TSL 2009/10 Sezonu 14. Hafta | Bursaspor 1-0 Galatasaray | Maç Sonucu - Sayfa 52 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 Sezonu 14. Hafta | Bursaspor 1-0 Galatasaray | Maç Sonucu

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 14. Hafta | Bursaspor 1-0 Galatasaray | Maç Sonucu

Mağlubiyet üzücü... Hele geçen hafta lider olabilecekken, bu haftayı 4. kapatmamız bu derece olasıyken...

Yine de bu takımı seviyorum, bu yıl şampiyon olamasalar da sevmeye devam edeceğim.

Ancak çok da karamsar olmaya gerek yok. Bu mağlubiyetle şampiyonluktan uzaklaştığımızı düşünmüyorum. Şampiyonluk ligin 2. yarısında oyun olarak rakiplerini domine eden takıma gidecektir. (BJK nin geçen yıl ilk yarıyı 6. kapattığı ortada...)

Takın ligin 2. yarısıyla birlikte 4-3-3 ü daha fazla benimser, Baros da döner ve dertler azalır diye umuyorum.

Abdullah Abi Galatasaray'ı mı oyuncuları mı ???Kaç sene den beri biz başarı bekliyoruz istikrar bekliyoruz ama olmuyor.Son 2 senedir kurduğumuz kadro 2 ye ayrılsa biri 1.diğeri 2.olur denilirken neden bu haldeyiz.3 seneden beri şampiyonlar ligine hasretiz.Ben bu oyunculara hiç güvenmiyorum Kewell Arda Keita Elano Baros bu 5liyi çıkar geri kalan Anadolu oyuncusu kapasitesinde.Bu takımla sistemin oturacağına falan da inanmıyorum.Şu an sinirle yazıyorum umarım yanılırım

yorumlara bakacak olursak taraftar şaşkın nedeni mağlubiyet değil takım yenilir 3 0 4 0 ama bu kadar isteksiz Galatasarayı uzun zamandır kimse izlememiştir. Takımın isteksizliğine tepkidir.

Şampiyonluktan büyük ölçüde koptuk bence bu gece bu seneden ümit beklemeyin oyuncuların isteksiz ve ruhsuz halleri ve piknik edasında çıktığı her maçı kaybetmeye mahkumuz onun için bu sene Avrupa Kupalarında takılırız gene.

yorumlara bakacak olursak taraftar şaşkın nedeni mağlubiyet değil takım yenilir 3 0 4 0 ama bu kadar isteksiz Galatasarayı uzun zamandır kimse izlememiştir. Takımın isteksizliğine tepkidir.

Hem sahaya çıkan 11 e hem oyuncuların isteksizliğine hemde beceriksizliğine

Ne zamandır üye olup yazmak istiyordum bugüne nasipmiş…

Şimdi bir sonraki cümlemde arkadaşların çoğu bana kızacak ama en son söylenecek şeyi en başta söyleyeyim : Defans dörtlüsünü ve önündeki 2 tane kazmayı al toptan çöpe at!

Stoperlerden başlayalım.. Servet ve G. Zan. Servet; savruk, top tekniği yetersiz, topa ve rakibe hamle yeteneği zayıf, az da olsa becerebildiği tek şey perdeleme (onu da fb maçında yüzüne gözüne bulaştırdı).. G. Zan; topa ve rakibe hamle yeteneği zayıf, pozisyon almasını bilmez, faul yapmaksızın rakipten top alamaz… Her iki stoper de olmadık zamanlarda olmadık hatalar yapar, olmadık yerlerde gereksiz fauller yapar başımıza iş açarlar (Bknız: manisa maçı)…

Gelelim H. Balta efendiye.. Yahu kardeşim üzerindeki GS forması. Tamam yeteneğin sınırlı biliyoruz ama biraz hırs olsun. Bu kadar mı korkak ve ezik olunur. Adam hata yaparım korkusuyla risk bile alamıyor maç içinde. Tamam bindirme yapamıyorsun anladık ama bari defansta yerini kaybetme… Sol kanat maşallah kevgire döndü. Diğer taraftan her maçtaki klasik h. Balta sıkıntıları şunlar: taç atamaz (sabri gibi), robot misali hep aynı açıyla topu ileri şişirir, kademe hatası desen olmazsa olmaz… kısacası şuan formsuz ve her daim galatasarayımız için yetersiz.

