TSL 2009/10 Sezonu 14. Hafta | Bursaspor 1-0 Galatasaray | Maç Sonucu - Sayfa 51 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 Sezonu 14. Hafta | Bursaspor 1-0 Galatasaray | Maç Sonucu

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 14. Hafta | Bursaspor 1-0 Galatasaray | Maç Sonucu

Evet arkadaşlar kendi adıma konuşmam gerekirse bu akşam beklediğim oldu. Takımımızın haftalardır süre gelen kötü bir oyunu var. Zaten son yedi maçlık performansımızda bunu gösteriyor. Üç galibiyet,üç mağlubiyet birde beraberlik almışız.

Bu kötü gidişe bir çare bulunması gerekiyor. Arda kaça zamandır içinde yok zira Servette öyle Gökhan Zan zaten ayrı bir dava Mustafa Sarp bitik,yorgun. Keita'nın 3-4 hafta olmayışı bugünkü oyuna bakılırsa ahengini bozmuş bunlar aklıma gelenler.

Böyle olunca tabii şu anki durumda olmamız pek şaşırtıcı değil.O öyle olmalı, bu oynamalı, bunun kadroda oynamaması tarzında konuşmayacağım zira herkesin kendisince doğruları vardır fikirlerii vardır.

Böyle bir ortamda Elano'dan faydanılmamasını pek anlayamıyorum. Otur diyoruz oturuyor, kalk oyna diyoruz oynuyor belliki işine saygı duyan bir insan. Şu an Elano'nun diğer oyunculardan daha kötü olduğunu düşünmüyorum.

İlk yarının bitimine 3 haftalık bir süre kaldı yapılması gereken bu 3 maçı en iyi şekilde bitirip araya girmek ve arada bu sorunların çözülmesi için gereken herşey yapılmalıdır.

Bu takım bu kadro yapısı ile 4-3-3 oynayamaz! Bunu sene başından beri söylüyorum şimdi değil! Geçen haftaki manisa maçından sonrada bursa'yada kesinlikle yeniliriz demiştim! Acilen 4-3-3 den vazgeçilmeli! 4-2-3-1 veya 4-4-2 ideal! Rijkaard bu sistemde devam ederse ligi 10. falan bitiririz! Seneyede barcelona falan olmayız!!! Herkez rüya görmesin!

Kim daha cok kosmus rakami aldatici olabilir. Sahayi iyi parselleyip, iyi paslasan bir takim (Bkz:Barcelona) zaten cok kosmaya gerek duymaz, rakibini deyim yerindeyse kedinin fareyle oynadigi gibi kosturur da kosturur, rakibi yoruldugu zaman da gider golunu atar. Bugun Galatasaray icin dusundurucu olan durum, hemen hemen butun ikili mucadelelerin kaybedilmesidir. Topu kaptiran herhangi bir oyuncunun, sorumluluk alip rakibini kovalamamasidir. Acikcasi takimin bosvermislik havasi icinde olmasidir.

Geçen hafta lider olacak pozisyondayken,yarın fark çıkacak 5 e.İnşallah çıkmaz ama çıkacak.

Yok arkadaşım milletin gözü boyanmış bir düşmüşler peşine Arda kaptan diye toz kondurmuyorlar sahada yatıp uyusa çok iyi oynadı diyecekler. Bir yerde yazıyordu Diyarbakır maçından önceki gece balık lokantasında görülmüş yanında her zaman ki gibi kankası(!) Sinem Kobal. Gece gezmeleri ondan her açılışta olmazsa olmaz gibi her yerde bitiyor. İlyas Salman'ın Ya-ya-ya-Şa-şa-şa filmini izlesin o çok sevdiği arkadaşları şu gün ki durumunun tersi olursa kapısını açmazlar. Tekrar kamp uygulaması geri gelsin bu iş için el arabasıyla para alıyorlar keyif yapmak için değil! "Yapsığğn helall olsuğğn" diyenleri anlamıyorum. Ardaspor değil burası aldığı eşek yükü parayla kendine bir takım alsın sonra istediği haltı yesin. Satılsın Arda yerine yabancı futbolsu alınsın onlar profesyonel olduğu için nerede alem yapılıp, nerede iş yapılacağını biliyorlar hiç olmazsa! Ayrıca bu orta saha en fazla 1 kabiliyetsizi kaldırır Mehmet ve Mustafa aynı anda bu takımın orta sahasını dinamitler.

Bak arkadaşım burası Türkiye Ersin Düzen çok yabancı lig izliyor, anlatıyor vs. ama buraları artık unutmuş sanırım. Bu dediklerin bu sene şampiyon olunamasın eğer Rijkaard gitmez ya da gönderilmezse artı seneye de sallantı olsun hemen sistemde hava civa olur kadro da! Adnan Polat oy alamaz zaten saçma sapan işlerle başı belada yoğurdu üfleyerek yer artık oy için.

