TSL 2009/10 Sezonu 17. Hafta | Beşiktaş 2-3 Bursaspor | 18 Aralık | Maç Sonucu - Sayfa 16 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 Sezonu 17. Hafta | Beşiktaş 2-3 Bursaspor | 18 Aralık | Maç Sonucu

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 17. Hafta | Beşiktaş 2-3 Bursaspor | 18 Aralık | Maç Sonucu

M: Denizli hakemden sikayetci.

Camianin hakkini korumak zorundayim diyor.

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 17. Hafta | Beşiktaş 2-3 Bursaspor | 18 Aralık | Maç Sonucu

yd.jpg

Rıdvan:

"Sercan hakkında şu ana kadar dar alanda başarılı olur mu diye şüphelerim vardı. Gördüm ki dar alanda da çalım atabiliyor. Hele geniş alanda yakalayınca baya bir açıyor arayı, baya bir oyuncuymuş kendisi"

Normalde Rıdvan'ın her dediğine inanmam ama forvet oyuncusu konusundaki yorumlarına inanırım çünkü adam da önemli bir forvetti. Hele kendi tarzına benzeyen forveti en iyi anlayan o olacaktır.

Rıdvan:

"Sercan hakkında şu ana kadar dar alanda başarılı olur mu diye şüphelerim vardı. Gördüm ki dar alanda da çalım atabiliyor. Hele geniş alanda yakalayınca baya bir açıyor arayı, baya bir oyuncuymuş kendisi"

Normalde Rıdvan'ın her dediğine inanmam ama forvet oyuncusu konusundaki yorumlarına inanırım çünkü adam da önemli bir forvetti. Hele kendi tarzına benzeyen forveti en iyi anlayan o olacaktır.

Benimde dikkatimi çekti.Devre arasında Aydın,Aykut ve 3-4 m ye alabilirsek çok iyi olur bence.

rüstü takim doktoruna adalem koptu demis

doktor ona biraz ilac sürersem devam oynarsin demis

onun yüzünden sahada kavga ettiler komedi ya :D :D :D

Maç 2-1 oLunca çokküfür etmiştim Bursa'ya :D:D ama heLaL oLsun kazandıLar.BJK 8 maçıLk gaLibet serisinden 3 maçLık puan kaybına başLadı gaLiba bu da seri oLacak :D:D:D

Mustafa Denizli hakem için ne demiş Allah aşkına? :D

Haftalardır yazıyorum şu Yusufu oynatma diye hala akıllanmadı Mustafa Denizli :p 2 -1 öndeyken Ferrariyi çıkarıp Yusufu almak maçı vermektir öylede yaptı zaten.

Sercan bugün beceriksizdi,ama bence gayet iyi bir oyuncu,dediğim gibi Hakan Sükür'de çok gol kaçırırdı,ama bir maçta 3 gol birden atabilirdi,Serca'da da o potansiyel var.Hız var,Mücadele var,Fizik gücü fena değil,zeka var,tek eksiği gol vuruşu ortalama,şut çalışması yaptırılarak giderilebilir bir özellik,eğitimci bir TD'nin elinde patlama yapar.

İşte sercan hakkında en mantıklı yorum.Beyler Barosunda kaçırdığı göllerde çok fazlaydı ve o maçlar yüzündende çok sıkıntı çektik ve çekiyoruz.Ama bunlar barosun kaliteli bir oyuncu olduğunu değiştirmez aynen sercan gibi...

Yani sercan o pozisyonlardan bir tanesini atsa yıldız atamadıysa 1 milyon etmez bu çok basit ve mantığı olmayan bir yorumdur..

Bu adam henüz 19 yaşında ve herşeyden önemlisi yeni oynamayada başlamadı.Geçen sezonun en golcü birkaç isminden biri..

Benim için sercan hakkında en önemli kriter teknik,hız,oyun zekasından önce çok genç yaşta süper ligde sürekli oynamasıdır.(Çetin Güngör ile aynı yaşta)

İşte sercan hakkında en mantıklı yorum.Beyler Barosunda kaçırdığı göllerde çok fazlaydı ve o maçlar yüzündende çok sıkıntı çektik ve çekiyoruz.Ama bunlar barosun kaliteli bir oyuncu olduğunu değiştirmez aynen sercan gibi...

Yani sercan o pozisyonlardan bir tanesini atsa yıldız atamadıysa 1 milyon etmez bu çok basit ve mantığı olmayan bir yorumdur..

Bu adam henüz 19 yaşında ve herşeyden önemlisi yeni oynamayada başlamadı.Geçen sezonun en golcü birkaç isminden biri..

Benim için sercan hakkında en önemli kriter teknik,hız,oyun zekasından önce çok genç yaşta süper ligde sürekli oynamasıdır.(Çetin Güngör ile aynı yaşta)

Aynen budur...

"cekil oradan cekil haaat yürü git" demis Tello hakeme (itti hakemi tello o pozisyonu anlatiyor.)

"Bu düdük, düdük bu, boru degil."

"Aha simdi boru oldu."

"al, mal"

vs vs

offf super ya

ediz:

Erman:

"Penalti ile uzaktan, yakindan carprazdan alakasi yok, cok komik bir pozisyon olmus."

Bir de Hakemin pozisyonu görmeme imkani yok, net görüyor dedi

Erman:

"Penalti ile uzaktan, yakindan carprazdan alakasi yok, cok komik bir pozisyon olmus."

Volkan Şen'i aldıysak yönetimi tebrik ediyorum.Çok hızlı,çalım atabilen ve topu iyi kullanan bir oyuncu Keita'nın çok rahat yedeği olur.

Sercan ise bence şu an için en iyi Türk forvet bugün çok gol kaçırdı fakat top hakimiyetiyle çalım özelliğiyle ve de dehşet hızıyla üst düzey bir oyuncu olduğunu gösterdi.Zemin kötü olmasaydı o golleri çok kolay yapardı.

Sence Sercan o kadar eder mi?:confused:

Etmeyebilir,ama bu adamı illaki almak istiyorsak 9 milyon'dan aşağı satmayacaklar,5 Milyon fazla bile olsa 4-4,5 arası Aydin(ki gözden çıkarttık artık)

belki bonservisine 2 Mlyon Euro karşılığı tekrar sahip olma gibi madde koydurarak verilebilir.Emre Güngör desen müzmin sakat,Gökhan Zan zaten bana kalsa değeri 500000 Euro eder,ben diyorum Sercan normalde ancak 3.5 4.5 arası fiyatı var,ama adamlar satmaz,ya orda paslanır,ya Fener'e gider paslanır,bu adamı bir şekilde Türk Futboluna kazandırmalıyız.Bence karşılığını alırız,uzun vadede...

"cekil oradan cekil haaat yürü git" demis Tello hakeme (itti hakemi tello o pozisyonu anlatiyor.)

"Bu düdük, düdük bu, boru degil."

"Aha simdi boru oldu."

"al, mal"

vs vs

offf super ya

ediz:

Erman:

evet ya yarıldım anlatırken. Şansalda utanmadan pozisyonları savunuyor utanmasa penaltı diyecek pozisyona:D

Ligin üst tarafında yaşanan liderlik mücadelesini göz önüne aldığımızda, ilk yarının son haftasında oynanan bu maçın önemi çok daha fazla artmıştı. Ligin üst sıraları öyle bir duruma geldi ki haftaya lider giren takım bir puan kaybında bir anda kendisini dördüncü sırada bulabiliyor. Maçın önemi böylesine büyük oldu ama hava şartları özellikle ilk yarıda maçın büyüklüğüne karşı bir tavır sergiledi. Atarilerde oynadığım Goal 3 oyununu hatırladım bir anda. Oyunda ilginç hava şartlarını sıklıkla görmemiz mümkündü. Hatta bazen oyuncuların kafasına kadar sulara battığını görüyordum ve çok eğleniyordum. Ama bu maçta temel hedefimi futbol izlemek olarak belirlediğim için ilk yarıdan fazla zevk aldığımı söyleyemem. Oyuncuların birbirleriyle mücadelesi yerine tabiat ana ile mücadelesini izledik. İkinci yarıda ise suların biraz daha çekilmesiyle gerçek mücadele ortaya çıktı ve son anına kadar müthiş çekişmeli bir karşılaşma izledik. Bu maç adının büyüklüğünü ikinci yarıda gösterdi. Her şeyden daha önemlisi ikinci yarı resmen bir satranç vardı. Mustafa Denizli ve Ertuğrul Sağlam'ın karşılıklı hamleleri önce ibreyi Beşiktaş'a döndürdü ama maçın en kritik hamlesi Sercan Yıldırım ile Ömer Erdoğan değişikliği oldu. 2-1 mağlup bir takımın santraforunu çıkarıp stoper olan bir futbolcuyu oyuna sürmesi yadırganabilir ama Ömer Erdoğan yaptığı bir asistle maçı getiren isim oldu.

İlk yarıyı temel olarak aldığımızda futbol konuşmanın pek anlamı yok aslında ama ikinci yarıda iki teknik adamı oyunu çevirme adına yaptığı hamleleri izlemek büyük keyif verdi. Maçın ilk yarısında zorlu şartlarda Beşiktaş savunmasının çok açıklar verdiğini ve Volkan Şen ile Sercan Yıldırım'ın bunu kullanmaya çalıştığını gördük. Bu iki hızlı ve hareketli futbolcu Beşiktaş'ın savunma dengesini oldukça bozdu ama tabiat anayı yenemediler. İkinci yarının başında ise Sercan Yıldırım müthiş çalımlarla girdiği pozisyonu gol yapsa 2-0 öne geçecek Bursaspor için belki başka şeyler konuşacaktır. Sercan'a kaçırdığı pozisyonlar için fazla bir şey demiyorum çünkü girdiği pozisyonlar tamamen onun özel yetenekleri ile alakalı. Ibrahimoviç'in de kariyerinin ilk yıllarında kaçırdıklarına baktığımda benim içim hala rahat.

Beşiktaş'ın savunmasının gücünden bahsediyoruz ama ileride kaliteli hücumcular barındıran takımlara karşı zorlanıyorlar. Volkan Şen ve Sercan Yıldırım bu savunmanın dengesini oldukça bozdular. Ama Beşiktaş'ın Nobre değişikliği geçtiğimiz haftaların aksine bu maçta olumlu sonuç verdi. Bu tip zeminlerde teknik oyuncuların yerine mücadele gücü yüksek oyuncular genelde ön plana çıkar. Nobre'nin oyuna girmesiyle beraber Beşiktaş topu ileride tutan takım oldu. Gelişen ataklarla da goller geldi. Zeminin çok zorlu olduğunu ve hız ile tekniğin işe yaramadığını gören Ertuğrul Sağlam ise doldur boşalt futboluna geçti ve stoper Ömer Erdoğan'ı santrafor oynattı. İşte bu maçın hamlesi oldu. Ferrari'de sakatlığı yüzünden çıktığı için zaten bozuk olan savunma dengesi iyice bozuldu ve hava hakimiyeti Bursaspor'a geçti. Sonrasında ise Bursaspor maça iyice asıldı ve son dakikalarda attığı 2 golle maçtan galip ayrıldı. Beşiktaş'lılar galibiyet hesapları yaparken son dakikalarda yediği bu gollerle mağlup ayrılması onlar açısından iyi durum olmadı çünkü bu maçın önemi gerçekten çok büyüktü. Bursaspor ise çok önemli bir virajı almış oldu ama ben onların sonuna kadar şampiyonluk mücadelesinde kalacaklarını düşünmüyorum.

Üst Alt