Ben hiç hatırlamıyorum bu tarz yediği bir çalım.

Bu söylediğin gerçek olsa her maç bu tarz 4-5 çalım yerdi Servet gibi. Ben hiç hatırlamıyorum bu tarz yediği bir çalım.

Ben cok hatirliyorum hatta bence sevilmesindeki en buyuk nedenlerden biri de bu tarz hamlelerde bulunmasi . Tezat gelmis olabilir soyledigim ama acikliyayim . Neill adam bozsa itse kaksa kimsenin gozeune hos gelmeyecek kayarak net mudahalelerde bulunmaya gidiyor . Ya topu aliyor ve taraftardan buyuk bir alkis aliyor ya da calim yiyor ve herkes zaten takim kotu deyip geciyor . Iyi bir Galatasaray'da goze en cok batan oyunculardan biri olur Lucas Neill . Inanilmaz abartildiginu dusunuyorum bana gore Ujfalusi ile kiyas olamayacak bir oyuncu . Ujfalusi'nin tek kotu yani yasi onu da iki sene oynasin bize yeter diye bakarsak ( ki bence boyle bakmaliyiz su durumda ) cok da onemsememiz gerektigini dusunuyorum . Bu kalitede bir stoperi cok buyuk meblalara bile zor getirirdik zaten yasi bu kadar olmasa . Ayrica herkes agir felan diyor bu adam agir felan degil ayrica teknigi de gayet iyi millet Servet ile kiyasliyor anlamis degilim . Defansta top cikarmada da onemli bir payi olur neticede GS'nin suan ki durumunu goz onune alirsak cok iyi bir transfer oldugunu dusunuyorum .

----------------------Ivankov

Ali Tandoğan Ömer Erdoğan İbrahim Mustafa Keçeli

------------------Hüseyin Ergiç

-------------Volkan Batalla Ozan İpek

---------------------Sercan

Şu kadro çatır çatır şampiyon oldu üstelik Kewell Baros Nonda Keita Kewell Arda Neill Dos Santos Jo Elano'ların Ali Sami Yen'den geçtiği sezonda.

Fatih Terim'i boşuna getirmedik. Sabri Ujfalusi Servet Balta savunması ile bile kafaya oynayacak kalitemiz olacaktır çünkü Schuster ve Rijkaard gibi sabit fikir bir hoca değil Fatih Hoca.

Bu sene gerekli derinlik de yaratılıyor Selçuk Ceyhun Culio Yekta + Transfer ile göbek sorunumuz kalktı. Tek kulvarda sıkıntı yaşamayız geçen senelerdeki gibi.

Ayrıca düzgün çalışmamaktan ve yaşamamaktan kolay sakatlanan bir yapı vardı bu da düzelecek otomatikman Terim ve ekibi ile.

Ayrıca stad faktörü olacak bu sene yıllardır fenerin yaptığı gibi en kötü sezonlarında bile 17 de 14 filan çıkarıyorlar içeride en kötü sırf stad atmosferiyle.Bu da yarışta olmaya yetiyor ve yarışta olunca futbolcu konsantre olup kendine daha çok dikkat ediyor kenetlenme sağlanıyor, en kötü CL ön elemesi ceptedir demek bu da çünkü ts dağıldı bursa karışık anteğ bjk ve fener avrupada yıpranacak.

AMA BURSA ŞAMPİYON OLDUĞUNDA FENER VE BEŞİKTAŞIN BAŞINDA OTURMUŞ BİR KADRO VE TEKNİK DİREKTÖR YOKTU!!!!!

BU SENE FENERİN OTURMUŞ KADROSU VE 3 YILDIR TAKIMI TANIYAN BİR TEKNİK DİREKTÖRÜ ve EKSİK YERLERİNE YAPTIĞI TRANSFERLER VAR

KEZA BEŞİKTAŞ'TA ÖYLE.

BİZ İSE TÜM TAKIMI NEREDEYSE YENİLEDİK.

BU KISMI KAÇIRMIŞSIN ARKADAŞIM...

top geçer, takım sç.r olacak gibi duruyor bence çünkü top geçince iş yeni kalecimize kalacak =)))

Cana ilk geldiği dönemlerde ki yapılan taraflı yayınlar yorumların aynısı şuan tekrar edilmekte. Böyle olunca hakemler ön yargılı olup faul olmayan bir pozisyonda bile kolayca kart çıkarabiliyor. Cana gibi birisi geçtiğimiz sezonda vasatın çok çok altında bir performans gösterdi bu sebepten dolayı.

Ali Dürüst'ün açıklamalarına göre 1 forvet 1 orta saha 1 kaleci daha alınacakmış.Yani başka stoper gelmeyecek.

Defansa Ersan,Yabancı Stoper(hızlı,teknik),Solbek takviyesi beklerdim.

Servet,Ujfalusi,Ceyhun 3lüsüyle nereye gidebilecekler merak ediyorum, ligdeki en ağır savunma bizde olucak.

Hücüm futbol isteyen oyunu ilerde oynamak isteyen bir takım neden ısrarla ağır oyunu önde oynayamayan adamlara yöneliyor hayret bişey.Servet 2 senedir yanında hangi ağır adamla oynadıysa hem o hem yanındaki hem de defans rezil oldu buna rağmen Ujfalusi gibi ağır ve Neill'den iyi olmayan bir adam alınıyor ilginç bir şekilde.Servet-Ujfalusi olmaz.! İki ağır adam açık futbol oynayan takımda başarılı olamaz.

