TSL 2009/10 Sezonu 14. Hafta | Bursaspor 1-0 Galatasaray | Maç Sonucu - Sayfa 53 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 Sezonu 14. Hafta | Bursaspor 1-0 Galatasaray | Maç Sonucu

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 14. Hafta | Bursaspor 1-0 Galatasaray | Maç Sonucu

Dün Sabah GSTV yi açtım GALATASARAY-ARSENAL final maçı vardı o zamandaki kadromuzun üstüne gerçekten kadro bundan sonra gelmez ve gelemezde,içerde dışarda gelene gidene 5 atardık şimdi bizim formamızdan korkan takımlara puanları 3 er 3 er veriyoruz..Bayramımız zehir oldu ve 2 sezondur Bursa gibi katı defans yapan futbol cahillerine yeniliyoruz.

Arda süperman değil tabiki de ama ondan süperman olması da istenmiyor . Arda malesef bu yıl kimseyi kandırasın top mop oynamıyor . Numara da yapmasın soyunma odasında ağladı , deliye döndü gibisinden . Kewell gibi , Emre Aşık gibi profesyonel olsun biz onu istiyoruz . Olmuş 90 kilo , gözleri şaşılaşmış belli ki uykusuzluktan bide bu adam takım kaptanı ... Bence Arda malesef ne oldum delisi oldu çıktı...

"Galatasaray'a, Türk futboluna ne vereceksin? Güzel futbol, total futbol neyine. Senden istenen sadece kazanman. 1-0 olsun senin olsun. Yıllardır maç kaybetmedi bu ülkenin milli takımı. Brezilya'nın İspanya'nın rekoru neymiş ki? Lucescu 50 maç yenilmedi, ilk mağlubiyette kapı önüne koyuldu. Senin takımın kadar pozisyon da vermiyordu üstelik. Bakma sen Hiddink'in Kore'de, Chelsea'de, Avustralya'da, Rusya'da başarılarına. Buraya geldiğinde çömezdi. Löw torpille geçti Almanya'nın başına. Del Bosque dışında adam yoktu İspanya'yı yönetecek. Organizasyon, morganizasyon diyerek felsefe yapma. "

Birilerinin kafasına vura vura sokacağız bu Ersin Düzen'in efsane yazısını!

"Burası önce düşme potasına girip sonra 2 sene üst üste şampiyon yaptığın Barcelona'ya benzemez. Asla kaybetmeyeceksin! Arsenal finalinde yaptığın değişikliklerle Şampiyonlar Ligi kupasını alman da neymiş. Alfabenin tüm harfleriyle plan yap bize. Korkak olma, cesur ol. 4 forvet yetmez 7 kişi olsun. Ama pozisyon verme, gol yeme. Bir de bu ülkede olduğuna şükret, daha öğreneceğin çok şey var! "

Vura vura Sokacağız, vura!

Ersin Düzen' in bu yazısına maçları 3-2, 4-3, 5-4 vs vs. kaybetseydik katılırdım, hatta pozisyonlara girersin atamazsın 5-0 yenilirsin yine katılırdım, ama sen maçı pozisyonsuz kaybediyorsan ve bu ilk değilse kimse kusura bakmasın elimin tersiyle iterim. "Vura vura" konusuna gelince şimdiye kadar Eskişehir vurdu, Fener vurdu, Ankaragücü vurdu, Manisa vurdu, bugün de Bursa vurdu, gelen vurdu, giden vurdu. Maşallah nazar değmesin aslanlarımıza.

