Topal Sevilla'ya mı? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Topal Sevilla'ya mı?

Cevap: Sevilla'dan Topal teklifi

Keşke o bölgede çok iyi bir futbolcumuz olsaydı.Mehmet onu örnek alıp kendini daha da geliştirebilirdi.Kumaşı çok iyi ama eksiklerini kapaması lazım.Bırakıp gitçek bir adam olmadığından klübe zamanı gelince çok para kazandıracağına eminim.

Takımımız, bir yıldızını daha satmaya hazırlanıyor.

Yaşadığı ekonomik problemler yüzünden, sezon ortasında Fernando Meira'yı sadece 2 milyon euro kâr için Rus kulübü Zenit'e veren sarı-kırmızılı yönetimin, hedefinde şimdi Mehmet Topal var.

Türkiye Gazetesi'nde çıkan habere göre futbolcularına ödeme yapmakta zorlanan, bazı oyunculara ise 5 aylık borcu bulunan yönetimimizin, Mehmet Topal için resmi teklifte bulunan Sevilla ile transfer pazarlığına oturduğu iddia edildi.. İspanyol kulübünden bu transfer karşılığında ilk olarak Kanoute'yi isteyen yönetim, Malili golcünün astronomik ücret istemesi yüzünden geri adım atmak zorunda kaldı.

TOPAL: AVRUPA HAYALİM

İspanyol yöneticilerin ısrarlı tutumu karşısında, Mehmet Topal'ın bonservisi için önce 12 milyon euro bedel biçen sarı-kırmızılılar, daha sonra Sevilla'nın teklif ettiği formüle “olabilir” yanıtını verdi. Yıldız futbolcu için 8 milyon euro vermeye hazır olduğunu bildiren İspanyol kulübü, sarı-kırmızılı yönetime Mehmet Topal'ın başka bir kulübe satılması durumunda ise yüzde 30 pay teklif etti. G.Saray Yönetimi'nin birkaç gün içinde kesin kararını vermesi beklenirken, Mehmet, “Avrupa'da oynamak her futbolcunun hayali. Eğer kulübüm izin verirse gitmeyi çok isterim. Önümüzdeki günlerde bu konu netleşir” dedi.

Kaynak: Türkiye

Cevap: Topal Sevilla'ya mı?

Melih Abi de hiç transfer hakkında konuşmasa da , Topal için parantez açmıştı.İKi kulüp ciddi ciddi istiyor diye.Hayırlısı olur inşallah.

topal'ın gözümde parasal bir değeri yok kalmak istediği sürece kalmalı..ama eğer avrupa hedefi varsa bize yaptığı bunca hizmetin karşılığı olarak önünü kesmemek lazım..

Arda,Mehmet,Servet gibi oyuncuların gitmesini hem istiyorum hem istemiyorum.Acayip arada kalıyor insan ya. :D

Büyük takım olmak istiyorsan elindeki iyi oyuncunun en az o oyuncu ile aynı kalitede alternatifi yoksa satmayacaksın.. Yoksa 3. ve 4. torbadaki topların içindeki kağıtlara yazılmaya devam eder adımız. Takas muhabbeti geçiyor.. Vereceğin adam 23 yaşında milli takım oyuncusu, başarılı bir ön libero, alacağın adam 32 yaşında forvet, bence saçmalıktan başka birşey değil böyle bir takas. Kanoute'ye çamur atmıyorum, kaliteli bir forvet, gelirse Galatasarayın forvet attı çok güçlü olur ama yinede "saçma" bir takas. Forvet hattının açığını kapatıp, ortasahada açık vericeksin, kimle dolduracaksın o açığı? Barış mı? Barış benim gözümde bir M.Topal değildir daha, kendini geliştirdiği doğrudur ama henüz Galatasarayın ilk 11 oyuncusu değildir. Mustafa Sarp mı? Eğer basında çıkanlar doğru ve geldiyse eğer, TSL'deki en iyi ön liberosu bile olsa Galatasarayda mayasının tutup tutmayacağı belli değil. Bakın Fenerbahçe gitti şilinin en iyi oyuncusu diye Alex'in referansıyla Maldonadoyu getirdi, Aragones Josicoyu getirdi, sonuç? Hadi diyelimki sattın iyide para verdiler, yine Fenerbahçe başarısızlığından örnek vereyim, adamlarda parada var, Alonso'yu alacaklardı Liverpool'dan, sonuç? Hadi gittin zar zor getirdin adı az çok bilinen birini, Lincoln-2 çıkarsa çek dur artık nazını, sonra Galatasaray niye avrupada başarılı değil topikleri artmaya başlar maazallah..

Bence yönetim önce iyi vizyonu olan, Galatasarayı emin adımlarla, stad projesiyle birlikte artık her sene avrupada biryerlere oynatabilecek bir teknik direktörle anlaşmalı, yeni TD.'e kasetleri vericeksin, yanına takımı çok iyi bilen bir antrenör (Örn Cevat Hoca), bunlar gitsin bunlar kalsın diye yazacak hepsini, kendi oyun planı ile Galatasarayın kimliğini oluşturup birşeyler ortaya koyar elbette böyle bir hocada ve kimin kalması gerektiğini bilecektir. Galatasaray yönetimide bütçesini hocaya bildirip, yine hocanın isteğine göre eksik yerlere transfer yapılmalı.

Hoca gelmeden onu sattım, bunu aldım, iyi para verdiler haydı hop olmaz bu işler, adam takımın kimyasını bozuyorsa Lincoln'ü bile satarsın, bir ileri iki geriyle yürümez bu işler elbette, Barcelona gibi bir takım hiç düşünmeden Ronaldinho'yu yolladı oyun düzenini bozduğu için, Mehmet Topal hem oyunu hem karakteri ile Galatasaraya senelerce hizmet vericek bir oyuncudur(ofansif olarak eksikleri olmasına rağmen,yaşı genç daha çok geliştirebilir kendisini) ve bence şuan için alternatifi yoktur, 7m€ filan verirlersede yazık ederler. Sonra ah Mehmet vah Mehmet diye ağlamaya başlarız artık.. :mad:

Başka bir konuya deyinelim, oturupta her oyuncunun turşusuda kurulmaz diye bir gerçekte var elbet, ama oyuncu isterse bol sirkeli en güzelinden kurulur. Kalmak istemeyen oyuncuyu elinde tutarsan zaten yeterli verim alamazsın . Mehmet Topal ise her defasında beni M.Topal yapan Galatasaraydır son sözü kulübüm söyler diye bas bas bağıran bir adam, elbette gerek alt yapıdan gerek transferle iyi bir alternatifini en az bir sene kadroda barındırmışsan paraya ihtiyacın olduğu zaman satarsın talibi varsa ama forması uğruna oynayan Arda gibi, M. Topal gibi bir oyuncuyu forvet hattımdaki açığı kapatayım diye böyle satarsan yine aynı tas aynı hamam devam ederiz. Galatasarayı 2000'de başarıya taşıyan en büyük etkenlerden biride ne kadar profesyonel olurlarsa olsunlar, gerek yabancı oyuncular, gerek yerli oyuncular canla başla çabalayan, aklının yanında yüreğiylede oynayan oyunculardı. Tafferelin direklere atlamasından tutunda Bülent kaptanın kolu sargıyla oynamasına kadar. Umarım kopuk bir yazı olmamıştır, okuyanlara teşekkür ederim.

Maddi anlamda büyük getirisi olacaksa bence kimin talibi varsa gönderilmeli. Kaldıki kalmalarıda şampiyonluğun garantisi anlamı taşımıyor çok faydaları olsada.

Eğer Topal'ı iyi bir fiyata satıp bununla futbolcu taksitlerini ödersek gerçekten yazıklar olsun derim bu yönetime(!)

Yalnız geçen biri yazdıydı ntvsporda stajdayım Mustafa Sarp'la röportaj yaptık Mehmet'in gideceğini söyledi falan diye.Röportaj olayı doğru çıktı.Mustafa gerçekten de öyle demiş olmasın?

Yalnız geçen biri yazdıydı ntvsporda stajdayım Mustafa Sarp'la röportaj yaptık Mehmet'in gideceğini söyledi falan diye.Röportaj olayı doğru çıktı.Mustafa gerçekten de öyle demiş olmasın?

Kaan ÖZKAN demiş ki ;

arkadaslar ben ntvspor’da staj yapıyorum. az önce mustafa sarp geldi kanala. röportaj yaptı ve galatasaray’Da oldduğunu söyledi.

ben şey sordum nasıl forma bulucan mehmet topal,ayhan,barış var dedim. dedi ki mehmet topal’ı sevilla’ya satıcak yönetim diye duydum dedi....Kanoute ile takas olma ihtimali varmış.

Dün ben koymuşdum..uAda paylaşmışdı:)

Valla ben acikcasi Mehmet Topal'i pek begenmiyorum. Bilenler bilir Sinan Sazak vardi Hakan Balta'yi hic sevmezdi. Ayni durum ben ve Mehmet Topal icin gecerli. Her neyse Topal-Kanoute takasi yaparsak, harika olur.

Üst Alt