Türkiye'de birşeyleri değiştiren tek takım biziz,yine yaparız.Ama "Burasu Türkiye Kardeşim" laflarını bir tarafa itmemiz lazım..

Geçen hafta lider olacak pozisyondayken,yarın fark çıkacak 5 e.İnşallah çıkmaz ama çıkacak.

Çıksa ne olacak ki Deniz, Kaptan ve Tayfası şimdi çıtırları alıp boğaza karşı içip alem yapıyorlardır. Burada 1000 lerce GS li moral bozuk kahroluyor umurlarında mı? Hocaları eşinin başında onun sağlığı ile ilgileniyorken bir de bu haberi olup adam orada kahroluyor belki.

Bizim kilerin niye umrunda olsun. Para gani imkanlar geniş..

Herşey bolluk ohhh... biz de burada geberek üzülek.

Mağlubiyet üzücü... Hele geçen hafta lider olabilecekken, bu haftayı 4. kapatmamız bu derece olasıyken...

Yine de bu takımı seviyorum, bu yıl şampiyon olamasalar da sevmeye devam edeceğim.

Ancak çok da karamsar olmaya gerek yok. Bu mağlubiyetle şampiyonluktan uzaklaştığımızı düşünmüyorum. Şampiyonluk ligin 2. yarısında oyun olarak rakiplerini domine eden takıma gidecektir. (BJK nin geçen yıl ilk yarıyı 6. kapattığı ortada...)

Takın ligin 2. yarısıyla birlikte 4-3-3 ü daha fazla benimser, Baros da döner ve dertler azalır diye umuyorum.

Abdullah abi bir umut gördün mü oyunda??

10 dk Baskı veya 2-3 pozisyon..

Bir GS liye çarpıp düşen Bursalı ? veya 90 dk da 25 kere yerlerde gezen bir GS Kaptanı.

Oyuna girip bayılcak gibi gezenler..

Hocan can derdinde iken biraz onur gurur yapıp taraftarını - yönetimini - hocasını rahatlatcak bir oyun skor vs??

Dediğin doğru ama 3 maç da gidecek 1 puan dahi GS nin herşeyini bitirir.

FB 2. yarı 17 maçın 12 sini İstanbul da oynucak ve deplasmanı yok adamların.

Fenerbahçe ile aramızda kaç puan olacak yarın galibiyet alırlarsa 5 puan.

Bursa deplasmanında öyle ya da böyle kazandılar , Manisa'yı kendi sahalarında son dakikada olsa atıp yendiler .

Ya biz Bursa'ya orada yenildik , Manisa ile kendi sahamızda berabere kaldık..

Bizim aldığımız puan iki maçtan 1 , rakibimizin aldığı 6 ..Ve aradaki fark 5.

Canımı sıkmaya başladı bu durum,

ve bu akşamki yenildi çok koydu bana, başın öne eğilmeden malup ol istersen 10 tane gol ye hiç önemli değil ama 1 gram savaşmadan skoru kabullen, ufacık bir umut verme..

İşte bu çok koyuyor çok, sezon başında tatilimi iptal edip 500 Liramı kombineye yatırdım, sizin gibi ruhsuzlar içinmi? Evet, bu akşam gördümki sizin gibi ruhsuzlara gidip bağırıyorum, kendimi veriyorum.

Zehir ettiniz bayramımı,

canınız sağolsunda diyemiyorum.

Perşembeye görüşürüz inşallah, gönül hiç oralı değil, sitem edemedende geçemiyorum.

servet için birkaç şey sölemek istiyom.ilk sene harikaydı amma velakin sonraki iki sezon ilk senesinden yedi bu senede aynen devam ediyor.yazık.zan balta servet yakışmıyor takıma inanın yakışmıyor.

Abdullah abi bir umut gördün mü oyunda??

Bugünkü oyuna bakarak yapacağımız projeksiyonun kötü sonuçla biteceği aşikar.

Ben farklı bir yerdeyim. Ligi en iyi fikstüre sahip olanın değil, oyunu en iyi domine edenin aldığına çokca şahit oldum. (Diğer deyişle fikstür avantajı güçlü olanın yanındadır, biz yeterki güçlü olalım.) Bu sebeple şampiyonluğu getirecek maçlar ligin 2. yarısındaki maçlardır diyorum. Tabii ki senin dediğini de gözardı edemem zira bu matematik, bu maçta alacağın 3 puanla ligin 2. yarısında oynayacağın bir maçta alacağın 3 puanın birbirinden farkı yok.

Kalan 3 maçta da 9 yapamayız, 7 max diyorum...

He bir çift sözde Harry 'e,

adamsın be, adamsın.

Gitme kal, gerisi yansın..

Üst Alt