TSL 2009/10 25. Hafta | Galatasaray 3-0 Ankaragücü | 14 Mart | Maç Sonucu - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 25. Hafta | Galatasaray 3-0 Ankaragücü | 14 Mart | Maç Sonucu

Cevap: TSL 2009/10 25. Hafta | Galatasaray - Ankaragücü | 14 Mart | 19:00

Taraftarlarımızın önünde oynayacak olmamız ümitlendiriyor sadece

bu maçta gene servet ve topal oynıcak, mükemmel kadro seçimleri valla rijkaard'dan bravo..

istersen 10 at ankaragücüne zaten. ne farkeder.

bu maçta gene servet ve topal oynıcak, mükemmel kadro seçimleri valla rijkaard'dan bravo..

istersen 10 at ankaragücüne zaten. ne farkeder.

nerden biliyon kuşlarmı söyledi ? bi yenilgi alınca hemen rijkaard'a sallayan iyi gün dostlarına ihtiyacımız yok zaten.

@ mehmet çetin; iyi gün dostu sana derler, senin ihtiyaç duymana da kimsenin ihtiyacı yok

@utku gemici; mehmet topal ve servet'ten daha verimli oynayacak sürüyle adam var. şu adamların berbat performanslarını göremiyo işte. zorlama fazla essien messien

@kadir safa karakaş; kasımpaşa maçı hakkında ne düşündüğümü nerden biliyosun sen ? gözler o maçta da görüyo tabi. adamlar efsane oynamış o maçta sanki.

kesinlikle defansta emre güngör- neill ikilisi olmalı. servete hakikaten artık tahammül edemiyorum. orta sahada topal-sarp kazmaları yerine yerine barış-elano ikilisi daha mantıklı gibi duruyor. sağda ve solda değişken olarak gio-keita kullanılabilir, el frenimiz arda nın olmaması bakalım hızlı oyuna etki edecekmi görmüş olacağız. ama iyi kapanan, iyi savunma yapan takımlara karşı yerden ve hızlı oynamak her zaman kilidi açmanda en büyük yardımcın olur. o yüzden gio ve keitanın performansı çok önemli.

Cok defansif bir takim Ankaragücü. Golü erken bulamazsak baya zorlaniriz gibime geliyor.

Allah korusun puan kaybi olursa kiyamet kopar.

Geçen yıl 24. ve 25. hafta puan durumlarını çıkarttım. Gördüm ki bizim şampiyonluk umudumuz matematiksel olarak olmasa da umut olarak hafta 25 te bitmiş.

Yakın tarihe bir göz atalım; belki de bize bu hafta için bazı ipuçları çıkar.

Ekli dosyayı görüntüle 1333

Ekli dosyayı görüntüle 1334

Puan durumunda görebileceğiniz gibi haftaya lider Sivas 'tan 5 puan, 2.nci (ligi şampiyon bitiren) Beşiktaş 'tan 4 puan ve Trabzon 'dan 2 puan geride, Fener ile aynı puanda ve 5. sırada girmişiz.

O hafta Bursa Fenerbahçe 'yi, G.Antep 'de Trabzon 'u yenip, Sivas-BJK 1-1 berabere kalınca, pazar akşamı Eskişehir maçına (ASY) çıkan Galatasaray 'ın büyük avantaj elde ettiği düşünülüyordu. Galatasaray kazansa lider ile arasındaki puan farkı 3 'e, BJK ile 2 ye iniyordu ve ligde 3.ncü sıraya çıkacaktı.

Oysa o maçta hiçleri oynayan Galatasaray, daha ilk yarıda 10 kişi kalan rakibine rağmen maçtan 1-0 mağlup ayrılıp hepimizi kahretmişti.

Bu maç, ligde bu haftalara kadar geride kalmış takımlara aslında büyük mesajlar veriyor. O da farkın birkaç puan değil, çok daha fazla olduğudur. Çünkü olmayan gücünü sarfedip tüketen takımlar, bir anlamda daha güçsüz ve amaçsız kalıyor.

