Total Futbol - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Total Futbol

Cevap: Total Futbol [Hafta 13]

Total futbol nedir bununla ilgili bir yazı koyar mısınız? Bildiğim kadarıyla 1974'lerde Hollanda'nın oynadığı sürekli pasa dayanan şimdilerde ise Barça'nın uyguladığı atak futbol modeli. Doğru mu ?

Total futbol nedir bununla ilgili bir yazı koyar mısınız? Bildiğim kadarıyla 1974'lerde Hollanda'nın oynadığı sürekli pasa dayanan şimdilerde ise Barça'nın uyguladığı atak futbol modeli. Doğru mu ?

Barca bir sistem takımı olduğu için direk Total Futbol lakabı takıldı.

Fakat bu sene oynadıkları oyun geçen seneki sistemliklerinden uzakta.

Bu sene yılın futbolunu açık ara ARSENAL oynuyor.

değil. FCB total futbol oynamıyor, oynayan yok dünya üzerinde şu an. Biz de zaten tam anlamıyla total futbol oynamaya çalışmıyoruz. Kimse de oynayamaz bence günümüz futbolunda. Bir total'dir gidiyor..

değil. FCB total futbol oynamıyor, oynayan yok dünya üzerinde şu an. Biz de zaten tam anlamıyla total futbol oynamaya çalışmıyoruz. Kimse de oynayamaz bence günümüz futbolunda. Bir total'dir gidiyor..

Total futbol dediğiniz şey YETENEK, MANTALİTE ve KONDİSYON gerektiren bir şey.

Bizim total futbol oynamamız demek,

Keita'nın, Arda'nın, Kewell'ın paso ileri geri gitmesi, bütün takımın top rakibe geçince her saniye piranha gibi pres yapması, atağa çıkarkende savunma yaparkende takım halinde, 10 kişi gidip, 10 kişi geri dönerek ve hızlı, yerden, ayağa tek pas yaparak oynanır.

Kısacası, dünyada Barça dahil kimse Total Futbol oynayamıyor. En yakınları Arsenal ve Barça işte.

Dünya tarihinde sadece Macaristan Milli Takımı ve Hollanda Milli Takımı Total Futbolu tam anlamıyla oynamıştır.

Mesela bizim 2000 senesindeki kadromuzlada total futbola yakın bir performans sergiliyorduk.

Total futbolu ilk efsane Macar milli takımı oynamıştır. Ajax ve Barcelona total futbolun günümüzdeki son örnekleridir.

Total futbol diye bir şey yok modern futbolda ama forumda sabit başlığı var. Böyle total futbol oynuyoruz felan demek kulağa hoş geliyor söylemesi ama şu an total futboldan bahsetmek, hem de forumda konuyu sabitlemek biraz komik.Çünkü günümüzde total futbol diye bir şey yok. Rijkaard da total futbol oynatmaya çalışmıyor, inandığı sistemi takıma adapte etmeye çalışıyor. Tabii bunlar benim görüşüm kızmayın sonra..:)

Oynamak istediğimiz oyun kısaca kollektif oynamak,takım halinde oynamak,çok pas yaparak oyunu kontrol altına almak,rakibi yarı sahasına hapsedip baskı kurmak,organize ataklar geliştirmek,rakibi hataya zorlamak.

Total futbol diye bir şey yok modern futbolda ama forumda sabit başlığı var. Böyle total futbol oynuyoruz felan demek kulağa hoş geliyor söylemesi ama şu an total futboldan bahsetmek, hem de forumda konuyu sabitlemek biraz komik.Çünkü günümüzde total futbol diye bir şey yok. Rijkaard da total futbol oynatmaya çalışmıyor, inandığı sistemi takıma adapte etmeye çalışıyor. Tabii bunlar benim görüşüm kızmayın sonra..:)

yiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiıh !!!

Üstad sanırım total futbolun günümüze uyarlanmış şekli denilmek isteniyor.Çünkü total futbol ilk çıktığı anlardaki gibi bir anlayışla mümkün değil barınamaz.

Defans ve orta saha için biraz beklemek lazım.Belki şuanda uygun oyuncu yok ama 1-2 sene sonra Murat,Semih,Emre gibi değerler çıkarabiliriz.Zaten altyapıya Hollanda'lı adamda getirildi.

Total futbol nedir bana bir tanımını yapar mısın? Herkes farklı birşeyler diyor. Soruyorum kimisi diyor böyle sürekli atak felan yapıyon diyor..:)Kimisi hep pas yapıyon rakip top görmüyor diyor..Kimisi de herkes her yerde oynuyor karmaşık bir şey diyor:p 4-3-3 diyor bazıları da total futbol nedir diyince.. Sence nedir total futbol?

Hacı hastayım şu paslara ulan baktıkça çıldırıyorum adamlar aşmış resmen baksana şuan bildiğin şiir gibi paslaşıyor adamlar ya.

Yeni transferlerle, takımın uyumuda arttıkça seneye bunun örneklerini verebilirmiyiz acaba :ciftetelli:

Yalnız dikkat edin topu alan adam BASİT oynuyor. Herkes bu şekilde. Bizim Elano'da basit oynamaya çalışıyor diye adamı sıradan oyuncu yapıyorsunuz.

Ama burada dikkat edilmesi gereken pası alan adam pas veriyor direkt üçgenler oluşuyor. Dar alanda paslaşmalar oluyor. Pası atan adam diğerkine yaklaşıyor, diğer üçüncü kişide onlara yaklaşıyor böyle böyle süper paslaşmalar oluşuyor.

İnanılmaz bişey gerçekten. Bizimki futbolsa bu ne diyor insan bi an :D

bizim böyle oynama ihtimalimiz cok az.. ileride bile.. Keita, Baros, Ayhan, Mehmet Topal, Mustafa Sarp ile hayatta olmaz.. ama Linderoth, Elano ve Mehmet Topalli orta saha bizi bu ligde sampiyon yapar

Barcelona total futbol oynamıyor diyen adam, Barcelona'yı izlemiyordur... Rubin Kazan maçını izlemediniz galiba !?... Total Futbol'un kralını oynuyor hemde Barcelona... Arsenal zaman zaman 4-3-3 oynasada Barcelona kadar asla oynayamıyor total futbolu...

Bir daha söyleyeyim o zaman, Barcelona total futbol oynamıyor. :)

Çok uzun zamandır seyrediyorum FCB'yı. Total futbol yanlış anlaşılmış galiba.

Bütün parçalar döner total futbolda, stoperle forvet yer değiştirebilir herhangi bir atakta, stoper oynayan adam kanat bindirmesi de yapabilir mesela. FCB'da yok böyle birşey, günümüz futbolunda normal bir insanoğlunun total futbol için yeterli olabilme imkanı da yok.

Frank'de geldiğinden beri her ne kadar total futbol'dan arkasındaki felsefe olarak nasibini almış olsa da kesinlikle total futbol oynatmadı FCB'ya. Sabit bir omurgası oldu her zaman takımın, total futbolda bunu söylemek pek mümkün değil. Mesela ileri kanat adamları oyunun çoğu bölümünde kanatlarda yer alırlar, stoperler asla kanada kaymazlar, ortasahalardan kanat bindirmesi beklenmez.

Barcelona total futbol oynamıyor, eğer Cruyff'lu Hollanda oynuyordu ise total futbol, FCB total futbol oynamıyor. Nasibini aldığı doğru oyun felsefesi olarak, ama total futbol değil.

Frank'in oynatmaya çalıştığı sistem de total futbol değil, gaza gelmeye de gerek yok, çünkü değil. FCB'yı da çalıştırırken değildi, Hollanda'yı çalıştırırken de değildi, şimdi de değil.

Arsene Wenger'in sistemine de benziyor oldukça, farklı evet çünkü Wenger çok daha serbest oynatıyor takımını, Frank ise daha sisteme sadık kalmalarını istiyor daha çok hapsediyor oyuncuları, ama illa benzetmek gerekiyorsa başka bir teknik adama, Wenger'dir bu bence.

Ben de su total futbol takintisini anlamiyorum, herkes tutturmus total de total. Ne ki bu total futbol, ve kim oynuyor?

Ben de su total futbol takintisini anlamiyorum, herkes tutturmus total de total. Ne ki bu total futbol, ve kim oynuyor?

kimse :D tutturduk bir total gidiyor hayırlısı. FCB'nın oyunu kastediliyor herhalde şimdiler "total" adı altında, ama kalmadı artık.

YouTube - ?Total Football? - Presentation

Aha bunu yapmıyor kimse artık, stoperler öyle çıkıp girmiyorlar normal set hücumlarda rakip ceza alanına falan, parça parça uygulanıyor. Atıyorum biz de Sarp Sabri'nin yerine gidiyor Sabri ileri çıksın diye, ya da Barca'da Xavi Alves'in. Ama şu yukarıdaki video'daki oyun yok artık.

Edit Cruyff yanılmıyorsam orada stopere geçip oyunu yöneten, sonra stoper mevkiinden çıkıp penaltı yaptıran, yok artık bu.. Bir anlamda bizde Arda'nın Baros'un falan yapması olabilir, ya da FCB'da Messi stoperin yanına koşacak, Pique fırlayıp forvete geçecek vs. vs. uzun uzun yazmıştım ben buralarda bir yerde ama görüntüler daha güzel konuşuyor anlaşılan.

Total futbol nedir bana bir tanımını yapar mısın? Herkes farklı birşeyler diyor. Soruyorum kimisi diyor böyle sürekli atak felan yapıyon diyor..:)Kimisi hep pas yapıyon rakip top görmüyor diyor..Kimisi de herkes her yerde oynuyor karmaşık bir şey diyor:p 4-3-3 diyor bazıları da total futbol nedir diyince.. Sence nedir total futbol?

20 metrede oynuyon işte takımcan

Üst Alt