Sağ bek Sabriye gelince.. Herkes kadar ben de kızıyorum ona ama sanırım defansta kalırsa itiraz etmeyeceğim tek adam. Hırsı var, mücadelesi var, her maç bindirmesi var, defans yönünü de biraz geliştirdi. Handikapları : taç atmasını bilmiyor, orta yapmasını bilmiyor, şutları çoğı kez dağlara taşlara… (zaten bunları yapanilse r. Madridde oynardı) bir maç iyi, diğer maç bir okadar kötü…

M. Topal… Be kardeşim insan kendini hiç mi geliştirmez.. 4 yıldır Galatasaraydasın, hala aynı adam. Futbolu yavaş, korkak, kendisi pres yapmaz, yumuşak, top tekniği zayıf… Ya bir kere olsun şu stoperlerden top iste de ileri oyna.. Ama nerdee?

Barış… Kısa kesiyorum; iyi niyetli şekilde mücadele ediyor, ama yetersizzzzz…

Ayhan.. Gerçi bugün sahada yoktu ama onun hakkında da yorum yapayım. Sürekli yan pas yapar, takım ileri çıkarken top kaptırır, hızlı oynayamaz (Çünkü kendi etrafında dönüp düşünmesi gerekir “topu kime vereceğim” diye).

Kısacası bu üçünü toplasan bir Emre Belözoğlu ya da F. Ernst çıkmıyor.. Maalesef acı gerçek bu…

İleri uçtaki adamlarımıza gelince; Keita, Kewel, Baros ve Arda Galatasaraya yakışan isimler.. Hatta bence Elano ve Nonda da öyle.. Formda olduklarında hepsinin takıma katkıları mutlaka olacaktır ve de oluyor..

Bizim problemimiz, bazı arkadaşların da söylediği üzere; ileri uçtaki oyuncularla defanstaki (ve onların hemen önündeki defansıf orta saha oyuncuları da dahil olmak üzere) arasındaki kalibre (kalite, sınıf, gömlek ne derseniz diyin) farkıdır. Arda, Kewel, Keita, Elano, Baros nekadar Galatasaray ayarında adamlarsa Servert, G.Zan, M.Topal, H. Balta ve Barış okadar yetersiz futbolculardır.. Zaten sıkıntı açıkça buradan kaynaklanıyor.. Stoperler önündeki adamlara pas atamıyor, M. Topal, Barış, M. Sarp gibi adamlar da (sınırlı yeteneklerinin verdiği korkudan olsa gerek) gelip top almıyor. Ondan sonra, böyle saçma sapan bir futbol çıkıyor ortaya… Tabi H. Baltanın olduğu kanadın sıkıntısını ayrıyeten anlatmıyorum bile…

Çözüm önerime gelince:

1- Servet ve Zan gönderilip yerlerine en az Lugano ve Ferrari ayarında iki yabancı stoper alınmalı.. Bunların bir tanesi topu oyuna iyi sokabilen (Marquez, Popescu gibi), diğeri Lugano gibi savaşçı olmalı.

2- Orta sahaya iki takviye… Bir tanesi Emre Belözoğlu gibi topu ileri taşıyabilecek, cesur, savaşçı ve hızlı bir adam olmalı. Diğeri F. Ernst gibi mücadeleci ve kaliteli bir isim olmalı..

3- Sol beke kanat bindirmeleri de yapabilen Hakan Baltadan daha iyi bir isim alınmalı…

4- Nondanın yerine en az Baros kadar iyi bir forvet alınmalı…

Benim naçizane görüşüm ve çözüm önerim budur… Saygılarımla,

Şampiyonluktan büyük ölçüde koptuk bence bu gece bu seneden ümit beklemeyin oyuncuların isteksiz ve ruhsuz halleri ve piknik edasında çıktığı her maçı kaybetmeye mahkumuz onun için bu sene Avrupa Kupalarında takılırız gene.

