Ttnet - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ttnet

Cevap: Ttnet

Abi sizi gerçekten anlamıyorum İstanbul'da yaşıyorsunuz ve hala TTnet abonesi oluyorsunuz . Uydunet kullanın abi , Superonline kullanın nedir bu çektiğiniz çile anlamak çok güç.

Smile'ye geçme bence. Çünkü 12 ay sonra fiyatı katlanıyor. Bende geçecektim, sözleşme maddelerini okuyunca korktum. Verilen uydu cihazı ilk ücretsiz deniliyor, 6 ay sonra, ayda 19 TL ona veriyorsun, karmakarışık hesap çıkarıyorlar ve imza attığın için itiraz edemiyorsun. Şuan Türkiye'de bütün internet paketleri insanları kazıklıyor. Mesela TTnet kullanıyorum, ne hızıyla fiyatı örtüşüyor ve kullanmadığım halde ev telefonuna ayda 20 TL para ödüyorum. Şikayet edeceğin bir yerde yok, işin ilginç kısmı.

Senin net yavaşlığına gelince, fiber optik kazısı yapıyoruz diye bir bahane buldular, ona bağlıyorlar. Ama sorun, TTnet denen dandik firmanın, Türkiye için yurt dışı çıkış santrallerinin artık yetmediği ve çok yüklenildiği. Adam sana teknolojiyi getiriyor ama kullanılacak santraller yok ve yetersiz. 1-2 seneye Türkiye'de santraller patlayacak zaten bu gidişle. Adil kullanım kotası, sonra 2011 itirabiyle her tarifeye kota koymaları ve hızları düşürmeleri bununla alakalı.

Abi sana şöyle söyleyim kafana yattıysa D-Smart + Smile geç abi hemen. Ama smile adsl 'in 8 mbite kadar paketine geçsen bile yine aynı hızı alacaksın. Aynı santrali kullanacağın için.

Hocam zaten hız konusunda şu olaydan önce sıkıntım yoktu.Torrent dosyalarında iyi seeder bulursam 800Kbps ile indiriyorum geceleri,gündüzleri ise 4-5 Mbit civarında seyrediyordu.Şikayet Var'a baktığımda tek tük dışında bu konuda pek şikayet görmedim.Zaten dediğim gibi Kablo Net ya da Superonline Fiber'e geçmediğim sürece tüm ISS'ler TT altyapısını kullanıyor.Yapcak fazla birşey yok.

16 mbit hız kullanana bir kullanıcının yurt dışı çıkış hızı 600 kb gibi komik bir rakam. :D Teşekkürler TTnet :D

1144665701.png

TTNET.8 mbite kadar sınırsız kullanıyorum.limiti bayağı aştım.hızım halen aynı

Call of duty Black ops oynuyorum hep 2 veya 3 çizgiyim. Yurt dışı çıkışları leş olduğu için 1 2 saniye geriden oynuyorum oyunu :D FPS oynayanlar bilir 1 2 saniye geriden oynamak çok leşş bir olaydır. Kill cam den izliyorum ateş ettiğim halde ben sanki hiç ateş etmemişim mal gibi herifin üsütne koşmuşum gibi oluyor. :D

Abi sizi gerçekten anlamıyorum İstanbul'da yaşıyorsunuz ve hala TTnet abonesi oluyorsunuz . Uydunet kullanın abi , Superonline kullanın nedir bu çektiğiniz çile anlamak çok güç.

Herhangi birinin altyapısı apartmanımda olsa hay hay,direk geçerim zaten.Ne Kablo TV geldi ne de Superonline,evimi mi taşıyım şimdi :)

Smile'ye geçme bence. Çünkü 12 ay sonra fiyatı katlanıyor. Bende geçecektim, sözleşme maddelerini okuyunca korktum. Verilen uydu cihazı ilk ücretsiz deniliyor, 6 ay sonra, ayda 19 TL ona veriyorsun, karmakarışık hesap çıkarıyorlar ve imza attığın için itiraz edemiyorsun. Şuan Türkiye'de bütün internet paketleri insanları kazıklıyor. Mesela TTnet kullanıyorum, ne hızıyla fiyatı örtüşüyor ve kullanmadığım halde ev telefonuna ayda 20 TL para ödüyorum. Şikayet edeceğin bir yerde yok, işin ilginç kısmı.

Senin net yavaşlığına gelince, fiber optik kazısı yapıyoruz diye bir bahane buldular, ona bağlıyorlar. Ama sorun, TTnet denen dandik firmanın, Türkiye için yurt dışı çıkış santrallerinin artık yetmediği ve çok yüklenildiği. Adam sana teknolojiyi getiriyor ama kullanılacak santraller yok ve yetersiz. 1-2 seneye Türkiye'de santraller patlayacak zaten bu gidişle. Adil kullanım kotası, sonra 2011 itirabiyle her tarifeye kota koymaları ve hızları düşürmeleri bununla alakalı.

Valla internetteki kampanya koşullarında böyle bir madde göremedim hocam.Yine de sorarım söylediğin iyi oldu.Türkiye'deki internet altyapısına gelince,Rapidshare'in tek başına Türkiye'den daha fazla bant genişliğine sahip olduğu bir ülkedeyiz.Muhtemelen şu 16Mbit olayını çıkarıp insanlar dayamaya başlayınca santraller pes etmeye başladı.Hayır yaptınız adil kullanım,yaklaşık 1 yıldır kullanıp her ay geçmeme rağmen 1 defa hızım düşmedi.Saçma işler.

4G'yi hızlı getirebilirse bir firma, TTnet ve alt markaları direk iflas eder. Ah şöyle Turkcell fln 1-2 yılda getirebilse bile razıyım. Ama sokmazlar sanırım 2020'ye kadar.

8Mbite kadar Smile var bende de. Sanırım bazı yerlerde Smile kendi altyapısını kullanmaya başlamış ama emin değilim.

1144674278.png

4G'yi hızlı getirebilirse bir firma, TTnet ve alt markaları direk iflas eder. Ah şöyle Turkcell fln 1-2 yılda getirebilse bile razıyım. Ama sokmazlar sanırım 2020'ye kadar.

Verizon sanırsam bu yaz sunmaya başlayacak 4G hizmetini,iPhone 5.nesillerin çıkması ile falan.Sonuç olarak ancak 2020.Hoş,4GB kotalı pakedi 49 liraya satanlar ona ne fiyat biçer belirsiz.

Smile 'ın altyapısı yok dostum.

Son kez söylüyorum,hiç bir ISS'nin kendi altyapısı yok.Sadece Superonline Fiber ve Uydunet/Kablonet'in kendilerine ait altyapıları var.

Bu yüzden tüm firmalar aynı net paketlerini ve aynı hız seçeneklerini sunabiliyor.Telekominikasyon kurumu belirliyor çünkü bunları.

Uydunet güzel, benim olduğum bölge ve apartmanda var. Hatta TV olarak onu kullanıyorum Kablo TV. Ama Uydunet için modem değiştirmek gerekiyor ve modemleri, ADSL'ye göre 3-4 kat pahalı oluyor. Ama bir türlü geçemedim, tereddüt ettim. Çok da iyi yorumları var kullananlar tarafından. Ama Türkiye'de, o hizmet de her bölge de yok. :)

Bu arada Turkcell bile, buradan sanırım Mısır'a kadar alt yapı kuruyor 4G için. Ama Türk Telekom olarak hiç bir çalışma yok. Hala DSL hat için, fiber optik kazısı yapıyorlar sözde. :eek:

@Sercan;

Hocam şu ülkede telefon kullanmayıp ADSL var diye telefon hattını kullanan milyonlarca insan var.Mesela ben,tek bir alo demeyip her ay 10TL bayılıyorum.20 değilmiş bu arada kontrol ettim.Bir yalın ADSL olayı çıkartıp bize hayaller kurdururken ona da 12-13TL sabit ücret koydular,telefonsuz kullanmanın ne anlamı var anlamış değilim.Kaç milyon abonesi var TTNET'in,dönen rantı düşünebiliyormusun.

İşte GSM operatörleri iyi göremedi bunu.Altyapıları için çok para harcadılar ancak bunu çok kısa zamanda müşteriden çıkartmak istediler.Halbuki daha iyi kotalarda daha makul fiyatlarla GSM operatörleri devreye girse,büyük bir rekabet ortamı oluşurdu.Ama baktığında Avea ile TT aynı aile,Smile ile Turkcell aynı aile,birbirlerinin ekmeğine yağ sürüyorlar bu dönen rant piyasasından.Olan bize oluyor.

Üst Alt