Arkadaşlar kaptan diye diye adamın ayaklarını başta Polat olmak üzere biz taraftarlar yerden kestik. Bu akşam ki kötü futboldan sonra iyi oynadık diyor sonra 1gol atıp 1 asist yapsak yetmiyor diyor yani maşallah dili 45 numara olmuş. Arda'da olsa kötü oynarsa insanlar eleştirir böyle yaparak taraftarı koyunlaştıramazsınız, tebâlaştırmazsınız! Arda'yı eleştiririm ona milyon dolarlar ceviz kırsın dizi oyuncusu mankenle onunla bununla oynaşsın, gezsin dolaşsın diye verilmedi! Bende çok safım Arda Roma'da grip kaptı diyorlar ben "Ne işi var bu adamın Roma'da ne sorumsuzluk 2 gün tatilde yurtdışına" diyorum yalnız gitmediği anlaşılınca puzzle tamamlanıyor olayın rengi gün yüzüne çıkıyor artık yeter burası babasının takımı değil adam gibi topunu oynasın yoksa satılsın gitsin!

Bu takımda satılacak en son adam Arda'dır.Kaç yıldır bu takımda ne zaman bir olayını duydunuz? Bu adam harbi Galatasaray'lı ve genç bir oyuncu.Bu yaşta omzuna koca bir yük verildi.Hem 10 numara hem kaptanlık hemde istikrar.Bu 3'ünü ruhuyla yapması istendi.Elinden geldiğince de yapıyor.En azından 4 senedir profesyonel olarak izliyoruz Arda'yı.Ve bu daha görülen ilk olayı.Hoca 2 gün izin vermiş o da Roma'ya gitmiş.İzinle gitmiş hasta dönmüş.Ama maç gününe kadar hastalığını ATLATMIŞ.Ben hazırım diyip ilk 18'e girmiş.Sorarım size Rijkaard gibi ünlü bir teknik adam domuz gribi olan bir adamı ilk 18'e alırmı? Bu adam demekki iyileşmiş.Teknik kadro riske etmemiş o ayrı mesele.Hiçbir oyuncunun üstüne gitmeyin.

Bugün yaptığı açıklamada hala iyi oynadık bilmem ne diyor kinâyeli sözler söylüyor. Keyfi hareketleri beni çileden çıkarıyor.

İyi oynadık demedi.Elimizden geleni yaptık dedi.Keyfi değil, kaptan psikolojisi olarak güçlü durmaya çalışıyor.İyi de yapıyor bence.Daha yarıştan kopmadık.

Söylenecek tek bi şey var futbolculara:Hepinize helal olsun bayramımızı zehir ettiğiniz için ve ekstra olarak bursaspor gibi bir takıma bu kadar ezik oynadığınız için hepinizin ellerinden öpüyorum futbolcu abilerim böyle oynamaya devam edin ama şunu unutmayın BİZ HANCIYIZ SİZ YOLCUSUNUZ hepiniz birgün gideceksiniz ama biz kalacağız.Boşuna söylemiyoruz HERKEZ GİDER BİZ KALIRIZ ÇÜNKÜ BİZ ÖLÜMÜNE GALATASARAY'LIYIZ.Umarım düzelirsiniz ama bu gidişle herşeyden önce inanç ve hırs gerekli taktik bunlardan sonra gelir.

ben maçı izledim özellikle topu ileriye taşıma konusunda sıkıntımız var bu kesin kim kötü kim iyi diye yazmam bişeyi değiştirmeyecek sadece bizim bir önce ayağa pas yapıp rakibi oyundan soğutmayı öğrenmemiz gerek ama asıl sorun pas olayında maalesef başarılı olamıyoruz bu arada tüm gscimbom forum üyelerinin ve yöneticilerinin vede tüm islam aleminin kurban bayramını kutlar hayırlara vesile olmasını rabbimden dilerim

bütün takıma 1 yıldız sadece SARP a 3 yıldız !

...............UFUK...........

SABRİ...AŞIK...SERVET...CANER

...............M.SARP...........

................ELANO...........

KEİTA...........................ARDA

..........NONDA.....KEWELL

bu kadroyu ve bu dizilişi görmek istiyorum... ! !

10. sıradan yukarıdaki her takımdan en az 4 gol yer ...

Manisa maçından sonra Bursa maçı ile ilgili kazanacağımız yönünde en ufak bir umudum yoktu ve sonuçta beklediğim gibi oldu.Yazıklar olsun ne diyeyim.

