Transfer Nöbeti #2 | 2023 Yaz Arşiv - Sayfa 491 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben bu konuyu alman arkadaslarimla da konustum. Bana biraz güldüler ettiler ama mesela "bana bundesliga dan Icardi den daha bir klasik 9 söyleyin" dedigimde cevap bulamadilar.

PSG bu adami tutmamak ve kullanmamak ile cok büyük bir hata yapiyor ama farkinda da degiller.
Baştan başa yanlış bir yaklaşım bu Icardi mevzusu. Box içi golcü olayı bitti, bitiyor. Haaland bile büyük işler yapsa da City sisteminin işlememesine sebep oluyor ve büyük maçlarda bazen kilitleniyorlar.

Dolayısıyla yeni çıkanların hemen hepsi dribbling gibi özelliklerini geliştirmeye çalışıyorlar, bugün Lewa, Benzema dahi dribbling yapabilen adamlar.

Icardi yine de değerli olabilirdi ama özel hayatından dolayı mimli bir adam ve şu an büyük bir takımın istemesi demek, 50 m euro maliyet demek, bonservis ve maaşla, dolayısıyla buna girmek istemiyorlar.

Şampiyon olanların ertesi sene sapıtmasının en büyük sebeplerinden biri bu oburluk. 96-00 örnek alınacaksa bu yönden örnek alınmalı. Avrupa seviyesinde ancak kadroyu olabildiğince muhafaza edip üzerine eklemeler yaparak iş yapabiliriz.
Şampiyon olamayıp her sene 10 adam alıyor FB ve bu yüzden başarısızlar, bunu anlayamayacak kadar kör bir başkanları var misal. Geçen sezonki takıma 3 kaliteli adam alsalardı çok daha zorlarlardı bizi. Hele biz şampiyon takımla niye oynayalım ki? Takımın havası çok mühm, oraya yapılacak bir yanlış hamle dahi her şeyi bok edebilir. Bir önceki sezonun takımının psikolojik bozukluğu sebebiyle 13. olduk. Şimdi elde çok mutlu ve beraber eğlenen bir takım var ve mümkün olduğunca oynanmamalı.

Bir de Icardi özelinde söylemiyorum ama yıllarca şu oyuncu şu takımda oynar yaklaşımlarının mabaddan uydurma olduğunu gördük. Kıçı kırık Türkiye liginde fiziğini fazla kaybetmemiş yetenekli oyuncu fark yaratabiliyor ama Avrupa’ya döndüğünde o fizik kalitesini yükseltmesi gerekiyor.

Buna aksi örnek son dönemde sadece Fernando var, onun da zaten kalitesi belliydi, baktı fizik olarak düşüyor hemen arazi oldu.

Ben de yerine o katkıyı verebilecek adam bulamayacağımızdan korkuyorum.
Normal böyle düşünmek de içeride nasıl bir planlama yapıldı bilmiyoruz. Planlı hareket eden takım Boey'i aldığı gibi benzer profilde alınabilecek topçuları takibe başlamış olmalıydı. Ne olursa olsun düşük maaşlı topçu satışta her daim avantajlı. Yıllarca çok çektik bu maaş işinden o yüzden dikkatli olmak lazım.

Maaşı ne kadar düşük tutabilirsek satılması o kadar kolay olur. Güncel maaşı nedir bilmiyorum fakat 2 milyon ne kadar beğeniyor olsam da fazla.
Futbol kulüplerinin hepsi bu yüzden batık, lig içi topçulara 2-3 maaşlar dağıtıldı yıllarca.

Uzun ve bitmel bilmeyen kontratlar.

Sergio gitmeliymiş, talibi çıkmazsa 9 m euro cebinden verecek varsa gitsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt