TSL 2009/10 Sezonu 1. Hafta | Gaziantepspor 2-3 Galatasaray | 9 Ağustos | Maç Sonucu - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 Sezonu 1. Hafta | Gaziantepspor 2-3 Galatasaray | 9 Ağustos | Maç Sonucu

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 1. Hafta | Gaziantepspor - Galatasaray | 9 Ağustos | 19:30

elano'yu bu maçta beklemiyorum.

özel çalışıyor ve fizik kondisyon olarak diğer oyunculardan geride.

rijkaard hiçbir oyuncuyu tam hazır olmadan oynatmaz.

hayırlısı, zor bir deplasman olcaktır. rakip dişli, hava şartları futbola elverişsiz...

antep bizi zorlayan bir takım olmuştur daima, umarım lige 3 puan ve iyi bir futbolla başlarız! :)

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 1. Hafta | Gaziantepspor - Galatasaray | 9 Ağustos | 19:30

Maçın saati çok ters ya!40 derecelik Antep sıcağındayız.Ayıptır!

Yeni sezon hayırlısı ile başlıyor.Çok değişik bir lig bizi bekliyor zira geçen sezondaki gibi ilk 5i zorlayacak takımlar öyle kolay kolay puan vermeyecek.Çekişmeli ve zevkli bir lig diliyorum ancak dünki süper kupadaki hakem hatalarını görünce yine federasyon odaklı bir lig olacak gibi duruyor.

Maçın saati çok sakat zira antep sıcağı insanı kavurur.Al 9a maçı millet rahat rahat izlesin ne var yani? federasyon daha dakka 1de golü atıyor bize.O sıcakda maç filan oynanmaz zira çok kavrulacağız.Art niyet aramak istemiyorum ama biz istanbul sıcağına dayanamazken gidip antepin en buhranlı günlerinden birine böylesi bir saate maç verirse federasyon akıllarda soru işareti bırakır.

Velhasıl kelam güzel bir lig diliyorum..Yeni sezonda geçen sezonu aramamayı,futbol adına ortaya güzel şeyler görmeyi umud ediyorum.Yönetimimiz bu sezon sadece bizleri değil tüm ülkeyi şaşırtan transferler ve vizyon değişimi yarattı dolayısı ile biz taraftar kitlesi olarak takımımıza sonuna kadar destek olup onları yanlız bırakmamalı,kötü sonuçlar olsa bile desteğimizi kesmememiz gerektiğini düşünüyorum.Biz frank reijkard ile bu sezon olmasa bile sonraki sezonlarda fırtına gibi eseceğimizden eminim,yeterki "tam destek" dediğimiz olayı elden hiçbir şekilde bırakmayalım..

Antep iyi bir kadro kurdu ve bizi zorlayacaktır. Umarım sezonu güzel açarız...

KEITA ilk onbir cikacaktir yuzde 99

serdar eylik bakalim ne yapacak oynarsa

merak ediyorum

insAllah bu kadro cikar

========= leo ==========

=sabri==zan==servet===balta=

======== tobias==========

=====elano====arda=======

=keita=====baros=====kewell

Bu yıl lig gerçekten çok zorlu ve çetin geçecek. Kadromuza bakarak milleti ezer geçeriz diyemeyiz. En azından kağıt üzerinde bana göre Türkiye'nin en iyi ve kaliteli kadrosu bizde görünüyor. Ama kağıt üstünde iyi kadro olmak yeterli değil. Takım olmak önemli. Yıldızlarınız bir maç çevirir, iki maç çevirir ama üçüncü maçı çeviremeyebilir. Ama takım olursanız bir çok sorunu aşmışsınız demektir.

Bizim geçen yıla nazaran en büyük sıkıntımız sert, darbeli ve mücadeleci oynayamayışımızdı. Beşiktaş ve Trabzon kadar sert değildik. Misal Fenerbahçe bize biraz sert bir oyun gösterince kazanabileceğimiz bir maçı bile kazanamamıştık Saraçoğlu'nda.

Eğer dünkü maçı izlediyseniz (FB - BJK) her iki takım hazır olmamasına rağmen fizik güç, mücadele ve sertlik anlamında bayağı iddialı olacak gibi görünüyor. Bu durum onları ligde avantajlı duruma getirir. Bizim bu kaliteli kadroyu takım haline sokmamız, çok koşan, mücadele eden ve onlara aynı sertlikte yanıt veren takım olmamız halinde yolumuz açıktır. Geçen yıl bir çok maçı sert olamadığımız için kaybetmiştik.