Büyük ihtimal defans Sabri-Servet-Ujfalusi -Balta olur hayatımda bu kadar patlamaya hazır, ağır bir defans görmemiştim.Sene içinde bu defanstan slow motion kısa film bile yapabilirim.

Orta sahada zaten ağır, Selçuk Cana statik adamlar.Cana Selçuk olmaz çok durağan olur.Selçuk Colmanla anlaşıyordu iyi neden? Birbirini tamamlayan iki adam Colman süratli pres gücü olan bir adam çünkü.Cana ise bunun tamamen tersi olup, kendi mevcut özellikleri bile vasat olan bir adam.

Ünal Aysal şuanlık büyük hayal kırıklığına uğrattı beni.

Gele gele '' Caveman'' geldi zaten. morelim bukadar bozuldugunu hatirlamiyorum butun hafta havalardaydik.

ujfalusi'ye olumlui bakmamin tek nedeni vardi, oda forlan ve reyes ile paket halinde gelecek olmasi idi.

lakin suanki duruma göre sadece kendisi gelecek. a.madrid cok akillica davrandi ve bozuk malini elinden cikardi!

Adamlar bir yerde ellerinden çıkartabilecekleri adamı çıkardılar A.Madrid'ten emekli olma zamanı geliyordu yavaş yavaş.Ama önemli maçlarda forma giymiş bir futbolcunun eğer kendini verirse bizde olduğu süreçte iyi işler çıkaracağını düşünüyorum.Ama kasaplığa gelince bizim ligdeki defans oyuncularımız Ujfalusi,Materazzi aralığında gidip geldikleri için bence Ujfalusi'de çok sırıtmaz kanaatindeyim :)

Yönetim hatalar üstüne hata yapmaya devam ediyor.33 yaşında sözleşme fesih bedeli bile olmayacak,kulübünün kurtulmak istediği bir oyuncuya 2.2 milyon euro bonservis vermekle kalmayıp rtakım içinde dengeleri altüst edecek bir yıllık ücret verip almış :(

Öyle görünüyorki Madrid mangerler ile bize 3'lü paket gazı verip ujfalusi'yi bize vermenin planlarını yapıyormuş ve çok başarılı oldular.

Öyle her yeme atlayan ve plansız hareket eden yönetim haline geldi.

Ünal AYSAL'a olan güvenim gittikçe zedeleniyor.

Transfer Hayırlı olsun ne diyelim.

Tedbirimizi simdiden alalim, ve sakalini kesmeden "Ujfalusi sakalini kestirmesin" diye kampanya baslatalim. Adamdaki asalete bak yahu. :D

Forlanla Reyes'i gösterip Ulfa'yı sattılar bize. Son 2 senedir sağbek oynayan 33 yaşındaki oyuncuya 2 mlyon euro bonservis ödedik stoper mevkiinde oynatmak için. Bonservisi de geçtim 2.2 milyon euro garanti 2 yıllık ücret vererek maaş dengesini yükselttik. Dünyada başka takım kalmamış gibi transfer sezonunun son günü Ardaya faksla komik bir teklif sunan takım yüzünden madara olduk. Nerde Adnan Öztürk, Peter Kenyon, Tomas Kurth, Estebe Calzada? Bülent Tulun tek adam gibi tüm karelerde. Başkan umarım çok geç olmadan gerekli dersleri alıp, radikal kararlar alırsın...

ujfalusi'ye olumlui bakmamin tek nedeni vardi, oda forlan ve reyes ile paket halinde gelecek olmasi idi.

lakin suanki duruma göre sadece kendisi gelecek. a.madrid cok akillica davrandi ve bozuk malini elinden cikardi!

Ujfalusi neden bozuk mal oluyormus?????

Forlandan 100 daha isabetli transfer

Belki bazıları 2006'daki şampiyonlukta onun da payı vardı diyecekler ama Bülent Tulun denilince aklıma Fransa sokakları, beyzbol sopası ve 2007'de kulüpten ayrıldıktan sonra köşesinde Galatasarayıma pek de yakıştıramadığım yazıları geliyor.

Para sorun değil oynayacağı futbola bakalım diyenler geleceği hangi nesnel ölçütlere göre yorumluyorlar merak ediyorum. Futbolda dünyanın en başarılı kulübü Barcelona amatör branşlarda mali sebepler yüzünden bazı dalları kapattı. Kulüp binası önünde protestolar oldu. Elinde yıllık 2 milyon € alan Neill gibi adam varken -belki 2 yıl garanti sözleşme önerilse daha da az paraya anlaşılabilirdi- yıllık maliyeti 3,65 milyon € (bonservis artı maç başı ücret ile beraber) gelen Ujfalusi'nin 1,65 x 2 milyon € yaratacak ne gibi farkı var çok merak ediyorum. Nesnel ölçütlere göre yazan olursa sevinirim. Yanlış anlaşılmasın kaz gelecek yerde tavuğu esirgemiyorum ama ben ortada gelecek kaz da görmüyorum.

Madem yıldız isteniyor madem bu sene çok önemli nokta transfer lazım o zaman 22-28 aralığında bonservisi 7-10 milyon € ( 3,65 x 2 sebebiyle) olan senelik 3, 3.5 milyon € imza atacak iyi bir isim transfer edilebilirdi. Hem yıldız, hem nokta transfer, hem sana başarı getirsin hem de ilerde sat para kazan. Ben ne anladım şimdi bu transfer politikasından! Ucuza kaçarken daha da çok zarar ediyoruz yıllardır bunu hala gören yok mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt