TSL 2009/10 Sezonu 15. Hafta | Galatasaray 1-1 İstanbul BB | 6 Aralık | Maç Sonucu - Sayfa 61 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 Sezonu 15. Hafta | Galatasaray 1-1 İstanbul BB | 6 Aralık | Maç Sonucu

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 15. Hafta | Galatasaray 1-1 İstanbul BB | 6 Aralık | Maç So

Maçı 90 dk izleyemedim ama kaçırdığımız öyle pozisyonlar var ki. Ve bence bunların arasında lakayt şekilde harcananlar da var.

özet görüntüler ne kadar fikir verir bilmem ama ibb'nin ilk yarı ve ikinci yarının son 10dksına kadar hiç pozisyonu yok.

geçenlerde bence keita daha erken oyuna alınmalı dediğimde skora göre yorum yapıyorsun dediler.Pana maçından sonra girme fırsatım olmadı ama o maçı da kazandık benim fikrim o maçtada keitanın oyuna direkt başlaması yönündeydi.

Bugün içinde aynı şeyi düşünüyorum.Kewell gerçekten mükemmel bir prfesyonel ve çok yararlı bir oyuncu ama bence onu en azından bazı maçlar oyuna sonradan almak daha yararlı olabilir.Yorulmuş bir rakibin üstüne Kewell.

Keita'yı böyle maçlarda kullanabildiğin kadar kullanmak gerek bence.

Hakem olayına gelince maçı full izleyemedim, yani arka arkaya yaptığı hataların oyuna etkisini sizin kadar bilemem ama bence hakemden önce kendi takımımızın eksiklerine baksak daha iyi olur.Aziz yıldırımın dün yaptığı açıklamalarda bu olayları biraz tetiklemiştir. her ne kadar bende hakeme vermediği korner yüzünden yada çaldığı bazı garip faullerden dolayı sövsemde şunu unutmayalım geçen yılda bi dönem hakemlerle ağız dalaşına girdik elde ne lig ne de motivasyon kaldı.

şu kalan son 2 maçı alıp bir an önce devre arasına sorunsuz girmeye bakmalıyız.

birde Baros sakat değilse ilk başa onu yazmalı takımda.

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 15. Hafta | Galatasaray 1-1 İstanbul BB | 6 Aralık | Maç So

Hakem'e söylenmeyin diyenler varsa burdan bizatihi yazıyorum; gidin fair play organizasyonlarında rol alın, CL ve UEFA maçları öncesi Vodafone reklamlarına çıkın, yapın birşeyler. Ama Galatasaray'ın katledilmiş, emeğinin çalındığı bir maçta yorum yapıp İnsanları daha fazla germeyin.

Bu maçın bu şekilde bitmesinin tek sebebi var: Hüseyin Göçek denen Kansız'dır.

Takım tam rakibe çökecek, 2, 3 gelecekken saçma sapan, akla mantığa sığmayan yanlı kararlar vererek bütün Galatasaray camiasını çileden çıkarmıştır.

Karşı yakaspor başkanı R ÖZÜRLÜ Mafya babasının dün savurduğu tüm tehditler güncellenmiş ve aleyhimizde kullanılmıştır.

Kısacası:

Galatasaray 1 - 1 PAVLOV'UN KÖPEĞİ

Lig yarışından kopmadıktan sonra sorun yok. 2. yarı daha iyi oyun ve bol gollü galibiyetler gelecek.

Günün en güzel yorumudur bu, ve dogrudur denilen. Liderle puan farki sadece 1millet !

Süper yorum, beni umutlandiran yorumdur bu. Allah sene sonu mayis ayinda hayir etsin. Süper yorum :007:

Eminim aynı konuşmalar maçı izleyen tüm Galatasaraylılar arasında geçti,yemin etmenize gerek yok.Şurada 3 maç kaldı.Ne kaybedilen 2 puan ne kaçan liderlik umurumda.Son 2 haftayı en iyi şekilde kapatmalıyız.Çünkü çok iyi biliyorum ki bu takımın 3 takviye ile çehresi oldukça değişecektir.

Beni asıl düşündüren,Kadıköy'de,İnönü'de bu kadar cesur olamayan hakenlerin ASY de adeta bize karşı aslan kesilmeleri.

Devre arasında yapılan takviyelerin ne kadar etkili olacağı da soru işaretidir.Geçen sene Beşiktaş'a olan bize olursa çok güzel olur.Ancak 2. yarı fikstürün çok zor olduğunu düşününce kaçan puanlara üzülmemek zor.Tabi Galatasaray'sak zoru başarmalı ve daha önce yaptığımız gibi gerektiğinde hakemi de yenmeliyiz.

Devre rası hamiti alabilsek birde ayağı top yapan bir defans başka zamanın futbolunu oynarız şu ligte.

Barça topu geri dörtlü de çevirdiğinden fazla, orta sahasında çeviriyor. Oysa biz baskı altında orta sahaya topu geçiremediğimiz için bunu yapamıyoruz.

Topuz geri dörtlüde çevirmek riski, orta saha da çevirmek ise pozisyon bulma şansını artırır diye düşünüyorum.

Barça topu geri dörtlü de çevirdiğinden fazla, orta sahasında çeviriyor. Oysa biz baskı altında orta sahaya topu geçiremediğimiz için bunu yapamıyoruz.

Topuz geri dörtlüde çevirmek riski, orta saha da çevirmek ise pozisyon bulma şansını artırır diye düşünüyorum.

Aynen katılıyorum.. Bu belediye beraberliğinide son 10dk psikolojik baskıya ve topu ileriye taşıyamamıza bağlıyorum... Barça İnter maçında barça nasıl defans yapılması gerektiğini gösterdi paslaşarak topu ayağında tutarak defans yapılır 11 kişi ceza sahası içinde bekleyerek defans yaparsak sonuç bu olur..

Ballı kaymak gibi 3 puanı kaybettik hakemin büyük yardımı(!), kendi beceriksizliğimiz ve lakayitliğimizle. Rakiplerin puan kaybetmiş, oynadığın rakibinde eksikler var ve aynı kalibrede değil seninle utanmadan puan kaybediyorsun. Bu futbolculardan, bu takımdan, bu teknik ekipten hiçbirşey beklemiyorum artık. Bu sezon dejavu yaşıyoruz sayelerinde rakipler puan kaybedince puan kaybını hak görüyor futbolcularımız kendilerine. Sen rakibine nefes aldırma at 3 tane kendi göbeğini kendin kes.

"Hakeme fazla suç bulmayalım." tarzında ifadeler görüyorum ama eğer stadda canlı izleseydiniz, Kewella ve diğer oyuncularımıza yaptığı artistikleri, inatla İ.b.b lehine çalan düdükleri, tavır ve hareketlerindeki profesyonelliği ve önceden şartlanmışlığı görseydiniz, hakemin bu maçı nasıl katlettiğini ve satılmış birisi olduğunu anlardınız. Hakemin bu sonuçta etkisi çok büyük orandadır. Puan kaybetmemizin diğer sebebleri de bizim oyuncuların bir kısmının yüreğini ortaya koymamaları, maça asılmamaları ve 1-0 ın üstüne yatmaya yeltenmeleridir.

Yenilen golde tribünde tek kelime ile kahrolduk. Ayrıca bugüne kadarki küfür ve sövgü rekorumu kırmış bulundum bu maçta. Daha önceki 2003 sezonundaki 3 golümüzün verilmediği ve 2-2 biten Galatasaray-Adanaspor maçıydı. Hakem tüm tribünden nasibini aldı.

Maça gelecek olursak Manisa maçının tıpkısının aynısıydı. Tek fark bunda işin içine hakem de dahil oldu. İki maçta da ilk golleri Kewell attı. İki maçta da son dakikalara 1-0 önde girdik. İki maçta da kazansak lider olacaktık. vs vs. Sonuç da aynı oldu maalesef. Ali Sami Yen'de Manisa ve İ.b.b ye puan kaybetmek nasıl bir beceridir anlayabilmiş değilim. Üstelikte bu maçlar liderlik maçları ve tribünlerin büyük oranda dolu olduğu maçlar. Bu takımları yenemeyecekseniz kimi yeneceksiniz diye sormazlar mı adama?

Vargücüyle mücadele eden, maç bitiminde hakeme tepkisini ortaya koyan dolayısıyla "sahadaki biz" olan Mustafa Sarp'a minnet ve şükran duyduğumu belirtmeliyim. Favori personellerimden birisi olduğu artık.

Vargücüyle mücadele eden, her zaman olduğu gibi yine golünü atan, tribünlerin seyir zevkini doruklara çıkaran ve hakeme her zaman olduğu gibi yine meşhur İngilizce küfürüyle haykıran Harry Kewell'a minnet ve şükran duyduğumu belirtmeliyim. Saygılar Harry, saygılar Kewell.

Maç bitiminde takım otobüsüne binmek için beklerken muhabbet edip gülüşen Caner Erkin-Aydın Yılmaz ikilisini kınıyorum.(canlı şahidiyim) Biz kendimizi parçalayalım, suratımız beş karış gezelim, boğazlarımızı şişirelim, cebimizdeki parayı bilete-formaya verelim, siz gülüşün, eğlenin üstüne de 1-2 trilyon para alın. Yerlilerden böyle çürük yumurtalar var, yabancılar tümden öyle zaten. Parasını alıyorsa sorun yok, kaybetmişler, liderlik gitmiş, taraftar çıldırmış umurlarında değil. Bu hal ve tavırları görünce 2006da şampiyon olan, 2005te şampiyonluğu son maçlarda kaçıran, fenere 5 atan Hakan Şükür ve ekibine olan saygım ve sevgim, birkaç kat daha arttı. Adamlar şimdi futbolcuların yarı fiyatına hatta yarısından da azına oynuyorlardı hatta ve hatta o paralarda hesaba zamanında yatmıyordu ama her zaman yüreklerini ortaya koyuyorlardı, sonuna kadar mücadele ediyorlardı. Bu tip maçlarda 3-4 atmadan yollamıyorlardı rakibi. Yenilince yüzlerinin güldüğünü de hatırlamıyorum.

Sevgiler.

Düşüşte bir takım için ayakta durmak bile zordur, değil pas yapmak, top tutmak.

Bunu yapamasak bile topu ilerde tutmak ve kapanmamak bu kadar zor mudur ?

Ardanın yerine kulübede alternatifimiz olmayıp aydın giriyorsa elanonun yerina ayhan giriyorsa evet biraz zordur.

Ben aydın girerken hiç top tutamayacağız durum sakat dedim burada.

Rotasyona girdiğimizde kadromuzun o kadar iyi olmadığını görebiliyoruz.

Evet yine ayağımaza kadar gelen fırsatı elimizin tersiyle ittik. Maçtan sonra forum sitesinde beni üzen hakeme yönelik ağza alınmaycak küfürlerin olmasaydı. Hakem iyi maç yönetmemiş olabilir kabul ediyorum ama bu hakemlerin kabileyetleri bu kadar istesekte istemesekte bu lig bu hakemlerle oynanacaktır. Maçtan sonra Mehmet Helvacı'nın konuşmalarıda gayet seviyeli düzgün bir şekildeydi bunları duymak güzeldi. Gözle görülür bir düşüşümüz var son 9 haftada 3 galibiyet, 3 beraberlik,3 mağlubiyet almışız toplam 12 puan.

Maça gelecek olacak olursak ilk yarıdan hiç zevk aldığımı söyleyemem tek pozisyon vardı o da Nonda'nın karşı karşıya kaldığı pozisyondu. Sahada daha tempolu, daha baskılı oynamalıyız ve yardımlaşma sorununa bir çözüm bulmalıyız diye düşünüyorum. Arda'nın ben bugün iyi oynadığını düşünüyorum ama unutmamalıyız ki futbol bir takım oyunu ve bir kişi ile olacak iş değil bu.

Futboldan çok anladığımı düşünmüyorum ancak bugün Keita'nın ilk 11 de başlamamasını yadırgadım çünkü Keita çok hareketli bir oyuncu ve ne saat ne yapacağı hiç belli olmuyor. Son 2-3 maçtır neden yedek kaldığını bilmiyorum ama Keita küstürülmemeli. Daha sonra Arda, Elano gibi topu iyi saklayan iki oyuncunun oyundan alınması bana pek mantıklı gelmedi. Birşeylerin iyi gitmediği bir gerçek ama ne yazık ki bizlerin yapabileceği bişey yok. Frank Rijkaard'a güveniyorum takımımızın başında böyle kariyerli bir teknik direktörün olması hoşuma gidiyor. Ama korkum buranın İspanya olmamayışı fazla sabır, tahammül gösterilmemesi. Çünkü birilerni bir iki maçta yemeyi, yerin dibine batırmayı çok seviyoruz.

yazık oldu güzelim 3 puana ligde yine bir konum kaybetmedik ama 3 haftadır ligde böle kötü gidilmezki hayır koyarsın eski taktiğini çatır çatır oynatırsın nediye farklı zevkler aranır..Rijkard'ın oğlu oldu takımı unuttu umarım bu kötü haftalar biter.

Az önce bir arkadaş gülüşen Aydın ve Caner'den bahsetti.Sanırım asıl noktada bu.Ben biliyorum ki bu gece sinir ve üzüntüden uyuyamayacağım.Kimse futbolculardan karalar bağlamalarını beklemiyor fakat yönetimin yaptığı bunca fedakarlığa karşı onların da biraz kendilerinden birşey vermesi gerekmiyor mu?

Van Gaal değil Rexach.

Ayrıca onları yapabilecek futbolcu var mı bizde?

Van gaalin takımı 97-2000 arası takımı diye biliyorum rexach 2001de göreve gelmişti bu takım 99-2000 kadrosu diye biliyorum..

Arda elano kısmen yapabiliyor yapabilecek futbolcuları yetiştirmkete olay zaten.

Van gaalin takımı 97-2000 arası takımı diye biliyorum rexach 2001de göreve gelmişti bu takım 99-2000 kadrosu diye biliyorum..

Arda elano kısmen yapabiliyor yapabilecek futbolcuları yetiştirmkete olay zaten.

Gol atıldığında sevinen adam Rexach.

Üst Alt