Transfer Bütçesi - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Transfer Bütçesi

Cevap: Transfer Bütçesi

@ Ömer : Tamam iste, Rosicky bedelsiz, onun yanina da bi sag acik.. Bedelsiz bi oyuncu alcaksak Rosicky olsun..yada Pablo Ibanez, ama eger Servet kalirsa Stoper mevkinde sorun kalmaz..

@ Ömer : Tamam iste, Rosicky bedelsiz, onun yanina da bi sag acik.. Bedelsiz bi oyuncu alcaksak Rosicky olsun..yada Pablo Ibanez, ama eger Servet kalirsa Stoper mevkinde sorun kalmaz..

Bonservis bedeli olmayan oyuncular hakkında yorum yapamam ama Quaresma falan çok uçuyo bizim taraftarlar :)

O kumar tutmazsa ne kaybederiz ?

Tutarsa ne kazanırız ?

Valla kadroda oynatabileceğimiz 6 yabancı var,üstüne Lincoln'ü de büyük ihtimal yolluyoruz zaten.

Rosicky gibi bir oyuncuyu böyle bir takıma getirirsen ondan maximum faydayı alacağın bir oyun düzeniyle oynarsın.Rosicky şeş keza sakatlanınca bu sefer bocalarsın,keza bu sene bizim Lincoln'e bağlı olan sistem gibi.

İşte bu yüzden çok şey kaybedebiliriz.

Bütçemiz 20 Milyon euroydu.4 ü Rijkaard'a gitti.Kaldı 16.Bu paraya 2 yabancı oyuncu+1 yerli alınacak senelik ücretleri karsılaancak.Yani kısaca Babel 10 Milyon Euroya alınırsa senelikte 3.5 falan ister geriye 2.5 falan kalır bu da ancak bonservissiz birinin bir yıllık ücreti olabilir.Her türlü Giovani'yi 7 Milyon Euro gibi bir ücrete kapatıp senelik 2.75 Milyon euro gibi bir ücrete transfer etmeye çalısmak daha mantıklı duruyor.

evet mantıklı geldi bana da. bonservislere ödeyeceğimiz toplam miktar 10M falan olacaktır. o da babel'e gider zaten eğer alınırsa. servet kalırsa stopere gerek yok. sponsor bulunursa bir orta saha alınır. biglia mesela. ayrıca gönderilecek oyuncularla da maaç bütçesi biraz dengelenebilir. lincoln mesela eğer giderse onun aldığı para babel'e verilebilir.

-----------baros--------------

-------babel---kewell---------

------------------------------

---------arda--biglia----------

-----------topal--------------

-hakan-g.zan-servet-linderoth-

-----------franco--------------

bu kadroyla başarısız olmak başarılı olmaktan daha zor olsa gerek :)

ama hayal işte bizimkisi de. malesef bu kadronun kurulabilmesi imkansıza yakın.

Valla kadroda oynatabileceğimiz 6 yabancı var,üstüne Lincoln'ü de büyük ihtimal yolluyoruz zaten.

Rosicky gibi bir oyuncuyu böyle bir takıma getirirsen ondan maximum faydayı alacağın bir oyun düzeniyle oynarsın.Rosicky şeş keza sakatlanınca bu sefer bocalarsın,keza bu sene bizim Lincoln'e bağlı olan sistem gibi.

İşte bu yüzden çok şey kaybedebiliriz.

Hocam Rijkaard benim gözlemlediğim kadarıyla oyunu 1 yada bir kaç futbolcu üzerine kurmuyor

Bkz : Ronaldinho , Eto'o

Ki Rosicky'in yokluğunu uzun planda bile dolduracak futbolculara bu sene sahibiz...

evet mantıklı geldi bana da. bonservislere ödeyeceğimiz toplam miktar 10M falan olacaktır. o da babel'e gider zaten eğer alınırsa. servet kalırsa stopere gerek yok. sponsor bulunursa bir orta saha alınır. biglia mesela. ayrıca gönderilecek oyuncularla da maaç bütçesi biraz dengelenebilir. lincoln mesela eğer giderse onun aldığı para babel'e verilebilir.

Sakatlık olmazsa şimdiki kadromuzla da başarısız olmamız imkansız.

Kadro güzel.Teknik kadroda güzel..

Güzel olacak,güzell..

Ama orta sahada çok açık veririz gibime geldi..