Aslında düşünüyorum Alisamiyende fenerle inönüde bjk ile oynayacağımız maçlar var.Ama onları düşündükçe ilk 3 bile zor

Sonra çıkıp maça gelin destek verin derler,nereye ve kime sahaya çıkan oyuncular ne pişkinlikle destek isterler,taraftara helal olsun ya,Beşiktaş taraftarı her maç yuhalarken oyuncusunu,bizim taraftar melek anasını satıyım,asıp kesmiyoruz ya ondan bu soytarılık,takımımızın arkasındayız ama yeter artık,yenilin,fark yeyin ama yılmayın,kalkın ve mücadele edin,oynadık ama şanssızdık diyelim,günümüzde değildik diyelim,Bursaspor'u dev yaptınız resmen,kalecileri yere yatmadı doğru dürüst.

Kazanacağımızı düşünüyordum ama gene de hiç şaşırmadım. maçtan önce Baltanın oynadığı bir maçı kazanmamız imkansız da yazmıştım buraya. Belki Caner oynar falan diye; nerdee ? Haftalardır yokları oynayan bir adam ve her hafta onu kesinlikle ilk 11'de başlayan bir teknik kadro. Gene Hakan'ın kanadından, Hakan'ın adam gibi karşılayamadığı bir adamdan, gene Hakan'ın adam gibi uzaklaştıramadığı bir top yüzünden gol yedik. Kaleci desen Allahlık.. Ben bu kadar kötü kaleci nadir gördüm, senelerdir futbol izlerim. Atletico Madrid'in senelerdir neden belini doğrultamadığını iyice anladım bu gece. Kalende bu varsa zor bu işler.. Neyse ben artık bu takımı izlememeye karar verdim. Boşuna sinirlerimi bozup, berbat oyunlarını kafama takamam. Artık daha keyifli bir futbolsever olacağım galiba..

Volkan Şen Arda´dan çok daha etkili oynadı

Rezillik Arda adına

Kazanacağımızı düşünüyordum ama gene de hiç şaşırmadım. maçtan önce Baltanın oynadığı bir maçı kazanmamız imkansız da yazmıştım buraya. Belki Caner oynar falan diye; nerdee ? Haftalardır yokları oynayan bir adam ve her hafta onu kesinlikle ilk 11'de başlayan bir teknik kadro. Gene Hakan'ın kanadından, Hakan'ın adam gibi karşılayamadığı bir adamdan, gene Hakan'ın adam gibi uzaklaştıramadığı bir top yüzünden gol yedik. Kaleci desen Allahlık.. Ben bu kadar kötü kaleci nadir gördüm, senelerdir futbol izlerim. Atletico Madrid'in senelerdir neden belini doğrultamadığını iyice anladım bu gece. Kalende bu varsa zor bu işler.. Neyse ben artık bu takımı izlememeye karar verdim. Boşuna sinirlerimi bozup, berbat oyunlarını kafama takamam. Artık daha keyifli bir futbolsever olacağım galiba..

O kalecinin diktiği top rakibe geldiği için eleştiriyorsun dimi Leo'yu peki maç boyunca 2 tane 2.top kapmamıza ne diyeceksin,bu kadar pasif mi olur bir orta saha,''2.topları kap maçı kazan'' İngiliz felsefesi hakkaten o kadar doğru ki oyunu sete çeviremezsen baskı kuramazsın hele Barış ve Mehmet Topal ile 2.topları değil nal toplarsın,zaten defanstan bahsetmek istemiyorum hocam Casillas'ı getir,beyaz bayrak sallar çeker gider şu takımdan o kadar rezil bir defans kurgusu var.

Sonra çıkıp maça gelin destek verin derler,nereye ve kime sahaya çıkan oyuncular ne pişkinlikle destek isterler,taraftara helal olsun ya,Beşiktaş taraftarı her maç yuhalarken oyuncusunu,bizim taraftar melek anasını satıyım,asıp kesmiyoruz ya ondan bu soytarılık,takımımızın arkasındayız ama yeter artık,yenilin,fark yeyin ama yılmayın,kalkın ve mücadele edin,oynadık ama şanssızdık diyelim,günümüzde değildik diyelim,Bursaspor'u dev yaptınız resmen,kalecileri yere yatmadı doğru dürüst.

Asıp kesecekler bundan sonra bunun başka çözümü yok kimse demesin skor taraftarı falan.O stada giden taraftarlar bunların kazandığının 10 da 1 ini kazanamıyor.3 sene den beri şampiyonlar ligi göremiyoruz en ufak bir tepki yok hep yüz verdik üstümüze çıkıyorlar.Umarım tepki koyulur da adam gibi oynar bu takım

Arkadaşlar hepimiz çok üzüldük , bayram adeta zehir oldu hepimize ancak bu kadrodan inanın büyük başarılar beklemek mantıksızlık niye mi ?

1-) Kalecisi güven vermiyor

2-) Galatasaray tarihinin belkide en uyumsuz 2 stoperi yan yana oynuyor .

3-) Sağ beki duracağı yer bilmez , sol beki orta sahayı geçmez

4-) Orta sahada birbirinin aynı özellikte oyuncular . Ayhan , M.Topal , M.Sarp ,

Barış bu adamların topu ceza sahasına kadar taşımaları bile büyük başarı .

5-) Takımın kaptanı güya arkadaşlarına örnek olacak , sanki futbolcu değil pop star . her gün tv lerde . Kilo almış koşamıyor ama umrunda değil ...

6-) Kadro genişliği içintakımda tutulan oyunculardan hiç biri hazır değil . Linderoth , Aydın , Emre Güngör artık bıktırdı taraftarı ...

7-) Takımda sene başı planlaması yanlış yapılmış . Baroş sakatlandı . Nondadan başka forvet oyuncusu yok kadroda . Nonda'nın da yaşı geçmiş , ahı gitmiş vahı kalmış...

Şampiyonluğun yolu Deplasman galibiyetlerinden geçiyor bence ama bakıyoruz takımımızın deplasmanda değil golü , polisyonu bile çok az . Gidişat geçen seneki gibi bir hayal kırıklığını gösteriyor , umarım gerekli çözümler bulunur da takımımız yarıştan kopmaz

Bu düşüncelerle de aynı şeyleri düşünüyorum.

Bursaspor maçı revizyonun şart olduğunu ve bir an önce akıllı bir biçimde gerçekleştirilmesi gerektiğini gösteren maç olmuştur. İstenilen sistem ve elimizdeki malzeme*'nin oluşturabilirliğini Frank'ta tartmıştır-tartıyordur fakat olmayacak gibi..

Birde 10 yiyin razıyım fakat ruh'suz oynamayın be.

volkan2.jpg

Futbolunu özleyeceğim ya da hatırlama gereği duyacağım aklımın ucundan geçmezdi. Boş koşmazdın en azından.!

Abicim bjk taraftarı tepki koydu bi şekilde bak neler oluyor şimdi.Biz çok şımarttık bizimkileri galiba.

Takıma neşter operasyonu şart..GALATASARAT futbolcusu bu kadar rezil oynayamaz..bunun hesabını futbolcular derhal vermeli...devre arası bir kaç futbolcuyla derhal yollar ayrılmalı.

Gerets zamanında Cihanı,Orhanı beğenmiyorduk ama en azından sahaya yüreklerini koyuyorlardı..

Hakan Balta sezon başından beri vasatı aşmadı,ısrar etmenin luzumu yok kesiği yemesi lazım uslanmazsa sözleşme fesh edilmeli..

Hakan Balta Volkan gidince alternatifsiz kaldı . Caner onun rakibi olamaz çünkü mevkisi sol bek değil adamın . Bunu bildiği için sıkmıyor kendini . Sigara filan içer olmuş . Bravoo millet burda bayram günü kahrolsun .

Üst Alt