Rijkaard'ın ilk gözlemi bu oldu sonuçta. Takımın fizik-kondisyon sorunu yaşadığını, yenildiği maçlarda rakiplerine aynı sertlikte yanıt veremediğini çok iyi analiz etmişti. Bu yüzden daha işe başlar başlamaz inanılmaz yüklemeler yapılıyor futbolculara. Melih abinin dediğine göre Florya'daki kişilerin gözlemine göre, futbolcular öyle çalıştırılıyormuş ki eğer Ekim'e kadar bu tempoya dayanabilirlerse ve ölmezlerse Türkiye'de hiçbir takımın kolay kolay onları ezemeyeceğini gözlemliyorlarmış.

Beşiktaş Ernst ve Fink ikilisiyle ciddi anlamda çok sert ve mücadeleci bir orta göbeğe sahip. Diğer oyuncuları da cidden iyi koşuyorlar. Keza Fenerbahçe geçen yılki en önemli hastalığını bu yıl düzeltmiş görünüyor. Fenerbahçe 90 dakika koşan, mücadele eden, kondisyonu oldukça iyi olan bir takım olacak Daum faktörüyle.

Bizim yapmamız gereken ise çok iyi bir kondisyona sahip olmak, sert oynayabilmek ve iyi bir fiziğe sahip olmak. Eğer bunu sağlarsak, takım olmayı daha çabuk becerebilirsek, kaliteli futbolcularımızın faktörüyle ligdeki en farklı ve pozitif futbolu oynayan takım oluruz.

Bu yıl lig gerçekten çok zorlu ve çetin geçecek. Kadromuza bakarak milleti ezer geçeriz diyemeyiz. En azından kağıt üzerinde bana göre Türkiye'nin en iyi ve kaliteli kadrosu bizde görünüyor. Ama kağıt üstünde iyi kadro olmak yeterli değil. Takım olmak önemli. Yıldızlarınız bir maç çevirir, iki maç çevirir ama üçüncü maçı çeviremeyebilir. Ama takım olursanız bir çok sorunu aşmışsınız demektir.

Bizim geçen yıla nazaran en büyük sıkıntımız sert, darbeli ve mücadeleci oynayamayışımızdı. Beşiktaş ve Trabzon kadar sert değildik. Misal Fenerbahçe bize biraz sert bir oyun gösterince kazanabileceğimiz bir maçı bile kazanamamıştık Saraçoğlu'nda.

Eğer dünkü maçı izlediyseniz (FB - BJK) her iki takım hazır olmamasına rağmen fizik güç, mücadele ve sertlik anlamında bayağı iddialı olacak gibi görünüyor. Bu durum onları ligde avantajlı duruma getirir. Bizim bu kaliteli kadroyu takım haline sokmamız, çok koşan, mücadele eden ve onlara aynı sertlikte yanıt veren takım olmamız halinde yolumuz açıktır. Geçen yıl bir çok maçı sert olamadığımız için kaybetmiştik.

Rijkaard'ın ilk gözlemi bu oldu sonuçta. Takımın fizik-kondisyon sorunu yaşadığını, yenildiği maçlarda rakiplerine aynı sertlikte yanıt veremediğini çok iyi analiz etmişti. Bu yüzden daha işe başlar başlamaz inanılmaz yüklemeler yapılıyor futbolculara. Melih abinin dediğine göre Florya'daki kişilerin gözlemine göre, futbolcular öyle çalıştırılıyormuş ki eğer Ekim'e kadar bu tempoya dayanabilirlerse ve ölmezlerse Türkiye'de hiçbir takımın kolay kolay onları ezemeyeceğini gözlemliyorlarmış.

Beşiktaş Ernst ve Fink ikilisiyle ciddi anlamda çok sert ve mücadeleci bir orta göbeğe sahip. Diğer oyuncuları da cidden iyi koşuyorlar. Keza Fenerbahçe geçen yılki en önemli hastalığını bu yıl düzeltmiş görünüyor. Fenerbahçe 90 dakika koşan, mücadele eden, kondisyonu oldukça iyi olan bir takım olacak Daum faktörüyle.

Bizim yapmamız gereken ise çok iyi bir kondisyona sahip olmak, sert oynayabilmek ve iyi bir fiziğe sahip olmak. Eğer bunu sağlarsak, takım olmayı daha çabuk becerebilirsek, kaliteli futbolcularımızın faktörüyle ligdeki en farklı ve pozitif futbolu oynayan takım oluruz.

Atilla bey yorumlarınız gerçekten okunmaya değer. Teşekkür etmek istiyorum bu konuda.

Yazılanlara aynen katılıyorum şuan kadromuz gerçekten iyi ama rakibi ıssıran değilde öpen bir kadromuz var. Arda-Topal-Elano 3 lü orta saha bana çok yumuşak geliyor. Evet Arda ve Elano koşan oyuncular ama ofans anlamda daha iyiler.