Rıdvan'dan bu yorumu gördüm :

--------------------------------------------------

Rıdvan DİLMEN: Arda’yı forvette görünce çok güldüm

4-3-3 sistemini oynamak her yiğidin harcı değil. G.Saray’ın bu şablonda üretme şansı sıfır.

Bursa tam deplasman takımı. İçeride büyüklerle oynarken, deplasmanda gibi oynuyorlar.

Arda santrfor değil. Onu orada görünce şaşırdım ve çok güldüm. Arda’dan forvet oyuncusu yaratmaya çalışmak çok saçma.

Keita taraftar ve antrenör kandırabilecek bir futbolcu. Hep ümit edersin. Hep ümit edersin. Ama birşey olmaz.

Çok doğru söylüyor. Maalesef bazı taraftarların gözünde Rijkaard ve Neeskens elestirilmez. Ama böyle bir 11'i Bülent Korkmaz ya da bır başka "isimsiz" hoca çıkartsaydı kesinlikle yerden yere vurulurdu. Anlamadığım şey ise şöyle: bu 11'den ne bekledeniz?

-Arda santrafor mı oldu şimdi, ki bu kadar eleştiriyi hakediyor? Nonda varken Kewell varken (ki bu günler Avustralya milli takımında tek santrafor olarak oynuyor) orada Arda'yı koymaya ne gerek vardı?

-Barış-Sarp-Topal orta sahasından ancak bu kadar beklenir. Zayıf takımlarına karşı belki iş yapabilirler ama Bursa gibi çok koşan, pres yapan takımlarına karşı zorlanırlar çünkü yetenekleri çok kısıtlıdır. Aslında diğerlerin dediği gibi Sarp iyi oynadi (ve genelde iyi oynuyor) ama sadece kendi kapasitesi ölçüsünde iyi oynuyor. Belki bugün hariç Barış için aynısı söylenebilir. Bunlar iyi niyetli ama sonuçta yetersiz oyuncularıdır. Topal zaten uzun zamandır eski Topal değil maalesef.

Yani bu performansa ve sonuça şaşırmamak lazım. Bence bu 11'den baska bir performansi beklemek Bursaspora saygısızlık olur. Çünkü Bursaspor kötü takım değil ve her kötü olmayan takım bu 11i yenmeli.

O zaman Neeskens ve Rijkaard'ı eleştirmek lazım. Tabi eleştiriler her zaman yapıcı olmalı ve abartalı (Hıncal gibi) olmamalı ama gerçekten eleştiriyi hak ediyorlar. O kadar basit.

Neeskens ve Rijkaard'ın isimleri beni ilgendirmiyor. Önemli olan GSın menfaatleridir. O zaman gerçekleri görmek ve söylemek lazım. Hiç kimse Galatasaray'dan büyük değildir...

Bence Manisa maçına göre daha iyi oynadılar, yani en azından iyi kötü bir takım oyunu vardı sahada, vurdumduymazlık yokolmuştu. Sakat vermeden de atlattıysak iyi.

Bursa da bize karşı Fenerbahçe taktiğini uyguladı, savundu, topu ele geçirince de anında stoper ve bek arasına uzun yolladı, ve bu topların neredeyse hepsini yine onlar aldılar.

Elano ve Arda'yı ortya çektiler son 10 dakikada ama daha önce çekmemelerinin sebebini bence Baros'un sakatlığında aramalıyız. Sistemi oturtmak için zaman kaybetceğimizden bahsetmiştik Baros sakatlanınca, en azından orta saha özelinde bu doğru çıkmış gibi görünüyor.

Sanırım Baros olsun olmasın artık Elano'ya yer vermeye başlayacaklardır futbol dışında bir sorun yoksa. Teknik kabiliyet falan kesinlikle bahane değil bence orta sahanın bu kadar hareketsiz ve sabit oynamasına.

Asıl çözmemiz gereken bence bu stoper-bek arasına atılan uzun toplar. Hepsini rakibin indirmesine izin veriyoruz. Bizim aldığımız var mıydı inanın hatırlamıyorum. Adamlar topu alıp dan dun yolladılar oraya sonra o bölgeden kurdular oyunlarını.

Son bir eleştirim de hakemlere, önce Bursa'nın hakkını vermek gerek kesinlikle iyi kapattılar alanları. Yalnız "anadolu takımlarının hakkını savunacağız" diye hakemlerin büyük takım futbolcularının sakatlıklarına varabilecek hareketlere göz yumması affedilemez. Arda'ya üç kere üst üste taban girmek, Kewell'a her pozisyon el-ense çekmek vs. affedilebilir gibi değil. Tamam savunun küçük takımların hakkını da bizim futbolcularımız da kasaptaki et değil el insaf. Müdahale etmek nedir bilmiyor sanki adamlar güreş olsa yine kırmızı kart verirdim bir kaç harekete. Üstüne üstlük bıraktım Keita'yı, Kewell'ı; bu Sabri, Arda bizim milli takımımız için oynuyor kırılsaydı bacakları ne olacaktı? Anadolu takımlarının hakkını savunun tamam da bizim futbolcularımızın bacakları pahasına olmasın bu lütfen.

Slm Arkadaslar,

bu benim ilk messajim.

oncelikle herkesin bayramini kutluyorum.

hepimiz cok uzgunuz. bayramim zehir oldu.

Son haftalarda kotu performansimiz bence bir kac sebebi vardir.

1) takim olarak iyi savunma yapmiyoruz. Allah askina arkadaslar, dikkat edin maclarda, rakip saha soldan geliyor, ve bizim defans oyuncular resmen bizim gibi rakibi uc metre onunden seyrediyor. adamin ustune niye gitmiyorsun kardesim. sen rakibe basmassan, ona dusunce payi birakiyorsun. ya orta yapacak, ya da ara pasi verecek. Ozellikle bu sezonki maclara bi bakin isterseniz. hep aynisi yapiyoruz.

2) Serveti mucadelisinden dolayi severim, ama be kardesim. Her bizim korner atagimizda mecbur musun, topu outa atmaya ya. sanki rakip oyuncusu gibi butun toplarimizi outa atiyor. Top da devamli servette geliyor, sanki. Lutfen dikkat edin arkadaslar. korner ve yahut frikiklerimizde top servette kac defa geliyor, ve nasil kullaniyor.

3) Sabri. Allah askina sen ne zaman orta yapmasini ogrenicen be kardesim.

4) Keita. Elimizde boyle bir oyuncu var.Ama 90 dk oyunda birakmiyoruz. Ister iyi ve yahut kotu olsun kotu olsun o macta. Oyunun kaderini degisterecek nadir yildizlarimizdan bi tanesi. Takim 1-0 yeniliyoruz. Bursa tam defansa cekilecek son 15-20 dk, biz en tehlikeli adamimizi cikartiyoruz. Bu nasil bi mantik kardesim. Sonradan oyuna giren Aydinin ( o mevkide oynayarak), topa deydini gordunuz mu? ben goremedin. Bi tehlikeli sutumuz var, o dan keita dan. Takim maglupken, cikart orta sahadan oyuncu, ama keita kesin olarak 90 dk oynamasi lazimdi.

kusuruma bakmayin, biraz uzun oldu.

cok uzgunum halen.

saygi ve sevgilerimle,

Sedat

Hollanda

Macin Özeti:

Görünen Köy Klavuz istemez..Ben Cok üzülmedim cünki olanlar belli di zaaten.