İşte bu Galatasaray geçen yıl sonraki haftalarda kazanabileceği F.Bahçe, Ankara, Hacettepe, BJK maçlarını kaybedip ligi de olabileceği en kötü yerde yani 5. likte bitirdi.

Bu yıl ise, bu portföye uyan takımlar şimdilik F.Bahçe, BJK ve TS 'dur. Bu 3 takımın kazanıp puan farkını eritmeye çalışacakları haftalarda sürpriz mağlubiyetler alıp birer ikişer potadan uzaklaşmaya başlayacaklarını düşünüyorum. Bursa 'yı ise bu analizden uzak tutuyorum, zira bu çarşamba oynanacakları Kasımpaşa ve sonraki 2 hafta iç sahada oynayacakları Manisa ve Denizli maçlarından alabilecekleri 7 ve üzeri puan onlar için potada kalacakları anlamına gelir.

Bizim için tek risk ise önümüzdeki A.Gücü ve TS maçlarından 4 puanın altında almaktır. Bu 2 maçı "0" puanla geçmek bizi geçen yılın da gerisine götürebilir, 3 puan durumu idare ettirir ama 4 ve üzeri puanlar bizi yeniden en kuvvetli aday yapar.

Nacizane görüşlerimdir.

Ekli dosyalar

• Untitled1.jpg
    Untitled1.jpg
    11.8 KB · Görüntüleme: 112
  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    11.8 KB · Görüntüleme: 101

Leo

Sabri-Emre-Neill-Caner

M.Sarp

Elano-Ayhan

Keita-Jo-Gio

Çok büyük ihtimalle bu şekilde çıkacağımızı düşünuyorum.

Leo

Sabri-Emre-Neill-Hakan Balta

M.Sarp

Elano-Gio

Keita-Jo-Caner

Forvet hattını çok rahat yazabiliyorum ama orta alanda sadece Elano'yu yazabiliyorum.

M.topal geçen maç kötü oynadı kesik yiyebilir.

Ayhan bildiğimiz Ayhan.

Sarp da öyle.

Barış zaten çok iyi değil.

Sadece orta sahamız kötü.Rjkaard'a kadro kurmada başarılar.

valla ben bizim on liberolar içinde en cok sarpı begeniyorum kotunun iyisi diyebiliriz ama bence diger mevcut on liberolarımıza gore bircok artısı var diceksiniz pas veremiyo ama hangisi verebiliyor? sarp bikere topala gore fizik olarak cok ustun 2li mucadelere dikkat edin maçlarda mehmet topal okadar cıtkırıldımki ama sarp genellikle alıyor ayrıca butun mac koşuyor ve boşlukları dolduruyor ileri cıkıp duran toplarda etkili olabiliyor ayrıca ayhanında oynaması taraftarı degilim cok eveliyip geveliyo topları aynı mehmet topal gibi bide fizigi iyi diil barış ve sarpa gore bence orta sahamız barış sarp elano şeklinde olmalıdır zaten bizim eksigimiz yaratıcı futbolcu deil onde gio keita jo elano var bunların arkasına cok koşan fizikli oyuncularımızı koyup mucadele bakımından rakiple dengeyi kurmamız lazm kalite olarak zaten ondeyiz barış sarp elano cıkalm bu maça rahat kazanırız orta sahamız boş kalmaz ve kesinlikle ama kesinlikle servetin yerine emre gungor oynamalıdır hem sakin oyun kuruyor hata az yapıyor ve olası kontralarda ki hermac yiyoruz emreyle servet arasında daglar kadar fark var yani orta sahada sarp barış elano ve defansta emre gungor tercihi macı bize rahat bir şekilde kazandırır...

Ankaragücü maçı;rakiplerin şampiyonluk için pek umutlanmaması mesajını vermesi açısından çok önemli.

Biletler ne zaman satıışa çıkar renkdaşlar?

Üst Alt