:)

Benim tavsiyem su yönde. Takımda bitmiş ama okeye dönen Nonda yı izlemek yerine. Onu Fransa dan isteyen kuluplerden birine 1.5-2 M Euro ya satıp. Aldıgı yıllık 1.5 M Euro yu da üzerine ekleyerek. Bonservisi elinde olan Pantelic i alsak. Kulubede oturacaksa bile. Nonda değil de Pantelic otursa...

-----------------leo franco

--------------emre g.---hakan b.

---------jonothan ---------alparslan

-----------------Mehmet T.

--------------Garcia----Arda T.

----------Remy------------Kewell

------------------Baros

Jonotan 1.800.000 Cruzeiro

Garcia 1-2.000.000 Nacional

Hocam Rijkaard benim gözlemlediğim kadarıyla oyunu 1 yada bir kaç futbolcu üzerine kurmuyor

Bkz : Ronaldinho , Eto'o

Ki Rosicky'in yokluğunu uzun planda bile dolduracak futbolculara bu sene sahibiz...

Valla Rijkaard kurmuyorda,Rosicky'nin yanında Ayhan ve Barış gibi pas özürlüsü insanlar olunca doğal olarak onun üstüne kalır,bu durumda Rosicky bir daha sakatlandığında ortasaha çok kötü olur.

Linderoth sağ bek :eek: :eek:

hiç oynamadı mı bizde sağ bekte? eğer takımda kalacaksa orada da oynayabilir, orta sahada kimi kesecek? eğer uğur eski performansına dönemezse linderoth onun yerine düşünülebilir geçici olarak (tabii linderoth'un durumu da şüpheli). ben de isterim onun yerine bir transfer oraya ama sağ bek transferine para ayıramadığımıza göre? ancak neill alınır, linderoth gönderilir öyle olabilir ama neill'in de lincoln'ün aldığından az paraya geleceğini sanmıyorum yani bonservissiz diye atlamamak lazım. bence bir sene idare edilir seneye onun yerine kaliteli bir bek alınır (uğur'un performansına göre).

hiç oynamadı mı bizde sağ bekte? eğer takımda kalacaksa orada da oynayabilir, orta sahada kimi kesecek? eğer uğur eski performansına dönemezse linderoth onun yerine düşünülebilir geçici olarak (tabii linderoth'un durumu da şüpheli). ben de isterim onun yerine bir transfer oraya ama sağ bek transferine para ayıramadığımıza göre? ancak neill alınır, linderoth gönderilir öyle olabilir ama neill'in de lincoln'ün aldığından az paraya geleceğini sanmıyorum yani bonservissiz diye atlamamak lazım. bence bir sene idare edilir seneye onun yerine kaliteli bir bek alınır (uğur'un performansına göre).

Ayhanı kesebilir

Barışı kesebilir

Sağda Sabriyi kesebilir

O göbekteki Servet-Zan ikilisiyle defansı elek edebilirler

gökhan yerine emre güngör'ü ben de tercih ederim ama ikisi de müzmin sakat durumları belli olmuyor. hangisi hazırsa o oynar. ;)

ayrıca gökhan-servet birbirini tanıyan bir ikili, yabancılık çekmezler. gökhan'ın da yedek için alındığını sanmıyorum eğer servet kalırsa iksi oynar gibime geliyor.

Linderoth orada oynar,ama Rijkaard'ın istediği hucumcu bekler.Linderoth orada çakılır kalır.

Zaten Kalli zamanında hazırlık maçlarında sağ bek oynadı Linderoth,onun dışında hiç oynamadı.Zaten Linderoth oynayacak duruma gelirse sağ bek oynamasında :)

Linderoth orada oynar,ama Rijkaard'ın istediği hucumcu bekler.Linderoth orada çakılır kalır.

Zaten Kalli zamanında hazırlık maçlarında sağ bek oynadı Linderoth,onun dışında hiç oynamadı.Zaten Linderoth oynayacak duruma gelirse sağ bek oynamasında :)

ben üstünel'in bir orta saha- bir forvet açılamasından yola çıktım. yani eğer orta saha alınır da linderoth takımda tutulursa ya sağ bekte oynar ya da +2'de kalır. bence linderoth eğer hazırsa +2'de kalmamalı. gönderilsin o zaman orta saha alınacaksa. arda-topal-yeni transferden hiçbirini kesemez tobi orta sahada. bana kalırsa aslında topal'ın yerine "sağlam" bir linderoth daha uygun olur ama topal kesilir mi diye tepkiler de olacak biliyorum. linderoth orta saha oynayacaksa yeni orta saha transferine gerek yok o zaman.

Üst Alt