Bu maçın kaybedileceği zatenmaç baslarken belliydi.Bursaspor gibi çok koşan bir takıma karsı sen en yetenekli oyuncunu forvette oynatıp onu orda hapsedersen ne baskı kurabilirsin ne de top yapabilirsin.Kontrol futbolu mu zevk veren orta saha mı dersen ''BİZ 2'Sİ'Nİ DE BECEREMİYORUZ'' DERİM.Çünkü ne zevk veren orta saha sahiden zevk veriyor,ne de biz kontrol futbolunu tam olarak yapabiliyoruz.Çünkü orta saha diye bir sey yok.

TAKIMDAKİ AÇMAZLAR

1)Defans'ta top kullanmayı bilmeyen 2 kisi oynuyor,ki Gökhan bence defans yapmayıda bilmiyor.(Takım çok pas yapıyor ama yarısı Gökhan ile Servet,Franco arasında)

2)Sabri 4-5 maçlık şaşırtıcı performansından snra 3 maçtır yişne aynı rezalaet futbolu oynuyor.Sabri'yi ancak Keita'nın alternatifi olarak oynatmamız gerek,çünkü adamaın kanat kendi oynayamazsa koridor.

3)Hakan Balta oynamıyor,yürüyor gören yok,2 beki olmayan defans yapmayı bile bilmeyen Gökhan Zan'ı olan bir defansta Servet deli dana gibi ne yapacağını şaşırıyor,adam Gökhan

'ı mı toparlasın,Hakan'ın açığını mı kapatsın,Sabri'nin bölgesini mi savunsun.O da bu yüzden sürekli yerini kaybediyor,oradan da pozisyon yiyoruz.

ÇÖZÜM:AYAĞA PAS YAPAN defans almamız şart Gökhan'ı gönderip.Yada böyle oynayacaksa YENİ BİR SOL BEK,ve kanayan yaraya bir sağbek orjinli sağbek almalıyız.

4)Orta sahada defanstan dolayı 3 tane top tekniği olmayan box to box'ın b'sini özümsememis tek işi top rakipteyken onu ısırmaya çalısmak olanbir 3'lü ile oynarsan böyle maçlaqrda sonuç hüsran,çünkü bizim Sarp-Barıs-Topal üçlüsünün çok önemli ve olmaması gereken zaafı biraz sert ve pres yaptın mı en iyi yaptıkları iş olan pres koymayı bile beceremelerinin yanında topu dağa taşa vurup savurmaları.

ÇÖZÜM:Ayağa pas yapan,top tekniği iyi ve öküz gibi güçlü bir orta saha.Mamadou Diarra,Ballack,Emana,Enoh gibi oyuncu olmadan bu imkansız.Yani bize böyel kalibrede oyuncular lazım.

5)Forvette Baros dısında oynayabilecek hiç bir oyuncumuz yok,Nonda'ya güvenirsen işte sonu budur.Ya Baros'u bile kesebilcek bir yabancı bulunmalı,ya da adam gibi bir Türk oyuncu.Beğenmediğimiz Halil,Fatih Tekke bile iyidir bu açıdan.

Yani Bir defans 1)R. Marquez

Bir orta saha 2)Diarra,Balllack(zor),Emana,Enoh

Bir forvet 3)Fatih,Halil,Fred,Adriano gibi oyunculardan en az 3 ünü alamdıkça ne 4-3-3 oynayabiliriz,ne modern futbol.Kör dövüsü olur ancak oynadığımız ''TOTAL DÖVÜS'',Dvre arası mutlaka defansın göbeğine ve de orta sahaya bir takviye yapılmalı,şimdi eminim çogu kisi surda bizim takımda keske Ferrari ve Ernst gibi 2 oyuncu olsaydı diyordur.Onlar olsa 4-3-3 ün kralını oynardık çünkü.

Rıdvan'dan bu yorumu gördüm :

Rıdvan DİLMEN: Arda’yı forvette görünce çok güldüm

4-3-3 sistemini oynamak her yiğidin harcı değil. G.Saray’ın bu şablonda üretme şansı sıfır.

Bursa tam deplasman takımı. İçeride büyüklerle oynarken, deplasmanda gibi oynuyorlar.

Arda santrfor değil. Onu orada görünce şaşırdım ve çok güldüm. Arda’dan forvet oyuncusu yaratmaya çalışmak çok saçma.

Keita taraftar ve antrenör kandırabilecek bir futbolcu. Hep ümit edersin. Hep ümit edersin. Ama birşey olmaz.

Çok doğru söylüyor. Maalesef bazı taraftarların gözünde Rijkaard ve Neeskens elestirilmez. Ama böyle bir 11'i Bülent Korkmaz ya da bır başka "isimsiz" hoca çıkartsaydı kesinlikle yerden yere vurulurdu. Anlamadığım şey ise şöyle: bu 11'den ne bekledeniz?

-Arda santrafor mı oldu şimdi, ki bu kadar eleştiriyi hakediyor? Nonda varken Kewell varken (ki bu günler Avustralya milli takımında tek santrafor olarak oynuyor) orada Arda'yı koymaya ne gerek vardı?

-Barış-Sarp-Topal orta sahasından ancak bu kadar beklenir. Zayıf takımlarına karşı belki iş yapabilirler ama Bursa gibi çok koşan, pres yapan takımlarına karşı zorlanırlar çünkü yetenekleri çok kısıtlıdır. Aslında diğerlerin dediği gibi Sarp iyi oynadi (ve genelde iyi oynuyor) ama sadece kendi kapasitesi ölçüsünde iyi oynuyor. Belki bugün hariç Barış için aynısı söylenebilir. Bunlar iyi niyetli ama sonuçta yetersiz oyuncularıdır. Topal zaten uzun zamandır eski Topal değil maalesef.

Yani bu performansa ve sonuça şaşırmamak lazım. Bence bu 11'den baska bir performansi beklemek Bursaspora saygısızlık olur. Çünkü Bursaspor kötü takım değil ve her kötü olmayan takım bu 11i yenmeli.

O zaman Neeskens ve Rijkaard'ı eleştirmek lazım. Tabi eleştiriler her zaman yapıcı olmalı ve abartalı (Hıncal gibi) olmamalı ama gerçekten eleştiriyi hak ediyorlar. O kadar basit.

Neeskens ve Rijkaard'ın isimleri beni ilgendirmiyor. Önemli olan GSın menfaatleridir. O zaman gerçekleri görmek ve söylemek lazım. Hiç kimse Galatasaray'dan büyük değildir...

Kazım'ı forvette oynatan hocasına gülmüyor mu? Semih ve Güiza yedek beklerken!

Fenerbahçe'den sonra ki en zor deplasman maçımızdı Bursa maçı. Sonuç itibari ile de yenildik. Pek fazla konuşacak birşey yok aslında. Fazla pozisyon bulamayan, rakipten daha sağlam basamayan bir Galatasaray vardı dün sahada. Bursa biraz daha şanslı olsa 3-4 yapabilirdi skoru.

Hakan ve Sabri'nin bir an önce kendini toparlaması, Servet ve orta saha oyuncularının adam çalımlama fantezisinden vazgeçmeleri gerektiğini birilerinin acilen anlatması gerekiyor.

Rijkaard ve Neskeens mutlaka bir çözüm bulacaklardır. Onlara ve takıma sonuna kadar güvenmeye devam edelim. Rıdvan vb. yorumcuların gazına gelip kendi değerlerimizi küçük düşürmeyelim arkadaşlar. Onlar önce kendi holiganı oldukları takımlara bakacaklar. Sonra bize laf söyleyecekler.

Bursa'yı da tebrik etmek gerekir. Akıllı ve dirençli bir oyunla maçı kopardılar.

yorumlari okuyum dedim yaridan sonra vaz gectim

helal olsun takimi komple satmissiniz

artik ara transferinde ardayi keitayi kewelli kisacasi hepsini göndeririz yeniden takim kurariz

ha bu arada rijkaardla neskeenside yollariz iciniz rahatlar o zaman

Üst Alt