Saraçoğlu çok iyi bir örnek Selçuk-Josico bizim takımda yedeklere bile giremez ama o maçta bizi sert müdahalelerle yıldırdılar. Ve bizim geçen sezon da iyi olan hücumumuza top yaptırmadılar.

Top bizdeyken herşey güzel olacak ama rakipteyken almak mesele bunu bu üçlüyle aşabilirmiyiz bilemiyorum.

Bu sezon geçen sene en büyük problemimiz olan fiziksel eksikliği yaşamayacağımızı düşünüyorum. Sezon başında bile bu açıkça görülüyor. Bizim için en büyük artılardan biri bu olsa gerek. Bunun için şimdiden Albert Roca Pujol'a teşekkür etmek istiyorum.

İlk maç topikimiz hayırlara vesile olsun...

Atilla bey yorumlarınız gerçekten okunmaya değer. Teşekkür etmek istiyorum bu konuda.

Yazılanlara aynen katılıyorum şuan kadromuz gerçekten iyi ama rakibi ıssıran değilde öpen bir kadromuz var. Arda-Topal-Elano 3 lü orta saha bana çok yumuşak geliyor. Evet Arda ve Elano koşan oyuncular ama ofans anlamda daha iyiler.

Saraçoğlu çok iyi bir örnek Selçuk-Josico bizim takımda yedeklere bile giremez ama o maçta bizi sert müdahalelerle yıldırdılar. Ve bizim geçen sezon da iyi olan hücumumuza top yaptırmadılar.

Top bizdeyken herşey güzel olacak ama rakipteyken almak mesele bunu bu üçlüyle aşabilirmiyiz bilemiyorum.

Bunu takım halinde defans, yüksek kondisyon ve yükseltilmiş fizik gücüyle aşacaklar bence. Ek olarak Rijkaard'ın asıl hedefi blokların çok esnek ve birbirine yakın bir şekilde hareket ettiği total futbol. Bu şu anlama geliyor. Defans - orta saha ve forvet bloğu birbirine çok yakın olacak; olmak zorunda. Tüm planlar bunun üzerine. Böyle olduğunda oyuncularımız hem daha iyi pas yapabilecek hem de topu kaybettiğimiz zaman direkt topun karşısına geçeceğiz.

Ayrıca teknik yönü çok üst düzey oyunculara sahip olduğumuzdan dolayı kondisyon ve fiziksel sorunumuz olmadığı sürece sürekli ayağa paslarla kolay kolay top kaybetmeyiz. Ama eminim ki Kewell bile defansif anlamda takımına katkı yapmaya çalışacak. Ana hedef bu sonuçta. Bizim en önemli avantajımız, zamanla kolay kolay top kaybetmeyen ve topu sürekli ayağında tutarak rakibine hükmetmeye çalışan, golü sabırla ve acele etmeden, gayet disiplinli, kendini bozmayan ve telaşa girmeyen bir sistemle arayan bir takım olacağız görüntüsü var. Önemli olan oyuncuların birbirlerine olan uyumlarını en kısa sürede sağlamaları.

Ek not:

Dün FB ve BJK'nın bloklarının mesafesi içler acısıydı. Biz bu yıl en kötü hazırlık maçımızda bile o kadar açık bir blok mesafesiyle oynamadık. Eğer karşılarında biraz hazır bir takım olsaydı iki takımı da darmadağın ederlerdi. Çok ama çok şaşırmıştım bu olaya. Defans ile orta saha arasında 30-40, orta saha ile forvet blokları arasında 20-30 metrelik boy uzamalarına şahit oldum. Bu mesafeyi kısaltmazlarsa işleri zor.

Bu sene rakiplerimizin daha sert bir orta sahaya sahip olduğu gerçek, özellikle Beşiktaş Ernst in yanına Finki alarak disiplinli ve oyundan kopmayacak bir orta saha için avantaj sağladılar. Çok ekstra oyuncular olmamakla birlikte görev adamı olarak üst düzey denilebilir. Bu aslında bir tercih olarak düşünülmemeli bence, 4-4-2 oynayacaksınız ya da daha gerçekçi bir ifadeyle 4-2-3-1-1 ciddi anlamda iki defansif orta sahaya ihtiyacınız var demektir. Bence bu alışkanlıkla Topal-Arda-Elano üçlüsünün yeterince sert olamayacağı düşünülüyor, kendi defansif yönleriyle baktığımız zaman katılmamak elde değil. Ancak eğerki pas trafiğini hızlı bir biçimde gerçekleştiremez isek oynadığımız bu sisteminde çok anlamı kalmayacağı gibi topu karşılayan durumuna düşüp çabuk oyundan düşmek gibi bir sorunla karşılaşmamız da kaçınılmaz.

Yukarıda bahsettiğim üçlünü, özellikle Arda ve Elanonun yönlendirdiği ve tıkır tıkır işleyen bir sisteme kavuştuğumuz zaman, topu ayağımızda daha az eforla tutacağımız için bu açığı böyle kapatabileceğimizi düşünüyorum. Başarılı örnekleri de bize bu konuda izlenimler verebilir ne demek istediğim konusunda.

Zor bir deplasman beraberlik yeterlidir.Ayrıca federasyn kararına göre maçlar 21:30 da oynanmıyacak mıydı?

Atilla Bey' e katılıyorum

Bu sene bizim en büyük özelliğimiz topun sürekli bizde kalması ve pas trafiği sayesinde topla oynama yüzdemizdeki artış olacaktır.

Geçen senede Skibbe döneminde bunu biraz yapıyorduk ama paslaşmalar deyim yerindeyse görünüşte paslaşma gibi kalıyordu. Sonuca gidecek kadar iyi değildik

Bu sene özellikle tek paslarla kolayca adam eksiltip, iyi ayağa sahip oyuncularmızla Arda ve Elano gibi araya atılan öldürücü paslarla daha çok gol bulacağız gibime geliyor. Onun dışında bolca duran toptanda gol bulabiliriz ki bunun sinyallerini geçtiğimiz maçlarda verdik. Attığımız gollerin yarısı nerdeyse duran toplardan geldi.

Yanlız en büyük handikap maalesef defans hattımızda olacak. İleride yeteri kadar hızlı olabiliriz ama defansta zor durumlara düşeceğiz gibi gözüküyor. Ama yediğimizden fazlasını atarsak sorun olmayacak. Çok gol atarız ve çok golde yiyebiliriz eğer gerekli takviyeler yapılmazsa

Kim derse desin bir Galatasaray'lı olarak bu sene en çok kendimizi favori görüyorum. Geçen senenin tekrarı yaşanmayacak ve umarım sene sonunda hem uefa da iyi bir yerlerde, hemde lig şampiyonu olarak sezonu tamamlayacak ve hak ettiğimiz yerde Şampiyonlar Ligi'nde olacağız.

barça'da toure-xavi-iniesta orta sahası da sert bir orta saha değil.

oyunda topla oynayan taraf barça olduğu için xavi-iniesta ikilisinin sürekli ileri-geri çalışmasına gerek kalmıyor.

xavi'nin veya iniesta'nın geriye koşarak adam kovaladığını kaç kere gördünüz? bir maçta 3'ü 5'i bulmaz.

topun barçalı oyuncularda kalması, rakibi yorarak oyundan düşürdüğü kadar barçalıların da aktif olarak dinlenmesine olanak sağlıyor.

bu da barça'nın oyunda çok daha diri ve güçlü görünmesini sağlıyor.

topa hükmettiğimiz sürece bir sorun yok, top bizdeyken onların gol atma ihtimali kalmıyor zaten.

barça topu kaybettiğinde dikkat edin herkes topun arkasına geçiyor.

top henry veya messi'deyken arkalarında topu kaybetme olasılıkları yüzünden her zaman bir oyuncu bulunuyor.

bunun sağlanabilmesi için denildiği gibi takımın boyunun olabildiğince kısalması lazım.

yani esasında burada savunmayı yapan bireysel olarak sadece oyuncular olmuyor,

aynı zamanda oyuncuların sahaya yayılışları, yani bir nevi sistemin ta kendisi de takım savunmasına yardım ediyor.

orta sahada elano ve arda'ya düşen görev alan daraltmaları, elano da arda da bunu yapamayacak oyuncular değil.

bütün bunları sağlamak için total futbol'un içinden gelen rijkaard bulunuyor zaten.

yani demek istediğim eğer takım rijkaard'ın istediklerini yapabilirse orta sahada elano ve arda sorunsuz bir şekilde tıkıt tıkıt oynarlar. ;)

Şimdiden hazırlaryın kendinizi olası bir mağlubiyete.Sonra çıkıp da sisteme ve futbolculara laf atmayın derim ben.

çok sıcak olacak yaa. yazik futbolcularimiza.. ozellikle arda ya. çunku butn yuku ustune alacak..

inşallah yeni sezonda herşey yönetimin ve taraftarın planladığı gibi geçer. Arkadaşlar birşey sormak istiyorum antep maçı biletlerini nasıl temin edebiliriz ? biletler karaborsaya düşmeden.

Üst Alt