Total Futbol - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Total Futbol

Cevap: Total Futbol [Hafta 14]

Beğenmediğimiz Elano , Total futbola en uygun oyuncu.Ara transferde birkaç oyuncu alınmalı.Sezon sonunda ise büyük bir temizlik yapılmalı.

Bana göre şu an için sistemi uygun oyuncular : Elano , Kewell ve Ayhan.İşin kötü tarafı 3 oyuncumuzunda istenilen seviyede olmaması.

sistem kagıt üstünde 4-3-3 sahada ise 4-1-2-2-1 olmalı.

Beklerin gidip gelmesi gerekli tabiki bosa cıkmamasıda sabri bu işi iyi yapıyor hakan baltaya oranla tabiki sürekli gidip gelmesi gerektigi icin bi zaman zarfı sonrası düşüyor burda iş savunma önünde olan hamala ve ayagına hakim stopere düşüyor bizde böyle bi hamal varmı akla gelen isim topal ama adam topu durtemeden ayagından cıkaramıyor buraya kötünün iyisi barısı koymamız lazım sol beke hucumcu bek almamız sart balta en formda oldugu dönemde bile hucumuyla degil saglam durmasıyla alkıs topluyordu oda kayboldu.

Servet öyle yada böyle eldeki en iyi kesici onu direk koyuyoruz yanına cakma pique zanı denedik olmadı emre asık adamı degil zaten güngör aradıgımız kan ama oda tobiye özendi sol beke takviye yaparsak buraya balta veya ugur ucarı denememiz lazım balta chillini ugur ucarda cordoba olabilir.

Orta sahada Elanonun yanına bi adam almamız lazım ama maddi durumları biliyoruz bu kadar cok oyuncu almıcagımızı varsayarsak oraya eldekilerin en iyisi olan sarpı koymamız lazım şimdi 4-1-2 tamamlandı.

En basitine geldik hucuma zaten bu bölümü takımı takip etmeyen taraftar dahi bosluk doldurur gibi doldurur sola arda saga keita AMA bu ikisininde defansif özellikleri yok denecek kadar o yuzden hocanın bu mevkide oynacak her kim olursa olsun rakip hazırlık pasları yaparken yerini gölge markaj denecek sekilde doldurması lazım son maclarda dikkat edin kimin nerde oldugunu cözemiyorsunuz saha ici disiplin 0

Geldik gezen forvete eldeki en iyi adam baros maalesef ilk yarıyı kapattı o yuzden ocak ayına kadar nondayla idare edicez yada bu bölüme keitayı atıp ardayı saga kewelli sola atabiliriz ocak ayında barosun durumuna göre gezici bir forvet bakılabilir.

Avrupa Yakasında Fener icin söylenmiş bi söz bizede 2 senedir uyuyor.

Nasıl Takım Lan Bu! Bulmaca Gibi Rijkaardı Getiriyorsun G.zanı alıyorsun. Elanoyu Alıyorsun Topalla oynatıosun Sag bekin Cigersiz Sol bekin KEŞ Sistem belli Forvetin gezici Yedegi Agır ALLAH SABIR VERSİN!

Tam 2 senedir söylüyorum. Bu takımda ciddi bir revizyon şart. Ve ağırlıklı olarak Türk oyuncu ve alt yapıdan oyuncunun A takıma çıkartılması şart.

En büyük sıkıntı şu.

Rijkaard ve Neskeens gibi geleceğe yönelik T.D adamlar.

Ama kadro ise geleceği geçtim bugüne oynayacak olan adamlar. 3 sene sonra çoğu 30 yaşını geçecek hatta futbolu bırakacak.

En büyük sıkıntı şu.

Rijkaard ve Neskeens gibi geleceğe yönelik T.D adamlar.

Ama kadro ise geleceği geçtim bugüne oynayacak olan adamlar. 3 sene sonra çoğu 30 yaşını geçecek hatta futbolu bırakacak.

Bir derece haklısınız kadro konusunda ama bu daha çok yabancılar için geçerli. Yani, Kewell, Baros, Linderoth, Nonda, Leo falan bu tanıma uyuyor, Türklerden bu tanıma uyan bir tek Ayhan ve Emre Aşık var, bir de Sarp'ı ekleyebilirsiniz. Baktığımız zaman, Arda, Topal, Sabri, Uğur, Aydın, Barış, Emre Güngör, Serkan'lar, Serdar, Semih, Caner (kiralık ama alınır sanıyorum), Ufuk hep genç isimler. Bunun dışında Balta, Servet ve Zan da defans oyuncuları olduğu için 30'u geçseler bile 3 seneden daha fazla oynayabilirler. Tabi isimleri beğenip beğenmemek ayrı konu ama genç isimleri elimizde tutacaksak bu kadronun iskeleti altyapıdan yapılacak Emre Çolak gibi 1-2 takviye + her yıl yapılacak 2 bilemedin 3 transferi düşünürseniz bizi uzun süre götürebilir.

Bence kısa vadeli problem şu; bizim elimizde özellikle Türk oyuncular ister genç olsun, ister yaşlı olsun, ister düz oyuncu olsun ister yıldız olsun, total futbola, pas futboluna, çift yönlü oynamaya, 4-3-3'e, yani bizim sistemimiz oluşturan hiçbirşeye alışkın değiller ve yeni öğreniyorlar, buna Arda da dahil, Servet de, Aydın da dahil, Sabri de, Ayhan da dahil, Sarp da, Barış da dahil (çünkü Alman ekolünde de bunlar pek yok), Balta da...

Bir derece haklısınız kadro konusunda ama bu daha çok yabancılar için geçerli. Yani, Kewell, Baros, Linderoth, Nonda, Leo falan bu tanıma uyuyor, Türklerden bu tanıma uyan bir tek Ayhan ve Emre Aşık var, bir de Sarp'ı ekleyebilirsiniz. Baktığımız zaman, Arda, Topal, Sabri, Uğur, Aydın, Barış, Emre Güngör, Serkan'lar, Serdar, Semih, Caner (kiralık ama alınır sanıyorum), Ufuk hep genç isimler. Bunun dışında Balta, Servet ve Zan da defans oyuncuları olduğu için 30'u geçseler bile 3 seneden daha fazla oynayabilirler. Tabi isimleri beğenip beğenmemek ayrı konu ama genç isimleri elimizde tutacaksak bu kadronun iskeleti altyapıdan yapılacak Emre Çolak gibi 1-2 takviye + her yıl yapılacak 2 bilemedin 3 transferi düşünürseniz bizi uzun süre götürebilir.

Bence kısa vadeli problem şu; bizim elimizde özellikle Türk oyuncular ister genç olsun, ister yaşlı olsun, ister düz oyuncu olsun ister yıldız olsun, total futbola, pas futboluna, çift yönlü oynamaya, 4-3-3'e, yani bizim sistemimiz oluşturan hiçbirşeye alışkın değiller ve yeni öğreniyorlar, buna Arda da dahil, Servet de, Aydın da dahil, Sabri de, Ayhan da dahil, Sarp da, Barış da dahil (çünkü Alman ekolünde de bunlar pek yok), Balta da...

Hocam bizim sıkıntımız şu. Takımdaki genç oyunculara bakıyorum. Bu sistemde oynayacak adam akıllı A takımda genç oyuncumuz yok. İyilerse maalesef (Uğur, Serkan, Semih vs) sakatlıktan yeni çıktılar. Barış Özbek falan ise bana sorarsan hikâye. Serdar Eylik ve Emre Çolak ise çok belliki gelecek sezon veya 2 sezon sonraya hazırlanıyorlar. Gelecek vaad eden dediğimiz Aydın Yılmaz, Alparslan Erdem gibi yeteneklerden hala bir ses seda yok. (İrfan Başaran'ları geçtim artık)

Yaşı ilerlemiş, 30'a gelmiş oyunculara bakıyorum. Hakikaten kötü oynuyorlar. Ve futbol yetenekleri maalesef (Servet, Gökhan Zan, Mustafa Sarp) iyi seviyede değil.

Yetenekli oyuncularımıza bakıyorum. Maalesef çoğu yaşından dolayı kondisyon sıkıntısı çekiyor. (Kewell, Nonda, Ayhan). Elano gibi orta sahanın kilit ismi olabilecek ismimiz takıma değil takım ona uyum sağlayamıyor. Arda, Keita, Mehmet Topal, Hakan Balta gibi iyi futbolcularımızda şu an acaip derecede formsuzluk yaşıyor.

Açıkçası takım 11'inde bir revizyon gerekiyor...

Hocam bizim sıkıntımız şu. Takımdaki genç oyunculara bakıyorum. Bu sistemde oynayacak adam akıllı A takımda genç oyuncumuz yok. İyilerse maalesef (Uğur, Serkan, Semih vs) sakatlıktan yeni çıktılar. Barış Özbek falan ise bana sorarsan hikâye. Serdar Eylik ve Emre Çolak ise çok belliki gelecek sezon veya 2 sezon sonraya hazırlanıyorlar. Gelecek vaad eden dediğimiz Aydın Yılmaz, Alparslan Erdem gibi yeteneklerden hala bir ses seda yok. (İrfan Başaran'ları geçtim artık)

Yaşı ilerlemiş, 30'a gelmiş oyunculara bakıyorum. Hakikaten kötü oynuyorlar. Ve futbol yetenekleri maalesef (Servet, Gökhan Zan, Mustafa Sarp) iyi seviyede değil.

Yetenekli oyuncularımıza bakıyorum. Maalesef çoğu yaşından dolayı kondisyon sıkıntısı çekiyor. (Kewell, Nonda, Ayhan). Elano gibi orta sahanın kilit ismi olabilecek ismimiz takıma değil takım ona uyum sağlayamıyor. Arda, Keita, Mehmet Topal, Hakan Balta gibi iyi futbolcularımızda şu an acaip derecede formsuzluk yaşıyor.

Açıkçası takım 11'inde bir revizyon gerekiyor...

Rjkaard'ın yerinde olmak çok zor :S

Geldiğine geleceğine pişman olsa yeridir Rijkaard.Umarım sabırlı bir insandır

Ben son maçtaki futboldan bahsediceğim biraz. Bursa maçında son zamanlardaki 3 ön libero ile oynamaya devam ettik. Bunun nedeni Türkiyedeki futbol mantığı Rijkaard'ın değil. Rijkaard'ın bana göre tek hatası barışın yerine ayhanı yada elanoyu oynatmamaktı. Çünkü izledikki sadece ortasahadaki mücadele anlamında yararlı bu üçlü asla pas trafiği ileri doğru çıkma yok sadece alan markajı ama bu üçlüyü uzun topla geçince ne savunma kaldı nede düzen. Kaldı ki yine benim düşüncem ben rijkaardında böyle düşündüğünü sanıyorum. Sabri ve Hakan Baltanın ileri çıkarak bindirme yapmaları ve bu esnada Topalın hakanın yerine Barışın da sabrinin yerine geçmesi gerekiyordu atağa çıkarken. Ama gel gör kü sabri ve hakan ileri doğru çıkmak istediklerinde hep yerleri boş kaldı. Sabri yinede birşeyler yapmaya çalışsada hakan balta volkan şen yüzüden geride kalmak zorunda kaldı. Ayrıca burda hakan baltanın sabriye oranla daha yavaş olması volkan şenin sol oynamasına ragmen sağda oynatılmasına neden oldu. Son zamanlarda arda, keita ve mustafa sarpın pas trafiğine hiçbir katkısı yok. Böyle olunca sizin ilerde pas yapıp rakibi bozucak 5 adamdan 3ü buna katılmayınca pozisyon üretememek gayet normal. Manisa maçına dönelim kewell, elano, ayhan ve (ayhan olunca mustafa sarpta kendini gösteriyor) nonda ile ben mükammel bir futbol izledim ayağa paslar, oyunu terse çevirmeler ve adrese teslim ortalar. Gördük ki total futbolun gereği yerine getirilirse sonuç ne olursa olsun mükemmel bir futbol çıkıyor ortaya. Manisa maçında berabere kaldık evet ama kötü mü oynadık hayır. Tek eksik bitirici olmamasıyıdı yoksa maç en az 4 biterdi. Dipnot: Ayhan bazen benide deli ediyor ama şu bir gerçek o bölgede ileri doğru oynayabilecek tek adam Ayhan. Eğer barışa yada Mustafa sarp'a bu iş yüklenirse pozisyon üretmekte sıkıntıya gireceğimiz kesin.

Cevap: Total Futbol [Hafta 13]

-Sabri--Sarp(E.Güngör)-Topal--Balta-

------------Linderoth------------

------Elano----------Arda--------

-Keita---------------------Kewell-

------------Baros----------------

Total futbol oynayabilecek kadro budur. Bu kadro üzerinde yoğun çalışmalar yapılsa daha çabuk verim alınabileceğini düşünüyorum. Servet,Gökhan Emre Aşıkla Total Futbol biraz zor. Fakat Rijkaardın böyle bir şey yapacağını hiç sanmıyorum. Ancak hayallerimde görürüm böyle birşey yada Allah korusun stoperlerin tamamının sakat veya cezalı olması halinde belki. Bir kaç maçlada olacak şey olmadığından benimkisi sadece bir hayal.
Zan sakatlanınca Topal defansa geçiyor. Zandan daha iyi olduğu ve oyunu daha iyi kurduğu belli. Sarpında defansa geçmesi için sanırım Servetin sakatlanması gerekiyor.(Allah korusun) Neden normal zamanlardada bunlar denenmez. Yukardaki kadro 5 maç üst üste oynasın eminim makine düzeninde oynayan bir takım olur çıkarız. Ama o cesareti göstercek yürek Rijkaardda yok gördüğüm kadarıyla.

total futboldan kesitler sunduk sanırım?

Evet katılıyorum ara ara, ama rakip ceza sahasında rahat rahat yapamıyoruz yani kendi sahamızda bile bazen şeyler oluyor ama bununda nedeni orta sahada oynayanlar oyuncular bu tip (takımdan en iyi örnek, Elano) pas tekniği yüksek oyuncular değil. Ama eğer olsalardı zaten olağanüstü olurdu :).

Bakalım devre arası beklemiyorum devre arası iyi transfer biraz zor olur bu tip, ama sene sonu Elano'nun yanına pas tekniği yüksek birisi gelince, defansa oyun kurucu tekniği iyi bir adam aldık mı, forvetede alternatif ilk düşünülmesi gerekenler bunlar muhteşem olacağız inşallah.

Önemli olan şimdilik, Elano'nun yanına 1-2 adam, defansada aynı şekilde, forvetede aynı şekilde. Gerisi sonraki işler oynatacak adam illa bulursun ama bu bölgelere istediğin tip bulamıyorsun transfer yapmak zorundasın.

Bazen rakibin yaptığı baskı karşısında total futbol'u unutuyor futbolcular ki bence bu normal, bu futbola alışınca kaldırabiliriz ancak.

Üst Alt